Announcement

Collapse
No announcement yet.

totalni pocetnik - trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: totalni pocetnik - trening

    jesam...i posteno se izmrcvario....al sad opet imam problem..heh...

    jutros ja odradim cardio od 45 min...trcao na traci za trcanje....i sad mi nije jasno...meni je pulsmetar mjerio puls od 80 max...znaci nije mi prelazio prek 80...a po onom 65% od max trebao bi mi biti 130....(220 - 18(godine))...sad nadam se da sam krivo shvatio jer da postignem taj broj otkucaja morat cu opaliti takav sprint jer inace nece srce brze kucat...sta mi je ciniti??

    i htio bi se zahvaliti svim clanovima foruma na pomoci u vezi svega...i na tome sto ste me tjerali da citam...naucio sam dosta toga...i ucim jos uvijek...

    Comment


    • #17
      Re: totalni pocetnik - trening

      Originally posted by totalnipocetnik
      jutros ja odradim cardio od 45 min...trcao na traci za trcanje....i sad mi nije jasno...meni je pulsmetar mjerio puls od 80 max...znaci nije mi prelazio prek 80...a po onom 65% od max trebao bi mi biti 130....(220 - 18(godine))...sad nadam se da sam krivo shvatio jer da postignem taj broj otkucaja morat cu opaliti takav sprint jer inace nece srce brze kucat...sta mi je ciniti??
      Šta ti znači 80 max, jel to 80% ili 80 otkucaja?
      Ja bih rekao da je to 80% od maximuma, i to je previše, drži se oko 65%. Ne možeš ujutro trčati, to smo rekli milijun puta, najbolje je brzo hodanje.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #18
        Re: totalni pocetnik - trening

        nismo se ja i ti shvatili medusobno....maksimalan broj otkucaja je 200....65% je 130 otkucaja....stvar je u tome sto sam ja imao 80 otkucaja u minuti,a ne 80%....

        Comment


        • #19
          Re: totalni pocetnik - trening

          To je nemoguće, nešto tu ne valja...
          Koliki ti je puls u mirovanju?
          Koliki ti je najviši izmjereni puls?
          Čime ti uopće mjeriš puls i na koji način?
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #20
            Re: totalni pocetnik - trening

            upravo ga izmjerio..66 otkucaja...a najvise stvarno neznam...al na trninzima smo mjerili ono odradimo minutu visoki intezitet,i onda mjerimo...i nikad nije prelazio 90-100 otkucaja....
            treninzi mislim karate....

            i meni tu nesto smrdi...zato sam i pitao...jel ima ikakvo pojasnjenje...

            sad sam ga izmjerio pomocu stoperice i prsta...a jutros sam trcao na spravi za trcanje...pa ima svoj pulsmetar...

            Comment


            • #21
              Re: totalni pocetnik - trening

              Originally posted by totalnipocetnik
              upravo ga izmjerio..66 otkucaja..
              To je dobro.

              Originally posted by totalnipocetnik
              .a jutros sam trcao na spravi za trcanje...pa ima svoj pulsmetar...
              U tom grmu leži zec...ti pulsmetri na tim spravama su najobičnije smeće, zaboravi na te pulsmetre...

              Kupi si pravi pulsmetar za par sto kuna
              http://www.building-body.com/forum/v...php?f=7&t=2415

              Možeš mjeriti i
              Originally posted by totalnipocetnik
              pomocu stoperice i prsta
              , ali čim staneš otkucaji padaju...
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #22
                Re: totalni pocetnik - trening

                i ja sam pretpostavljao da je smece...pa da zato laze....moram se bacit u skupljanje para...do tad se mucit trceci opipavat puls na vratu ili ruci...ahh sad mi je lakse...vec sam mislio da sam medicinski fenomen i da cu zavrsit na naslovnoj stranici 24sata i postat poznat....

                Comment


                • #23
                  Re: totalni pocetnik - trening

                  Originally posted by totalnipocetnik
                  i ja sam pretpostavljao da je smece...pa da zato laze....moram se bacit u skupljanje para...do tad se mucit trceci opipavat puls na vratu ili ruci...ahh sad mi je lakse...vec sam mislio da sam medicinski fenomen i da cu zavrsit na naslovnoj stranici 24sata i postat poznat....
                  Originally posted by kelly
                  Ne možeš ujutro trčati, to smo rekli milijun puta, najbolje je brzo hodanje.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #24
                    Re: totalni pocetnik - trening

                    ma na to sam i mislio....ni nemogu trcat ujutro jer mi se jos uvijek spava....tak da bez brige...dobro da mogu i brzo hodat...

                    Comment


                    • #25
                      Re: totalni pocetnik - trening

                      Originally posted by kelly View Post
                      Nemoj ni zaključavati laktove kada digneš uteg, onda preuzimaju tricepsi više nego prsa.

                      http://www.building-body.com/forum/v...php?f=3&t=2827

                      http://www.building-body.com/forum/v...hp?f=19&t=2335

                      što znači aključavati laktove?
                      mogu li se ovi linkovi obnoviti? nakon prebacivanja foruma su neupotrebljivi

                      Comment


                      • #26
                        Re: totalni pocetnik - trening

                        Zaključavati laktove znači ispružiti ruke do kraja, onda se prsa rasterećuju.

                        Ne znam šta je bilo na ovim linkovima, jbg...
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #27
                          Re: totalni pocetnik - trening

                          Zdravo, da ne otvaram novu temu, nadam se da ce mi neko ovdje odgovoriti...
                          naime danas sam bio prvi put u teretani
                          e sad interesujeme sljedece, imam vremena da idem samo dva puta sedmicno u teretanu, da li je to malo, mislio sam ici utorkom i petkom, da li je to velika pauza izmedju treninga. Idem prvenstveno da bi malo dobio na snazi, i ono najbitnije zbog cega pisem, a to je, ako bi mi neko mogao preporuciti neki program treninga za ta dva dana.
                          Hvala

                          Comment


                          • #28
                            Re: totalni pocetnik - trening

                            Originally posted by almirko View Post
                            Zdravo, da ne otvaram novu temu, nadam se da ce mi neko ovdje odgovoriti...
                            naime danas sam bio prvi put u teretani
                            e sad interesujeme sljedece, imam vremena da idem samo dva puta sedmicno u teretanu, da li je to malo, mislio sam ici utorkom i petkom, da li je to velika pauza izmedju treninga. Idem prvenstveno da bi malo dobio na snazi, i ono najbitnije zbog cega pisem, a to je, ako bi mi neko mogao preporuciti neki program treninga za ta dva dana.
                            Hvala
                            Uzmi si ovih 7 vježbi i zasada radi samo njih:
                            http://www.building-body.com/Sto-su-...i-pokreti.html

                            utorak
                            -čučanj, bench, propadanja (dips) i vojnički (potisak iznad glave)

                            petak:
                            - mrtvo, veslanje i zgibove.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment

                            Working...
                            X