Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bodybuilding i Tajlandski boks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bodybuilding i Tajlandski boks

    Pozdrav svima! Imam jedan problem koji me muci.
    Dakle,krenuo sam u teretanu pocetkom godine,inace sam se bavio Taekwondom ali sam međutim strgo nogu u 11. mjesecu prosle godine.
    Idem u teretanu,evo vec 4 mjeseca i zadovoljan sam. Krenuo sam sa 70 kg,sada imam 79

    Pitanje je sljedece,od proslog tjedna u sklopu teretane upisao sam se na rekreativni boks.
    Inace imam obicaj trenirati jednu grupu misica dnevno ( radi se perfektno,privatni trener)
    Zanima me da li bi na svojih 15 godina i nesto sitno mjeseci mogao izdrazti 2x dnevno treninge ( ne svaki dan) ti trenizni po 2x dnevno bi bili u utorak,četvrtak i subota/ponedjeljak ( ovisi kad imam praksu )
    Mislio sam dalje nastaviti redovno sa teretanom,svaki dan jedna grupa misica + navecer trening tajlandskog boksa. Prehrana je kolko tolko sređena : posni sir,tuna,meso,riža,suplementi ( 80+,weider ili 100% whey,twinlab ) tako da oko toga nema problema.. osim kada sam u skoli onda pojedem neki sendvic,buhtlu ili tako nesto ali nije mi problem nosit nesto od zdrave prehraene u skolu pa tamo maznut

    Da li da idem tih tri dana po 2x dnevno na trening i nastavim istim tempom kakvim sam krenuo ili da rađe - jedan dan teretana,drugi boks...

    Znam da mozda bas tekst nije najbolje shvatljiv,ali jutro je pa ono hahah
    Hvala svima!

  • #2
    Re: BB + Tajlandski boks

    I ja sam nekad isto praktikovao, stim kad sam imao treninge boxa nisam radio tegove, sto ne mora da znaci da ne moze. Malo me brine sto si mlad, hajd recimo da taj dan kad radis box malo smanjis intenzitet treninga sa tegovima. Il zasto ne preskoris teretanu kad radis box???
    Let's bring it!

    Comment


    • #3
      Re: BB + Tajlandski boks

      to su ti godine kada imas najvise energije tako da samo udri i pazi da ti je prehrana odgovarajuca za tolko aktivnosti.
      ja prakticiram isto 2 treninga na dan pa mi se nista negativno ne desava samo pozitivno isto teretana i tajlandski
      nakon par tijedana takvog rezima malo sam strgan psihicki i fizicki pa ohladim s teretanom na par dana i onda opet sve ispocetka
      samo treba nauciti razlikovati stvarni umor i pretreniranost od nedostatka volje. cesto mi se desi da mislim da nemogu, da sam pretreniran al se natjeram odem i nakon desetak minuta zagrijavanja shvatim da je to bilo samo zabrijavanje u glavi i da zapravo imam dovoljno energije
      Imam disleksiju

      Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

      Comment


      • #4
        Re: Bodybuilding i Tajlandski boks

        Po meni možeš slobodno 5dana teretana i boks,čak bi subotom i nedeljom ubacio plivanje

        Comment


        • #5
          Re: Bodybuilding i Tajlandski boks

          Originally posted by Frozen
          Po meni možeš slobodno 5dana teretana i boks,čak bi subotom i nedeljom ubacio plivanje
          Ne možeš toliko trenirati natural, treba najmanje jedan dan u tjednu odmoriti.

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Bodybuilding i Tajlandski boks

            Originally posted by Frozen
            Po meni možeš slobodno 5dana teretana i boks,čak bi subotom i nedeljom ubacio plivanje
            Plivanje izjutra a biciklizam popodne

            Comment


            • #7
              Re: Bodybuilding i Tajlandski boks

              Originally posted by kelly
              Originally posted by Frozen
              Po meni možeš slobodno 5dana teretana i boks,čak bi subotom i nedeljom ubacio plivanje
              Ne možeš toliko trenirati natural, treba najmanje jedan dan u tjednu odmoriti.

              Može ,može kelly, Evo primjer ,od pon-pet plivanje traje 2h dnevno,trening prije plivanja s biciklom do teretane i 2x na tjedan boks, naveo sam primjer mog malog susjeda sa 14godina ,s time da u teretani radi vježbe koje mu trener dozvoljava.Čisti naturalac ,ali je pojeden hehe(pošto ga prehrana toliko ne zanima al polako uči.

              Comment


              • #8
                Re: Bodybuilding i Tajlandski boks

                Originally posted by Frozen
                Može ,može kelly, Evo primjer ,od pon-pet plivanje traje 2h dnevno,trening prije plivanja s biciklom do teretane i 2x na tjedan boks, naveo sam primjer mog malog susjeda sa 14godina ,s time da u teretani radi vježbe koje mu trener dozvoljava.Čisti naturalac ,ali je pojeden hehe(pošto ga prehrana toliko ne zanima al polako uči.
                Pa može se, ali ćeš biti pojeden - tj. premršav i premoren, a takvi mršavci ne mogu ostvarivati rezultate.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Zanima me da li mogu se vratiti na staru kilazu

                  Pozdrav svima!
                  Mislim da sam vec otvarao temu slicnog oblika ali opet me nesto interesira i zelim savjete iskusnijih u ovom podrucju.

                  Znaci kao sto sam vec prije naveo u predstavljanju/prijasnjim temama da imam 15 godina bla bla. Idem u teretanu uz osobnog trenera od 1. mjeseca ove godine i rezultati su stvarno fenomenalni. Totalni oporavak od loma noga,povecanje mase za 10-15 kg...
                  Zanima me da li mogu se vratiti na staru kilazu ( 15.8 - 84 kg ) danasnji datum ( 21.9 - 79 kg ) razlog je odlazak na more,ne treniranje vec 5 tjedana,slabija prehrana i sve one lose navike.

                  Danas ponovno krecem s treninzima i htio bi cuti vase misljenje da li se mogu vratiti na staru kilazu ili cak ici do 90 kg u sljedeci raspored treninga i program prehrane :

                  Trening :
                  Ponedjeljak - teretana , Utorak - boks , Srijeda - boks , Cetvrtak - teretana , Petak - teretana , Subota - boks , Nedjelja - odmor .
                  Znam da ce sad neki rec da je mozda malo previse treninga a premalo odmora ali odmor nece biti striktno u nedjelju i samo 1 dan u tjednu nego onda kada osjetim umor,vjerojatno 2 dana u tjednu .

                  Prehrana :

                  07:00 - 4 jaja
                  07:45 - zobene pahuljice 130 g
                  08:45 - 1 banana ( prije treninga)
                  10.10 - 1 banana,30 g whey + glukoza ( Pwm )
                  10:45 - 100 g susenog voca
                  12:00 - 100 g piletine
                  13:00 - 200 g rize + 100 g piletine

                  Skolu racunam da mi je popodnevna smijena,inace idem u kuharsku skolu pa mi nije problem nosit hranu a i skolska kantina je veoma dobra.

                  15:20 - 1 banana + 50 g susenog voca
                  17:00 - 100g riže
                  19:00 - 150 g tjestenine s 3.2%mm k. vrhnje + zelena salata
                  21:00 - 2 jaja
                  23:00 - 250 g posnog sira
                  I mislio sam nedugo zatim popit whey protein s mlijekom ( 30ak g )

                  Znam da sam jos uvijek mlad i imam 15 godina al eto,zanima me jel bi se moglo sta uspjet po pitanju neke "sitne" mase. Hvala na svakome odgovoru i nadam se da me necete do "kraja" popljuvav

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trebam misljenje iskusnijih

                    Ti imas , osobnog trenera, s kojim si za nabacio 10-15 kg ..
                    ja neznam sta ti trazis onda ovde ako je tako ... nemam rijeci stvarno,najbolje ti je pitat njega, svi bi mi da imamo takog trenera ...

                    -a ti obroci od suhog voca i banana, i ostalog su ti dovoljni da prezivis, i to mlijeko s wheyom.. mmm , znam da je ukusno aaa
                    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bodybuilding i Tajlandski boks

                      Ovak mi se sve čini dosta isplanirano i OK, ali imaš ogromnu rupu između 13h i 21h u kojoj ne pojedeš ni gram proteina. A i u 21h je to slabo jer pojedeš samo 2 jaja.

                      Znači u ove obroke u 3, 5 i 7 ubaci po 200 grama posnog ili neki drugi izvor proteina.
                      Originally posted by magarac
                      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                      dzaba mu sve

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bodybuilding i Tajlandski boks

                        Hvala na dosadasnjim odgovorima

                        Dobro si primjetio,uopce nisam pazio na tu "rupu" hmm.. mozda bi mogo ubacit 150 g tune ili kako kazes jos 200 g posnog u tu "rupu"

                        Comment

                        Working...
                        X