Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mackiel - trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mackiel - trening

    treniram 4 dana s utezima
    1.dan-listovi,podlaktica,trbuh
    2.dan-biceps,prsa
    3.dan-triceps,leđa,trbuh
    4.dan-noge,ramena

    jučer sam odradio biceps i prsa.U zaostatku sam jer sam bio bolestan ovaj tjedan pa nadoknađujem sad...prebacit ću trening nogu i ramena u drugi tjedan.Najdraži od svih treninga mi je upravo biceps i prsa jer imam predivan osjećaj pumpa...
    prsa
    sklekovi-5x10 i 5x8
    bench press-5x6(45s odmora)
    kosi bench-5x10(45s odmora)
    razvlačenje bučicama-5x8(30s odmora)
    butterfly-5x6(30s odmora)
    biceps
    stojeći pregib šipkom-5x6(50s odmora)
    drag curl-5x8(30s odmora)
    stojeći pregib na cross spravi-5x10(30s odmora)
    pregib na scottovoj klupici-5x8(45s odmora)
    trajanje-1h i 5 min

    stojeći pregib šipkom-
    A gde su noge?

  • #2
    Re: Mackiel

    Loša koncepcija treninga,trening br.1 je nema veze s vezom,ići u teretanu da bi trenirao trbuh,list i podlakticu za mene je gubljenje vremena.
    Noge i ramena zajedno ista ista stvar,ak već ideš 4 dana u teretanu onda noge neka budu zastupljene u jednom danu posebno(butine+listovi)
    Broj serija i raspon ponavljanja mi govori da čisto sumnjam da trening odradiš kak spada ali dobro,vrijeme i rezultati će pokazati svoje

    Trajanje treninga je ok

    Comment


    • #3
      Re: Mackiel

      Originally posted by Vladebisi
      Loša koncepcija treninga,trening br.1 je nema veze s vezom,ići u teretanu da bi trenirao trbuh,list i podlakticu za mene je gubljenje vremena.
      Noge i ramena zajedno ista ista stvar,ak već ideš 4 dana u teretanu onda noge neka budu zastupljene u jednom danu posebno(butine+listovi)
      Broj serija i raspon ponavljanja mi govori da čisto sumnjam da trening odradiš kak spada ali dobro,vrijeme i rezultati će pokazati svoje

      Trajanje treninga je ok
      Slažem se s Vladekom.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Mackiel

        Originally posted by Vladebisi
        Broj serija i raspon ponavljanja mi govori da čisto sumnjam da trening odradiš kak spada ali dobro,vrijeme i rezultati će pokazati svoje
        Možeš mi molim te pojasniti ovaj dio sa serijama i ponavljanjima tak da ispravim tu grešku,A ovo za koncepciju treninga,htio sam odvojiti posebno podlakticu i list jer bi htio malo bolje rezultate kod njih,ali ok..
        A gde su noge?

        Comment


        • #5
          Re: Mackiel

          Prvenstveno imaš jako puno serija,za prsa 25,za biceps 20
          Nemaš filing da pretreniravaš mišiče???

          Comment


          • #6
            Re: Mackiel

            iskreno Vlade i nemam...treniram kod kuće,nemam baš sve sprave...i znam da bi optimalan broj serija za pojedinu mišićnu skupinu trebalo biti negde 10-12 možda čak i 15...ali ak bi ja radil manji broj serija onda bi mi trening trajal kraće...probal sam jednom-možda i dvaput napraviti trening s manjim brojem serija i to mi se činilo nekak prelagano...ne znam,početnik sam,možda i griješim...ali ono kaj je sigurno jest to da sam dobil 4 kg od 11 mjeseca od kad imam takav sistem treninga...ne znam,imaš ti možda koji savjet?
            A gde su noge?

            Comment


            • #7
              Re: Mackiel

              pa povecaj tezine, uspori tempo i da vidis kak ce ti bit lagano
              Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

              Comment


              • #8
                Re: Mackiel

                pa dobro...probat ćemo onda...nego Šimune,koliki bi po tebi bio onako optimalan broj serija po jednoj mišićnoj skupini?
                A gde su noge?

                Comment


                • #9
                  Re: Mackiel

                  manje 9-12, vece, 14-16, noge... meni osobno!
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Mackiel

                    hvala...i još jedno pitanje...nemrem skužiti kaj znači za tempo recimo kad neko napiše neku vježbu i pokraj nje tempo 601?
                    A gde su noge?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mackiel

                      6 sec negativni dio (spustanje), 0 sec se zadrzis u donjoj poziciji, 1 sec dizes...
                      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Mackiel

                        To kaj nemaš doma sve sprave opče nije prepreka kvaliteti tvog treninga koja je bitnija od kvantitete. Znači nije poanta trenirat jedan određen vremenski period da bi trening bio dobro odrađen.Evo moj trening bez ugrijavanja i istezanja traje najduže 40-45 minuta i to kad su noge u pitanju.Mišič treba naučiti trenirati,odnosno potaknuti na rast.Nije toliko ni bitan broj serija,pa ni broj ponavljanja,da recimo treniraš načinom koji promovira Šarčev(giga serije) radio bi 40-50 serija pomišičnoj skupini.Ali za tak nekaj već treba poznavat koncepciju takvog treninga i kak iz njega izvuči ono najbolje.
                        Hoču reči,nemoj robovati nekim šablonama,znači 5 serija ovog,sad 8 ponavljanja,sad 12 itd.
                        drži se otprilike ovih načela:
                        -gledaj da mišić pogodiš sa čim manje serija.
                        -svaka radna serija nek ti bude ili do samog otkaza ili da možeš izvest još eventualno jedno ponavljanje(ovo poglavito kod "teških vježbi" tipa mrtvo,čučanj,benc press šipkom jer lako može doči do ozljeda)
                        -nemoj koristiti slične vježbe u istom treningu(znači ravni bench šipkom,pa ravni bench bučicama,pa ravno razvlačenje,pa još pec-dec),znači mjenjaj kut
                        -uvijek počni trening sa osnovnim ili compound vježbama
                        -uvijek se dobro zagrij prije treninga ponajviše mišične skupine koje najviše pogađaš na tom treningu
                        -pauze nek ti nebudu veče od 45 sekundi između serija,do 2 minute između vježbi
                        -posebno obrati pozornost na formu izvođenja vježbe i tempo izvođenja pogotovo negativan dio
                        -uključi mozak dok treniraš,znači razmšljaj o onome što radiš,mind-musle veza je izuzetno bitna i olakšat će ti neke stvari

                        To kaj si početnik nema nikakve veze,bitno je da od početka neke stvari naučiš i ne tapkaš bezveze u prazno.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Mackiel

                          to može istodobno vrijediti i za pregib bučicom i čučanj znači?i jel imam neke norme za određene vježbe ili si mogu zadavati sam?Vlade fala puno na trudu,to sam već sve znao,vvećinom i primjenjivao,ali sam očito zeznuo u kvaliteti i kvantiteti.thx još jednom
                          A gde su noge?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Mackiel

                            Vjerojatno i prebrzo spuštaš utege, spuštaj sporije.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Mackiel

                              Ok...promijenio sam trening uz pomoć vaših savjeta.dobio sam 11 kg na masi i sad bi lijepo išao na definiciju.Plan je ovakav:
                              Trodnevna podjela:
                              1. prsa - triceps - deltoid
                              2. leđa - biceps - zadnje rame
                              3. noge - listovi-trbuh
                              i ubacio bi 2 cardio treninga.Naravno smanjio nunos kalorija na 1500kcal u dane pražnjenja i mislim da bi za cirka 2 mjeseca to bilo to.
                              A gde su noge?

                              Comment

                              Working...
                              X