Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masa i definicija istovremeno???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masa i definicija istovremeno???

    Pokusao sam sam nesto iskrumpirat, volim citat sve na sto naidjem na ovom forumu, ali sad sam se samo jos vise zbunio. Naime, vjezbam vec otprilike oko 2 godine,izgubio sam dosta kilograma, s time i masnih naslaga (s 114 na 87 kg) ali ima jos posla, posto mi je cilj imati pravo izdefinirano tijelo (plocice imam, gornje se vide, a doljne se utoplie u salu xD )
    Neidem u teretanu, volim raditi sam, uz svoju glazbu i neometan, a radim prema programu kojeg sam kolko tolko sam sastavio prema prijerima sto su ga kelly te ostali sefovi foruma davali drugima, tj upucivali ih na odredjene stranice; program sam uskladio sebi, svojim mogucnostima, te sam dosao do ovoga -
    PONEDJELJAK
    - prsa
    - tricepsi
    - cardio
    UTORAK
    - leda
    - bicepsi
    - cardio
    SRIJEDA
    - trbušni mišici
    - cardio
    CETVRTAK
    - natkoljenica
    PETAK
    - ramena
    - listovi
    SUBOTA
    - trbušni mišici
    - cardio

    Problem je u tome sto bih zelio povecati masu, a istovremeno smanjiiti kolicinu masnih naslaga. Tako da sam popunio tjedan s cardiom i vjezbama s utezima. Nisam neki gotovan niti ljencina da zelim da mi napravite savrsen program, jednostavno zelim cuti vasa misljenja, te dobiti koji savijet, dali bi trebao izbaciti sta, dodati sta, rasteretiti raspored (a vjerovatno bi, posto misici rastu dok se odmaraju, jer u zelji da sto vise napravim, radim si kontra uslugu) jer sad trenutno preferiram izgubiti salo, posto masu vec imam...

    I da neotvaram novu temu, samo jos jednu potpitanje, u vezi cardia, naime, procitao sam da lagano trcanje "unistava" misice, te da nije preporuciva aktivnost, a ja sam dosad to radio, nekih pola sta poslije svakog treninga(osim kad treniram noge). Pa me zanima, dali bih poslije vjezbe bilo efektno sprintat 10ak minuta, poslije takvog treninga s utezima ne trcati niti raditi cardio nego 45minuta ubrzanog hodanja odraditi ujutro na taste, ili HIIT danom gdje ne nastupa vijezba s utezima?

    Svaki savijet, ispravka, te kritika su dobrodosle, jer sam zahvaljujuci bas vama dosao do ovoga sto sad imam
    Pain Is Temporary, Quitting Lasts Forever.

  • #2
    Re: organizacija treninga

    Nije loše, ali možeš i ovako:
    - prsa + biceps
    - leđa + triceps + trbuh
    - off
    - noge (i list)
    - off
    - ramena + trapez (ako ga ne radiš sa leđima) + trbuh
    - off

    Ili:
    - prsa + trbuh
    - leđa
    - off
    - noge
    - ramena + trbuh
    - ruke
    - off

    Ako si krenuo s definicijom, najbolje da ju završiš, pa onda kreneš na masu. LI cardio možeš ubaciti nakon treninga 30 min, ili bolja verzija LI cardio u jutro na tašte 45 min. (preporuka, najbolje čuva mišiće) Na dan za noge i jedan dan poslije ne radi nikakav cardio.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: organizacija treninga

      Originally posted by nodi91
      Pokusao sam sam nesto iskrumpirat, volim citat sve na sto naidjem na ovom forumu, ali sad sam se samo jos vise zbunio. Naime, vjezbam vec otprilike oko 2 godine,izgubio sam dosta kilograma, s time i masnih naslaga (s 114 na 87 kg) ali ima jos posla, posto mi je cilj imati pravo izdefinirano tijelo (plocice imam, gornje se vide, a doljne se utoplie u salu xD )
      Neidem u teretanu, volim raditi sam, uz svoju glazbu i neometan, a radim prema programu kojeg sam kolko tolko sam sastavio prema prijerima sto su ga kelly te ostali sefovi foruma davali drugima, tj upucivali ih na odredjene stranice; program sam uskladio sebi, svojim mogucnostima, te sam dosao do ovoga -
      PONEDJELJAK
      - prsa
      - tricepsi
      - cardio
      UTORAK
      - leda
      - bicepsi
      - cardio
      SRIJEDA
      - trbušni mišici

      - cardio
      CETVRTAK
      - natkoljenica
      PETAK
      - ramena
      - listovi
      SUBOTA
      - trbušni mišici

      - cardio

      Problem je u tome sto bih zelio povecati masu, a istovremeno smanjiiti kolicinu masnih naslaga.
      Tako da sam popunio tjedan s cardiom i vjezbama s utezima. Nisam neki gotovan niti ljencina da zelim da mi napravite savrsen program, jednostavno zelim cuti vasa misljenja, te dobiti koji savijet, dali bi trebao izbaciti sta, dodati sta, rasteretiti raspored (a vjerovatno bi, posto misici rastu dok se odmaraju, jer u zelji da sto vise napravim, radim si kontra uslugu) jer sad trenutno preferiram izgubiti salo, posto masu vec imam...

      I da neotvaram novu temu, samo jos jednu potpitanje, u vezi cardia, naime, procitao sam da lagano trcanje "unistava" misice, te da nije preporuciva aktivnost, a ja sam dosad to radio, nekih pola sta poslije svakog treninga(osim kad treniram noge). Pa me zanima, dali bih poslije vjezbe bilo efektno sprintat 10ak minuta, poslije takvog treninga s utezima ne trcati niti raditi cardio nego 45minuta ubrzanog hodanja odraditi ujutro na taste, ili HIIT danom gdje ne nastupa vijezba s utezima?

      Svaki savijet, ispravka, te kritika su dobrodosle, jer sam zahvaljujuci bas vama dosao do ovoga sto sad imam
      Odluči prvo što želiš; masu ili defku, ne može oboje istovremeno jer više nisi početnik.

      Cijeli trening radiš samo trbuh? To ne valja!

      Potpitanje: nakon treninga utega možeš samo brzo hodati, nema trčanja.
      HIIT se radi u dane bez utega, kao zaseban trening, ni slučajno nakon utega. Nakon HIIT-a opet možeš samo brzo hodati.
      Ujutro natašte opet samo brzo hodanje, nema trčanja, a ni slučajno ne šprintati natašte.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Trening: povecati masu, a istovremeno smanjiiti masti

        Originally posted by PatrickStar
        Nije loše, ali možeš i ovako:
        - prsa + biceps
        - leđa + triceps + trbuh
        - off
        - noge (i list)
        - off
        - ramena + trapez (ako ga ne radiš sa leđima) + trbuh
        - off

        Ili:
        - prsa + trbuh
        - leđa
        - off
        - noge
        - ramena + trbuh
        - ruke
        - off

        Ako si krenuo s definicijom, najbolje da ju završiš, pa onda kreneš na masu. LI cardio možeš ubaciti nakon treninga 30 min, ili bolja verzija LI cardio u jutro na tašte 45 min. (preporuka, najbolje čuva mišiće) Na dan za noge i jedan dan poslije ne radi nikakav cardio.
        Ahaa, hvala, vise mi se svidja ovaj prvi, tako da cu uskladit trening prema tome. Iii hvala za savjetu za cardio, te cuvanje misica


        Originally posted by kelly
        Cijeli trening radiš samo trbuh? To ne valja!

        Potpitanje: nakon treninga utega možeš samo brzo hodati, nema trčanja.
        HIIT se radi u dane bez utega, kao zaseban trening, ni slučajno nakon utega. Nakon HIIT-a opet možeš samo brzo hodati.
        Ujutro natašte opet samo brzo hodanje, nema trčanja, a ni slučajno ne šprintati natašte.
        Oke, onda cu trbuh raditi utorkom (ledja+biceps+trbuh) te subotom (ramena+trapez+trbuh) I, hvala jos jednom kelly, ostanite najbolji
        Pain Is Temporary, Quitting Lasts Forever.

        Comment


        • #5
          Istovremeno nabijanje mase ali izolirano mršavljenje?

          Treniram vec koju god intenzivno, svaki dan, u zadnje vrijeme sam to baš podigao na višu razinu, počeo sam koristiti Whey i Iso gainer, kako bih naravno dobio na mišićnoj masi. Daleko sam od debelog, ruke, noge, ramena, leđa sve super osim trbuha i mogli bi reć prsa, koja mi jesu jaka no nisu još izdefinirana, no za njih se ne bojim, dobro napreduju. Brine me taj trbuh. Jer što god da radim, tu se istina definiraju mišići, koji su nažalost jako sramežljivi i skrivaju se ispod centimetra sala, te nikako da izađu. Imalo napnem trbušne mišiće, i osjetno su tvrdi, no tu je uvijek taj sloj sala kojeg se nikako nemogu riješit. Prije kojih pola godine išao sam mršaviti, morao sam radi sporta radi kategorije i izgubio sam 5-6 kg no uza sve vježbe nikako to sa trbuha. Sada nabijam masu, i na cca. 68-70kg sam. Nemam ja trbuh, mslm ravan je. Zaboravio sam navest da itekako pazim na prehranu (tu i tamo popijem colu, to mi je baš ovisnosti, no' osim toga gotovo ništa ne junkam...)
          No da pređem na stvar, zanima me može li se i uz povećanje mase (jer meni nije cilj mršavit nego povećat masu) izolirano skidati taj sloj sala sa trbuha kako bi moj six-pack napokon ugledao sunca? Pročitao sam valjda sve na ovome forumu što sam našao o toj temi i zaključio da su sve ab-- sprave beskorisne (makar mi u teoriji zvuće dobro, ne naravno stavit pojas i jest hamburger, nego kao pomoć), te da stavljat foliju takođe nije dobro. Kako da to onda izvedem?
          P.S. Soz na toliko texta, al' ocito neznam sažet, pa uvijek ovako ispadne...
          Thnx
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #6
            Re: Istovremeno nabijanje mase ali izolirano mršavljenje?

            to ti je kratko receno nemoguce !
            TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
            Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

            Comment


            • #7
              Re: Istovremeno nabijanje mase ali izolirano mršavljenje?

              Priest ti je već rekao da je nemoguće, odradi tu masu do kraja (nisi jedini koji dobije salo ), i onda gibaj na defku.
              "Neuspjeh nije opcija."

              Comment


              • #8
                Re: Istovremeno nabijanje mase ali izolirano mršavljenje?

                Ok thnx, znaci prvo masa onda defka uobicajeno sve
                Nego mislio sam da posto mi ovako to podrucje uvijek ostaje da ako ga je moguce jos posebno a ne sama defka, no onda cu ga pri defki posebno pazit
                Hvala na odgovoru obojici

                Admin, moze lock
                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                Napreduje se... Avatar^^

                Comment


                • #9
                  Masa i definicija istovremeno???

                  jedno pitanje:
                  -jutarnji kardio niskog intenziteta troši samo salo ( imišiće koje koristimo)
                  -do izgradnje mišićne mase može doći samo kalorijskim suficitom

                  zašto ne bi li bilo moguće kombinacijom obojega (raditi jutarnji LI kardio kako bi sagorjeli salo, te kalorijski suficit u ostatku dana da izgradimo masu) doći do onoga što svi žele, ali se smatra nemogućim (osim za iznimke) - rast mišića, ali i smanje sala?

                  Comment


                  • #10
                    Re: CHAT Prehrana

                    pa ako gubis na kilazi ne mozes dobivat na misicnoj masi...
                    ubiti ti ces izgubiti masti i ajmo reci dobit misica biti ce vise vidljivi nego sa tom masnocom sta je bilo...
                    ali sad da ces dobit neku veliku misicnu masu,to mislim da ne... dobit oces nesto misica normalno,ali ne kao i na pravoj masi...
                    to je moje misljenje.. mozda grijesim...

                    Comment


                    • #11
                      Re: CHAT Prehrana

                      daj citaj pozornije,
                      jesam napisao da je kalorijski suficit?
                      znači sve kao na masi, samo LI kardio ujutro

                      Comment


                      • #12
                        Re: CHAT Prehrana

                        G-flux
                        Originally posted by Songoku
                        najbolji pwm je burek

                        Comment


                        • #13
                          Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by FcB View Post
                          jedno pitanje:
                          -jutarnji kardio niskog intenziteta troši samo salo ( imišiće koje koristimo)
                          -do izgradnje mišićne mase može doći samo kalorijskim suficitom

                          zašto ne bi li bilo moguće kombinacijom obojega (raditi jutarnji LI kardio kako bi sagorjeli salo, te kalorijski suficit u ostatku dana da izgradimo masu) doći do onoga što svi žele, ali se smatra nemogućim (osim za iznimke) - rast mišića, ali i smanje sala?
                          ne mozes topit salo i gradit misice, to bi svi zelili ali ne ide to bas tako, cak i na kemiji to ne ide vrlo lako. bilo je raznih pokusaja, cak i rezim prehrane da se unose velike kolicine uh za dorucak i i iza treninga, a ostalo p obroci, nema te formule kojon ces postic nesto ovako natural

                          Comment


                          • #14
                            Re: CHAT Prehrana

                            sad samo ponavljate ono sto svi znamo
                            ovo bi trebala biti konstruktivna rasprava za one koji znaju vise od ponavljanja vec sto puta recenoga

                            Comment


                            • #15
                              Re: CHAT Prehrana

                              pa sinko s tin kardion ces samo izgorit ono sto pojedes taj dan na masi, moras bit u deficitu da bi te kalorije potrosene na kardiu bile izgorene iz sala!!!! jeli ti sad jasnije???

                              Comment

                              Working...
                              X