Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

    Originally posted by Amar87 View Post
    Nisam neki strucnjak, ali znam da je cardio pozeljan prije tegova I ja svaki put prije teretane 10-15 minuta na bajk idem .
    Zagrijavanje na bajku/traci/orbiDreku od 5-10 minuta prije utega je ok, ali to je maksimum. Pisano je na forumu milijun puta zašto se kardio ne radi prije utega, potraži, da ne ponavljam opet.
    Chill bro

    Comment


    • #17
      Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

      ova tema je: "Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?"
      odgovor je NE
      mene zanima: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice zadržim na istoj razini?

      Comment


      • #18
        Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

        ne, uvik ce bit prisutan neki katabolizam ali ovisno o kvaliteti defke on moze bit neprimjetan tj. skoro nepostojec

        Comment


        • #19
          Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

          Naravno da mozes.Kljuc je opet prehrana(blagi deficit) i pametno planiranje aktivnosti(treninga).
          Generalno,to je ono sto vecina radi, i to manje-vise uspjesno.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #20
            Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

            Idem u teretanu mjesec i pol do dva. Imao sam 85 kad sam krenuo, sada 84 . Mozda je to ona pocetnicka sposobnost... Nadam se da cu ovako nastaviti bar jos 4kg , da zaokruzim na 80kg , a 170cm visine, pa onda udariti po misicima

            Comment


            • #21
              Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

              tako sam ija mislio ali upalilo mi je samo prvih 45dana,pa mi se tjelo naviklo. nemoguce je dobijat misicnu masu a gubit salo. tih prvih 45dana sam izgubio masti i salo sa cjelog tjelo i ostalo mi je to "tvrdoglavo"salo oko stomaka,slauf ili kako da se izrazim. dnevna prehrana mi se bazira na 2g P po kg tjelesne tezine. UH neprelazim nikad preko 40g/kg tjelesne tezine a masti ne unosim vise od 30-40g/kg tjelesne tezine. radim trening tegovima po programu mase, ne defke bez obzira na prehranu. kardio odradim 2-3puta tjedno NAKON treninga. radim tako da stomak umotam u termo pojas i drzim ga na toplom.brzo hodam 15-20min max. baziram se na misicnu masu,prehrana mi je svaki dan ista. trosim suplemente i molim boga svaku vecer da mi nestane stomak. rad znoj i puno znoja. pa sad kako bude. a ti sto se tice treninga probaj svasta.nakon mjesec dana ces vidit sta ti najbolje pare.nicije tjelo nije isto
              Pocivao u miru Bozjem

              22.12.1984 - 20.12.2012

              __________________________________________________ ___________________________

              mentor: Sasa Draskovic

              Comment


              • #22
                Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                Ispravak netocnog navoda:nasti dnevni unos ispod 25g/kg tjel.tezine
                Pocivao u miru Bozjem

                22.12.1984 - 20.12.2012

                __________________________________________________ ___________________________

                mentor: Sasa Draskovic

                Comment


                • #23
                  Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                  @remode
                  nece ti taj stomak otici tako lako ako ti je prehrana svaki dan ista..pogotovo UH...mjenjaj to..a ako neide onda ima CETONIC dijeta pa opleti...

                  Comment


                  • #24
                    Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                    Originally posted by damko View Post
                    @remode
                    nece ti taj stomak otici tako lako ako ti je prehrana svaki dan ista..pogotovo UH...mjenjaj to..a ako neide onda ima CETONIC dijeta pa opleti...
                    kako ne? dovoljeno je povećati potrošnju kalorija

                    Comment


                    • #25
                      Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                      Nitko ne razmislja o g-fluxu, pojedes koliko potrosis, a struktura tijela se mijenja, naravno, moras biti jako jako aktivan da bi to imalo smisla, s druge strane nemojte me shvatiti da je to "samo" tako, treba tijelu vremena da se privikne na to, a i jos recimo ne mozemo sigurno unijeti tocan broj kcal koji smo potrosili, mozemo samo okvirno
                      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                      Comment


                      • #26
                        Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                        Originally posted by damko View Post
                        @remode
                        nece ti taj stomak otici tako lako ako ti je prehrana svaki dan ista..pogotovo UH...mjenjaj to..a ako neide onda ima CETONIC dijeta pa opleti...
                        Ni sad mi se prehrana nerazlikuje previse od katogene.jedino sto UH unesem je u zobenim ujutro i u 10:30 u sendvicu s purecim prsima.one u salati i neracunam.
                        Pocivao u miru Bozjem

                        22.12.1984 - 20.12.2012

                        __________________________________________________ ___________________________

                        mentor: Sasa Draskovic

                        Comment


                        • #27
                          Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                          Originally posted by remode View Post
                          radim tako da stomak umotam u termo pojas i drzim ga na toplom.
                          Nemoj to nikad više raditi, to je jedna od najvećih gluposti...možeš si ozbiljno ugroziti zdravlje sa tim.
                          Znojenje nema veze sa potrošnjom sala!
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #28
                            Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                            Originally posted by hardstyle91 View Post
                            Nitko ne razmislja o g-fluxu, pojedes koliko potrosis, a struktura tijela se mijenja, naravno, moras biti jako jako aktivan da bi to imalo smisla, s druge strane nemojte me shvatiti da je to "samo" tako, treba tijelu vremena da se privikne na to, a i jos recimo ne mozemo sigurno unijeti tocan broj kcal koji smo potrosili, mozemo samo okvirno
                            To je još i najbolja opcija za defku, svako gladovanje ti poždere mišiće.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #29
                              Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                              Originally posted by FcB View Post
                              kako ne? dovoljeno je povećati potrošnju kalorija
                              pa nije to bas tako..u teoriji mozda DA ali u praksi sve zavisi od pojedinca,godina,staza u teretani,osjetljivosti na UH...Bez obzira sto smanjis unos cal. a povecas potrosnju...tijelo se brzo privikne na dato stanje...i onda stagniras...tako je recimo kod mene..imam i ja probem sa tim donjim stomakom...mozes ti da smanjujes cal i da mrsas ali ces brzo i ostati bez misica...a to nam nije cilj...
                              Ja sam prosle godine vodeci se tako krenuo sa dijetom low carb...unosio dnevno 50-100gr UH 5 dana a 6 i 7 dan se punio..Znas sta je bilo sa mene...Osusio sam se a stomak je ostao..ne u tolikoj mjeri koliki je bio ali nije otisao?...i to nikad vise tako...Dok je recimo prijatelj imao ekstra rezultate sa low carb....Sad trenutno radim priming neku vrstu dijete..pripreme za ciklus..rotiram UH svaki dan,radim kardio svaki dan...i imam mnogo mnogo bolje rezultate...poceo sam da topim to salo na donjem stomaku..jest da ide sporo ali ide....najbitnije je da odrzim volumen misica koliko mogu...e sad dokle ce ici tako neznam...kad "zakujem" onda cemo da mjenjamo nesto.....

                              Comment


                              • #30
                                Re: Da li mogu nastaviti da gubim salo tj. mast, a da misice dobijam?

                                Originally posted by kelly View Post
                                Nemoj to nikad više raditi, to je jedna od najvećih gluposti...možeš si ozbiljno ugroziti zdravlje sa tim.
                                Znojenje nema veze sa potrošnjom sala!
                                sto to nije drzanje tvrdoglavog sala uvjek na toplom?
                                Pocivao u miru Bozjem

                                22.12.1984 - 20.12.2012

                                __________________________________________________ ___________________________

                                mentor: Sasa Draskovic

                                Comment

                                Working...
                                X