Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

    Originally posted by SMALLbaby View Post
    aj molim te suzdrzi se ovakvih savjeta... "DEFINICIJA" I "MASA" SU dva pojma koja se rade u kuhinji. cilj treninga u gymu tj treninga sa otporom je stimulirati misic do te granice da se stvore mala ostecenja tzv mikrotraume. te mikrotraume se popravljaju unoseci gradivni materijal(laicki receno) tj bjelancevine,a po potrebi za energiju i normalno funkcioniranje CNS-a šecere i masti. koristeci tezine koje pojedinac sa velikom lakocom moze odraditi dovodi do toga da se tijelo adaptira na taj otpor, odbacujuci DODATNO misicnu masu(naravno i dio masti) jer mu ona realno kao takva i nije potrebna. iako nisam pobornik "ponavljanja" u gymu vec govorim o mišićnom otkazu(kad vise nisi u mogucnosti napraviti ni jedno ponavljanje samostalno), drzi se da radis 8-12 ponavljanja sa tezinama koje ti predstavljaju izazov i recimo da zadnja 2-3 ponavljanja budu zahtijevna. zapamti: sto imas vise misicne mase(ciste) to ces puno brze topiti mast jer jednostavno ce tijelu biti potrebno vise krvi da propumpa kroz te misice stvarajuci tremogenezu koja traje i NAKON samog treninga...
    Znaci ti i kelly ste odgovorili odnosno citirali moj post i hvala na tome jer ja od kad znam za sebe svi tupe ovako kako sam ja napiso vidis pojma nisam imo jer od trenera do strucnih osoba svi seru i seru da je za masu manje ponavljanja sa vecom kilazom,a defka obrtnuto,zato sam ja tako to upamtio e pa nabijem ih ja sve na krasan k.... i vama hvala sto ste ovo napisali jel inace bi jos bio uvjeren u ono ,inace nemam problema ,vjezbam i dobivam kile lagano,al cijelo vrijeme brijem u glavi da je tako. Koliko treneri u teretani moraju bit *****o *****ni da neznaju ovako osnovne stvari! Hvala jos jednom i kolega sorry na krivom savjetu vidis da su i mene krivo naucili!

    Comment


    • #17
      Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

      puno ljudi misli kao i ti, ja sam dosta ljudi u teretani probao objasnit da je sve do prehrane, kažem probao, jer mi ne vjeruju, kažu: pa dobro možda ima i prehrana malo veze, a oni neki žgoljavci na koje se prema njihovim riječim "teško prima", pa im kažeš jedi više, a odgovor je naravno: pa jedem, hrana nije problem!

      onda ja kažem, očito ne jedeš dovoljno i odem lagano radit čučanj a on ostane pumpati svoj biceps
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #18
        Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

        Ja priznajem da samo tako mislio i eto žao mi je što sam krivi savjet dao,ali najbolje sam mislio!
        Slažem se s tobom,od kad vježbam uveo sam 5-6 obroka dnevno,nemogu već sam objasnio birat ,ali pazim na unose dnevne UG,masti,proteina i jedem što više mogu pravilno i mogu reć da sam zadovoljan što se tiće kilaže jer sam u 5 dana digao 3 kile.
        Uvijek poslušam savjet ne pravim se pametan nikad,ali očigledno su mi dali krivi. Hvala vama eto !

        Comment


        • #19
          Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

          nema sta,ovde i jesam da pomognem kad mogu ljudima. da pojasnim: veliki tj veci broj ponavljanja ima svoje mjesto u BB jer se na taj nacin stvara vec kolicina laktične kiseline koja stimulira proizvodnju GH i drugih hormona koje uzrokuju misicni rast,no to mora biti limitirano i tajmirano da posluzi kao šok za misic,a ne kao sredstvo sa kojim ce se stalno trenirat

          Comment


          • #20
            Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

            izašao si iz ovoga as a bigger man

            hvala ljudi na savjetima, šta je najbolje, ovdje imam sve što mi je potrebno da započnem, još pogledam samo koje vježbe da izvodim (iako sam već radio i prsta i triceps i noge i leđa i znam ih dosta) da postanem eventualno malo efikasniji po tom pitanju, i na konju sam...

            treba samo naći vremena i uhvatiti se svega... postam slike ako se popravim, ako ne, nećete me više vidjeti ovdje

            oj i da, neka teretana u centru? jer ja sam kraj lisinskog odmah pa neka u vukovarskoj u blizini ili kraj glavnog kolodvora bi bila super
            Last edited by Logoped; 26-02-13, 22:28.

            Comment


            • #21
              Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

              Pozdrav ljudi,

              Evo ovo mi je treći tjedan u gymu. Whey s okusom vanilije je zakon i jedva ga čekam popiti nakon treninga. Mišići rastu, najviše se vidi na bicepsu, tricepsu, vratu i ramenima, te kada napnem leđa. Nastavljam s treninzima, nastavljam napredovati i sve 5 .

              Najveći mi je zapravo problem salo na stomaku... Ne znam kako bi se toga trebao rješavati... :C

              Comment


              • #22
                Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

                trbušni se rješavaju prehranom, na definiciji

                tako da, ao si na masi, ništa od trbušnih, a ako si na definiciji, uz kalorijski deficit do 500 kcal, doć će nekad na vidjelo i trbušni
                The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                Fak me, right?

                Comment


                • #23
                  Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

                  Originally posted by domagoj View Post
                  odem lagano radit čučanj a on ostane pumpati svoj biceps
                  ovako se kod mene zavrsi 99% razgovora u teretani koji pocnu sa ''jarane sta ti uzimas??? ''
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #24
                    Re: Prvi put (zapravo) u teretani, 202 cm visok, 105 kg, želim izdefinirati mišiće i ojačati!

                    heh... yeah man skužio sam i sam to, ne znam zašto sam uopće napisao ko neka zadnja noobara, salo na stomaku... dayyumm... mora da je stres od faksa i to

                    ugalvnom deficit je tu, vježba je tu, osjećam se super, keep on pushing baby!!! defka!!!

                    Comment

                    Working...
                    X