Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja definicija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Moja definicija

    Dakle, je vrlo cesto povecavam tezinu na tegu za svaku vjezbu (po 1 kg).

    Primjer za bicepse: trenutno vjezbam s bucicom od 18 kg dvije vjezbe po 3 serije. Nikada ne radim vise od 10 i manje od 5 ponavljanja po seriji. Na primjer, kad povecam tezinu radim 3 serije s 9, 7, 6 ponavljanja i cim budem mogao da radim 10, 10, 9 ponavljanja ja povecavam tezinu.

    Za sve ostalo primjenjujem istu metodu. Za prsa radim 2 vjezbe: dumbell fly i dumbell bench press. Hoce li biti neke razlike ako ih budem radio na kosoj klupi za trbusnjake?

    Comment


    • #62
      Re: Moja definicija

      Jedamput na ravnoj, drugi put na kosoj, trći put na kontrakosoj ili kombiniraš, npr. kontrakosi potisak i kosi fly. Ali ubaci bar još koju vježbu za prsa.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #63
        Re: Moja definicija

        Za prsa cu 100% od sada raditi na kosoj klupi, jer upravo sam probao i na istoj tezini na kojoj sam radio lezeci sada je mnogo teze, sto je dobro za misice. Zar nije dovoljno po dvije vjezbe raditi za jednu misicnu skupinu po treningu?

        Sad sam u nedoumici, hocu li promijeniti vjezbe za sve misice ili samo za neke. Zar ima neke razlike ako za biceps radim klasicno dizanje s bucicama, pa ga zamjenim s onim u kojem npr. sjedim?

        Comment


        • #64
          Re: Moja definicija

          Što je složenija skupina, po meni, potrebno je više vježbi za uspostaviti simetriju. Ma kakva nedoumica - kaj je tak teško doći na trening i umjesto stojećeg napraviti pregib u pretklonu? Ne opterečuj se time nego isprobavaj i stječi iskustvo jer što ćeš duže vježbati, tijelo će ti se brže navikavati.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #65
            Re: Moja definicija

            Samo jos da pitam koji vremenski period treba da prodje da bi se vjezba promijenila?

            Comment


            • #66
              Re: Moja definicija

              To se sve radi po osječaju... Bar ja tako radim. Znači kad nisam u potpunosti zadovoljan treningom, nešto promjenim. Možda ti netko drugi može dati konkretniji odgovor.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #67
                Re: Moja definicija

                tako i ja, po osjecaju

                Comment


                • #68
                  Re: Moja definicija

                  Meni je dosadasnji nacin vjezbanja odgovarao, ali procitao sam da je obavezno nakon nekog vremena promijeniti sve vjezbe, pa sam u nedoumici.

                  Moje laicko misljenje je, da je konstantno povecavanje opterecenja sasvim dovoljno - vjerojatno grijesim.

                  Comment


                  • #69
                    Re: Moja definicija

                    Originally posted by Skakac
                    Meni je dosadasnji nacin vjezbanja odgovarao, ali procitao sam da je obavezno nakon nekog vremena promijeniti sve vjezbe, pa sam u nedoumici.

                    Moje laicko misljenje je, da je konstantno povecavanje opterecenja sasvim dovoljno - vjerojatno grijesim.
                    ne trebas sve promjenit, ubacis tu i tamo nesto novo

                    Comment


                    • #70
                      Re: Moja definicija

                      Za ramena sam radio ove dvije vjezbe, a buduci da ne znam kako se zovu na hrvatskom jeziku stavit cu linkove s youtubea.

                      1. http://www.youtube.com/watch?v=ASNNE44n_Zk

                      2. http://www.youtube.com/watch?v=2ZS1Ae5n90M

                      Hocu li nastaviti vjezbati ove dvije vjezbe ili da jednu izbacim, a umjeso nje vjezbam sjedeci/stojeći potisak iznad glave?

                      Comment


                      • #71
                        Re: Moja definicija

                        malo su 2 vjezbe , ali mozes promjenit, zasto ne

                        Comment


                        • #72
                          Re: Moja definicija

                          Ne kuzim kako se nekome da uvik isto radit, ja obavezno isprobavam nove stvari uvik lol, radim si kruzne varijacije npr 10 zgibova s opterecenje, trcim do utega i napravim 10 dl i zatim 10 veslanja itd itd.

                          Comment

                          Working...
                          X