Announcement

Collapse
No announcement yet.

Još jedan ektomorf

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Još jedan ektomorf

    Pozdrav svima.Zanimaju me stvari vezane uz moj tip tijela.Sebe vidim kao ektomorfa tj. relativno visokog (oko 180) i mršavog.U zadnje vrijeme ne mogu ne primjetiti činjenicu da su mi prsa malena,nisu ispunjena kako bi trebala biti i to me muči pa čvrsto sam odlučio to ispraviti vježbanjem i pravilnom prehranom.
    Također sam primjetio da mi je područje bokova šire nego što bi trebalo biti,pretpostavljam da se zbog nepravilne prehrane i zbog toga što se ne krećem nakupila masnoća.Mislim da mi trenutno tijelo upravo zbog te masnoće nakupljene na bokovima izgleda nezgrapno jer sam cijeli mršav i samo ti bokovi se ističu.
    Neki dan sam počeo trenirati sa prijateljem.Također sam počeo paziti čime se hranim i toga se čvrsto držim.

    Zanima me može li jedan relativno mršav ektomorf kao ja pravilnom prehranom i redovitim vježbanjem postati krupan? Mogu li postići dobru masu? Hoću li u rukama uvijek ostati ovako tanak kao i sada?
    Trebam li zbog nakupljene masnoće na bokovima prakticirati aerobne vježbe (trčanje,bicikla i slično)?
    Ako želim postići masu tj. postati krupniji moram li paziti što jedem ili da trpam što mi padne pod ruku?
    Unaprijed hvala na odgovorima

  • #2
    Re: Još jedan ektomorf

    Hoćeš li postati krupan ovisi samo o tebi

    Trebaš jesti u velikim kolicinama,ali ne bas sve sto ti padne pod ruku,smanji junk food tipa pizza,hamburger itd. Znaci smanji,mozes jest i ponekad dobro dođu
    Baziraj se vise na ugljikohidrate ako želiš masu...namirnice bogate ugljikohidratima su:riža,krtola,tjestenina itd...
    Namirnice bogate proteinima: riba,piletina,jaja,posni sir itd...
    Masti mozes iskoristiti iz orasastih plodova. Nek ti budu kao meduobroci ili tako nesto...

    Sto se treninga tice,radi najvise složene vjezbe...
    Znaci propadanja,zgibovi,deadlift,bench,ohp najbolje vježbe za gornji dio tijela,a za donji dio cucanj
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

    Comment


    • #3
      Re: Još jedan ektomorf

      2rzvyqd.jpg

      Eto ti slika kako i šta

      Comment


      • #4
        Re: Još jedan ektomorf

        Svi mogu nabaciti mišićnu masu, samo treba trenirati i jesti.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Još jedan ektomorf

          Hvala na savjetima,definitivno neću odustat.Izbacio sam sve loše iz prehrane i ubacio sve dobro,piletina,riža,voće,povrće,posni,integralni kruh,trudim se jesti što više toga ali problem je da se brzo najedem

          Comment


          • #6
            Re: Još jedan ektomorf

            @amelen imamo isti tjelesni tip građe i ja sam s tim se vodio "ne mogu više da jedem", "povratit ću", "jedem k'o konj a ne debljam se" itd. sve dok nisam se osjećao tako loše što sam mršav (tadašnja djevojka me je bila teža za 1 kg, a to stvara probleme prilikom igranja a najveće probleme stvara u glavi) da mi je došlo da plačem. I odjednom sam uveo u ishranu 6 obroka tj. jeo sam svaka 3 sata (tad' sam bio srednjoškolac i bio sam na raspustu, pa sam im'o vremena na izobilje). Jeo sam sve što mi je došlo pod ruku, bukvalno. Od pite krompiruše, piletine, riže itd. Znao sam dnevno da pojedem po 200-300 g. riže, 500 g. tjestenine (makarone), par jaja itd. Kroz 10 dana ukućani su primijetili znatnu promjenu na meni, vidljivo golim okom. Što ti da nevjerovatnu motivaciju a kada vidiš na ogledalu da ne strše plećke na tebi, taj osjećaj je ne procjenjiv. Toliko sam bio motivisan da sam jeo i povrać'o, i opet se vrać'o za stol da jedem istu hranu koju sam prije 1-2 min. ispovraćao. U roku od 2 mjeseca sam dobio +8 kg.

            P.S. Planiram za nekih 20tak dana da počnem raditi na dobivanju još +10 kg.
            Samo budi uporan i sve ćeš postići !
            Čovjek koji može pobijediti druge - jak je. Čovjek koji pobijedi sebe - svemoćan je.

            Comment

            Working...
            X