Announcement

Collapse
No announcement yet.

kada se istezati ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kada se istezati ?

    citao sam da je se najbolje istezati nakon tusiranja... jeli to istina ?
    Mind over muscle.

  • #2
    Re: kada se istezati ?

    Originally posted by Svarcika
    citao sam da je se najbolje istezati nakon tusiranja... jeli to istina ?
    Možeš se istezati kad hoćeš (osim za vrijeme treninga), pogledaj pse i mačke, uvijek nakon ležanja se istežu. Kad god osjetiš potrebu za istezanjem isteži se.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: kada se istezati ?

      Originally posted by kelly
      Originally posted by Svarcika
      citao sam da je se najbolje istezati nakon tusiranja... jeli to istina ?
      Možeš se istezati kad hoćeš (osim za vrijeme treninga), pogledaj pse i mačke, uvijek nakon ležanja se istežu. Kad god osjetiš potrebu za istezanjem isteži se.
      a ja se jebacki istezem, bas ono do jebackih boli, ocu si poboljsat fleksibilnost pa me zanimalo... evo sad dok sam se istusiro pokusao sam se malo protegnut i mogao sam glavom do koljena bez problema... malo sam proguglao i nasao to negdje za istezanje poslije tusiranja.... inace bi se covjek trebao istezati dok su mu misici jos aktivni ili pri smirivanju... zanimalo me samo ima li bas neko idealno vrijeme
      Mind over muscle.

      Comment


      • #4
        Re: kada se istezati ?

        Čovjek nije mačka ili pas...
        Istezanje se vrši kada je mišić prokrvljen i kada je tjelesna temperatura viša dakle potrebno se je zagrijati i to dobro da bi se počelo istezati jer je mišić fleksibilniji nakon zagrijavanja.

        Isto tako da bi se povečalo fleksibilnost potrebno je vježbati po programu za razvijanje fleksibilnosti...Ono što ne želite raditi je uhvatiti si nogu ili ruku i kao *****i natezati ju do boli...
        Fleksibilnost se treba raditi po programu i sa vježbama koje su prilagođene vama te metodom koja je prilagođena vama.

        Comment


        • #5
          Re: kada se istezati ?

          Originally posted by SlySter
          Čovjek nije mačka ili pas...
          Istezanje se vrši kada je mišić prokrvljen i kada je tjelesna temperatura viša dakle potrebno se je zagrijati i to dobro da bi se počelo istezati jer je mišić fleksibilniji nakon zagrijavanja.

          Isto tako da bi se povečalo fleksibilnost potrebno je vježbati po programu za razvijanje fleksibilnosti...Ono što ne želite raditi je uhvatiti si nogu ili ruku i kao *****i natezati ju do boli...
          Fleksibilnost se treba raditi po programu i sa vježbama koje su prilagođene vama te metodom koja je prilagođena vama.
          e taj sam odgovor cekao... hvala ti

          nabavit cu si program od jednog kifovca tj. vec sam dogovorio...

          p.s. neznam ispravan naziv jel kif ili dif tako da se ne ljute neki clanovi...
          Mind over muscle.

          Comment


          • #6
            Re: kada se istezati ?

            Originally posted by Svarcika
            p.s. neznam ispravan naziv jel kif ili dif tako da se ne ljute neki clanovi...
            Ispravno je KIF - kineziološki fakultet.
            DIF je stari (jugo) naziv a značio je Državni institut za fiskulturu.

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: kada se istezati ?

              Originally posted by kelly
              Originally posted by Svarcika
              p.s. neznam ispravan naziv jel kif ili dif tako da se ne ljute neki clanovi...
              Ispravno je KIF - kineziološki fakultet.
              DIF je stari (jugo) naziv a značio je Državni institut za fiskulturu.

              aha. ok.

              Hvala ti
              Mind over muscle.

              Comment


              • #8
                Re: kada se istezati ?

                da vas pitam jos nesto

                moze li masa kontraproduktivno djelovati na fleksibilnost ?
                Mind over muscle.

                Comment


                • #9
                  Re: kada se istezati ?

                  Naravno da se najbolje istezati nakon treninga kada smo zagrijani i prokrvljeni, tuširanje toplom vodom širi krvne žile pa je i tada pogodno istezati se. Dok sam bio mlađi mogao sam napraviti špagu, i mušku i žensku, tak da mi istezanje nije strano i nepoznato.
                  Ja se istežem više puta tokom dana, kad god osjetim potrebu i to istezanje traje puno kraće od onoga nakon treninga i puno je slabije, čisto ono kao jutarnje istezanje.

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: kada se istezati ?

                    Originally posted by kelly
                    Naravno da se najbolje istezati nakon treninga kada smo zagrijani i prokrvljeni, tuširanje toplom vodom širi krvne žile pa je i tada pogodno istezati se. Dok sam bio mlađi mogao sam napraviti špagu, i mušku i žensku, tak da mi istezanje nije strano i nepoznato.
                    Ja se istežem više puta tokom dana, kad god osjetim potrebu i to istezanje traje puno kraće od onoga nakon treninga i puno je slabije, čisto ono kao jutarnje istezanje.

                    a ja sam bas ono sto je slyster rekao uzeo nogu i natezao do krajnjih granica boli

                    ali evo sad cu si nabaviti program...
                    Mind over muscle.

                    Comment


                    • #11
                      Re: kada se istezati ?

                      ...procitao sam u jednoj fitness knjizi da je dobro istezanje misica za vrijeme treninga(misica koje radimo) jer se ostvaruje bolja prokrvljenost...

                      Comment


                      • #12
                        Re: kada se istezati ?

                        i ja sam to isto negdje pročitao i ne vidim logike u tome kaj je Kelly napisal. Daj molim te Kelly malo bolje to argumentiraj odn. zašto se ne bi istezali za vrijeme treninga?

                        Comment


                        • #13
                          Re: kada se istezati ?

                          Originally posted by pepen
                          ...procitao sam u jednoj fitness knjizi da je dobro istezanje misica za vrijeme treninga(misica koje radimo) jer se ostvaruje bolja prokrvljenost...
                          to ja radim... lagano istežem mišić koji radim nakon odrađene serije, onako lagano samo na par sekundi... davno sam još to čuo kad sam počeo trenirati da je dobro jer se mišići skračuju ako ih ne istežemo, sad kolko tu ima istine neznam ali volio bi ćuti iskusnije.
                          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: kada se istezati ?

                            mislim da se ne bi trebalo istezati za vrijeme rada u teretani već nakon, istezanje hladi mišićna vlakna, a za rad bi trebali imati zagrijane mišiće
                            Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                            Comment


                            • #15
                              Re: kada se istezati ?

                              Tako je,istezanje se radi nakon završenog treninga baš iz tog razloga.

                              Comment

                              Working...
                              X