Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mrtvo dizanje - koje su razlike između hvatova?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Mrtvo dizanje-mixed grip

    Ja sam se sad previše navikao na mixed grip da bi promijenio. Lijeva ruka podhvat, desna nadhvat. Ne mogu obrnuto jer mi je sad pre čudno mijenjati.
    Što se tiče disbalansa ni ja ne shvaćam točno što bi to značilo. Pa ne vjerujem da ću zbog tog što koristim mixed grip jednom tjedno u par serija mrtvog dizanja vidljivo utjecati na neki mišić.

    Comment


    • #17
      Re: Mrtvo dizanje-mixed grip

      Ja sam danas ucio u teretani normalni - ne bi bogu - sad se ruke koce, sad se ledja pigaju - već je i treneru dodijalo. Doduše, to mu je danas bio sav posao u teretani

      Comment


      • #18
        Mrtvo dizanje - koje su razlike između hvatova?

        Zanima me sve što imate reči o mrtvom dizanju....
        Svi vrlo dobro znamo ovu vježbu i jedna je od osnovnih kada je riječ o leđima!
        Za početak me zanima: Kako okrečete podlaktice pri ovoj vježbi?
        Neki hvataju normalno, neki mjenjaju položaj podlaktice tj, hvat! U čeme je kvaka i koje su razlike između tih hvatova ???
        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

        Comment


        • #19
          Re: Mrtvo Dizanje

          koliko ja znam podlaktice se okrecu da ne bi sipka ispala ,ja mislim jacu ruku okrenes prema sebi a drugu normalno....
          1994 rodjen sam ja pored reke Dunava xD
          Da bi bio pobednik ne moras da pobedis....
          Neko je talentovan za nesto a neko za nesto duro
          Neko dobije nesto a drugi dobije nesto drugo i uvek bi zeleo da ima ono sto ima drugi a....

          Comment


          • #20
            Re: Mrtvo Dizanje

            miješani hvat se koristi da šipka nebi ispala,i to pri većim tezinama,na manjim normalan

            Comment


            • #21
              Re: Mrtvo Dizanje

              Nije dobro koristiti miješani hvat u BB, bolje je koristiti gurtne. Miješani hvat se koristi u sportovima snage.
              Za BB nije dobar mixed hvat jer dolazi do asimetrije, jedan biceps je u pronaciji a drugi u supinaciji, tj. jedan biceps se povlači prema ramenu a drugi prema laktu itd...

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #22
                Re: Mrtvo Dizanje

                eto pošto mi je to jedna od najomiljenijih vježbi pa da opišem kak ju radim i kak smatram da bi ju trebalo raditi
                najvažnija stvar je početni položaj, stopala su mi razmaknuta mrvicu uže od širine ramena, potkoljenica udaljena od šipke nekih 5-10cm, tada zauzimam položaj, gledam da mi kukovi budu na što višoj poziciji(da se može diči što više) ali da se istovremeno isprsim i dignem pogled(ne gledam u pod jer leđa počinju gubiti prirodni položaj), cijelo vrijeme donji dio leđa je fiksiran u svojem najjačem položaju, hvatam šipku u širini ramena(što uže to bolje, ali meni ovako odgovara) nadhvatom(smatram da je nadhvat najbolja opcija, a mixed grip vrlo loša, sa obje ruke sa nadhvatom imat ćemo izbalansiranu snagu u ramenom pojasu, za razliku od mixed-a, također neće dolaziti do rotacije šipke, plus razvijat će se snaga podlaktice koja je vrlo bitna i naravno opasnost od puknuća bicepsa je uvelike smanjena), nakon što sam zgrabio šipku par puta duboko udahnem i onda zadnji puta konačno uvučem što više zraka( da bi se povećali intraabdominalni i intratorakalni tlak koji će stabilizirati kralježnicu i uvelike pomoći prilikom dizanja), počinjem dizati šipku
                dakle stopala malo uža od širine ramena, prsti trunčicu prema van, potkoljenica 5-10cm udaljena, spuštam se, kukovi na što višoj poziciji, prsa izbacim pogled pravo, hvatam šipku, uzmem što više zraka i dižem, ova priprema ne bi trebala dugo trajati jer dolazi do gubljenja elastične energije koja nam je vrlo bitna
                kada dižem guram iz peta(recimo mogu se skovrčati nožni prsti da bi se ovo olakšalo), stićšem gluteuse i cijelo vrijeme dok dižem šipka i ja smo u kontaktu otprilike kada dođe do koljena guram zdjelicu prema šipci, stišćem gluteus još više, kada je šipka već prešla koljena, tijelo je već skoro u potpuno erektiranom položaju, pri samom kraju skupljam lopatice i lockam šipku(potpuno uspravan)
                isti postupak za povratak šipke na pod, uvijek kontrolirano, bez roundanja leđa i opuštanja mišića, cijelo vrijeme pod tenzijom
                kada je šipka na podu uzmem par sekundi i radim drugo ponavljanje
                (ovo bi bilo baš iz dead stopa, a touch n go radim kad radim recimo 3+ ponavljanja)
                eto to je moje viđenje deadlifta
                oprostite na podužem postu
                Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                Comment


                • #23
                  Re: Mrtvo Dizanje

                  Originally posted by xpress
                  eto pošto mi je to jedna od najomiljenijih vježbi pa da opišem kak ju radim i kak smatram da bi ju trebalo raditi
                  najvažnija stvar je početni položaj, stopala su mi razmaknuta mrvicu uže od širine ramena, potkoljenica udaljena od šipke nekih 5-10cm, tada zauzimam položaj, gledam da mi kukovi budu na što višoj poziciji(da se može diči što više) ali da se istovremeno isprsim i dignem pogled(ne gledam u pod jer leđa počinju gubiti prirodni položaj), cijelo vrijeme donji dio leđa je fiksiran u svojem najjačem položaju, hvatam šipku u širini ramena(što uže to bolje, ali meni ovako odgovara) nadhvatom(smatram da je nadhvat najbolja opcija, a mixed grip vrlo loša, sa obje ruke sa nadhvatom imat ćemo izbalansiranu snagu u ramenom pojasu, za razliku od mixed-a, također neće dolaziti do rotacije šipke, plus razvijat će se snaga podlaktice koja je vrlo bitna i naravno opasnost od puknuća bicepsa je uvelike smanjena), nakon što sam zgrabio šipku par puta duboko udahnem i onda zadnji puta konačno uvučem što više zraka( da bi se povećali intraabdominalni i intratorakalni tlak koji će stabilizirati kralježnicu i uvelike pomoći prilikom dizanja), počinjem dizati šipku
                  dakle stopala malo uža od širine ramena, prsti trunčicu prema van, potkoljenica 5-10cm udaljena, spuštam se, kukovi na što višoj poziciji, prsa izbacim pogled pravo, hvatam šipku, uzmem što više zraka i dižem, ova priprema ne bi trebala dugo trajati jer dolazi do gubljenja elastične energije koja nam je vrlo bitna
                  kada dižem guram iz peta(recimo mogu se skovrčati nožni prsti da bi se ovo olakšalo), stićšem gluteuse i cijelo vrijeme dok dižem šipka i ja smo u kontaktu otprilike kada dođe do koljena guram zdjelicu prema šipci, stišćem gluteus još više, kada je šipka već prešla koljena, tijelo je već skoro u potpuno erektiranom položaju, pri samom kraju skupljam lopatice i lockam šipku(potpuno uspravan)
                  isti postupak za povratak šipke na pod, uvijek kontrolirano, bez roundanja leđa i opuštanja mišića, cijelo vrijeme pod tenzijom
                  kada je šipka na podu uzmem par sekundi i radim drugo ponavljanje
                  (ovo bi bilo baš iz dead stopa, a touch n go radim kad radim recimo 3+ ponavljanja)
                  eto to je moje viđenje deadlifta
                  oprostite na podužem postu
                  Šipka bi trebala ic tik uz potkoljenicu...
                  Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                  Comment


                  • #24
                    Re: Mrtvo dizanje - koje su razlike između hvatova?


                    kod zauzimanja stava potkoljenica treba biti malo udaljena od šipke, da je tik uz šipku kod spuštanja za hvatanje šipke rameni pojas bi bio daleko ispred šipke a treba biti u ravnini sa šipkom
                    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Mrtvo dizanje - koje su razlike između hvatova?

                      Ja sam radio mixed grip, lijevom rukom nadhvat jer sam tako jaci, a nisam mijenjao svaku seriju, i doslo mi je do asimetrije.. tj. kao da mi se lijevo rame zarotiralo prema unutra i sada imam problema sa vanjskom ramenom rotacijom.. i jos k tome, ispada da mi je zbog zarotiranog ramena, lijevi vratni misic jaci (a ustvari kao da je stalno napet).. pokusavam radit vjezbu cuban rotation te rastezem sa stapom taj dio, ali ne pomaze bas..

                      Comment


                      • #26
                        Re: Mrtvo dizanje-mixed grip

                        Originally posted by Marijan
                        nije mi baš jasno kako bi on mogao nastati...
                        Podhvat kod vučenja bilo koje vrste izaziva skraćenje bicepsa ("gura" biceps prema pazuhu). Dugoročno gledano, jedan biceps će biti kraći od drugoga = disbalans.
                        Rješenje: Koristiti nadhvat objema rukama uz pomoć gurtni
                        ili
                        Originally posted by kelly
                        Ako koristiš mixed grip, svaku seriju zamjeniš ruke, i to je to.

                        Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                        Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Mrtvo dizanje - koje su razlike između hvatova?

                          Originally posted by xpress

                          kod zauzimanja stava potkoljenica treba biti malo udaljena od šipke, da je tik uz šipku kod spuštanja za hvatanje šipke rameni pojas bi bio daleko ispred šipke a treba biti u ravnini sa šipkom

                          Potkoljenica treba na pocetku biti udaljena nekih 10 cm od sipke.
                          U drugom dijelu namjestanja sa tih 10 cm razmaka primicemo potkoljenicu sipki u kontakt.

                          Ne ide tu ona shema kao kod cucnja da bi potkoljenice cijelo vrijeme trebale biti okomito na pod.
                          My Karma ran over your Dogma.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Mrtvo dizanje - koje su razlike između hvatova?

                            E da, zanima me... Koliko je hook grip u biti stetan za palac?
                            Malo je nezgodnije, ali kad bi se naviklo, mislim da bi bilo sasvim u redu, osim ako ne stvara te neke probleme.
                            Gledam WL-e, oni vecinom koriste hook grip, a tamo ipak malo veci moment treba stvoriti za snatch nego za deadlift.
                            My Karma ran over your Dogma.

                            Comment


                            • #29
                              Re: Mrtvo dizanje - koje su razlike između hvatova?

                              Originally posted by Cile
                              Originally posted by xpress

                              kod zauzimanja stava potkoljenica treba biti malo udaljena od šipke, da je tik uz šipku kod spuštanja za hvatanje šipke rameni pojas bi bio daleko ispred šipke a treba biti u ravnini sa šipkom

                              Potkoljenica treba na pocetku biti udaljena nekih 10 cm od sipke.
                              U drugom dijelu namjestanja sa tih 10 cm razmaka primicemo potkoljenicu sipki u kontakt.

                              Ne ide tu ona shema kao kod cucnja da bi potkoljenice cijelo vrijeme trebale biti okomito na pod.

                              da, i ? to sam gore i napisao
                              Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Mrtvo dizanje - koje su razlike između hvatova?

                                Aha, pardon ako sam krivo protumacio, ovako mi je to nekako izgledalo:

                                "Kod zauzimanja stava potkoljenica treba biti malo udaljena od sipke" ...

                                I onda postavljas drugu situaciju "Da je tik uz sipku kod spustanja za hvatanje sipke rameni pojas bi bio daleko ispred sipke a treba biti u ravnini sa sipkom" gdje govoris u biti da u slucaju kada potkoljenica dira sipku rameni pojas ide previse naprijed.
                                My Karma ran over your Dogma.

                                Comment

                                Working...
                                X