Announcement

Collapse
No announcement yet.

Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

    Da si uzeo 5 dana vremena za malo proučit forum nebi bacio 1.5 god u vjetar
    Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

    Comment


    • #17
      Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

      Zahvaljujem na odgovorima )

      Ovako, whey - engleski: sirutka; znači da je koncentrat proteina iz sirutke valjda. Pretpostavljam da istog proteina ima i u običnoj sirutki, samo u manjim količinama. Ja opet naglašavam da sada ne treniram redovno i nemam potrebe da uzimam whey.

      Odlučio sam se za ketogenu dijetu, znači od sada ću brojati kalorije i Ugljikohidrate i Proteine.

      Nisam protračio 1.5 godinu treninga, kažem imam masu i mišiće, ali se ne vide dobro, izračunao sam da imam oko 14% BF, a našao sam da pro bodybuilderi imaju oko 3-5% BF, tako da je moj cilj za sada negdje oko 7% BF.

      Još jedno pitanje koje nisam uspio da pronađem: Koliki deficit kalorija smijem napraviti po danu? Meni treba 2500 kalorija za normalan dan, e sad, pročitao sam da smijem smanjiti do 20% unos kalorija, ali time bih izgubio za 1 sedmicu oko pola kile, što je malo meni, jer bi mi trebalo par mjeseci da skinem 4-5 kila, a na drugom mjestu piše da je OK ako gubim sedmično 0.75-1 kg težine, što znači da bih dnevno trebao unijeti bar 1800 kalorija, a potrošiti 2750, sad mi to nije baš jasno?

      Eh, da, vidio sam da hljeb i svi proizvodi od brašna sadrže mnogo UH, da li vi izbjegavate da jedete hljeb i čime ga zamijenite? Jutros nisam jeo hljeb skoro nikako i bila mi je muka oko 20-ak minuta, ali sad je sve OK.

      Hvalaa D

      Comment


      • #18
        Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

        ima u običnoj sirutki, ali u tako malim količina da bi trebao popiti litreee i litreee da uneseš neki pristojan broj

        jesi ti shvatio uopće bit ketogene dijete? znaš li uopće šta su proteini, ugljikohidrati i masti? koja hrana šta sadrži??

        7 % je jako teško dostići, a sa tvojim trenutnim znanjem, nemoguće, iskreno

        po danu najviše do 500 kalorija deficita, inače ode više mišića
        sporo ti to ?? a jbg, tako ti je, onda se reži sa 1000 kalorija i ostani bez mišića, na tebi je da biraš šta ćeš

        opet te pitam, jesi ti shvatio bit ketoze ??
        nema kruha, nema brašna, nema uh na ketogenoj dijeti i nemaš ga čime zamijeniti, možeš sa povrćem ustvari ili još bolje, nemoj jest povrće na ketogenoj dijeti, pa ćeš vidit šta će ti bit

        vlakna? znaš li šta je to, i čemu služe? pogledaj malo...

        molim
        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

        Fak me, right?

        Comment


        • #19
          Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

          hahaha Resio si ketogenu a ti bi sad brojao UH o.O na ketogenu 0 UH svaki dan!!! Izracunaj kolko Proteine ti trebaju i napravi spisak namirnica i kuhaj to racunaj itd itd. Izracunaj kolko Masti (zdravi) ti trebaju na dan pa napravi opet spisak namirnica izracunaj to sve kolko grama trebaju da bi za cjeli dan uneses tacan broj masti i proteina i gotovo. Po meni brojanje kalorija je samo gublenje vreme zato uzmi racunaj P, UH, M (u ovoj dijeti UH ne trebaju ti), treniraj svakodnevno i rezultata imas
          I live for BODYBUILDING

          Comment


          • #20
            Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

            nije jednostavno skinuti visak masti a sacuvati misice nije tu vazna samo prehrana vec i dobar i tempiran trening onda suplementacija tu ne mislim na whey treba sprijeciti katabolizam ali sretno ti pa javi nam rezultate pozz

            Comment


            • #21
              Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

              Originally posted by donottrackme View Post
              Jutros nisam jeo hljeb skoro nikako i bila mi je muka oko 20-ak minuta, ali sad je sve OK.
              ti si moj idol
              kad ja narastem i ja bih htio da izdržim jedno jutro da skoro ne jedem hljeb! :O
              Last edited by FcB; 23-07-13, 14:57.

              Comment


              • #22
                Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                @domagoj

                Shvatio sam bit, nema UH, jedem proteine 2g/kg i jedem masti. Ali jako teško je naći namirnice koje nemaju UH, skoro nemoguće. Ajde molim te vidi ovdje šta ibh ja od povrća mogao jesti http://body.ba/tablica-kalorija . Ima naravno, ali sve što ima malo UH, ima i malo kalorija.

                @theshadow

                "hahaha Resio si ketogenu a ti bi sad brojao UH o.O na ketogenu 0 UH svaki dan!"

                Kako misliš da unesem 0 UH po danu? To je nemoguće, zapravo moguće je kad bih jeo samo orašasto voće! Većina namirnica sadrži UH, samo neka u više, neka manje. Usput, pročitao sam da je gornji limit da unesem 30g UH na dan da bi započela ketoza. I kako da budem u deficitu ako ne računam kalorije?

                @ivanbih95

                Hvala

                @fcb

                Nema potrebe za ironijom :P Fino kažem kako je bilo. Ako već nemaš ništa korisno da kažeš, nemoj ništa pisati :P




                Uspio sam jedva da sačinim neku listu sa što manje UH:

                1. Sardina u ulju 100g
                2. 400 ml kravljeg mlijeka
                3. Salama pileća 100g
                4. Pašteta Argeta 100g
                5. Tuna u ulju 100g
                Ukupno: 1366 kalorija
                Još mogu da jedem:
                6. Masline
                7. Badem
                8. Kikiriki
                9. Lješnjak
                10. Majoneza
                11. Hrenovke
                12. Piletina
                13. Govedina

                Je li ovo OK?

                Comment


                • #23
                  Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                  nije ok

                  Comment


                  • #24
                    Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                    Originally posted by ivanbih95 View Post
                    nije ok
                    Hrenovke i paštete ? zar to spada u hranu
                    Izbaci to podhitno

                    Comment


                    • #25
                      Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                      Šta sad fali?

                      Ali ozbiljno momci, zamalo da odustanem od ove dijete, jer me stalno zatrpavate pitanjima i nikako da dobijem odogovor. Nije bitno i ako ne znam definiciju šta je protein, šta UH, totalno nebitno. Je li Molim vas mogu dobiti spisak namirnica koje mogu konzumirati? Tražio sam na forumu, ali svi obroci koji su napisani traže da jedem 10-15 različitih namirnica u jednom danu. Ja mislim da je bitno da znam šta mogu jesti i onda sebi kombinujem obroke, zar ne?

                      Šta nije uredu sa mojim spiskom?

                      Comment


                      • #26
                        Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                        Znam da hrenovke nisu dobre i nije mi namjera bila da ih jedem, ali sam ih našao u nekom jelovniku na forumu.

                        Pašteta ima dosta kalorija i proteina, ne valja ni ona? Ostalo je OK?

                        Comment


                        • #27
                          Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                          Brate, ajde da si reko sirni namaz jos nekako, ali pastete...izbaci to smece!

                          Hrenovke na ketozi dolaze u obzir ali ne sad da pojedes 5 para hrenovka...ista stvar s majonezom i light colom.
                          Wenn schon, denn schon!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                            kakvo mlijeko na bilo kakvoj dijeti pogotovo na ketogenoj dijeti ustvari nema on sta pricati o ketogenoj dijeti za to trebaju muda petlja nije to lako mslm ako se zeli uraditi kak spada i kakva ketogena dijeta bez suplemenata a on ne zeli ni za whey cuti rekao sam vec sretno momku da uspije pa da nam postavi rezultate

                            Comment


                            • #29
                              Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                              Salama pileća nikako... Pileća prsa u omotu, to može...

                              Piletina takođe može...

                              Junetina, teletina... Može.
                              Pivo za masu, rakija za defku...

                              Comment


                              • #30
                                Re: Treniram 1.5 godinu, ali nikako da skinem salo

                                Pa mnogo ljudi imaju perfektnu defeniciju a se ne zamaraju sa kalorijama i brojanje. Broj samo P, UH, M.. zaje*i kalorije. Bitno je kad odes na treningu ispostis guzu i dajes tvome metabolizmu takav KICK da se u sledeci par sati radi ko Nemacka masina. Tacno je to sto si reko da u svakoj namirnici ima pomalo UH ali ako se pridrzavas na to sto je napisano u temu onda nemas prob

                                I ako veec tolko zelis pisi i na youtube Keto diet ili na google i ispitas to sve ljepo i deraj
                                I live for BODYBUILDING

                                Comment

                                Working...
                                X