Announcement

Collapse
No announcement yet.

Inzulin i krvni šećer (Glukoza)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inzulin i krvni šećer (Glukoza)

    Moje pitanje je odziv na članak: http://www.building-body.com/Inzulin-i- ... i-dio.html

    Nije objašnjeno skoro pa ništa u ovom prvom djelu.
    Baš sam kupio 8 pakovanja Grožđanog šećera, a ovdje piše kao da nije dobro previše
    uzimati brze šećere.
    Zanima me kakav je to "Mišićni protein" , da taj doktor govori o čistome proteinu
    (poput Wheya-a) ili o samoj tvorevini u organizmu...
    Stvarno je cijeli sadržaj teksta paradoksalan.

    * Općenito, netko je savjetovao uzimanje grožđanog šećera sa svim suplementima kako bi hranu inzulin što brže po krvotoku šibao u gladne skupine mišića. Ja ostajem na ovome
    Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

  • #2
    Re: Inzulin i krvni šećer (Glukoze)

    nisam baš čito tekst jerbo se nemrem trenutno koncentrirat, al glukozu i brze šećere se uzima eventualno prije i obavezno nakon treninga sa brzim proteinom (wheyom). Niš drugo.

    Comment


    • #3
      Re: Inzulin i krvni šećer (Glukoze)

      ništa tu nije paradoksno

      pa normalno da nije dobro uzimati jednostavne šećere. oni su sastavni dio svih slatkiša, keksiju, čokoladica, bombona, jednostavno svega što je slatko od onih šećernih zala što se prodaje po dućanima.

      što misliš zašto se onaj koji trpa dnevno po dva snickersa, nekoliko stotina grama napolitanki, gumenih bombona itd.,tj. zašto se ljudi koji konzumiraju takvu hranu puno više udebljaju, tj. baš se umaste. zato što previše kozumiraju jednostavnih šećera koji se ne mogu spremiti u mišiće jer ih oni ne vole i ne trebaju jer su puni glikogenom. zamisli da se najedeš "do grla", jel bi tebi bilo drago kad bi ti netko na silu gurao još jedno par zalogaja? normalno da ne bi. tako nije ni mišićima. iz tog razloga se kaže NE jednostavnim šećerima u to vrijeme.
      šećeri nemaju kud otići pa ih inzulin usmjerava u masne naslage. oni ne mogu samo tako nestati, oni moraju negdje otići jer ih tijelo ne može iskoristiti jer nema dovoljno fizičke aktivnosti.
      ne možeš ti siliti proces ako se on jednostavno ne može ostvariti na način na koji bi ti želio. za sve postoji zašto i zato, kada i gdje i u kolikoj količini. jednostavni šećeri su fenomenalna stvar ako ih znaš koristiti.
      vrijeme kada se uzimaju jednostavni šećeri je namijenjeno samo poslije treninga jer mišići potroše sav glikogen i postaju prazni. kako ih napuniti na najlakši i najbrži način nego jednostavnim šećerom koji strašno brzo dospijeva u krvotok (već samo nakon TRI minute!), aktivira inzulin koji ga preuzima i vodi gdje je najpotrebniji, mišićima koji žude za povratom energije. recimo da si strašno gladan, pa normalno da hoćeš nešto pojesti. ista je stvar s mišićima. oni gladuju i trebaju hranu poslije teške fizičke aktivnosti!
      neki dan sam u teretani vidio frajera koji se baš ubio od treninga, ušo je u svlačionu i zamućko šeik. kada sam ga pito šta pije (a znam šta pije), čovjek mi odgovori whey. pitam ga čisti whey, dakle bez ičeg drugog? on kaže da. dalje ga priupitam, a šta, glukozu ne piješ. tada se on samo nasmijo i reko, ma nisam glup, to sve ide u salo.
      nisam ni želio ulazit dalje u razgovor.
      pola ljudi na ovom forumu tvrdi da su gaineri loši. ma gainer je prava stvar ali samo poslije treninga jer je pun šećera koje tijelo koristi za povrat energije, odnosno za obnavljanje glikogenskih zaliha, a sadrži i proteine koji izgrađuju potrgana mišićna vlakna. zato je bitno imati takav napitak odmah poslije treninga.
      ne znam kako da ti to opišem, ali mišići nakon iscrpljivanja jednostavno žude i progutat će sve moguće. zato se i kreatin uzima odmah nakon treninga s puno vode i glukoze jer mišić u to vrijeme upija kao spužva. pokreću se anabolički procesi i tijelo prelazi u mod regeneriranja. poslije treninga mišićna vlakna su pokidana (aminokisline se cijepaju), glikogen potrošen a tijelo pali umor. idealno vrijeme da nastupi katabolizam, ali sa glukozom i većom količinom proteina okrećeš proces u suprotnu stranu, anabolizam.

      sad ti je valjda jasno zašto,odnosno kada su jednostavni šećeri dobri, a kada ne. za sve postoji pravi tajming.

      nije sve tako lako naučiti o svom tijelu, ali bitno je nastojati i istraživati

      No pain,no gain!

      Comment


      • #4
        Re: Inzulin i krvni šećer (Glukoze)

        Puno lijepih tekstova o inzulinu:
        http://www.google.com/cse?cx=0121293...lin&gsc.page=1
        Last edited by kelly; 02-04-13, 01:25.

        Comment


        • #5
          Re: CHAT Prehrana

          ako pojedem 2 kolaca neposredno prije treninga, da li je potrebno uzimati vise od 10g dexa nakon treninga?
          prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

          Comment


          • #6
            Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by Coffey View Post
            ako pojedem 2 kolaca neposredno prije treninga, da li je potrebno uzimati vise od 10g dexa nakon treninga?
            Pojedi 3, isključivo čokoladna

            Comment


            • #7
              Re: CHAT Prehrana

              Ja vise uopce ne koristim dex.
              I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

              Comment


              • #8
                Re: CHAT Prehrana

                zajebavaj se ti...

                gle, ak pojedem nesto kaloricno neposredno prije treninga i to mi dize inzulin, onda se kortizol ne moze dizati. takodjer vrhunac inzulina se postize nakon cca 1h taman kada sam gotov s treningom. tak da, da li je potrebno uopce dex i ako i je, da li je potrebno vise od 10g?
                prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                Comment


                • #9
                  Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by Coffey View Post
                  zajebavaj se ti...

                  gle, ak pojedem nesto kaloricno neposredno prije treninga i to mi dize inzulin, onda se kortizol ne moze dizati. takodjer vrhunac inzulina se postize nakon cca 1h taman kada sam gotov s treningom. tak da, da li je potrebno uopce dex i ako i je, da li je potrebno vise od 10g?
                  Ja sam mislio da ti mene zahebavas
                  Nemam pojma. Niti jedem kolače prije treninga
                  Valjda će ti netko odg
                  Last edited by Ilusion; 01-04-13, 13:26.

                  Comment


                  • #10
                    Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by Coffey View Post
                    zajebavaj se ti...

                    gle, ak pojedem nesto kaloricno neposredno prije treninga i to mi dize inzulin, onda se kortizol ne moze dizati. takodjer vrhunac inzulina se postize nakon cca 1h taman kada sam gotov s treningom. tak da, da li je potrebno uopce dex i ako i je, da li je potrebno vise od 10g?
                    nije
                    baš kako si rekao, pojedeš nešto kalorično prije treninga i nemaš potreba za dexom poslije, samo whey popiješ
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • #11
                      Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by Ilusion View Post
                      Ja sam mislio da ti mene zahebavas
                      Nemam pojma. Niti jedem kolače prije treninga
                      Valjda će ti netko odg
                      vidim...
                      al ima logike... ovime ubijes nekoliko muha - das si malo slatkog za junk, nedas kortizolu da se digne, a poslije treninga ti je inzulin dovoljno visok da ubrza apsorpciju wheya, iako bi ja ubacio 10g, cisto za dodatni boost inzulina.
                      prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                      Comment


                      • #12
                        Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by Coffey View Post
                        gle, ak pojedem nesto kaloricno neposredno prije treninga i to mi dize inzulin, onda se kortizol ne moze dizati. takodjer vrhunac inzulina se postize nakon cca 1h taman kada sam gotov s treningom. tak da, da li je potrebno uopce dex i ako i je, da li je potrebno vise od 10g?
                        Ovo je netočno, glukoza ulazi u krv za cca 3 minute i ta prva najjača faza inzulina traje nekih desetak minuta, druga slabija faza traje par sati, a određene količine inzulina su stalno prisutne u krvi.

                        Originally posted by domagoj View Post
                        nije
                        baš kako si rekao, pojedeš nešto kalorično prije treninga i nemaš potreba za dexom poslije, samo whey popiješ
                        Baš je obrnuto, pravilno bi bilo popiti whey prije treninga a nakon treninga dex.
                        Last edited by kelly; 01-04-13, 19:19.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by kelly View Post
                          Ovo je netočno, glukoza ulazi u krv za cca 3 minute i ta prva najjača faza inzulina traje nekih desetak minuta, druga slabija faza traje par sati, a određene količine inzulina su stalno prisutne u kr.
                          www.mendosa.com/insulin_timing.htm

                          In most cases, blood sugar levels peak about an hour after finishing a meal or snack.
                          od kuda ti vadis podatke, ne bi znao...


                          sto se tice solo wheya prije treninga - di je tu logika? ako uzmes whey tijelo ce ga iskoristiti za energiju, kaj ne? a niti dex nije dobar jer ce te brzo "dici" ali i brzo "spustiti", a onda ce ti trening biti 3x tezi
                          prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                          Comment


                          • #14
                            Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by Coffey View Post
                            www.mendosa.com/insulin_timing.htm
                            od kuda ti vadis podatke, ne bi znao...
                            Mješaš razinu šećera u krvi sa inzulinom. O ovome sam prije par godina puno čitao a isto mi je potvrdio i riss u razgovoru.
                            http://www.poliklinika-stela.hr/Inzulin.html
                            "Inzulin se stvara u gušterači, žlijezdi smještenoj iza želuca, uz dvanaesnik.
                            Luče ga beta-stanice Langerhansovih otočića gušterače, a intenzitet lučenja ima bifazično obilježje.

                            Tijekom prve faze (do 10 minuta) inzulin se izlučuje iz sekrecijskih granula kao odgovor na stimulaciju glukozom, a zatim, tijekom par minuta do nekoliko sati traje faza izlučivanja novostvorenog inzulina.

                            U prvoj fazi inzulin djeluje na stanice, povećavajući propusnost za glukozu, dok tijekom druge faze stimulira sintezu proteina i rast stanica. Koncentracija inzulina u krvi mjeri se u bazalnim uvjetima kao i u funkcionalnim testovima (GTT)."

                            Originally posted by Coffey View Post
                            gle, ak pojedem nesto kaloricno neposredno prije treninga
                            Tvoja logika ne pije vode jer se neposredno prije treninga ne jede, to još nikad nisam čuo.


                            Originally posted by Coffey View Post
                            a niti dex nije dobar jer ce te brzo "dici"
                            Ovdje si samo potvrdio moje riječi i pobijaš sam sebe.


                            Originally posted by Coffey View Post
                            sto se tice solo wheya prije treninga - di je tu logika? ako uzmes whey tijelo ce ga iskoristiti za energiju, kaj ne? a niti dex nije dobar jer ce te brzo "dici" ali i brzo "spustiti", a onda ce ti trening biti 3x tezi
                            Logika je u tome što whey treba sat vremena da dospije u krv i bude na raspolaganju mišićima, a glukoza dospjeva u krv za cca 3 min i odmah diže inzulin:
                            http://www.building-body.com/anabolicki-prozor.html
                            Last edited by kelly; 01-04-13, 22:17.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: CHAT Prehrana

                              jos nesto, jest prije treninga da blokiras kortizol je nepotrebno.

                              kortizol nije "brz" hormon kao inzulin, tako da razine kortizola tokom treninga nebi trebale nikoga zanemarivat. slicna stvar je sa test-om. nekakvi spike-ovi su beznacajni.

                              slazem se sa kelly-em. radije prije whey a poslije kolac/dex ili DurWM
                              Originally posted by Bilderčić
                              Originally posted by Dehydronator
                              sve do grama tjedno je natural
                              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                              Comment

                              Working...
                              X