Announcement

Collapse
No announcement yet.

Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

    Originally posted by Soner
    Youtube, sve je dovoljno objašnjeno za početak, da vidiš o čemu se uopće radi. Za samu tehniku izvođenja, brzinu izvođenja pokreta i ostale tehničke stvari se trebaš obratiti nekome u tvom mjestu tko ti može pokazati pravilno izvođenje.
    Što se tiče postotaka i ostaloga, 1RM je maksimalna kilaža koju možeš podignuti jednom, 90% od 1 RMa je 90% od te kilaže, isto tako i 40% od 1 RMa.
    Što se tiče mišićnih grupa i vježbanja uopće s tegovima, trening ti neće bit bilderski niti najmanje jer ti to nije cilj, u tvom slučaju vježbanje s utezima služi da bi poboljšao performanse u tvom bazičnom sportu, u boksu. Npr. za početka ti je super da pročitaš knjigu Starting Strength, u njoj imaš program po kojem ćeš raditi.

    E hvala Soner,odo da nadjem tu knjigu

    Comment


    • #17
      Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

      E tebra ne mogu da nadjem u knjizi to sto mi treba.Da li bi mogao da nadjes to sto mislis da bi mi pomoglo i da mi posaljes?

      Comment


      • #18
        Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

        Sad mi je jasno sta je push press,clean,high pull pogledao sam na sajtu T NATION.

        Comment


        • #19
          Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

          Originally posted by dule97
          E tebra ne mogu da nadjem u knjizi to sto mi treba.Da li bi mogao da nadjes to sto mislis da bi mi pomoglo i da mi posaljes?
          http://www.startingstrength.net/workouts/

          To je samo program, iako, isplati ti se skinuti knjigu s torenta i pročitati, istina da ima 400tinjak str. ali sve ti je objašnjeno u detalje pa bi bilo šteta ako si već zagrizao za to da se ne informiraš kak spada

          Inače, t nation ti je isto zakon
          Chill bro

          Comment


          • #20
            Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

            Originally posted by Soner
            Originally posted by dule97
            E tebra ne mogu da nadjem u knjizi to sto mi treba.Da li bi mogao da nadjes to sto mislis da bi mi pomoglo i da mi posaljes?
            http://www.startingstrength.net/workouts/

            To je samo program, iako, isplati ti se skinuti knjigu s torenta i pročitati, istina da ima 400tinjak str. ali sve ti je objašnjeno u detalje pa bi bilo šteta ako si već zagrizao za to da se ne informiraš kak spada

            Inače, t nation ti je isto zakon
            Hvala

            Comment


            • #21
              Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

              E sad nastavnik kaze da jos ne dizem tegove do 18 i da radim samo definiciju sa sklekovima,zgibovima,propadanjem a pre neki dan je rekao da radim a da ne preterujem.A ja sam te 3 vezbe radio i stigao do granice kada ne mogu vise da pogodim misic kako treba i da ga "upalim".

              Comment


              • #22
                Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                Da li je bolje da radim ovako sa tegovima ili vezbe sa svojom tezinom koje cu dole napisati.
                Grudi:bench press sa spikom ili bucicama,propadanje

                Ledja:Zgibovi(siroki,uski,iza vrata)veslanje u pretklonu sipkom ili jednorucno bucicama

                Ramena:Sedeci potisak sipkom iza i ispred glave,odrucenje bucicama,vucenje do brade dvorucnim tegom (push press) (clean) (high pull)

                Noge:Iskoraci,cucnjevi(prednji,hack)

                Biceps:dvorucni pregib sipkom,koncetracijski pregib sedeci bucicom,stojeci pregib bucicama

                Triceps:Uski bench na ravnoj,francuska extenzija sipkom,extenzija iznad glave bucicom

                Nadlaktice-podlaktice(namotavanje)

                ILI:
                Grudi:sklekovi(siroki,sa podignutim nogama,u sirini ramena,uski) , propadanje
                Ledja i ramena:zgibovi(siroki,uski,iza vrata,podhvat uski)
                Noge:cucnjevi,iskoraci sa svojom tezinom,pylometricni skokovi
                Biceps:Uski podhvat zgibovi
                Triceps:Propadanje,uski sklekovi,uski zgibovi
                Nadlaktica podlaktica:namotavanje
                Sta je bolje?Zanima me svacije misljenje kao i Sonerovo jer mi je on dosta toga poucnog napisao.

                Comment


                • #23
                  Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                  Jos bi te neko vrime ostavija na BW vjezbama.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                    Mozda je i bolje
                    Nego,jel bi mogao neko da mi sastavi program vezbanja sa body-weight vezbama?Znaci
                    Sklekovi
                    Zgibovi(uski,siroki,podhvat,iza vrata)
                    Cucnjevi,iskoraci
                    Popadanje(paralelno,triceps na klupi)
                    Vezbe za trbuh

                    Moj rekord:sklekovi sirina ramena spustanje skroz do dole i zakljucavanje laktova 50
                    Zgibovi siroki nadhvat 20
                    Uski podhvat 30
                    Propadanje 25
                    Cucnjevi 60
                    Trbusnjake nisam merio rekord

                    Znaci ako bi mogao neko da mi sastavi ili da mi da plan programa kako bih mogao sam da sastavim;koliko serija i ponavljanja bi mi Vi odredili po ovim rekordima...?pozz

                    Comment


                    • #25
                      Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                      Malo cudno, al ja nikad nisam gleda te programe nego eksperimentira, tj uvik bi izvodija neke kerefeke, minja bi vrste hvatova, sirinu, kombinacije cetri zgiba do pola i jedan puni itd itd, guglaj hannibal training i vidi sta znaci bw vjezbe.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                        Hocu hvala
                        Ako ima jos neko nesto da napise u vezi pravljenja programa neka izvoli

                        Comment


                        • #27
                          Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                          Gledao sam jednom i gledam sada Hannibala i Barillu.Tipovi su strava gradjeni i svaki im se misic vidi i rade body-weight vezbe koje zahtevaju nenormalnu snagu :O

                          Comment


                          • #28
                            Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                            Ajde ljudi jos neko
                            Sta je s`tobom Soner,sto si se uspavao,aj daj ti neki predlog

                            Comment


                            • #29
                              Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                              Originally posted by dule97
                              Ajde ljudi jos neko
                              Sta je s`tobom Soner,sto si se uspavao,aj daj ti neki predlog
                              Imam ja jedan. Shut the fuck up and train, a usput eat i sleep, a posli repeat.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Box i teretana: veca masa tela to sporiji a jaci udarac...?

                                Ak' imas veci misic ti si brzi, tj. veca masa puta ubrzanje je veca sila!! S vecim misicem ne mozes sporiji postati, uz predpostavku da se ne ukrutis ili ne "prenabildas" !! Sumnjam da ti je prof. tjelesnog naveo sve te vjezbe i "ekstenzije", jer prof. o tome i ne znaju puno, osim ako ne idu u teretanu!! AK vec ides u teretanu, nemoj ici na isti dan kada imas trening, jer se puno trosis,a sumnjam da koristis sta od suplemenata, a plus tek si uso u pubertet, i tijelo ti se mora odmarati!! pozzz

                                Comment

                                Working...
                                X