Announcement

Collapse
No announcement yet.

Čučanj-tehnika izvođenja

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Čučanj-tehnika izvođenja

    Nisam.nekak mi je to girly

    Comment


    • #17
      Re: Čučanj-tehnika izvođenja

      Možda izgleda ali nije tak slaba .

      Comment


      • #18
        Re: Čučanj-tehnika izvođenja

        Ja radim spuštanje dok kut potkoljinice i natkoljenice ne bude 90 stupnjeva.
        Probao sam ići i dublje, do poda, ali nisam napredovao ništa, dok ovako(90) napredujem bez problema. I 90 % ekipe koristi daščicu ili male utege ispod peta, ali ne i ja.
        I kad krenem s izvođenjem radim korak napred, a ne nazad, vjerovatno zbog tog što utegu prilazim s druge strane, i koljeno ne prelazi pri spuštanju prste.
        Radim i prednji al sa slobodnom šipkom, hvala bogu imam nešto ramena pa mi šipka ne smeta.
        1 i 1 nisu 2 već 11

        Comment


        • #19
          Re: Čučanj-tehnika izvođenja

          Ima onih koji su nesposobni dobro napraviti čučanj bez podmetača za noge. Pošto su cipele za čučnjeve jako skupe, predlažem njima i onima s ravnim tabanima da koriste podmetače za noge, kako bi i oni mogli postići razinu pravilno izvedene vježbe, te na taj način dali šansu sebi za oblikovanje kvalitetnih mišića nogu. Kada je nekome potreban podmetač za noge? Kada ne možeš napraviti dovoljno duboki čučanj, odnosno tada, kada se sagneš duboko ali ti se gležnjevi pomaknu na krajnjoj mrtvoj točki, jedan prema drugom. To prekontrolirati je vrlo jednostavno, zamoliš nekoga u teretani da tijekom čučnjeva prati gležnjeve.

          Ako ti se gležnjevi pomaknu, moraš koristiti podmetače i točka. Ali, dodat ću kako se pomicanje gležnja može dogoditi i zbog nepravilno namještenih stopala, zato pokušaj više položaja stopala.
          Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

          Comment


          • #20
            Re: Čučanj-tehnika izvođenja

            daj ne baljezgaj, kakav tulipan je to piso? Rjesenje za krute listove/tetive je istezanje listova/tetiva. Al naravno, lakse je stavit podmetac ispod nogu. To kaj inace nemres cucnut, je naravno nevazno.
            ne repam o politici možda bi trebo,
            politika je mala ljadro još je nisam jebo

            Comment


            • #21
              Re: Čučanj-tehnika izvođenja

              opet ti.mislis da si najpametniji,to sam nasao ovdje na portalu pa njima reci da krivo informiraju ljude i da lazu i da stavljaju jedino tvoje clanke jer jedino ti znas o bodybuildingu.
              Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

              Comment


              • #22
                Re: Čučanj-tehnika izvođenja



                gle, postoje slučajevi kada je zaista teško odgovarajuće čučnuti, takve osobe imaju nekih kroničnih problema sa tetivama iz tko zna kojih razloga. Ali ako je problem tek minimalan ili je problem u krutosti lista, ispravljanje istoga trajati će maksimalno 2 mjeseca tvojeg vremena, što je sigurno bolje nego stavljati nešto podd pete i forsirati neprirodan pokret.

                uostalom, to nema neke veze s bodybuildingom
                ne repam o politici možda bi trebo,
                politika je mala ljadro još je nisam jebo

                Comment


                • #23
                  Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                  itko???
                  Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

                  Comment


                  • #24
                    Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                    Originally posted by Boban
                    itko???
                    iako neznam što te ponukalo na to da postaš nakon par mjeseci suše u temi, ja bih te pitao zašto bi ti radio čučanj sa nečim ispod peta??
                    biomehanika ti nije jača strana
                    inače ima ljudi koji ne mogu sa svojom težinom čučnuti a da im se pete ne odvoje od poda... nedovoljna fleksibilnost prednjih mišića nogu i vezivnog tkiva ahilove tetive(tu nefleksibilnost oni nadoknađuju sa povišenjem peta) istezanje rješava taj problem
                    čučanj sa povišenim petama napreže meniskus i eto sranja
                    čučanj bi se trebao raditi sa punim stopalom na podu
                    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                      Ja radim čučanj duboki bez problema, i nikad nisam stavljao ništa ispod peta.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #26
                        Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                        ja isto...namjestiš si položaj stopala i deri....

                        Comment


                        • #27
                          Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                          takodjer imam problem ici dokle hocu (butine ll pod)...jedino rjesenje mi je izbacivanje stopala prema vani (svako na nekih 45 stepeni)...uzet cu u obzir istezanje tetiva ali dotad mi treba neko rjesenje, ako ovo ne valja??
                          U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
                          sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                            Svima koji su zainteresirani da poboljsaju svoju Cucanj, nauce ispravnu tehniku predlazem da pogledaju DVD od "Mark Rippetoe Starting Straight" ja sam mislio da znam raditi cucanj dok nisam pogledao DVD i procitao knjizicu. Takodjer nikad u zivotu nisam vidio nekog uzivo da radi cucanj ispravno, i uglavnom nesto podbace ispod pete(naravno tesko da bi upozorio nekog, jednom jesam, lik zamalo nije poginuo bas zbog cucnjeva ali za njegove pojmove nisam bio dovoljno nabildan i prema tome neuk da dajem bilo kakav savjet). Sto se tice mobilnosti kukov predlozio bi kombinaciju dinamickih vjezbi, recimo neke super mozete pronaci http://stronglifts.com/how-to-squat-...mmon-problems/kao i objasnjenje kako se radi pravilan cucaj.

                            Comment


                            • #29
                              Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                              Originally posted by NanoFool
                              Svima koji su zainteresirani da poboljsaju svoju Cucanj, nauce ispravnu tehniku predlazem da pogledaju DVD od "Mark Rippetoe Starting Straight" ja sam mislio da znam raditi cucanj dok nisam pogledao DVD i procitao knjizicu. Takodjer nikad u zivotu nisam vidio nekog uzivo da radi cucanj ispravno, i uglavnom nesto podbace ispod pete(naravno tesko da bi upozorio nekog, jednom jesam, lik zamalo nije poginuo bas zbog cucnjeva ali za njegove pojmove nisam bio dovoljno nabildan i prema tome neuk da dajem bilo kakav savjet). Sto se tice mobilnosti kukov predlozio bi kombinaciju dinamickih vjezbi, recimo neke super mozete pronaci http://stronglifts.com/how-to-squat-...mmon-problems/kao i objasnjenje kako se radi pravilan cucaj.
                              pogledao sam ovaj link...tip na prvom videu radi po meni dosta los cucanj :S
                              Originally posted by Bilderčić
                              Originally posted by Dehydronator
                              sve do grama tjedno je natural
                              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                              Comment


                              • #30
                                Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                                ..danas sam radio ll cucanj pa i dublje..i osjecaj je super ...samo stopala mi moraju biti okrenuta po 45 stepeni
                                U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
                                sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

                                Comment

                                Working...
                                X