Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mršavljenje + definicija - pomoć

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mršavljenje + definicija - pomoć

    Znači želim postići navedeno u naslovu.

    182cm sam visok i 98kg težak.

    Želio bih smršaviti, znači stomak izgubiti, i definirati tijelo.

    Normalno sve to uz korištenje određenih preparata, pa sam tako mislio koristiti sljedeće:
    - Fat Burner (OptimumNutrition)
    - CLA (SciTech Nutrition)
    - 100% Whey Protein (Weider)
    - L-Carnitine liqiud (još gledam koji...)
    - možda BCAA isto???
    Zanima me da li trebam još što dodati, izbaciti ili što već.

    Isto tako me zanima, pošto nemam baš pretjerano vremena za ići u teretanu, ali bih imao npr 2-3 sata za vježbanje kod kuće, što raditi, koliko intenzivno, koliko se navedeno može postići sa radom kod kuće (bicikl, steper, vježbe tipa sklekovi, trbušnjaci itd itd...)

    Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

  • #2
    Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

    Ako imaš 2-3 sata za vježbanje onda imaš vremena i za teretanu.
    I ja sam tako odgađao odlaske u teretanu pa sam doma vježbao s bučicama, onda kupio spravu, a na kraju sam vidio da je sve to goli ku.rac naspram teretane i sad idem 3 mjeseca redovno u teretanu i žao mi je što prije nisam bio pametniji pa već prije krenuo.
    Zato najbolje da kreneš što prije u teretanu i po mogućnosti uzmeš privatnog trenera na nekih 2 tjedna da te nauči pravilno izvoditi vježbe i napiše ti plan prehrane i program za vježbanje i to ti je to.

    Comment


    • #3
      Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

      a dosta ljudi mi je reklo da prvo mjesec dana aerobno radim, znači trčanje i bicikl, pa sam zbog toga mislio možda još ne ići u teretanu, pošto sobni bicikl i steper imam i doma.
      Znači ipak da odmah startam sa teretanom.

      A što se tiče preparata? neke preporuke? uzimati, ne uzimati, šta uzimati?

      Comment


      • #4
        Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

        Teretana je teretana osim ako doma nemaš svoju. A predpostavimo da nemaš. Ja sam isto na definiciji i zadovoljan sam.
        Definicija ide ko luda.

        Topli savjet. Mozes ti imat i 100 fat attackera. Ali zapamti da je prehrana glavni faktor.Bez prehrane nema nista.

        Trci ujutro na prazan stomak. Ubaci kardio. Radi neke fizicke poslove doma. Sklekovi, trbusnjaci, razne vjezbe s interneta. To ako ne stignes u teretanu - ako stignes. ubaci teretanu i to je to. Ali kazem. Bez prehrane nema nista.

        Jedi 8 puta dnevno, manje koicine ali kvalitetne namjernice.

        Pozdrav !!
        Last edited by Al Capone; 05-07-12, 00:41.

        Comment


        • #5
          Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

          Prva stvar prehrana, teretana ti i nije neki presudni faktor, mslm ako vjezbas na druge nacine naravno. Ubaci kardio i sredi prehanu (NAJBITNIJE).
          Sto se tice ove suplementacije sto si naveo, ja ne bih trosio toliko novca na takve stvari. Od suplementacije je whey osnova, ostalo je sve manje vazno. Uzmi obavezno i neke vitamine (one daily su najprakticniji), a mozes uzeti kreatin i BCAA. Sto se ovoga za "brze gubljenje masti" tice, tj. navedenih L-Carnitina, FatBurnera i CLA, preporucam da ne kupujes tri proizvoda manje vrijednosti nego jedan bolji tipa OxyElite, Recreate (ukoliko te smetaju stimulansi), Hydroxycut, Lipo6Black ili Animal Cuts, koji ti zapravo objedinjuju to sve. No nista od toga nije ti po mome misljenju potrebno odmah na pocetku. Prvo sredi prehranu i pocni vjezbati, a onda kada bas hoces dovrsiti definiciju probaj sa termogenikom, tj. fat burnerom.
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #6
            Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

            Zahvaljujem. Teretana aktivno od ponedjeljka starta sa potpunom promjenom jelovnika.
            Gdje još mogu nabaviti OneDaily vitamine, pošto mi ovdje na web shopu izbacuje da trenutno nije dostupno.

            Comment


            • #7
              Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

              Originally posted by blue1989 View Post
              Zahvaljujem. Teretana aktivno od ponedjeljka starta sa potpunom promjenom jelovnika.
              Gdje još mogu nabaviti OneDaily vitamine, pošto mi ovdje na web shopu izbacuje da trenutno nije dostupno.
              Ovdje ih imas nekolio vrsta i osobno si ih odavde narucujem, no mora ih biti i u drugim shopovima, ako nista drugo, vitamini se prodaju i u ljekarni...
              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
              Napreduje se... Avatar^^

              Comment


              • #8
                Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

                Da ne otvaram novu temu. 3 puta tjedno utezi, poslje lagani kardio oko 20 min. U dane kad ne treniram 20 min HIIT i nastavim jos 20 min npr. sa nekim laganim trcanjem. Jel to dosta dobro za skidanje sala?
                Ako ti ide predobro, pogledaj bolje. Možda ti ide nizbrdo....

                Comment


                • #9
                  Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

                  To je nešto ovako:

                  http://www.building-body.com/Ljetni_kamp_Waterbury.html
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

                    a kakva ti je prehrana?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mršavljenje + definicija - pomoć

                      Originally posted by blue1989 View Post
                      Znači želim postići navedeno u naslovu.

                      182cm sam visok i 98kg težak.

                      Želio bih smršaviti, znači stomak izgubiti, i definirati tijelo.

                      Normalno sve to uz korištenje određenih preparata, pa sam tako mislio koristiti sljedeće:
                      - Fat Burner (OptimumNutrition)
                      - CLA (SciTech Nutrition)
                      - 100% Whey Protein (Weider)
                      - L-Carnitine liqiud (još gledam koji...)
                      - možda BCAA isto???
                      Zanima me da li trebam još što dodati, izbaciti ili što već.

                      Isto tako me zanima, pošto nemam baš pretjerano vremena za ići u teretanu, ali bih imao npr 2-3 sata za vježbanje kod kuće, što raditi, koliko intenzivno, koliko se navedeno može postići sa radom kod kuće (bicikl, steper, vježbe tipa sklekovi, trbušnjaci itd itd...)

                      Unaprijed zahvaljujem na pomoći.
                      odradi pravu defku kad si vec ulozi toliko para u suplemente, ulozi i u prehranu inace uzalud trud, dobar unos bjelancevina i kalorijski deficit je osnova. od suplemenata bi ja jos ubaci vitamin c koji je jako dobar antikatabolic, i po meni najbolji fat burn proizvod je definitivno kofein, njega obavezno prije jutarnjeg kardia kojeg radis na prazni stomak, na kraju ces bit zadovoljan i rezultatom i cinjenicom da si ulozi dosta para u suplementaciju.

                      Comment

                      Working...
                      X