Announcement

Collapse
No announcement yet.

25 razloga zašto piti zeleni čaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

    Mislim da najbolji izbor pravih zelenih čajeva u Zagrebu imaju Kuća zelenog čaja i Čajoteka, tamo ih kupujem, no zanima me zašto su cijene u Kući zelenog čaja skoro dvostruko više za iste vrste čajeva (http://www.kucazelenogcaja.com/trgovina/zeleni-cajevi i http://www.cajoteka.info/zeleni.html), osobno nisam primjetio toliku razliku u kvaliteti koja bi opravdala veću cijenu. Koji je po vama najbolji izbor? Ja obično kupujem Gunpowder ili Gunpowder's temple of heaven, Senchu ili Banchu. Nisam nikad probao ovaj Gyokuro, piše da je najkvalitetniji, ali ipak mi je preskup.

    Comment


    • #47
      Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

      Hm..zanimljivo, nisam dosad cuo za ovu cajoteku. Ja takodjer redovno pijem dosta vrsti zelenog i crnog. Zasad sam isprobao nekih 20ak vrsti. Za cajoteku dosad nisam cuo vec sam sam uzimao u kuci zelenog caja, no s obzirom na cjene morat cu ju obic. Inace planiram narucit s e-baya, oko 15$ za 400gr tako da je definitivno isplativo. Za ovaj iz kuce zelenog caja garantiram da je kvaltitetan, pijem ga vec 2g i koristim onu njihovu salicu keramicku s onim cjedilom. Svidja mi se sto je od keramike i JAKO je PRAKTICNO za iskoristiti opet. Osobno stavljam uvjek 1.5 cajne zlice i to iskoristim 2x, prvi put drzim 3min na odredenoj tempraturi a drugi put oko 6-7min, u praxi bi se moglo i 3put iskoristit ali ne zelim zbog prevelikog ispustanja teina onda. Inace sto je caj kvalitetniji to se moze vise puta radit. Recimo za ovaj s e-baya pise da se moze iskoristit i do 5x.

      Comment


      • #48
        Zeleni čaj !

        Sigurno ste već čuli da je zeleni čaj vrlo zdrava namirnica. Pokazalo se da neki narodi koji ga često konzumiraju manje obolijevaju od zloćudnih bolesti. Ako ti ovo nije dovoljan dokaz o ljekovitosti ovog napitka, evo ih još – sedam

        RAZLOG BROJ JEDAN

        Sagorijeva masnoće

        Uz pomoć zelenog čaja masnoće se brže sagorijevaju u našem tijelu. Naime, zeleni čaj sadrži EGCG za koji je poznato da pojačano sagorijeva masnoće. Naime, zeleni čaj sadrži velike količine farmakološki aktivnih sastojaka polifenola - katehina koji blagotvorno djeluju na zdravlje. Većinu polifenola u zelenom čaju čine flavanoli, poznati i kao katehini, a količinski najznačajniji katehin naziva se epigalokatehin-3-galat (EGCG).

        RAZLOG BROJ DVA

        Posebno troši salo na trbuhu

        Liječnici sa Sveučilišta Tufts otkrili su da sastojci zelenog čaja posebno udaraju na salo na trbuhu jer aktiviraju enzime u abdomenu koji tada brže sagorijevaju masnoće upravo u tom dijelu tijela.

        RAZLOG BROJ TRI

        Stabilizira količinu energije

        EGCG iz zelenog čaja stabilizira korištenje inzulina u tijelu, pa nema naglog pada ili navale količine šećera u krvi.

        RAZLOG BROJ ČETIRI

        Efikasan kod tumora

        Prema rezultatima istraživanja iz travnja ove godine objavljenim u medicinskom časopisu Cancer Prevention Research, zeleni čaj se pokazao dobrim kod suzbijanja stanica tumora na plućima. Također, slični rezultati pokazali su se i kod tumora prostate i crijeva. Zanimljivo je da tvari iz zelenog čaja potiču stanice tumora prostate da izvrše samoubojstvo!

        RAZLOG BROJ PET

        Smanjuje oštećenja na koži

        Pokazalo se da je EGCG iz zelenog čaja 200 puta jači od vitamina E u uništavanju slobodnih radikala koji oštećuju kožu. Naime, slobodni radikali reagiraju sa stanicama kože te stvaraju razna oštećenja na koži.

        RAZLOG BROJ ŠEST

        Uništava slobodne radikale

        Zeleni čaj sadrži antioksidanse koji uništavaju slobodne radikale u tijelu. Slobodni radikali su povezani, osim s oštećenjima na koži i s dijabetesom, artritisom te tumorima.

        RAZLOG BROJ SEDAM

        Odličnog je okusa

        Ako niste ludi za okusom zelenog čaja i teško ga ispijate, nemojte očajavati. Naime, njegov se okus može poboljšati nizom dodataka koje sami kod kuće možete napraviti. Pokušajte staviti žličicu meda i sok od limuna. Za vruće ljetne dane poslužite ga s mnogo leda. Pomiješajte ga sa sokom od jabuke (pola soka, pola čaja).

        Za kraj...

        Ako se pitate koliko dnevno treba piti čaja za najbolje rezultate, onda je odgovor – tri šalice. Također, znajte da sadrži manje kofeina od kave i crnih čajeva.

        Comment


        • #49
          Re: Zeleni čaj !

          Piše da se po ljetu stavi led unutra. Znam dok sam ostavio cijeli čaj (prethodno kuhan) da mi se talog napravio na dnu čaše. Na koju fintu da se ohladi da ostane "normalan"?

          Comment


          • #50
            Re: Zeleni čaj !

            neznam, al sam ga ja danas nakon kuhanja u frizder bacio, i nema u njemu ni mrvice--- nezz na koju foru, moguce da ga ne procjedis do kraja, nego u loncu ostavis 0,2 dcl! i onda ne udu te mrvice
            Dont drink, dont smoke just eat and work

            Comment


            • #51
              Re: Zeleni čaj !

              Očito su bitni samo sastojci a ne naćin pravljenja! Neznam...nisam pametan
              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

              Comment


              • #52
                Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

                Originally posted by igor
                Očito su bitni samo sastojci a ne naćin pravljenja! Neznam...nisam pametan
                naćin pravljenja je iznimno bitan kod zelenog caja. Minutaza drzanja i temperatura na kojoj se pravi je odredena za svaku vrstu zelenog caja. Jer ukoliko recimo pripremas zeleni caj na 100°C neces dobit sve njegove "dobre" stvari. Em ce ti biti pregorak em ces dobit efekt ko da si med ubacio vrel caj(unistio ono u njemu zbog cega i je zdrav)!
                laicki receno

                Comment


                • #53
                  Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

                  meni zeleni caj cim se ohladi je gorak.dali je jos nekom tako?ili ja grijesim u necemu,nista ne stavljam u njega i super mi je kad je topal.

                  Comment


                  • #54
                    Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

                    ljudi, jel i za zeleni čaj vrijedi da se nesmije piti uz UH obroke kao i za kavu radi prisustva kofeina?

                    Comment


                    • #55
                      Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

                      naćin pravljenja je iznimno bitan kod zelenog caja. Minutaza drzanja i temperatura na kojoj se pravi je odredena za svaku vrstu zelenog caja. Jer ukoliko recimo pripremas zeleni caj na 100°C neces dobit sve njegove "dobre" stvari. Em ce ti biti pregorak em ces dobit efekt ko da si med ubacio vrel caj(unistio ono u njemu zbog cega i je zdrav)!
                      laicki receno
                      jeli moze pomoc meni non stop ispada gorak.moj naci je skuvam vodu i procjedim caj drzim u vodi oko 3-5min.prva mi casa bude super i dok sam popio tu casu,ostatak potamni i postane toliko gorak da mu ni bog nemoze pomoci!
                      dali treba da prvo malo oladim vodu kad je prokuham?
                      molim za pomoc

                      Comment


                      • #56
                        Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

                        i caj je naravno u listicima!

                        Comment


                        • #57
                          Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

                          Originally posted by ACAB
                          naćin pravljenja je iznimno bitan kod zelenog caja. Minutaza drzanja i temperatura na kojoj se pravi je odredena za svaku vrstu zelenog caja. Jer ukoliko recimo pripremas zeleni caj na 100°C neces dobit sve njegove "dobre" stvari. Em ce ti biti pregorak em ces dobit efekt ko da si med ubacio vrel caj(unistio ono u njemu zbog cega i je zdrav)!
                          laicki receno
                          jeli moze pomoc meni non stop ispada gorak.moj naci je skuvam vodu i procjedim caj drzim u vodi oko 3-5min.prva mi casa bude super i dok sam popio tu casu,ostatak potamni i postane toliko gorak da mu ni bog nemoze pomoci!
                          dali treba da prvo malo oladim vodu kad je prokuham?
                          molim za pomoc
                          Jel sad jasno? Kad prokuhaš vodu pusti da se malo ohladi, na nekih 70°.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #58
                            Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

                            da u vodi i kolicini mi je bio problem,previse sma stavljo caja!
                            da jasno je kelly.sad napoon pijem ko covjek

                            Comment


                            • #59
                              Re: 25 razloga zašto piti zeleni čaj

                              pijem svaki dan, 1-2 šalice...

                              naravno, osim zelenog, postoje još, bijeli, crni, rooibos čajevi.... svaki je dobar za nešto...

                              pa evo, tko nezna,a ljubitelj je čajeva i ne želi uzimati razno smeće iz običnih duća:

                              http://www.kucazelenogcaja.com/cajevi/

                              imate opisane karakteristike pojedinih čajeva, te online naručivanje....

                              Comment


                              • #60
                                Re: Zeleni čaj !

                                Originally posted by whitetiger
                                Sigurno ste već čuli da je zeleni čaj vrlo zdrava namirnica. Pokazalo se da neki narodi koji ga često konzumiraju manje obolijevaju od zloćudnih bolesti. Ako ti ovo nije dovoljan dokaz o ljekovitosti ovog napitka, evo ih još – sedam

                                RAZLOG BROJ JEDAN

                                Sagorijeva masnoće

                                Uz pomoć zelenog čaja masnoće se brže sagorijevaju u našem tijelu. Naime, zeleni čaj sadrži EGCG za koji je poznato da pojačano sagorijeva masnoće. Naime, zeleni čaj sadrži velike količine farmakološki aktivnih sastojaka polifenola - katehina koji blagotvorno djeluju na zdravlje. Većinu polifenola u zelenom čaju čine flavanoli, poznati i kao katehini, a količinski najznačajniji katehin naziva se epigalokatehin-3-galat (EGCG).

                                RAZLOG BROJ DVA

                                Posebno troši salo na trbuhu

                                Liječnici sa Sveučilišta Tufts otkrili su da sastojci zelenog čaja posebno udaraju na salo na trbuhu jer aktiviraju enzime u abdomenu koji tada brže sagorijevaju masnoće upravo u tom dijelu tijela.

                                RAZLOG BROJ TRI

                                Stabilizira količinu energije

                                EGCG iz zelenog čaja stabilizira korištenje inzulina u tijelu, pa nema naglog pada ili navale količine šećera u krvi.

                                RAZLOG BROJ ČETIRI

                                Efikasan kod tumora

                                Prema rezultatima istraživanja iz travnja ove godine objavljenim u medicinskom časopisu Cancer Prevention Research, zeleni čaj se pokazao dobrim kod suzbijanja stanica tumora na plućima. Također, slični rezultati pokazali su se i kod tumora prostate i crijeva. Zanimljivo je da tvari iz zelenog čaja potiču stanice tumora prostate da izvrše samoubojstvo!

                                RAZLOG BROJ PET

                                Smanjuje oštećenja na koži

                                Pokazalo se da je EGCG iz zelenog čaja 200 puta jači od vitamina E u uništavanju slobodnih radikala koji oštećuju kožu. Naime, slobodni radikali reagiraju sa stanicama kože te stvaraju razna oštećenja na koži.

                                RAZLOG BROJ ŠEST

                                Uništava slobodne radikale

                                Zeleni čaj sadrži antioksidanse koji uništavaju slobodne radikale u tijelu. Slobodni radikali su povezani, osim s oštećenjima na koži i s dijabetesom, artritisom te tumorima.

                                RAZLOG BROJ SEDAM

                                Odličnog je okusa

                                Ako niste ludi za okusom zelenog čaja i teško ga ispijate, nemojte očajavati. Naime, njegov se okus može poboljšati nizom dodataka koje sami kod kuće možete napraviti. Pokušajte staviti žličicu meda i sok od limuna. Za vruće ljetne dane poslužite ga s mnogo leda. Pomiješajte ga sa sokom od jabuke (pola soka, pola čaja).

                                Za kraj...

                                Ako se pitate koliko dnevno treba piti čaja za najbolje rezultate, onda je odgovor – tri šalice. Također, znajte da sadrži manje kofeina od kave i crnih čajeva.

                                SLAŽEM SE!

                                Comment

                                Working...
                                X