Announcement

Collapse
No announcement yet.

20god 192 cm 73kg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 20god 192 cm 73kg

    Pozdrav svima , evo novi sam ovdje na forumu , zadnje vrijeme citam dosta na forumima i dosta sam izgubljen jer sam apsolutno nov u tome.

    Imam 20 godina visok sam 192cm i imam 73 kg

    U planu mi je ici + 85 kg ako je ikako moguce

    Treniram 3 - 4 puta tjedno

    Inace sam navikao na 2 obroka dnevno mozda 3 s glupostima i fast food hranom , ali odlucio sam to promjeniti

    Kako sam citao na forumu da treba unositi mnogo ugljikohidrata i proteina u sebe kad idete na kile i masu.

    Ovako sam slozio svoj sastav prehrane

    Ujutro vocni musli + voda + whey

    nakon 2 kuhana jaja + 2 kuhane hrenovke

    Rucak - 200g grama mesa + riza , kaul , blitva , brokule jedno od toga

    Trening

    voce - jabuka , banana , naranca nesto od toga

    popijem shake whey

    Prije spavanja zderem samo palentu (puru) ili manistru te posni sir tu i tamo

    Svaki savjet dobro dode

    Zahvaljujem unaprijed
    It’s not just love for music, it’s my passion. It goes beyond liking, and
    beyond a hobby, it’s about a way of living. Music is essential to my life

  • #2
    Re: 20god 192 cm 73kg

    Dobrodosao
    Prije svega, ako vec imas whey, kupi si jos i glukozu/dexstrozu/grozdani secer/traubenzucker u dm ili sl. i to si pomjesaj s wheyom i popij odmah nakon treninga. Cca 70-80g secera i mjericu whey-a. Nakon satak vremena se potrudi i pojedi obrok s sto vise proteina i s ugljikohidratima. Voce koje jedes odmah nakon treninga, njega pomakni malo kasnije-ili prije treninga.
    Probaj posni ubacit sto cesce, vecina ga jede cak i svaku noc prije spavanja
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: 20god 192 cm 73kg

      Znaci ovo sve mogu sta sam naveo za prehranu samo dodati posni sir sta vise , a neznam koji da koristim bio je u lidlu samo ga nikad nema vise.

      U dmu sam pogledao i uzeo sam grozdani secer samo to imaju , za ovo neznaju kada ce dobijati
      It’s not just love for music, it’s my passion. It goes beyond liking, and
      beyond a hobby, it’s about a way of living. Music is essential to my life

      Comment


      • #4
        Re: 20god 192 cm 73kg

        To su sve nazivi za grozdani secer-. Naveo sam ti vise naziva da lakse shvatis jer se dosta pocetnika buni oko toga.
        Za dorucak bi ti mozda bolje bilo uzet obicne zobene umjesto tih musli, sto vise posnog, mesa i jaja.
        Nisi napisao kolicine, ali prati si prehranu i napredak, pkusaj unijeti bar cca 140-150g proteina, a ostatak kalorija daj prednost UH a tek onda M
        pij dosta tekucine i zelim vam gospodine mnogo srece u treninzima
        MYPROTEIN

        Comment


        • #5
          Re: 20god 192 cm 73kg

          I spaaaaavvaaaaajjj punoooooooo...

          Comment


          • #6
            Re: 20god 192 cm 73kg

            Ovo ti je premalo prehrane. Trebaš dosta povećati! I makni ove hrenovke, radije dodaj još dva jaja!

            Comment


            • #7
              Re: 20god 192 cm 73kg

              Originally posted by cyberskurk View Post
              Pozdrav svima , evo novi sam ovdje na forumu , zadnje vrijeme citam dosta na forumima i dosta sam izgubljen jer sam apsolutno nov u tome.

              Imam 20 godina visok sam 192cm i imam 73 kg

              U planu mi je ici + 85 kg ako je ikako moguce

              Treniram 3 - 4 puta tjedno

              Inace sam navikao na 2 obroka dnevno mozda 3 s glupostima i fast food hranom , ali odlucio sam to promjeniti

              Kako sam citao na forumu da treba unositi mnogo ugljikohidrata i proteina u sebe kad idete na kile i masu.

              Ovako sam slozio svoj sastav prehrane

              Ujutro vocni musli + voda + whey

              nakon 2 kuhana jaja + 2 kuhane hrenovke

              Rucak - 200g grama mesa + riza , kaul , blitva , brokule jedno od toga

              Trening

              voce - jabuka , banana , naranca nesto od toga

              popijem shake whey

              Prije spavanja zderem samo palentu (puru) ili manistru te posni sir tu i tamo

              Svaki savjet dobro dode

              Zahvaljujem unaprijed
              Ujutro ubaci zoeben i mlijeko plus neka vocka.Izbaci hrenovke iz drugog obroka jer su to prazne kalorije i to je junk.I nemozes mi voce brojati kao obrok jer to nije obrok sigurno.Ti ovdje imas 4 obroka od koja dva nisu kako treba.Znaci trebas dodati jos 4 obroka na ova dva koja valjaju i nek ti u svakom obroku bude oko 30 g proteina.Prije spavanja derni posni sir i nekih 50-ak grama orašara.

              Comment


              • #8
                Re: 20god 192 cm 73kg

                Originally posted by redthunder View Post
                Ujutro ubaci zoeben i mlijeko plus neka vocka.Izbaci hrenovke iz drugog obroka jer su to prazne kalorije i to je junk.I nemozes mi voce brojati kao obrok jer to nije obrok sigurno.Ti ovdje imas 4 obroka od koja dva nisu kako treba.Znaci trebas dodati jos 4 obroka na ova dva koja valjaju i nek ti u svakom obroku bude oko 30 g proteina.Prije spavanja derni posni sir i nekih 50-ak grama orašara.
                kako su hrenovke prazne kalorije ?? nisu dobre, junk su, al mislim da nisu "prazne kalorije" ???
                The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                Fak me, right?

                Comment


                • #9
                  Re: 20god 192 cm 73kg

                  Hrenovka kao hrenovka-zasto ne tu i tamo. Da je najidealnija namirnica - nije, da je neka extra BB aproved klopa, isto nije-da je to u biti preradeno meso kojem je dodano tko zna sta i koje se sastoji tko zna od cega sve ne...istina,ali da ima i nesto proteina, pa ima i uz to ima jos i nesto masti koje i nisu idealne ali jbg.
                  I ja mislim da to nije namirnica koja je samo prazna kalorija, ali opet nije ni namrnica koju bi preporucio nekome da je uvrsti na svakodnevni jelovnik.
                  MYPROTEIN

                  Comment


                  • #10
                    Re: 20god 192 cm 73kg

                    Prošli tjedan sam gledao Nultu točku i bila je tema o prehrani u kojoj su gosti bili ministar poljoprivrede, ljudi koji se bave proizvodnjom i stručni ljudi u tome i baš je bilo riječi o hrenovkama.
                    U većini hrenovka nema uopće mesa, a to su rekli čak i neki proizvođači!
                    Onda si mogu misliti što se sve stavlja!
                    Ne volim za hranu reći da je smeće, ali mislim da hrenovke definitivno spadaju u tu skupinu.
                    Ja ih izbjegavam u širokom luku!

                    Comment


                    • #11
                      Re: 20god 192 cm 73kg

                      Hvala na odgovorima dajem si 6 tjedana pa da vidimo Prehrana mi je prije bila katastrofa 1 obrok dnevno i slatkisi ili fast food

                      Ujutro zobene + voda + whey

                      2-3 jaja + creveni grah + voce banana , jabuka ili naranca

                      Rucak -200g svinjskog mesa uz dodatak po izboru x2 jaja , kaul , blitva ,brokule ili riza

                      Trening

                      Whey + voda + grozdani secer

                      500g rize ili pure s dodatkom kukuruza

                      voce + posni sir.

                      Sad me zanima da ubacim mlijeko inace pijem 1.5 masno jer masnocu nesmijem puno radi lica
                      mislim se da koristim caj i to zeleni sad neznam koliko je to pametno.
                      Zanima me posni sir koji je najbolji da ima malo masnoca bio je u lidlu ali nikad ga nema.

                      Zahvaljujem
                      It’s not just love for music, it’s my passion. It goes beyond liking, and
                      beyond a hobby, it’s about a way of living. Music is essential to my life

                      Comment


                      • #12
                        Re: 20god 192 cm 73kg

                        Originally posted by cyberskurk View Post
                        Hvala na odgovorima dajem si 6 tjedana pa da vidimo Prehrana mi je prije bila katastrofa 1 obrok dnevno i slatkisi ili fast food

                        Ujutro zobene + voda + whey

                        2-3 jaja + creveni grah + voce banana , jabuka ili naranca

                        Rucak -200g svinjskog mesa uz dodatak po izboru x2 jaja , kaul , blitva ,brokule ili riza

                        Trening

                        Whey + voda + grozdani secer

                        500g rize ili pure s dodatkom kukuruza

                        voce + posni sir.

                        Sad me zanima da ubacim mlijeko inace pijem 1.5 masno jer masnocu nesmijem puno radi lica
                        mislim se da koristim caj i to zeleni sad neznam koliko je to pametno.
                        Zanima me posni sir koji je najbolji da ima malo masnoca bio je u lidlu ali nikad ga nema.

                        Zahvaljujem
                        previše ti je 500 grama riže,poslije treninga bi bilo dobro pojest 200 grama pilećih prsa i 100 grama riže,ako si u mogućnosti.
                        navečer nikako jesti voće,znači posni sir plus neke dobre masti,npr. iz oraha,badema,kikirikija,lješnjaka...
                        mlijeko ti ne bi savjetovo,zeleni čaj je odličan i svakako ga dodaj u svoju prehranu. svaki POSNI sir je dobar, nijedan posni nema masnoće(ima 1-2 grama,al to je zanemarivo)

                        Comment


                        • #13
                          Re: 20god 192 cm 73kg

                          Aha znaci voce nikako ne navecer to mislim oko 5-6 sati , a rekli su mi da se pumpam samo ugljikohidratima prije spavanja.
                          It’s not just love for music, it’s my passion. It goes beyond liking, and
                          beyond a hobby, it’s about a way of living. Music is essential to my life

                          Comment


                          • #14
                            Re: 20god 192 cm 73kg

                            Originally posted by Ant0ni0 View Post
                            Prošli tjedan sam gledao Nultu točku i bila je tema o prehrani u kojoj su gosti bili ministar poljoprivrede, ljudi koji se bave proizvodnjom i stručni ljudi u tome i baš je bilo riječi o hrenovkama.
                            U većini hrenovka nema uopće mesa, a to su rekli čak i neki proizvođači!
                            Onda si mogu misliti što se sve stavlja!
                            Ne volim za hranu reći da je smeće, ali mislim da hrenovke definitivno spadaju u tu skupinu.
                            Ja ih izbjegavam u širokom luku!
                            U pravu si, hrenovke izbjegavati.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: 20god 192 cm 73kg

                              istina da je smece, ali kad ti dosadi sve , ponekad mozes ubaciti cisto da ti zadovolji potrebu za ajmo reci junkom, nece te ubiti 4 hrenovke jednom u mjesec-dva

                              Comment

                              Working...
                              X