Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sto znaci pojam "masa"? A sto je to onda "definicija"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sto znaci pojam "masa"? A sto je to onda "definicija"

    Pozdrav otkako sam saznao za ovu stranicu i forum prije 2-3 mjeseca potvrdio sam sve svoje sumnje da nista neznam o BB-u.

    Najme nakon sto sam dosta toga procitao i sa zadovoljstvom sjedio po 3-4 sata citajuci razne clanke i savjete jos mi par stvari nejde nikako u glavu ili su mi nejasne. Pa se ovdje obracam vama mozda cete mi vi pomoc.

    Imam 15 godina, visok sam 184 cm i imam 92 kg. Po genima i prirodi sam Endomorf, licanin jebiga . Ja ocito masu imam, a i razlikujem se od svojih vrsnjaka po gradji/velicini i obujmu pojedinih dijelova tijela. Meni misic nije nesto pretjerano cvrst ili oblikovan kao u mojih NEKIH vrsnjaka, ali moji su misici znatno snazniji.

    Sto znaci pojam "masa" odnosno sto sve spada pod taj pojam?

    Ja se pridrzavam treninga mase u teretani dali ce mi on ujedno i oblikovati misic?

    Vjezbam po 2 vjezbe sa sljedece cetri skupine misica ; Prsa,Biceps,Trapez i Triceps dali je lose sto ne vjezbam ledja?

    Ja imam dosta sala, pridrzavajuci se 6-7 obroka na dan sto cu time tocno postici?Mislim na sljedece ; Hocu li izgubiti obujam necega, velicinu a sto cu dobiti?

    Eto toliko za sada, hvala svima unaprijed koji mi misle pomoci u ovim pomalo blesavim pitanjima al nemam koga drugog pitat osim vas. Nemojte mi nista zamjerit


    Hvala unaprijed

  • #2
    Re: Pomoc

    kolko vidim po tež-vis. ti si dobro građen(mislim imaš mase) samo trebaš tijelo izdefinirati a to znači male težine puno ponavljanja.masa je jedan pojam a mišićna masa drugo običnu masu nije problem nabaciti al za mišićnu masu ćeš se mnogo znojiti.napiši plan prehrane i stavi koju sliku ak nije problem
    Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.

    Comment


    • #3
      Re: Pomoc

      Originally posted by Skovacin

      Sto znaci pojam "masa" odnosno sto sve spada pod taj pojam?

      Ja se pridrzavam treninga mase u teretani dali ce mi on ujedno i oblikovati misic?

      Vjezbam po 2 vjezbe sa sljedece cetri skupine misica ; Prsa,Biceps,Trapez i Triceps dali je lose sto ne vjezbam ledja?

      Ja imam dosta sala, pridrzavajuci se 6-7 obroka na dan sto cu time tocno postici?Mislim na sljedece ; Hocu li izgubiti obujam necega, velicinu a sto cu dobiti?
      - Masa je cijelo tijelo(kg je mjerna jedinica za masu) a mišićna masa su samo mišići
      - Nema treninga za masu i za definiciju, razlika je u kuhinji a ne u teretani,
      oblik mišića ti je genetski određen, ti ga samo možeš povećati ili smanjiti
      - Da, loše je što ne vježbaš leđa, trebaš vježbati sve mišićne skupine, najbolja
      tjedna podjela je na 4-5 dana(može i šest)
      - Veliki broj obroka potiče organizam na potrošnju sala i rast mišića a mali obrnuto

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Pomoc

        kelly, znaš znanje...

        "kukavice umiru cijeloga života, hrabri samo jedanput"

        Comment


        • #5
          Re: Pomoc

          Ovo vjezbe za definiciju i masu to sam mislio na ono... manje ali vise ili vise ali manje.....

          Stvarno vam hvala za ove odgovore pravi ste !!!



          - Nema treninga za masu i za definiciju, razlika je u kuhinji a ne u teretani,
          oblik mišića ti je genetski određen, ti ga samo možeš povećati ili smanjiti


          Po ovome sto si napisao zakljucujem da "Vise kg a manje serija" ce povecati misic odnosno misicnu masu. A sto je to onda definicija, na sto se misli kada se kaze "radim na definiciji"?


          Usput sam na kompu uspio nac jednu sliku, iz ovoga mozete vidit sto sam mislio reci u prvom postu

          Comment


          • #6
            Re: Pomoc

            Definicija se najviše odražava na tvoj jelovnik.Za vrijeme definicije smanjiš broj UH(ovisno od osobe do osobe,tebi pošto si endo ko i ja bi vjerovatno odgovaralo oko 150-200 gr UH dnevno cca-ovisi o tvom metabolizmu,ubaciš malo više zdrave masnoće i održavaš unos proteina na cca.2-3 gr/kg težine.

            Comment


            • #7
              Re: Pomoc

              Aha u potpunosti te razumijem za UH i proteine..... Definicija je da skines masne naslage kako bi ti se misici vise istaknuli ili?

              Comment


              • #8
                Re: Pomoc

                Da, to se zove definicija misica, da ti cijelo tjelo ne izgleda kao jedan veliki misic, nego da se vide odjeljene grupe misica.

                Comment


                • #9
                  Re: Pomoc

                  Originally posted by Mata
                  kolko vidim po tež-vis. ti si dobro građen(mislim imaš mase) samo trebaš tijelo izdefinirati a to znači male težine puno ponavljanja.masa je jedan pojam a mišićna masa drugo običnu masu nije problem nabaciti al za mišićnu masu ćeš se mnogo znojiti.napiši plan prehrane i stavi koju sliku ak nije problem
                  Klasicno pocetnicko pogresno razmisljanje.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pomoc

                    Originally posted by El Ninho
                    Originally posted by Mata
                    kolko vidim po tež-vis. ti si dobro građen(mislim imaš mase) samo trebaš tijelo izdefinirati a to znači male težine puno ponavljanja.masa je jedan pojam a mišićna masa drugo običnu masu nije problem nabaciti al za mišićnu masu ćeš se mnogo znojiti.napiši plan prehrane i stavi koju sliku ak nije problem
                    Klasicno pocetnicko pogresno razmisljanje.

                    A kako glasi iskusno pravilno razmisljanje?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Sto znaci pojam "masa"? i ostala pitanja

                      treniraj hardkor, a ne ko *****
                      visoki broj ponavljanja ima svoje mjesto u treningu, ali na njemu bazirat trening je maloumno.

                      A ti skovacin ako si onaj ljevo si masan, 5-6 kvalitetnih obroka dnevno, baziraj se na PM, uh poslje treninga i ujutro, svaki drugi dan okači jak, naporan trening i da vidiš za mjesec dana
                      to je klasična kombinacija koja će ti sigurno raditi, ako ne varaš i ne đankaš.

                      i daj vježbaj i noge i leđa.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Sto znaci pojam "masa"? i ostala pitanja

                        Da ja sam ovaj lijevi .... A bas sam se sada uclanio u hardcore teretanu..... Daj mi samo reci ovaj sto ti ovo znaci "Baziraj se na PM". A noge treniram samim svojim sportom posto on jako zahtjeva rad nogu.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Sto znaci pojam "masa"? i ostala pitanja

                          obroci koji kombiniraju proteine i masti (P i M jelte),
                          al to ne znači sad baš špek i svinjski loj, već stvari poput maslinovo, orašasti plodovi, cijela jaja, mesine i puno ribe. ali najvažnije je da se ti oko toga nemoraš TOLIKO brinut, samo jedi što "čišće", znači kod tebe će puno napravit samo to da smanjiš uh i izbaciš sokove i junk, koncentriraj se da ti treninzi budu jaki i da se baš ono, ubiješ

                          Comment


                          • #14
                            Re: Sto znaci pojam "masa"? i ostala pitanja

                            Aha hvala ti.... Evo za bacio sam se na ovu "Zdraviju" prehranu prije 3 dana... i kada sam jucer imao cevape za rucak nisam ih htio jest, neznam zasto al prije sam ih volio rado pojest. Kao da me neki nagon tjera samo prehrana,teretana ,odmor skola ... Evo upravo sam pojeo prokuahne zobene pahuljice sa medom i naribanom jabukom, za 2h mi je trening u hardocre teretani ... Uclanio sam se prije 3 dana... Zove se metalac *****a teretana...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Sto znaci pojam "masa"? i ostala pitanja

                              ti si iz zga? metalac je najbolja zg teretana

                              Comment

                              Working...
                              X