Announcement

Collapse
No announcement yet.

definicija 1. put

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • definicija 1. put

    Treniram evo sad ce 2 godine htjeo bih u 2. Mjesecu krenut na definiciju. Ubiti zanima me ako idem s klasicnim deficitom (npr. Odrzavanje mi je 3000, trenutno unosim oko 3300-3500 do kraja mase cu povecat vjv. Na oko 3700 ovisi kako budem napredovo) sad me zanima ak idem deficitom 300- 500 kalorija pa za 2 tjedna smanjim jos toliko jel su mi potrebna punjenja jel cu stvarno polako smanjivat i kolko bi kalirija trebao na punjenju ako je poteebno (naravno od uh cu uzimat). Hvala

  • #2
    Re: definicija 1. put

    Punjenje na definiciji je uvijek potrebno radi očuvanja metabolizma. Tijelo se brzo privikava na nove okolnosti pa ako ne radiš punjenje deficit će ti postati normalno stanje, a s time prestaje i potrošnja sala. Deficit se radi progresivno, kad stane potrošnja sala onda pojačaš, uvijek bolje dizanjem aktivnosti nego smanjenjem unosa kalorija.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: definicija 1. put

      Hvala n odgovoru a koliko bi kalorija trebalo biti punjenje? Tj. Kolko bih trebao unjesti taj dan. I jos me zanima ako cikliram jel mi itada treba punjenje?

      Comment


      • #4
        Re: definicija 1. put

        Ako si u deficitu 500 kalorija onda na dan punjenja dodaš tih 500, tak da nisi u deficitu. I na cikliranju imaš dan kad se puniš.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: definicija 1. put

          Originally posted by jovica View Post
          Hvala n odgovoru a koliko bi kalorija trebalo biti punjenje? Tj. Kolko bih trebao unjesti taj dan. I jos me zanima ako cikliram jel mi itada treba punjenje?
          Kalorije na razinu odrzavanja. Proteine taj dan na 2g/kg, uh povecaj za 50-75-100% ovisno koja si grada tijela. Masti sto nize, fruktozu potpuno izbaci.
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment


          • #6
            Re: definicija 1. put

            Ok samo tesko da cu ispostovat 2 g/kg proteina (ak nebrojimo biljne) tak da cu valja ocuvat nest misica na 1.5 jel nisu masti pozeljbe na defki za naturalce jer duzu testosteron?

            Comment


            • #7
              Re: definicija 1. put

              Originally posted by jovica View Post
              Ok samo tesko da cu ispostovat 2 g/kg proteina (ak nebrojimo biljne) tak da cu valja ocuvat nest misica na 1.5 jel nisu masti pozeljbe na defki za naturalce jer duzu testosteron?
              Zasto tesko? Pola proteina ce ti doci iz rize/paste ili cime vec mislis popuniti broj uh! Stisni zube taj dan i ne placi :P

              Koliko inace unosis proteina?

              Da, masti su pozeljne na defki, ali nisu pozeljne na danu punjenja jer visoke razine inzulina, kojima je taj dan tijelo optereceno zbog iznadprosjecnog unosa uha, povecavaju prijenos masti u masno tkivo, a same masti nemaju gotovo nikakav ucinak na hormon leptin koji je jedan od najzasluznijih hormona za przenje masnog tkiva. Iz tog razloga masti se taj dan izbjegavaju..
              Originally posted by madmax22
              da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
              Originally posted by jocker77
              Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
              Originally posted by Hajduk
              isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

              Comment


              • #8
                Re: definicija 1. put

                Haha ma znam al sam mislio da vecina nebroji biljne, ako brojimo biljne oko 170 g, a bez se mislim nagreca 110 ok hvala na pomoci

                Comment


                • #9
                  Re: definicija 1. put

                  šta rj tako tesko taj jedan dan pojest pol kile posnog ili 300gr mesa vise

                  Comment


                  • #10
                    Re: definicija 1. put

                    Mislim da si fulo totalno smisao teme al ok

                    Comment

                    Working...
                    X