Announcement

Collapse
No announcement yet.

Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

    Rutina za ramena mi se sastoji od potiska iznad glave i odručenja za sve tri glave ramena. Prvo izvodim potisak iznad glave, a onda odručenja i zanima me s kojim odručenjem da počnem? Tj., pretpostavljam da kako s potiskom najviše radi prednja, a zadnja uopće skoro ne, da je najbolje da onda krenem s odručenjima za zadnju glavu, kako bi se prednja odmorila, pa nakon toga srednje i na kraju prednje rame?
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

  • #2
    Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

    Dobro si pretpostavio.
    Odradi par serija potisaka, a nakon toga napravi odručenje za grupu koja ti je najslabija (vjerojatno zadnje rame). Nakon toga srednje rame. Prednje možeš na kraju, ali i ne moraš, jer si ga odradio sa potiskom.

    Comment


    • #3
      Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

      Thnx!
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

        Tih par potisaka je dosta jer nema potrebe previše radit prednje ako nije u nekom ogromnom zaostatku, a to se teško događa jer se prednje dosta uljkučuje u treningu prsa.

        Comment


        • #5
          Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

          U principu to se i osjeti kod treninga - kako sa istom težinom odradim sva tri odručenja, primjetio sam da se "pošteno" namučim za zadnje i bočno rame, dok sa prednjim to odradim puno lakše...
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

            Originally posted by DeniZg
            Dobro si pretpostavio...
            ...ali krivo primjenio.
            Optimalno bi bilo prvo odraditi srednju glavu ramena, nakon nje zadnju i na kraju prednju. Prednja glava sasvim dovoljno stimulacije dobiva kod treninga za prsa, zadnja glava nerijetko dobiva dovoljno stimulacije kod treninga leđa, a srednja glava često ne dobiva dovoljno stimulacije ni kod treninga za ramena.
            Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
            Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

            Comment


            • #7
              Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

              Ima logike, ali opet, zar se teška dizanja - poput potiska - ne rade obično prva - dok još imamo snage? Ili po tebi to ne bi trebalo ni raditi?
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                Originally posted by PatrickStar
                Ima logike, ali opet, zar se teška dizanja - poput potiska - ne rade obično prva - dok još imamo snage? Ili po tebi to ne bi trebalo ni raditi?
                Dok imamo najviše snage trebali bi trenirati mišić koji se najteže pogađa i razvija = srednje rame, a ne najviše "dizati" što je slučaj kod potisaka za prednje rame.
                Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                Comment


                • #9
                  Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                  nin0, aj mi napiši svoju rutinu za ramena...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                    Originally posted by PatrickStar
                    Dok imamo najviše snage trebali bi trenirati mišić koji se najteže pogađa i razvija = srednje rame, a ne najviše "dizati" što je slučaj kod potisaka za prednje rame.
                    Slažem se

                    Comment


                    • #11
                      Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                      Originally posted by kupislav
                      nin0, aj mi napiši svoju rutinu za ramena...
                      1. Naizmjenično odručenje bućicama jednom, pa drugom rukom za srednje rame 4 serije
                      2. Jednoručno odručenje ležeći na kosoj klupi za srednje rame 3 serije
                      3. Jednoručno odručenje na sajli za zadnje rame 3 serije
                      4. Potisak bućicama/šipkom + prednje odručenje na sajli 3 superserije
                      Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                      Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                        Originally posted by Nin0
                        Originally posted by kupislav
                        nin0, aj mi napiši svoju rutinu za ramena...
                        1. Naizmjenično odručenje bućicama jednom, pa drugom rukom za srednje rame 4 serije
                        2. Jednoručno odručenje ležeći na kosoj klupi za srednje rame 3 serije
                        3. Jednoručno odručenje na sajli za zadnje rame 3 serije
                        4. Potisak bućicama/šipkom + prednje odručenje na sajli 3 superserije
                        dali ubacuješ posebne vježeb za trapez u taj trening il misliš ga dovoljno stimuliraš sa ostalim vježbama, jer kolko sam ja primjetio on je aktivan u dosta vježbi leđa i ramena?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                          Ja radim prvo srednje rame (lateral raise sjedeći), pa zadnje rame (odručenje bučicama), onda potisak bučicama za prednje rame i na kraju radim trapez (shrugs). Radim tako upravo zato jer je najmanje razvijeno srednje rame, a prednje pogodim dosta kad radim prsa.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                            moje vjezbe za ramena idu ovako,radim ih dva puta tjedno...

                            uto-prednje rame
                            -potisak
                            -prednje odrucenje

                            -srednje rame
                            -lateral raise

                            -zadnje rame
                            -ne znam kako se tocno ova vjezba zove al pogada zanje rame i trapez(to mi je jedna o boljih vjezbi) ugl. malo savinete noge u koljenima nagnete tijelo po 45 stupnjeva i onda radite nsto kao lateral raise...odlicno,barem meni
                            - i onda jos jednu klasicnu za trapez (slijeganje ramenima)

                            pet-izbacim potisak a dodam jos jednu za zadnje rame

                            i kad radim srednje rame lat raise nije mi bitno koliko ce serija biti ako ih pogodim u 3 serije da doslovno gore onda je to to...a ako ne ubacim jos jednu seriju dok nisam zadovoljan...
                            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                              Originally posted by funafuti
                              Ja radim prvo srednje rame (lateral raise sjedeći), pa zadnje rame (odručenje bučicama), onda potisak bučicama za prednje rame i na kraju radim trapez (shrugs). Radim tako upravo zato jer je najmanje razvijeno srednje rame, a prednje pogodim dosta kad radim prsa.
                              +1

                              Comment

                              Working...
                              X