Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masa il definicija? visina 182cm,težina 67kg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Masa il definicija?

    Originally posted by Aronnax View Post
    Nisam se mislio ubacivat, no mozes mi samo ukratko pojasnit zasto tocno nevalja definicija sa recimo 16 godina?
    Ja sam planirao za treci mjesec neku definiciju a nisam nigdje naisao da se ne preporuca... fala
    Organizam koji još uvijek raste i razvija se mora stalno biti u suficitu sa kalorijama, ne smije se zakidati jer se tako onemogućava potpuni rast i razvoj.
    Salo ćeš moći skinuti i sa 30-40 godina, i bilo kada, ali ono što sada zakineš u razvoju nećeš moći nikada nadoknaditi. Mislim da se slažeš sa mnom da nije normalno nit je moguće da maloljetni dječaci izgledaju kao punoljetni natjecatelji. Svi bi mi odmah sve, ali to tako ne ide.

    Kao što je na masi potrebno biti u suficitu tako je i dok rasteš potrebno biti u suficitu, jer raste se samo od viška.

    U vašim godinama moguće je istovremeno dobijati mišiće i gubiti salo, jer ste puni hormona, isto kao kod početnika pa nema baš nikakve potrebe za nikakvim deficitima. Kada se puno trošiš onda možeš puno i jesti. Treba jesti puno kvalitetne hrane i puno vježbati i iskoristiti rast za oba cilja istovremeno.

    I pogrešno je kad ljudi kažu -jedi šta hoćeš dok ne porasteš. Pa važnije je kvalitetno jesti dok rasteš nego kasnije kad si odrastao za održavanje.
    Last edited by kelly; 16-01-12, 20:14.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Re: Masa il definicija?

      Originally posted by kelly View Post
      I pogrešno je kad ljudi kažu -jedi šta hoćeš dok ne porasteš. Pa važnije je kvalitetno jesti dok rasteš nego kasnije kad si odrastao za održavanje.
      S ovim se potpuno slažem!

      Meni je bilo malo čudno kad sam krenuo u teretanu i na masu, nije mi bil abaš sređena prehrana i naglo sam dobio kile, i sala, a sada nakon obih praznika očekivao sam da ću imati još više, a u stvari imam manje, ali mišići su narasli. Stalno sam čitao da se ne mogu istovremeno nabijati mišići i skidati salo, ali evo sada stalno čitam po forumu kako početnici i osobe u pubertetu (kakav sam i sam) mogu. Ja sam razmišljo još 2-3 mjeseca na masu pa onda na defku, jer imam sala od prije (ne previše, malo po stomaku, i vode mi se nakupilo), ali baš me mučio taj deficit jer sam u razvoju.
      Htio bih do ljeta beach look (to mi je "životna želja" jer oduvijek nosim stomak, počistiti višak sala, ne bih nekakvo klesanje na jako nisiki bf, a naravno nemam doboljno mišića za to) pa onda opet na masu, ali ovo mi daje nadu.

      -Znači da bih mogao izgubiti taj višak sala iako sam na masi, bez deficita? Prehrana mi je sređena (sve čisto, bez junka, bez začina, ali ne koristim suplemente), treniram 3 pita tjedno (Rippetov Starting Strenght - samo compound vježbe - za masu i snagu) i kad bih ubacio kardio mogao bi i dalje dobijati na mišićnoj masi, ali istovremeno skidati salo? Koja bi bila najbolja opcija (šetanje-brzo ili sporo što predpostavljam da je, ili pak lagano trčanje, bicikl,... spreman sam na bilo koji cardio) Naravno znam da trčanje uzrokuje katabolizam.

      Vjerojatno zvuči početnički ovo pitanje, ali molio bih za odgovor, jer kako sam već napisao nisam znao za tu mogućnost (jer sam stalno čitao da se ne može istovremeno) a i početnik sam (nepuna 3 mjeseca u teretani) pa me zanima šta bi bilo najbolje?
      Hvala

      Comment


      • #18
        Re: Masa il definicija?

        Brzo hodanje je majka, minimalno troši mišiće, gotovo ništa, a troši puno sala.



        Ovaj program je odličan, kombinacija utega i šprintanja:

        http://www.building-body.com/Ljetni_kamp_Waterbury.html
        Last edited by kelly; 16-01-12, 21:52.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #19
          Re: Masa il definicija?

          Originally posted by kelly View Post
          Brzo hodanje je majka, minimalno troši mišiće, gotovo ništa, a troši puno sala.



          Ovaj program je odličan, kombinacija utega i šprintanja:

          http://www.building-body.com/Ljetni_kamp_Waterbury.html
          Nastojaću ubaciti što više brzog hodanja. Što se tiče ovog programa, čini mi se da nije baš za početnike, neke vježbe su dosta zahtjevne (nabačaj, mrtvo na jednoj nozi i sl.) a i uključuje dosta HIIT treninga, koji koliko ja znam dosta ubrzava metabolizam i pali kalorije, ali troši i mišiće (katabolizam) a to mi nije nikako cilj, naprotiv primarni cilj mi je dobijanje mišićne mase, a do ljeta skinuti salo.

          Comment


          • #20
            Re: Masa il definicija?

            imam isti problem novi sam trebali bi mi savjeti visina tu smo tezina, cak sam laksi ali sam mlađi 2godine. Neznam od kuda pocet sta uzimat, da li uopce sta uzimat kakvu prehranu kakve vjezbe sala imam samo na trbuhu oko 1cm dosta sam skino kako je bilo prije. Htio bi imat ljepe misice da se tako izrazim jer ne razumijem se toliko misice i snage dali i za mene vrijedi patrickov savjet ili? samo nemoj te me ismijat jer sam stvarno nov i nerazumijem se a imam volje samo da dobijem korisne savjete i da napravim nesto do ljeta, sto brze bi napredovo to bi meni vise odgovaralo.Ciljana grupa misica su bicepsi tricepsi trbusni i prsa.

            Comment


            • #21
              Re: Masa il definicija?

              ako trening shvatis ozbiljno a ne samo za ljeto i torzo na plazi kako si reko bit ce ti mentalno lakse. poslusaj patrickov savjet, radi kvalitetno i tehnicki (imas na forumu pod vjezbe pocetnika) i nepreskaci treninge. daj truda stari, nece ti doc samo magicnim proteinima ili bilo kojim drugim suplementima, znoj i puno znoja
              Pocivao u miru Bozjem

              22.12.1984 - 20.12.2012

              __________________________________________________ ___________________________

              mentor: Sasa Draskovic

              Comment

              Working...
              X