Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masa i definicija istovremeno???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: CHAT Prehrana

    da je to stvarno moguće,već bi se odavno počelo primjenjivati i bilo bi popularno.

    Comment


    • #17
      Re: CHAT Prehrana

      Originally posted by gigi01 View Post
      pa sinko s tin kardion ces samo izgorit ono sto pojedes taj dan na masi, moras bit u deficitu da bi te kalorije potrosene na kardiu bile izgorene iz sala!!!! jeli ti sad jasnije???
      kako ce izgorit sto pojedem taj dan na masi kad je kardio ujutro, prije nego sto je ista pojedeno
      u tom slucaju bi nesto moralo izgoriti, a to bi jedino moglo biti salo

      Comment


      • #18
        Re: CHAT Prehrana

        kako ce izgorit sto pojedem taj dan na masi kad je kardio ujutro, prije nego sto je ista pojedeno
        u tom slucaju bi nesto moralo izgoriti, a to bi jedino moglo biti salo
        Stvar je da je takvo sto teoretski moguce,ali nitko to ne radi iz razloga sto zahtjeva puno rada, jako puno discipline i samokontrole,jako dobro poznavanje vlastitog tjela,skoro pa u kcal potrosene i unesene kalorije i slicno, a da bi rezultati na kraju bili prosjecni...

        Iz tog razloga se ljudi odlucuju radije na periode definicije i periode mase - duze ili krace. Lakse se koncentrirati na jedan cilj, nije toliko time consuming,nije potrebno paziti na svaki aspekt prehrane/treninga/odmora u tolike tancine i tako dalje...

        Uglavnom,puno muke za postici nesto do cega se moze doci puno lakse...
        No, na dobrom si putu razmisljanja....
        Razmisli o istoj toj temi,ali na tjednoj ili mjesecnoj razini,pa malo googlas i istrazujes...pa dodjes do pojmova kao sto su "lean gain", pa onda iste principe probas primjeniti na definiciju i tako....been there,done that...
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #19
          Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by FcB View Post
          kako ce izgorit sto pojedem taj dan na masi kad je kardio ujutro, prije nego sto je ista pojedeno
          u tom slucaju bi nesto moralo izgoriti, a to bi jedino moglo biti salo
          Da, sad si mi dao za razmisljat. To sam se vec prije pitao, no valjda sam samo bezglavo prihvatio ono razmisljanje "masa - suficit", "definicija - deficit".
          No ovo mi ima smisla. Ako cardio ujutro sagorijeva masti iz tijela kao jedini raspolozivi izvor energije, tj. xxx masti iz tijela. Nakon toga nastavis jest za masu cijeli dan i pojedes jos dodatnih xxx kalorija koje si potrosio u cardiu, ti ces na kraju i dalje biti u suficitu i gradit misice. Podrazumjeva se naravno 99% cista prehrana.

          Sada sam isao i citat o G-Fluxu, no to nije tocno ono o cemu ovdje pricamo. G-Flux (tko nezna) kaze da se povecaju oba broja kcal, tj. i unesene i potrosene. Npr. ne radis defku sa unesenih 2000 i sagorenih 2500 nego sa unesenih 3000 i sagorenih 3500. No to nije isto, jer ovdje koliko shvatio FcB bi unio recimo 3000 a sagorio 2500, samo bi taj cardio bio iznimka.

          Ako netko moze znanstveno negirat, bio bih zahvalan.

          EDIT: Igy me prestigao, posto dok sam googlao. x) Ocito sam dobio odgovor prije nego li sam i pitao. Znaci ipak djeluje...
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #20
            Re: CHAT Prehrana

            Kad se već raspravlja o istovremenom skidanju sala i dobivanju mišića, koliko znam to je ograničeno na početnike i osobe u pubertetu.
            Imam 16 godina, treniram 6 mj. i dobio sam solidno mišićne mase, ali i sala (a i genetika mi je takva da sam nešto između endo i mezo) tako da sam imao sala oduvijek (ne previše), imam oko 180-185 cm i odo 75-80 kg. Htio bih do ljeta smanjiti količinu masti u tijelu, i već nekih mjesec dana radim kardio 3-4 puta tjedno ujutro na tašte LI, a kalorije ne brojim, s tim da je prehrana sređena (UH negdje oko 250 na dan jer nije preporučljivo ići u deficit dok smo u fazi razvoja). Salo pomalo odlazi, ali sporo, a mišići rastu još sporije, tako da nisam siguran hoću li uspjeti do ljeta smanjiti bf.

            Što vi mislite o tome? Da odem u lagani deficit? Ili da pojačam malo kardio, ubacim HIIT 1-2x tjedno?
            Hvala na savjetima unaprijed

            Comment


            • #21
              Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by Kudzu Billy View Post
              Kad se već raspravlja o istovremenom skidanju sala i dobivanju mišića, koliko znam to je ograničeno na početnike i osobe u pubertetu.
              Imam 16 godina, treniram 6 mj. i dobio sam solidno mišićne mase, ali i sala (a i genetika mi je takva da sam nešto između endo i mezo) tako da sam imao sala oduvijek (ne previše), imam oko 180-185 cm i odo 75-80 kg. Htio bih do ljeta smanjiti količinu masti u tijelu, i već nekih mjesec dana radim kardio 3-4 puta tjedno ujutro na tašte LI, a kalorije ne brojim, s tim da je prehrana sređena (UH negdje oko 250 na dan jer nije preporučljivo ići u deficit dok smo u fazi razvoja). Salo pomalo odlazi, ali sporo, a mišići rastu još sporije, tako da nisam siguran hoću li uspjeti do ljeta smanjiti bf.

              Što vi mislite o tome? Da odem u lagani deficit? Ili da pojačam malo kardio, ubacim HIIT 1-2x tjedno?
              Hvala na savjetima unaprijed
              Zaboravi na 6pack ovo ljeto i odi na jos postene mase... (to ce ti bit odgovor koji ces dobit).
              A kako smo u istoj situaciji osobno bih isao i dalje na taj lean gain pa do malog deficita znajuci da nije dobro...
              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
              Napreduje se... Avatar^^

              Comment


              • #22
                Re: CHAT Prehrana

                ako nezelis u deblji deficit probaj ciklicni deficit?... za salo se nebrini,poslje se to lako skine defkom...aronmax sto se tice lanenong u pravu si, ako se nekoristi pravilno moze cak bit i toksicno...navece u shejk sa kazeinom ili posnim kao zadnji obrok iskljucivo. tko voli ili preferira laneno neka to bude bas uz proteine radi potpune iskoristivosti.
                Pocivao u miru Bozjem

                22.12.1984 - 20.12.2012

                __________________________________________________ ___________________________

                mentor: Sasa Draskovic

                Comment


                • #23
                  Re: CHAT Prehrana

                  Decki, mozda nisam bio jasan - to se NE ISPLATI(da ne kazem da je nemoguce).
                  Sve su to pimplanja vamo-tamo,ali istovremeno ozbiljnije graditi misice i ozbiljnije gubiti salo je NEMOGUCE(bez uprabe droga).
                  Ako kanis izgubiti iole ozbiljnije kolicine sala u nekom kracem roku - zaboravi.
                  Ako kanis namaknuti iole ozbiljnije kolicine misica - isto tako zaboravi.
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • #24
                    Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by IgyBoy View Post
                    Decki, mozda nisam bio jasan - to se NE ISPLATI(da ne kazem da je nemoguce).
                    Sve su to pimplanja vamo-tamo,ali istovremeno ozbiljnije graditi misice i ozbiljnije gubiti salo je NEMOGUCE(bez uprabe droga).
                    Ako kanis izgubiti iole ozbiljnije kolicine sala u nekom kracem roku - zaboravi.
                    Ako kanis namaknuti iole ozbiljnije kolicine misica - isto tako zaboravi.

                    +1

                    zato je tu period masa/defka. a znamo da ni tu nema 100% ocuvanja vec se uvjek izgubi jedan dio. misica na defki, a sala se dobije na masi tako da....prirodno je dobro ali je tesko
                    Pocivao u miru Bozjem

                    22.12.1984 - 20.12.2012

                    __________________________________________________ ___________________________

                    mentor: Sasa Draskovic

                    Comment


                    • #25
                      Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by IgyBoy View Post
                      Stvar je da je takvo sto teoretski moguce,ali nitko to ne radi iz razloga sto zahtjeva puno rada, jako puno discipline i samokontrole,jako dobro poznavanje vlastitog tjela,skoro pa u kcal potrosene i unesene kalorije i slicno, a da bi rezultati na kraju bili prosjecni...

                      Iz tog razloga se ljudi odlucuju radije na periode definicije i periode mase - duze ili krace. Lakse se koncentrirati na jedan cilj, nije toliko time consuming,nije potrebno paziti na svaki aspekt prehrane/treninga/odmora u tolike tancine i tako dalje...
                      Originally posted by IgyBoy View Post
                      Decki, mozda nisam bio jasan - to se NE ISPLATI(da ne kazem da je nemoguce).
                      Sve su to pimplanja vamo-tamo,ali istovremeno ozbiljnije graditi misice i ozbiljnije gubiti salo je NEMOGUCE(bez uprabe droga).
                      ali ako je definicija jednostavna (relativno gledajući) i masa je jednostavna (isto tako relativno), zašto bi kombinacija trebala biti toliko komplicirana?
                      sa kardiom ujutro bi trošili samo salo, to nije upitno, jer ništa drugo ni ne možemo trošiti - znači definija je jednostavna (čitaj: ista kao i "obična" definicija)
                      a u ostatku dana je dovoljno ostvariti suficit (brojeći i potrošnju kalorija od kardia ujutro), naravno, u što manjem iznosu, kao, uostalom, i na svakoj drugoj masi - znači i masa bi trebala biti (relativno) jednostvna (čitaj: ista kao i "obična" masa)

                      meni to zvuči dosta jednostavno

                      Comment


                      • #26
                        Re: Masa i definicija istovremeno???

                        Promiče vam očito - znači LI kardio u jutro na tašte (za ovaj primjer) minimalno troši mišiće, a uglavnom salo. Znači odeš na jutarnji LI kardio, potrošiš određenu količinu sala, a ostatak dana si u suficitu i gradiš mišiće. Cool, kao što Igy kaže, ali dok si ostatak dana u suficitu, opet ti određeni kalorijski višak ode u salo, koje ćeš sutra u jutro opet trošiti sa LI kardijom. Znači, radilo bi se prije o održavanju BFa na manje-više istoj razini, odnosno lean gainu, npr. to ja radim, samo ne sa LI kardijom. E, sada, kada bi teorijski u ostatku dana ostvarivali minimalan suficit, gdje bi se on sav iskoristio za dobivanje mišićne mase, a da ništa ne ode u salo, onda bi u jutro sa LI trošili samo staro salo i teorijski bi dobivali mišiće (kasnije) suficitom. No, teorijski. Lean gain je ostvarljiviji, no ubitačno spor, kao što se može vidjeti po mojim slikama. Istovremeno gubljenje sala i dobijanje mišića, ako bi se probalo dovesti u praksu bilo bi još sporije, no po meni jako teško moguće, zato što bi se TOČNO morala znati potrošnja kalorija u danu, na svim aktivnostima, uključujući češkanje ili drkicu, kako se ne bi otišlo ili u prevelik ili premali suficit, a to je bojim se nemoguće, odnosno teško izvedivo.
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Masa i definicija istovremeno???

                          Nemoguće je izračunati koliko si kalorija unio u jednom danu, a još je više nemoguće izračunati koliko si potrošio kalorija u jednom danu:
                          http://www.building-body.com/Deblja-...-kalorija.html

                          Svi vrhunski bodybuilderi imaju period mase pa period definicije. Ako oni uz svu moguću pomoć medicine i farmakologije rade tako, ne vidim kako bi mi mogli istovremeno raditi oboje. Teoretski je moguće, ali...
                          Last edited by kelly; 26-04-12, 12:18.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #28
                            Re: Masa i definicija istovremeno???

                            Patrick i kelly su ti dali poprilicno dobre razloge zasto je to tako tesko.
                            Jos cu samo jednu stvar napomenuti....sintetiziranje novih misica je energetski vrlo zahtjevan proces.Kako ces znati koliko ce unesenih kalorija biti zaista iskoristeno za sintetiziranje novog tkiva,a sto ce stvarno biti visak?

                            Uz sve to, postoji jos niz stvari kojih se nismo dodakli ovdje,a vrlo su bitne za raspravu,ali mislim da nema potrebe zalaziti u diskusije o calorie partitioningu, P-ratiou, hormonima i sl. jer bi rasprava postala poprilicno dugacka...
                            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                            Comment


                            • #29
                              bulk i cut u isto vrijeme?

                              znam da je ovo kontradiktorno al me zanima jedna stvar, naime htio bi se malo izrezati al mi je u cilju jos malo povecat obujam ruke, pa me zanima mogu se ja rizat 5 dana tjedno a 2 se punit? odnosno ruke radim petkom, pa sam se mislio petkom i subotom punit, a ostale dane rizat, pa na taj nacin povecati obujam ruke a izrezat ostale dijelove... hvala!
                              http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net...62_700b_v1.jpg

                              Comment


                              • #30
                                Re: bulk i cut u isto vrijeme?

                                Pa, teoretski bi ovakva manipulacija na nekim mikro razinama bila izvediva. Ono na sto bih u svakom slucaju pripazio je da ti dani punjenja takoder zavrse s ukupnim kalorijskim deficitom i da, nakon sto treniras ruke, odmaras ruke dva dana. Znaci, ne treniras ni leda ni prsa ni ramena u ta sljedeca dva dana.

                                Znaci, ti ces se rezat svih 7 dana, samo sto ce ti kalorijski unos u petak i subotu bili MALO veci. Ako ces u petak i subotu ulaziti u suficit, to ti nece dobro na kraju ispasti.
                                Last edited by Dida; 15-06-13, 12:14.
                                Originally posted by magarac
                                pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                                dzaba mu sve

                                Comment

                                Working...
                                X