Announcement

Collapse
No announcement yet.

Radim punom parom na masi - htio sam cuti i vaša mišljenja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radim punom parom na masi - htio sam cuti i vaša mišljenja

    Ovako,imam 20 god. idem u teretanu oko 2mj. i radim punom parom na masi,visok sam 183cm a imam tek 67kg u ova 2 mj. sam dobio oko 5-6 kg,pokusavam drzati prehranu koliko god je moguce na visokom nivou i sad imam par pitanja:

    1. Otkako sam poceo ici u teretanu napravio sam si plan prehrane i treninga e sad zanima me jel bolje da radim tako sve po planu ili pošto sam još pocetnik da radim 3x tjednom cijelo tijelo(ruke,noge,prsa..) ili da se drzim moga 4-5x tjednom i da idem po planu?

    Trening mi izgleda otprilike ovako:
    Pon-prsa,ramena
    Uto-leđa
    Sri-dan odmora
    Čet-biceps,triceps
    Pet-noge,trbušnjaci
    Sub-nekad ubacim kružni ali ne sa punom težinom
    Nedj.-odmor

    I zanima me još u vezi suplemenata,razmisljao sam si uzeti whey,glukozu i kreatin-čitao sam dosta o kreatinu ali htio bih još jednom provjeriti,neki mi kazu da ga bolje ne uzimam jer sam još "mršav" da ga uzmem kada nabijem još "mase"
    sad ne znam,htio sam cuti i vaša mišljenja.Hvala

  • #2
    Re: Svega po malo

    Radi kako tebi najbolje odgovara. Whey i glukozu obavezno u PWM, a kreatin možeš i ne moraš.

    Comment


    • #3
      Re: Svega po malo

      Nema potrebe subotu kruzni, bezveze. Pusti tijelo da se odmori.

      Comment


      • #4
        Re: Svega po malo

        Kružni nisam vidio. Uglavnom, makni ga...

        Comment


        • #5
          Re: Svega po malo

          Aha aha,važi
          A u vezi kreatina,jel pametno mi uzimati sada ili da sacekam s njim?

          Comment


          • #6
            Re: Svega po malo

            Možeš uzeti kreatin.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Svega po malo

              Znači nema veze to što sam "mršav" i što radim na masi? whey sam bio malo koristio i vidilo se napretka sad sam trenutacno bez njega pa slabije ide,nadam se da ce biti napretka sad kad uzmem onda sve zajedno )

              Comment


              • #8
                Re: Svega po malo

                Originally posted by tomojunior View Post
                Znači nema veze to što sam "mršav" i što radim na masi? whey sam bio malo koristio i vidilo se napretka sad sam trenutacno bez njega pa slabije ide,nadam se da ce biti napretka sad kad uzmem onda sve zajedno )
                Ti to psihički misliš da od wheya ima napretka. Ali NE MOŽEŠ OD WHEYA NAPREDOVATI. Whey je samo DODATAK prehrani (suplement). Svi ga uzdižete, ko' da je to neznam što. Napredovat ćeš ako druge stvari budu funkcionirale (prehrana, trening, odmor). Whey ti je uz to samo dodatak!
                Last edited by mile; 06-04-13, 18:26.

                Comment


                • #9
                  Re: Svega po malo

                  Bit ce napretka, samo polako, po meni je sasvim dovoljno da ides 3x tjedno u teretanu i napravis split trening (prsa - biceps, leda - triceps, noge - ramena).

                  Moja najveca greska kada sam krenuo s vjezbanjem u teretani je bila sto sam 6x tjedno trenirao i to ko konj , a zelio sam se udebljati, te uz to nisam imao dobro sredenu prehranu niti dovoljno odmora za tijelo. Nedugo zatim sam smanjio broj treninga i poboljsao prehranu kolko sam mogao te je sve polako dolazilo na svoje mjesto

                  Samo polako i sve ce ici kako treba.

                  Originally posted by mile View Post
                  Ti to psihički misliš da od wheya ima napretka. Ali NE MOŽEŠ OD WHEYA NAPREDOVATI. Whey je samo DODATAK prehrani (suplement). Svi ga uzdižete, ko' da je to neznam što.

                  Pa napredovao je upravo zato sto je povecao unos proteina tako sto je koristio whey!?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Svega po malo

                    Pa ok, ali to je isto kao da kažeš da si napredovao od mesa...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Svega po malo

                      Kada sam koristio whey unosio sam vise proteina i kalorija nego sto unosim sada bez njega jer nisam baš toliko financijski jak da svaki dan jedem 3x na dan piletinu,tune ... koristio sam whey mjesec dana(malo jace) i na vagi je bilo napretka vise nego sada bez wheya ali dobro gura se iovako pokusavam sto zdravije jesti koliko mogu i zadovoljan sam za sad malo po malo i valjda ce biti nesto za jedno god. dana )

                      Comment


                      • #12
                        Re: Svega po malo

                        Originally posted by tomojunior View Post
                        Kada sam koristio whey unosio sam vise proteina i kalorija nego sto unosim sada bez njega jer nisam baš toliko financijski jak da svaki dan jedem 3x na dan piletinu,tune ... koristio sam whey mjesec dana(malo jace) i na vagi je bilo napretka vise nego sada bez wheya ali dobro gura se iovako pokusavam sto zdravije jesti koliko mogu i zadovoljan sam za sad malo po malo i valjda ce biti nesto za jedno god. dana )
                        Mo's mislit koliko 30g wheya ima kalorija cak 100kcal - proteina.
                        Btw prvi put cujem da netko odbija whey jer ima visak kalorija, a ne recimo UH ili M.
                        Whey , pogotovo nakon treninga s glukozom je NEZAMJENJIV.
                        Last edited by Ilusion; 06-04-13, 19:18.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Svega po malo

                          Haha,ma krivo sam se izrazio...ne odbijam ja whey zbog kalorija dapače,već sam samo htio reci da mi je puno bolje bilo sa wheyom već bez njega,i jedva cekam da ga opet uzmem i ako bog da i kreatin + glukoza sve naravno

                          Comment

                          Working...
                          X