Announcement

Collapse
No announcement yet.

Skums - prehrana za definiciju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Skums - prehrana za definiciju

    Originally posted by Newbie
    Originally posted by Skums
    Budem i ja onda to primjenio. Mislio sam ubaciti high na dan noge, ali sam onda na nekom forumu pročitao da se ekipa puni na dane ne treniranja. Možeš otrpilike napisati neke količine tih UH?
    Bolje se puniti od treninga do treninga nego na off dane ... i jos ako su noge ili leda velike skupine.
    I ja sam nekak' pretpostavio da je logično unijeti najviše UH na onaj dan kada se najviše trošiš.

    @Skums - imaš kod mene u temi kompletan jelovnik za definiciju pa si pogledaj.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #32
      Re: Skums - prehrana za definiciju

      Ok, budem pogledao.
      Hvala!

      Comment


      • #33
        Re: Skums - prehrana za definiciju

        Dali je ovaj plan cikliranja UH-a u redu:

        PON: prsa+biceps+podlaktica - 2g/kg
        UT: noge - 2.5g/kg
        SRI: off - 1.2g/kg
        ČET: ramena+triceps - 1.2g/kg
        PET: leđa - 1.2g/kg
        SUB: HIIT - 1.5g/kg
        NED: off - 1.5g/kg

        Proteine bi držao na nekih 2,5-3g po kg tjelesne težine. A mastima bi nadoknađivao kalorije tako da ne bude preveliki suficit. Koji dan bi bilo najbolje da budem na nuli? Možda nedjelja ili subota?

        Comment


        • #34
          Re: Skums - prehrana za definiciju

          Probaj srijedu s 0.5, četvrtak s 1, petak 1.5 i nedjelja 0.5, pa ni ne moraš onda na 0, jer ovo mi se inače čine premale razlike u unosu.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #35
            Re: Skums - prehrana za definiciju

            Hvala na odgovoru. Pod nulom sam mislio na kalorijsku nulu. Znači ni deficit ni suficit, možda čak blagi suficit. Čisto da ne dođe do usporenja metabolizma.

            Comment


            • #36
              Re: Skums - prehrana za definiciju

              U suficit odi na dan za noge, tada se najedi, ali iz kvalitetnih izvora P i UH.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #37
                Re: Skums - prehrana za definiciju

                Originally posted by PatrickStar
                U suficit odi na dan za noge, tada se najedi, ali iz kvalitetnih izvora P i UH.
                To uvijek.
                Imaš neke prijedloge kaj bi mogao jesti na dane niskog unosa UH-a?
                Recimo salatu od jaja ili pileću salatu (imaš možđa neke recepte)?
                Dali je ok jesti posni sir sa jedno 50g vrhnja (12%)?
                Još da te pitam ona pasirana rajčica (u tetrapaku od podravke), nigdje ne mogu pronaći sastojke pa me zanima dali se to može jesti na definiciji?

                Hvala.

                Comment


                • #38
                  Re: Skums - prehrana za definiciju

                  Vrhnje bih osobno definitivno izbjegao. Zasičene masti, a još si na definiciji... Jest da je bitan deficit, ali rađe orašasti plodovi, laneneo, maslinovo... Taj koncentrat ti je rajčica + sol. Znači o.k. je, dok se ne zdefkaš do kraja, pa poželiš smanjiti unos natrija, al' to su sitnice. Jaja i piletina su super kombinacija - nemam recept, ali to ni ne može biti teško za ispasti dobro, zar ne? Inače, ak' ti fali ideja za P + M obroke, samo po posnom rokaj i orašarima - malo malomasnog kakaa i vode, sve zblendaj.
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment

                  Working...
                  X