Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko ulja koristite?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko ulja koristite?

    Možda malo glupa tema, ali zanima me vaše mišljenje i iskustvo.

    Ja koristim maslinovo ulje. Moji roditelji su navikli stavljati podosta ulja, a ja nastojim što manje.
    Kad pečete npr. piletinu ili jaja koliko koristite i da li ga uopće koristite? Ja uglavnom pravim jaja bez ulja, ali se najčeše jedan tanak sloj zalijepi za tavu. Neki prave piletinu u rerni/pećnici.

    Kakva su vaša iskustva s uljem i pečenjem?

  • #2
    Re: Koliko ulja koristite?

    osobno ne koristin baš puno ulja, al ako ti se hrana lipi za tavu onda kupi one tave sa nekin sranjen pa ti se neće lipit, il imaš one gluposti za kupit di moš sve peć bez kapi ulja
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Koliko ulja koristite?

      Ja koristim jako malo ulja. Tek toliko da se hrana ne ljepi za tavu...

      Comment


      • #4
        Re: Koliko ulja koristite?

        ja hranu ne przim na ulju nikad i nikako....Meso kuham na vodi...przim na rostilju(resetka).....pecem u rerni u foliji....Ulje ljudi u bb prehrani iskljucivo ide u salatu(jedna supena kasika)....Maslinovo ulje u tavi ili bilo cemu drugom pri visokoj temp izgubi svu svoju vrijednost.....Masti gledam da unosim do 100gr dnevno....4 obroka po supenu kasiku u salatu...ubacim koju omega 3....ponekad uleti tu i kikiriki maslac i to je to....Izbjegavajte da przite hranu na ulju...tome mjesta u ovom sportu nema....

        Comment


        • #5
          Re: Koliko ulja koristite?

          ne przim hranu apsolutno nikako
          samo kuham
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Koliko ulja koristite?

            grill tava
            Originally posted by Bilderčić
            Originally posted by Dehydronator
            sve do grama tjedno je natural
            gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
            48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

            Comment


            • #7
              Re: Koliko ulja koristite?

              Originally posted by Kudzu Billy View Post
              Možda malo glupa tema, ali zanima me vaše mišljenje i iskustvo.

              Ja koristim maslinovo ulje. Moji roditelji su navikli stavljati podosta ulja, a ja nastojim što manje.
              Kad pečete npr. piletinu ili jaja koliko koristite i da li ga uopće koristite? Ja uglavnom pravim jaja bez ulja, ali se najčeše jedan tanak sloj zalijepi za tavu. Neki prave piletinu u rerni/pećnici.

              Kakva su vaša iskustva s uljem i pečenjem?
              Nema prženja i pohanja bilo koje hrane! To je otrov.
              Možeš peći meso na grill tavi bez ulja ili sa par kapi, ili na električnom roštilju.

              Hladno prešano maslinovo ulje je dobro samo za preliti salatu, a ne za pržiti na njemu.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Koliko ulja koristite?

                ček, prženje i pečenje je jedno te isto?
                Originally posted by darios
                Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                __________________________________________________

                there is no progress without struggle!

                Comment


                • #9
                  Re: Koliko ulja koristite?

                  Originally posted by wikler View Post
                  ček, prženje i pečenje je jedno te isto?
                  Ne.
                  Prženje je kad pliva u ulju, a pečenje može bit bez ulja; u gril tavi, ili el. roštilj...
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Koliko ulja koristite?

                    e pa to to... već sam se stiso jer zadnjih par tjedana si nisam više stigo 5-6 puta dnevno kuhat pa sam počeo bacat po teflonki i sad sam samo bleno kad sam pročito ovo tvoje za prženje. al dobro, sva sreća pa sam samo pobrko lončiće i zamijenio pečenje s prženjem.
                    uglavnom, ja kad pečem na teflonki (a nju samo i imam) stavim malo ulja kad bacim prsica il sardine npr., a kad si radim kajganu il palačinke onda namažem samo s ubrusom i super mi bude. no, grill tava je definitivno iduća investicija pošto mi 80-90kn za takvo nešt stvarno nije puno. i onda sam miran.

                    P.S. hvala ti na odgovoru u ovako sitnim jutarnjim satima kelly.
                    Originally posted by darios
                    Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                    __________________________________________________

                    there is no progress without struggle!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Koliko ulja koristite?

                      Ja ništa ne pržim, samo pečem jaja (iako ih češće kuham) bez ulja na tavi, i pileća prsa u tavi sa što manje maslinovog ulja i bez začina. Kako vi pravite prsa, kuhate, ili grillate?

                      Sad razmišljam da kupim grill tavu, ali je li ona zaista potrebna?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Koliko ulja koristite?

                        koristim malo suncokretovog ulja ..

                        Comment


                        • #13
                          Re: Koliko ulja koristite?

                          0 ulja za spremit nešto..

                          čajna žličica domaćeg maslinova na 300 - 500 g kupusa kao povrce uz obrok
                          Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                          R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                          <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                          Comment


                          • #14
                            Re: Koliko ulja koristite?

                            Za pripremanje hrane apsolutno ni kapi, zato je tu tefalka, a u P + M obrocima dnevno od 45 - 100 ml maslinovog, ovisi o danu.
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Koliko ulja koristite?

                              patrick, šta ti se ne skelje malo prsica za tavu kad ne staviš ni trunku ulja? ja neki dan radio prsica, a prekjučer oslića, i oboje mi se onako 'razlistalo' po teflonki... a nije da je tava krama, uzo sam tefalovu koja je tad najskuplja bila tam u ponudi.
                              Originally posted by darios
                              Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                              __________________________________________________

                              there is no progress without struggle!

                              Comment

                              Working...
                              X