Announcement

Collapse
No announcement yet.

Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

    Originally posted by marink
    moje vjezbe za ramena idu ovako,radim ih dva puta tjedno...

    uto-prednje rame
    -potisak
    -prednje odrucenje

    -srednje rame
    -lateral raise

    -zadnje rame
    -ne znam kako se tocno ova vjezba zove al pogada zanje rame i trapez(to mi je jedna o boljih vjezbi) ugl. malo savinete noge u koljenima nagnete tijelo po 45 stupnjeva i onda radite nsto kao lateral raise...odlicno,barem meni
    - i onda jos jednu klasicnu za trapez (slijeganje ramenima)

    pet-izbacim potisak a dodam jos jednu za zadnje rame

    i kad radim srednje rame lat raise nije mi bitno koliko ce serija biti ako ih pogodim u 3 serije da doslovno gore onda je to to...a ako ne ubacim jos jednu seriju dok nisam zadovoljan...
    čini se ok, premda mislim da je ovo prednje odručenje nepotrebno jel prednje deltse pogodiš sa potiskom..

    Comment


    • #17
      Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

      -prije sam radio samo prednje odrucenje pa nakon nekog vremena sam osjetio da mogu jos pa sam ubacio utorkom potisak a petkom jednu za zadnje rame i zasada mi je ok....
      -u zadnje vrijeme sam poceo i gornji dio prsa vise trenirati i mogu rec da drugi dan nakon treninga imam ko lagane upale...
      Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

      Comment


      • #18
        Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

        Originally posted by marink
        -prije sam radio samo prednje odrucenje pa nakon nekog vremena sam osjetio da mogu jos pa sam ubacio utorkom potisak a petkom jednu za zadnje rame i zasada mi je ok....
        -u zadnje vrijeme sam poceo i gornji dio prsa vise trenirati i mogu rec da drugi dan nakon treninga imam ko lagane upale...
        ja nikad nemam točno određene vježbe koje ću raditi . znam samo koju ću skupinu mišića vježbati taj dan.. kad dođem u gym onda nastojim radit vježbe koje zadnji put nisam radio, a često mjenjam i broj ponavljanja, a i neke tehnike znam ubacit, kao npr. forsirana ponavljanja, nekad radim supeserije, nekad burnove, a nekda i predzamor, konkretno kod prsa kad radim, pošto mi je gornji dio prsa slabiji, onda radim jedan tjedan prvo kosi benč, a drugi tjedan radim predzamor na pec-dec spravi kao prvu vježbu, pa onda tek kosi bench..

        Comment


        • #19
          Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

          Kaj se tiče tog prednjeg ramena - predručenja i potisaka, smatram da je to dosta individualno. Netko će od potiska razviti predimenzionirano prednje rame, a netko će raditi sve moguće varijacije potisaka i predručenja, pa će mu ostati simetrija. Možda bi za početak trebalo probati "bez" prednjeg ramena, te u slučaju njegovog zaostajanja tek onda ubaciti npr. potisak. No, to je nekakav moj prijedlog, temeljen na mome iskustvu. Jer, kao što netko ima problema s npr. prsima, nekome ramena mogu biti problematična skupina, u kojem je potisak onda odličan poticatelj raste, budući da se njime pogodi i srednje rame - uz predzamor.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #20
            Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

            ja nikad nemam točno određene vježbe koje ću raditi . znam samo koju ću skupinu mišića vježbati taj dan.. kad dođem u gym onda nastojim radit vježbe koje zadnji put nisam radio, a često mjenjam i broj ponavljanja, a i neke tehnike znam ubacit, kao npr. forsirana ponavljanja, nekad radim supeserije, nekad burnove, a nekda i predzamor, konkretno kod prsa kad radim, pošto mi je gornji dio prsa slabiji, onda radim jedan tjedan prvo kosi benč, a drugi tjedan radim predzamor na pec-dec spravi kao prvu vježbu, pa onda tek kosi bench..[/quote]


            ja isto s vremena na vrijeme neku vjezbu privremeno izbacim pa umjesto nje neku drugu radim i tak,jedina vjezba sto ne volim je mrtvo dizanje i jucer je nisam radio i sad mi je krivo...al posto DL pogada i donji dio leda morat cu ga radit jer mislim da ga obicni lednjaci nece zamjenit,btw. znam da je DL vjezba prvenstveno za noge...
            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

            Comment


            • #21
              Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

              Originally posted by PatrickStar
              Kaj se tiče tog prednjeg ramena - predručenja i potisaka, smatram da je to dosta individualno. Netko će od potiska razviti predimenzionirano prednje rame, a netko će raditi sve moguće varijacije potisaka i predručenja, pa će mu ostati simetrija. Možda bi za početak trebalo probati "bez" prednjeg ramena, te u slučaju njegovog zaostajanja tek onda ubaciti npr. potisak. No, to je nekakav moj prijedlog, temeljen na mome iskustvu. Jer, kao što netko ima problema s npr. prsima, nekome ramena mogu biti problematična skupina, u kojem je potisak onda odličan poticatelj raste, budući da se njime pogodi i srednje rame - uz predzamor.

              a ne zelim niti jedan misic zapostavljati ali ako vidim da se previse razvija smanjit cu u svakom slucaju...
              Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

              Comment


              • #22
                Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                Onda preporučam bučice. A kaj se tiče donjeg dijela leđa - good morning rastura.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #23
                  Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                  da good moornig je super, a deadlift radi samo pola pokreta i to onaj gornji dio da nepogodiš noge ak to neželiš..
                  pogledaj kak to barba dorian objašnjava, na kraju videa http://www.bodybuilding.com/fun/dorian- ... guts-2.htm

                  Comment


                  • #24
                    Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                    odlican video sad mogu radit novu vjezbu za latove ovu prvu,a sto se tice DL na ovaj nacin mi se svida za radit...
                    Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                    Comment


                    • #25
                      Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                      Originally posted by marink
                      odlican video sad mogu radit novu vjezbu za latove ovu prvu,a sto se tice DL na ovaj nacin mi se svida za radit...
                      da prva je vrh, probo sam!!
                      al imaš više varijacija, probaj nautillus pulldown!! radi se na lat mašini, uhvatiš je u širini ramena, ispružene ruke i guraš je prema kvadricepsima..

                      Comment


                      • #26
                        Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                        da prva je vrh, probo sam!!
                        al imaš više varijacija, probaj nautillus pulldown!! radi se na lat mašini, uhvatiš je u širini ramena, ispružene ruke i guraš je prema kvadricepsima..[/quote]


                        treniram doma pa nemam lat masinu hehe...
                        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                        Comment


                        • #27
                          Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                          Originally posted by marink
                          da prva je vrh, probo sam!!
                          al imaš više varijacija, probaj nautillus pulldown!! radi se na lat mašini, uhvatiš je u širini ramena, ispružene ruke i guraš je prema kvadricepsima..

                          treniram doma pa nemam lat masinu hehe... [/quote]
                          e jbg.. nema veze, samo deri onda po ovoj!!!!!!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                            e jbg.. nema veze, samo deri onda po ovoj!!!!!!

                            tako ce i biti...
                            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                            Comment


                            • #29
                              Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                              koliko je dana u tjednu dosta ramena trenirat jel je dosta jedan dan ?

                              Comment


                              • #30
                                Re: Redosljed vježbi za ramena: potisak, odručenje...?

                                Originally posted by 19112011nike
                                koliko je dana u tjednu dosta ramena trenirat jel je dosta jedan dan ?
                                dosta ti je svaku misicnu skupinu trenirat jednom u tjednu...to eventualno ako ti bas nesto zaostaje onda ubacis 2 puta....al ako si pocetnik nema potrebe za tim...jednom tjedno ramena i to ti je dosta...tu ti pise kako i koje vjezbe...samo citaj...
                                Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X