Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav

    Pozdrav momci , eo nakon dugo vrimena odlucija san se predstavit i stavit svoje slike. Iman 16 godina , 75 kg i oko 180 cm vise manje... Treniran 4 miseca i u 4 miseca san izgubija cirka 15kg.. Sad me zanima bi li mogao do lita doc do nekih 10-15% BF. Ovo je stanje prije 4 mj a ovo sadasnje

    sta se tice prehrane :
    6:00 30-45 min hodanja na taste
    7:00 zobene sa mlikon i bananu
    10:25 sendvic od purece sunke i razenog kruha i jabuka ili banana
    14:00 tu bas nemogu birat al najcesce bude piletina, jaja i riza
    17:00 tuna ili tri jaja
    od 20 do 22 teretana
    20 min prije spavanja 200g posnog sira
    Eto, nakon 15 godina prezderavanja konacno san se osvjestija i ako mi mozete ikako pomoc bit cu vam zahvalan.

  • #2
    Re: Pozdrav

    Poz



    samo treniraj i jedi pravilno i rezultati će doći, na dobrom si putu. U prehranu ubaci povrće.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Pozdrav

      Originally posted by kelly View Post
      Poz



      samo treniraj i jedi pravilno i rezultati će doći, na dobrom si putu. U prehranu ubaci povrće.
      Hvala hvala , zanima me bi li mogao do 7. miseca spustit BF na 10ak% da mi se vide trbusni?

      Comment


      • #4
        Re: Pozdrav

        da mogao bi uz pravilnu prehranu i kardio

        Comment


        • #5
          Re: Pozdrav

          Originally posted by mate31 View Post
          da mogao bi uz pravilnu prehranu i kardio
          Jel mi bolje radit HIIT ili Li cardio?

          Comment


          • #6
            Re: Pozdrav

            za tebe je bolje da radis li cardio,znaci koliko mozes prvo sat vremena il imanje neznam koliko mozes i onda svaki tjedan dodaj 10 min vise i tako do kraja defke dodes na neka 2-3 sata kardia dnevno

            Comment


            • #7
              Re: Pozdrav

              Originally posted by mate31 View Post
              za tebe je bolje da radis li cardio,znaci koliko mozes prvo sat vremena il imanje neznam koliko mozes i onda svaki tjedan dodaj 10 min vise i tako do kraja defke dodes na neka 2-3 sata kardia dnevno
              Aha aha moze moze,..puno van fala

              Comment


              • #8
                Re: Pozdrav

                Imam jedno pitanje u vezi suplemenata, mislia san kupit whey i l- karnitin pa me zanima da li l-karnitin stvarno djeluje...

                Comment


                • #9
                  Re: Pozdrav

                  L karnitin će vjerojatno djelovati kod prehrane sa malo UH.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pozdrav

                    Iskreno ja ne vidin smisao suplementiranja l karnitinom. Iz jednostavnog razloga, l karnitin se propagira kao transportno sredstvo masti(sta je tocno), medjutim ako logicki sagledate citav proces, limitirajuci faktor aerobne opskrbe energijom nije kolicina transportirane masti ili manjkavosti u transportu, limitirajuci faktori su kolicina O2 (kisika) te energetski zahtjev neke aktivnosti buduci da se u famoznom krebsovom ciklusu nastaju tek 2 molekule ATPa, sta je mizerna kolicina energije s obzirom na slozenost i trajanje samog procesa. Dakle, prvi razlog za ne uzimanje je jednostavan, transport masti je dovoljno efikasan, problem je na drugom mistu.

                    Druga stvar, tijelo ima sasvim dovoljno l karnitina, osim u slucaju kada imamo ostecene jetru i bubrege(za bubrege nisan 100%) e onda je problem. Medjutim onda ce bit tom pojedincu bit savim jasno da nesto ne stima jer cemo se generalno slabo osjecat itd. A da naglasin, i manjak zeljeza ili recimo vitamina C moze imat jednak efekt (niske razine karnitina) iz razloga sta se oboje koriste u sintezi karnitina.
                    Dakle zdravoj osobi karnitin(suplement) ne triba za bolji transport masti, a osoba sa ostecenim bubrezima, jetrom, manjkom vitamina c, manjkom zeljeza ionako ima pametnijeg posla od skidanja sala jer je u raspadu tezem. Al ako bas zeli, jedino tada se isplati uzet ga.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pozdrav

                      Pozdrav ljudi, eo me nakon 3 i nesto miseca, nazalost zbog moje lijenosti i zdravstvenih problema nisam bas puno pazio na prehranu i pretjerano trenirao.. Jedino sta san malo trenira to su sklekovi, i malo zgibovi.. Sad kad je doslo lito i vrucine, od sutra san odlucio pocet sa definicijom. Nazalost dok je ljeto nemogu u teretanu pa san mislio ujutro otic 45-1 h hodat na taste, a popodne na Marjan trcat, bodyweight vjezbe i otplivat malo.
                      Eo moja forma zasad, svjestan san nedostataka i nadam se da ce definicija i moj trud i volja sve ovo lipo stesat..

                      [IMG][/IMG]

                      [IMG][/IMG]

                      [IMG][/IMG]
                      Last edited by Ramakid; 07-07-13, 21:01.

                      Comment

                      Working...
                      X