Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koštica
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    da dignem temu iz pepela, koristim Sigmu PC-15.11, i zanima me ako netko ima onaj nastavak što se npr. stavi na korman od bicikla pa sat mozemo tamo stavit, a ne na ruku. Ja nisam dobio jer sam kupio polovni, a dobro bi mi došlo

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    Originally posted by steinar27 View Post
    gdje se moze kupiti pulsmetar?
    neka stranica preko neta??
    Treba biti u boljim prodavaonama sportske opreme, kod boljih urara, i nemoj uzimati bez pojasa onaj što ima samo sat, a ima i ovdje:

    http://www.zonasrca.hr/

    Leave a comment:


  • Corry
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    Evo ako kome treba jeftin ali tocan pulsmetar-iako ne bas nesto estetski prekrasan-- ja sam jos prije koji mjesec uzeo u kauflandu za 30-40 kn pa provjerite je li ga jos imaju Jos uvijek radi ispravno-ima garanciju god dana-ja mu nemam zamjerke-jedino su ga mogli malo usminkat-djeluje kao djeciji sat

    Leave a comment:


  • steinar27
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    gdje se moze kupiti pulsmetar?
    neka stranica preko neta??

    Leave a comment:


  • ibro10
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    -ahaaa! hvala kelly! vidio sam ja cudno mi nesto a svagdje se pise BRZO HODANJE! hvala hvala!
    -jbg nemoze se naucit ako se prije neka glupost ne izvali!

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    Originally posted by ibro10 View Post
    -a trenutno nemam kune,i nemogu si kupit pulsmetar,a kardio bi radio u teretani,pa jel mogu nekako izracunati gdje bi otprilike bilo 65% max?? il da kupim samo remen taj?jel to moguce?
    http://www.building-body.com/forum/t...mjerenje-pulsa tu sam otvorio pa eto samo da pitam,hvala!
    Originally posted by ibro10 View Post
    -a evo,vidim da nitko ne odgovara!al izracunao sam si bf 220- broj godina i 65% dodje mi 166 puls s tim da je na 8km/h,i to je trcanje(sporo) jel sad da ostavim tako il smanjim na 6-6,5 i brzo hodam???
    Koliko si gluposti ovdje izvalio...

    Kod brzog hodanja ne moraš mjeriti puls...

    Leave a comment:


  • ibro10
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    -a evo,vidim da nitko ne odgovara!al izracunao sam si bf 220- broj godina i 65% dodje mi 166 puls s tim da je na 8km/h,i to je trcanje(sporo) jel sad da ostavim tako il smanjim na 6-6,5 i brzo hodam???

    Leave a comment:


  • ibro10
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    -a trenutno nemam kune,i nemogu si kupit pulsmetar,a kardio bi radio u teretani,pa jel mogu nekako izracunati gdje bi otprilike bilo 65% max?? il da kupim samo remen taj?jel to moguce?
    http://www.building-body.com/forum/t...mjerenje-pulsa tu sam otvorio pa eto samo da pitam,hvala!

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: mjerenje pulsa

    http://www.building-body.com/forum/t...-otkucaja-srca

    Leave a comment:


  • remode
    replied
    Re: mjerenje pulsa

    ja kad radim kardio netrcim jer mi otkucaji skoce preko 140 i to prelazi u cardio-kondiciju.mene kondicija nezanima vec skidanje sala. na traci stavis ruke i ona mjeri otkucaje,koliko je pouzdano neznam.ali imas i satove kupit itd sto mjeri otkucaje. izmedu 120-140 je fat burning. tu se ja drzim.brzo hodanje na brzini 6.5 - 7.0, pojas oko stomaka,kontroliras disanje i mjeris puls.

    Leave a comment:


  • ibro10
    replied
    mjerenje pulsa

    -posto cu sad pocet trcat(brzo hodat) zelio bih to uradit kako spada a ne ''bezze'' trcat! citao sam i prije,koliko sam upamtio mjerenje pulsa se odreduje 220-godine starosti,al nisam bio siguran pa sam potrazio po netu i opet nisam siguran kako ste vi sebi odredili max puls??koliko znam najbolje je oko 65% max! a ovo sam nasao:

    U laboratorijskim uvjetima i uz nadzor doktora, određuje se stres testom, tj. testom pod maksimalnim opterećenjem. Indirektno, određujemo ga jednostavnom formulom na način da se od broja 220 oduzmu godine života. Primjenjiva je samo na odrasle osobe, moguća je pogreška od + ili – 10 do 12 otkucaja/min. Dakle za npr. 40 godišnju osobu, teoretska maksimalna frekvencija srca je 180 otkucaja u minuti. (220-40=180). Drugi način i nešto precizniji je pomoću sljedeće formule: muškarci: 210 - polovina godina - ( 0,11x težina osobe + 4 ) žene: 210 – polovina godina - ( 0,11 x težina osobe )

    Leave a comment:


  • mattt
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    Ako ga ima za kupiti, bolje u dućanu, inače ovaj nije upotrebljavan. Ako trebaš nešto drugo, onda na pm.

    Leave a comment:


  • FcB
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    rabljen 6 mjeseci i prodaješ po kupovnoj cijeni??

    Leave a comment:


  • mattt
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    Platio 200 sa poštarinom u 7mj 2011 mislim da je garancija na računu 2 godine.

    Inače, ispravan je ako te to zanima.

    Leave a comment:


  • FcB
    replied
    Re: Pulsmetar - mjerač otkucaja srca

    koliko si ga platio?
    koliko traje garancija?

    Leave a comment:

Working...
X