Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zapeo sam sa dijetom,nit ide gore niti dole?!?!?Ne znam sta da radim?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zapeo sam sa dijetom,nit ide gore niti dole?!?!?Ne znam sta da radim?

    Pozz svima,znači evo od 4. meseca držim dijetu i krenuo sam na nju sa 118.3kg!Evo znači najniža kilaža je bila danas 104,5,ali to je nakon treninga (trčanje i trbušni) tokom kojeg sam pio samo vodu i posle sam se baš najeo...xD...Neznam je li radim dobro ali eto moj plan je ubrzati metabolizam što više znači dosad sam čašu hladne vode pio cim se probudim i sto brze dorucak obavim,ali stvarno sve sam jeo,jedino sam pazio na hleb i testenine!Znači jede mi se majoneza uz sendvič uzmem ,znači nisam se opterećivao kalorijama,za ručak sam skoro skroz izbacio hleb znači skoro sve bez hleba sam jeo i to sve obavim pre 17h.E posle 17h samo sam vodu pio ništa drugo!Evo preko leta pojedem tu i tamo lubenice i nisam primetio da sam se udebljao.Aktivnosti su bile slabe jer imam problem sto me kolena bole pa je tesko sve uskladiti!Radio sam skoro svaki dan nesto od p90x uglavnom ab ripper x i istezanja.Sada sam poceo redovno trenirati ove nedelje znaci ujutru ili na prazan zeludac ili samo malo musli i mleka pojedem.Radim sa tegovima ponovo.Idem trčati koliko mogu dok me ne bole kolena,skoro svako veče prepešačim 2-4 km.I eto meni je cilj da dođem do 95kg ovako.E onda bi počeo aktivno teretanom da se bavim i da nabijam mišićnu masu do 100kg.Ali tu bi si korektovao prehranu znaci samo proteini i vezbanje.Mozda bi nagovorio matorce da mi kupe proteine dok ne postignem sta zelim.Nije mi cilj definicija niti ista slicno,bitno mi je da smrsam prvo zbog zdravlja visina mi je 187cm.Ja sam inace takve građe da nije za mene da imam manje od 90 kg.Meni je cilj da budem ''mrga'' ali da izravnam stomak i da ojačam svuda jer planiram se upisati na neki borilački sport i ne želim da smršam jako i da oslabim dosta...xD...Možda sam budalaštine natrakeljao ali eto zanimaju me vaša mišljenja o ovoj dijeti i koliko je ona dobra!
    Inače na sebi promene nisam primetio ovako sto se tice zdravlja,jedino sto su mi je obim ruke opao (dok sam isao u teretanu 40 sada je 38 - nista strasno cini mi se...)

  • #2
    Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

    GREŠKA 1 : Trčanjem i trbušnima se ne skida salo!
    GREŠKA 2 : Majoneza, a na dijeti si? Ajde reci iskreno samom sebi, jel to ima smisla?
    GREŠKA 3 : Bijeli kruh izbaci potpuno, zamijeni ga integralnim ili raženim...bijeli kruh je pun smeca
    GREŠKA 4 : Ne jesti poslije 17 ili 18 h su dijete za idiote (ovo nije namjenjeno lično tebi, nego onima koji smišljaju toplu vodu i trpaju ljude glupostima )...znaci, izgladnjivanjem si samo povecavas mogucnosti da ti se salo jos poveca...
    GREŠKA 5 : Koljena te bole od trčanja i takvim nacinom ces si samo nanijeti ozljede, radje ubaci BRZO HODANJE ujutro PRIJE DORUČKA

    SAVJET 1 : Puno, puno hodati, cim vise se kretati, vjezbaj i dalje po p90x programu.
    SAVJET 2 : Prehranu si podijeli na bar 6-8 obroka dnevno
    SAVJET 3 : Nemoj se previse obazirati na vagu, ogledalo ti je najvaznije mjerilo...a prije nego krenes na ikakvu misicnu masu ti preporucam da si indeks tjelesne masnoće smanjis barem na 15%
    Wenn schon, denn schon!

    Comment


    • #3
      Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

      Originally posted by knightrider View Post
      GREŠKA 1 : Trčanjem i trbušnima se ne skida salo!
      GREŠKA 2 : Majoneza, a na dijeti si? Ajde reci iskreno samom sebi, jel to ima smisla?
      GREŠKA 3 : Bijeli kruh izbaci potpuno, zamijeni ga integralnim ili raženim...bijeli kruh je pun smeca
      GREŠKA 4 : Ne jesti poslije 17 ili 18 h su dijete za idiote (ovo nije namjenjeno lično tebi, nego onima koji smišljaju toplu vodu i trpaju ljude glupostima )...znaci, izgladnjivanjem si samo povecavas mogucnosti da ti se salo jos poveca...
      GREŠKA 5 : Koljena te bole od trčanja i takvim nacinom ces si samo nanijeti ozljede, radje ubaci BRZO HODANJE ujutro PRIJE DORUČKA

      SAVJET 1 : Puno, puno hodati, cim vise se kretati, vjezbaj i dalje po p90x programu.
      SAVJET 2 : Prehranu si podijeli na bar 6-8 obroka dnevno
      SAVJET 3 : Nemoj se previse obazirati na vagu, ogledalo ti je najvaznije mjerilo...a prije nego krenes na ikakvu misicnu masu ti preporucam da si indeks tjelesne masnoće smanjis barem na 15%
      Tako je ! Preskakanjem obroka smrsat ces tamo gdje ne zelis. To trosi misicno tkivo mjesto sala i jos si u goroj situaciji.

      Comment


      • #4
        Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

        Originally posted by Viper View Post
        Tako je ! Preskakanjem obroka smrsat ces tamo gdje ne zelis. To trosi misicno tkivo mjesto sala i jos si u goroj situaciji.
        Ja jednostavno više ne znam šta da radim...xD....jedni pišu jedno,drugi drugo..xD..sad kome verovati..:P.
        Dosad sam se obazirao na vagu.

        Comment


        • #5
          Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

          Hmm,to za trčanje ne znam tačno, meni je koleno pucketalo svaki put kad ga ispruzim i bolilo me.Sad to više nije tako,tj.otkako sam počeo igrati fudbal pomalo i košarku(trčati i kretati se).Kolena me više bole tokom hodanja nego kod trčanja.Ta bol je gotovo nestala s preda kolena nego sada me zeza sa obe strane kolena i to je onako više žigajuća bol(nekad se proširi kroz celu nogu).

          Comment


          • #6
            Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

            Originally posted by Stafeen View Post
            Ja jednostavno više ne znam šta da radim...xD....jedni pišu jedno,drugi drugo..xD..sad kome verovati..:P.
            Dosad sam se obazirao na vagu.
            Kolko ja znm knightrider i ja imamo isto misljenje i dosta slicne postove. Tako da pisemo skoro pa isto. Samo sam se nadovezao na ridera da znas uz ono sto je on naveo da ces gubiti misice onako kako si se ti izgladnjivao

            Comment


            • #7
              Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

              Ali ne znam zašto sam ubeđen da ako jedem posle 17 i imam neku ''večeru'' da ću se udebljati, ajde mi dajte neki primer šta me neće debljati nego od čega ću mršaviti!Nesto sta jesti za veceru

              Comment


              • #8
                Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

                Originally posted by Stafeen View Post
                Ali ne znam zašto sam ubeđen da ako jedem posle 17 i imam neku ''večeru'' da ću se udebljati, ajde mi dajte neki primer šta me neće debljati nego od čega ću mršaviti!Nesto sta jesti za veceru
                Druze od te hrane sto si ti gore naveo normalno da bi se udebljao. Kad se radi idiotsko mrsanje onda je izgladnjivanje cilj a kada se radi mrsanje da se pametno izgube kg ide se na djetu a djeta nije izgladnjivanje ili mozda jeste ali idiotska djeta. Dakle jesti posni sir 250 grama po 2 puta mozes.

                Comment


                • #9
                  Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

                  Originally posted by Viper View Post
                  Kolko ja znm knightrider i ja imamo isto misljenje i dosta slicne postove. Tako da pisemo skoro pa isto. Samo sam se nadovezao na ridera da znas uz ono sto je on naveo da ces gubiti misice onako kako si se ti izgladnjivao
                  Da, slazemo se hehe, i nismo samo nas dvojica koji imamo ovakvo misljenje vec bi se vjerojatno 99% ljudi sa ovog foruma slozilo s nasim misljenjima jer to sto smo ti napisali nije izmisljanje tople vode, vec provjereno i teorijski i u praksi...A to što ti nama ne vjerujes, jer su te krivi ljudi s minimalnim (ne)znanjem nafilali glupostima tipa da se nesmije jesti nakon 18h je vec druga stvar...
                  Wenn schon, denn schon!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

                    Originally posted by Stafeen View Post
                    Ali ne znam zašto sam ubeđen da ako jedem posle 17 i imam neku ''večeru'' da ću se udebljati, ajde mi dajte neki primer šta me neće debljati nego od čega ću mršaviti!Nesto sta jesti za veceru
                    Od ovakve prehrane kakve si naveo nije ni cudno da si se udebljao, treba pametno birat namirnice i pazit u koje vrijeme se sta uzima.

                    Tipična djeta za nekog je izgladnjivanje i trčanje, a na taj nacin ces ti mozda i skidat kile dolje da, ali pazi, trosit ces 3x vise misicnog tkiva nego sala, a takvim nacinom ces doci u zapravo jos vece sr*nje jer ce ti salo ostat, a obujam ruku, nogu, itd ce ti doci na minimalnu širinu ,a takvo stanje se zove "Skinny-fat" (Vjeruj mi, u to stanje se definitivno ne zelis dovest)

                    Pametna dijeta, je dijeta u kojoj se pametno odabiru namirnice, poveca se proteinski unos, obroci kroz dan se podijele na vise manjih, obroci su tipa P (proteini) + UH (ugljikohidrati) tokom jutra, a P (proteini) + M (masti) krajem dana...Na taj nacin ces skidat salo a misicno tkivo ces ocuvat kolko god je to maximalno moguce...
                    Wenn schon, denn schon!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

                      Nije da ja ne verujem vama pogtovo vi koji se bavite pravo bodybuildingom ali eto neznam,nemam novca da si kupujem proteine ili slicno.Najveci problem je sto se trebam navici tako podeliti obroke.Sta od UH da jedem?Znaci beli hleb skroz da izbacim?Je li dobro jesti musle ujutru za doručak?Pretpostavljam da nije?
                      Ja inače kupujem one sa 40%voća,pa si kupim jos mix suvog voća i 500g zobenih pahuljica pa si ja to smiksam.Onda po tome bi ja trebao ujutru jesti zobene i 3 kuvana jaja(s tim da žumanca pojedem možda 6 nedeljno,ostalo bacim i jedem samo belance(zbog kolesterola).Onda mi musli mogu biti među obrok(sa mlekom).Teško mi je sad o tome razmišljati,ako vam se da i ako imate živaca da mi pomognete sklopiti neki plan prehrane bar za 1 dan da vidim kako bi to trebalo izgledati.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

                        Originally posted by Stafeen View Post
                        Nije da ja ne verujem vama pogtovo vi koji se bavite pravo bodybuildingom ali eto neznam,nemam novca da si kupujem proteine ili slicno.Najveci problem je sto se trebam navici tako podeliti obroke.Sta od UH da jedem?Znaci beli hleb skroz da izbacim?Je li dobro jesti musle ujutru za doručak?Pretpostavljam da nije?
                        Ja inače kupujem one sa 40%voća,pa si kupim jos mix suvog voća i 500g zobenih pahuljica pa si ja to smiksam.Onda po tome bi ja trebao ujutru jesti zobene i 3 kuvana jaja(s tim da žumanca pojedem možda 6 nedeljno,ostalo bacim i jedem samo belance(zbog kolesterola).Onda mi musli mogu biti među obrok(sa mlekom).Teško mi je sad o tome razmišljati,ako vam se da i ako imate živaca da mi pomognete sklopiti neki plan prehrane bar za 1 dan da vidim kako bi to trebalo izgledati.
                        1 obrok bjelanci i zobene
                        2 obrok piletina
                        3 obrok neko meso
                        4 obrok tuna
                        5 posni sir
                        6 posni sir
                        Izmedju voce a mesu dodaj i malo rize

                        Comment


                        • #13
                          Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

                          Problem je što ja ne mogu sam sebi praviti meso stalno,hehe, za te srednje obroke uglavnom bude (pasulj,sataraš,kupus,i tako povrće kuvano) ja to i jako volim.Tuna neznam preskupa je a jedeš smeće u njoj u to sam se uverio.Bolje mi je kupiti sardine u salamuri..xD....i 500g posnog sira za jedan dan pojesti?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

                            i ako ti nije problem reci mi jel ti to recimo svaki dan taj meni jedeš ili ga menjaš?ako menjaš možeš reći šta menjaš

                            Comment


                            • #15
                              Re: Moja ''uspešna'' dijeta - trebam savete! moj plan je ubrzati metabolizam što više

                              Originally posted by Stafeen View Post
                              Nije da ja ne verujem vama pogtovo vi koji se bavite pravo bodybuildingom ali eto neznam,nemam novca da si kupujem proteine ili slicno.Najveci problem je sto se trebam navici tako podeliti obroke.Sta od UH da jedem?Znaci beli hleb skroz da izbacim?Je li dobro jesti musle ujutru za doručak?Pretpostavljam da nije?
                              Ja inače kupujem one sa 40%voća,pa si kupim jos mix suvog voća i 500g zobenih pahuljica pa si ja to smiksam.Onda po tome bi ja trebao ujutru jesti zobene i 3 kuvana jaja(s tim da žumanca pojedem možda 6 nedeljno,ostalo bacim i jedem samo belance(zbog kolesterola).Onda mi musli mogu biti među obrok(sa mlekom).Teško mi je sad o tome razmišljati,ako vam se da i ako imate živaca da mi pomognete sklopiti neki plan prehrane bar za 1 dan da vidim kako bi to trebalo izgledati.
                              Gledaj, ne kazem da je jeftin sport, ali definitivno novac ne kupuje dobar izgled...i na kraju ti ispada da je zapravo zdrava prehrana jeftinija od lose prehrane...

                              1.Zobene + bjelanjci od jajeta ili fat free yogurt
                              2.Moze piletina + riza ili cak int.kruh + posni sir
                              3.Jos piletine ili nekog drugog mesa
                              4.Tuna, sardine...gledaj da su iz salamure (iako, kolko sam cuo sardine sa povrcem isto prolaze)
                              5.Mozes 4-5 kuhanih CIJELIH jaja pojest ili posni sir
                              6.Zadnji obrok prije spavanja nek ti bude obavezno posni sir...

                              - 1 do 2 voca dnevno mozes pojest ( ne pretjerivat, i voce ima secera u sebi )
                              - Gledaj da cim vise povrca konzumiras...po mogucnosti da imas neko povrce sa svakim obrokom.
                              Wenn schon, denn schon!

                              Comment

                              Working...
                              X