Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko vježbi za prsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Koliko vježbi za prsa

    Naravno da nije rasprava kad Iggy posta, he, he, onda je kraj svakoj raspravi! Odlično mi je čitati tvoje postove opet!

    Nego on-topic, ispod 4 vježbe po treningu prsa mi to jednostavno nije to!
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #32
      Re: Koliko vježbi za prsa

      Dao Bog sto vise ovakvih rasprava
      I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

      Comment


      • #33
        Re: Koliko vježbi za prsa

        Originally posted by PatrickStar View Post
        Naravno da nije rasprava kad Iggy posta, he, he, onda je kraj svakoj raspravi! Odlično mi je čitati tvoje postove opet!

        Nego on-topic, ispod 4 vježbe po treningu prsa mi to jednostavno nije to!

        Nemoj tako - ja volim uciti i izvuci iz svake rasprave poucak,pa volim i kada me se ispravi.
        Inace,hvala cijenjeni kolega. Zacrvenio sam se.

        Napokon sam dosao do malo slobodnog vremena.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #34
          Re: Koliko vježbi za prsa

          -ja odradim 4 vjezbe za prsa i mislim da mi je dovoljno mislim da cak 5 nebi ni mogao,ili sam si to samo zarekao!

          Comment


          • #35
            Re: Koliko vježbi za prsa

            Originally posted by IgyBoy View Post
            Nemoj tako - ja volim uciti i izvuci iz svake rasprave poucak,pa volim i kada me se ispravi.
            Inace,hvala cijenjeni kolega. Zacrvenio sam se.

            Napokon sam dosao do malo slobodnog vremena.
            Igy mi te volimo!

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #36
              Re: Koliko vježbi za prsa

              Originally posted by kelly View Post
              Igy mi te volimo!

              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • #37
                Re: Koliko vježbi za prsa

                Originally posted by IgyBoy View Post
                Ne, ovo nije teska rasprava. Ovo je samo rasprava - dolicna onome cemu forum i sluzi. Vise rasprava znaci i iznosenje vise razlicitih stavova,a promatraci(i sudionici) iz toga mogu samo profitirati.

                Drago mi je da ipak dolazimo na zajednicki temelj.

                Sto se pak Doriana tice,u vise je intervijua ponovio da gotovo uvijek koristi istu sablonu treninga,(tj. bio je zagovornik HI treninga,kao i Mentzer i dosta drugih),a da vjezbe,odmore i periodizaciju varira.

                Evo jedan od ulomaka sa BB.com-a(inverviju koji valja procitati http://www.bodybuilding.com/fun/dori...ng_insight.htm ):
                "When I first came into the sport, people had beginner's routines: three sets of this, three sets of that, three times a week. Then you had the intermediate routine, which was four times a week, with four sets per exercise. Then there was the advanced routine: six times a week, 20 sets total, which even included twice-a-day training.

                But actually you can do more training and more volume as a beginner because you are not generating that much intensity. Let's say that you are just starting bodybuilding and you do three sets of squats to failure with 100-pounds. That's going to place a certain degree of stress on your body.

                Moving forward, you have been training for six years and you are doing 400-pound squats. That is four times the weight and a lot more stress on the body, but your nervous and immune systems, your recovery systems, haven't changed from day one. So as you get bigger and stronger and more advanced you are able to generate a lot more intensity and stress, but the ability of your body to recover from it - unless you bring anabolic steroids into the equation - hasn't changed.

                So one set of squats with 400-pounds is probably more stressful then three with 100-pounds. Therefore as you get more advanced you should be doing less volume, provided the intensity is high."
                Čitao sam to davno, tako da lijepo je podsjetiti se.
                "Your body is your biggest artwork."

                DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                Comment


                • #38
                  Re: Koliko vježbi za prsa

                  3 - 4 vjezbe dosta, cesce kombiniraj vjezbe
                  Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                  Comment


                  • #39
                    Re: Koliko vježbi za prsa

                    Ima puno faktora koji utječu na ovo...
                    Početnici sigurno trebaju više serija za pogoditi mišić (o tome je pisao 123) jer je njihov intenzitet i učinkovitost vježbi puno manja nego kod iskusnih vježbača; pa oni mogu raditi "više", ali slažem se sa Igyjem: "Generalno pravilo je da misic treba "pogoditi" u sto je moguce manje serija", tako da iskusni vježbač može raditi "samo" 3 serije.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #40
                      Re: Koliko vježbi za prsa

                      Originally posted by kelly View Post
                      Ima puno faktora koji utječu na ovo...
                      Početnici sigurno trebaju više serija za pogoditi mišić (o tome je pisao 123) jer je njihov intenzitet i učinkovitost vježbi puno manja nego kod iskusnih vježbača; pa oni mogu raditi "više", ali slažem se sa Igyjem: "Generalno pravilo je da misic treba "pogoditi" u sto je moguce manje serija", tako da iskusni vježbač može raditi "samo" 3 serije.
                      U teoriji se ne bi trebalo povoditi koliko serija treba napraviti. Cilj je stimulirati mišić, netko to može sa 2 serije, netko sa 1, a nekom treba više. Ja osobno sa ravnim bench pressom ne pogađam dobro prsa, uvijek dobijem upalu ramena tako da polagano odustajem od te vježbe. E sad meni je gotovo nemoguće sa tom vježbom stimulirati prsa u recimo 2 ili 3 serije, treba mi bar 5. Eventualno sa izolacijskim vježbama se može mišić izmoriti sa malim brojem serija, naravno ako se u svakoj seriiji potrudiš, a ne odustati čim počne peč . U biti htjeo sam reći da se sa složenim vježbama teško može stimulirati mišić sa 2-3 vježbe. Možda ako se napravi predzamor mišića sa nekom izolacijskom vježbom

                      Comment


                      • #41
                        Re: Koliko vježbi za prsa

                        Originally posted by Vedran View Post
                        U biti htjeo sam reći da se sa složenim vježbama teško može stimulirati mišić sa 2-3 vježbe. Možda ako se napravi predzamor mišića sa nekom izolacijskom vježbom
                        Ako ti BP ne stimulira ciljani misic dovoljno i posao preuzimaju ramena, zamjeni ga drugom vjezbom - neck press,decline BP ili dipsima.
                        Napravi 3 zbilja teske serije decline BP-a, ubaci tu neck press ili neku verziju incline pressa i na kraju moze jedna ili dvije izolacije i ako nakon toga prsa nisu satrana - nesto si krivo radio.
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Koliko vježbi za prsa

                          Originally posted by IgyBoy View Post
                          Ako ti BP ne stimulira ciljani misic dovoljno i posao preuzimaju ramena, zamjeni ga drugom vjezbom - neck press,decline BP ili dipsima.
                          Napravi 3 zbilja teske serije decline BP-a, ubaci tu neck press ili neku verziju incline pressa i na kraju moze jedna ili dvije izolacije i ako nakon toga prsa nisu satrana - nesto si krivo radio.
                          Krivo sam napisao tamo gore. Ne sa 2-3 vježbe nego sa 2-3 serije. Odustao sam od BP da, radim ravni sa bučicama i tu nema upale ramena. Na žalost nemam mogućnost radit decline BP u teretani . Mogao bi klupicu za trbušnjake podić gore i onda radit ali netko mi mora dodavat šipku stalno tako da je to gnjavaža. Od dipsa sam si sj*** lakat tako da ni njih ne radim.
                          Zadnjih par mjeseci radim prvo ravni bench sa bučicama, pa kosi sa šipkom ili ravni na vrat, razvlačenja sa bučicama i pullover i zadovoljan sam kako prsa napreduju. Prednost ravno bencha je što možeš trpat više utega pa se lakše dobiva na snazi. Moram priznat da stagniram sa težinama kada radim sa bučicama, to me malo živcira

                          Comment


                          • #43
                            Re: Koliko vježbi za prsa

                            I ja sam mislio na tri vježbe, tek sad vidim...
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #44
                              Re: Koliko vježbi za prsa

                              U zadnje vrijeme sam skuzio koliko je vazna sama kontrakcija pri kraju pokreta, a također i dobro istezanje pri spustanju utega, da me ne shvatite kao da to nisam i radio, ali doslovno mislim na jaku kontrakciju i jako istezanje, kilaze sam dosta smanjio i iskljucivo fokusiran na MM, da ne zaboravim, predzamor prednje glave ramena ce uvelike pomoci u tome da prsa puno prije otkazu sto me Marko savjetovao, broj serija i vjezbi necu spominjati, jednostavno treba "osjetiti" kada je dosta, savjetovao bi i kvalitetno istezanje na kraju treninga prsa dok su jos u "pump-u", nekih 2-3 puta po 30- tak sek, npr. uzmete bucice i jednostavno zadrzite u istegnutom polozaju na ravnoj klupici, poslije toga mozete jos napraviti par klasicnih istezanja i to bi bilo to - sto se tice mog iskustva
                              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                              Comment


                              • #45
                                Re: Koliko vježbi za prsa

                                vec sam 7 mjeseci u redovitom treningu (min 4 x tjedno ,max 5), bez i jednog propustenog, i bas svaki *****i put kad odradim prsa dobijem upalu, pa jel to moguce?!

                                Comment

                                Working...
                                X