Announcement

Collapse
No announcement yet.

zz ekipa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zz ekipa

    oj ekipa
    zovem se lucifer imam 23 godine, visok sam 168, nisam toliko težak koliko imam težak karakter(65kg)
    bavim se sportskim penjanjem i tako nekim sportovima
    moj cilj je vježbat, problem je u tome šta na netu ima puno informacija i previše izbora
    tu sam došao potražit savjete, pomoć itd.
    nikako ne želim ić u teretanu jer doma imam sve uvjete za vježbat
    imam umjetnu stijenu, gimnastičke karike i prostor ali nemam ideju kako počet
    koje vježbe radit, koliko serija, kako?
    tražio bi iskusnije članove voljne pomoći da mi pomognu sastavit nekakav plan treniranja
    hvala
    Last edited by lucifer; 02-12-13, 19:24. Reason: ispravak

  • #2
    Re: zz ekipa

    Dobrodosao.

    Registrirao si se na bodybuilderski forum da bi tražio savjete za gimnastiku i sportsko penjanje?

    Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • #3
      Re: zz ekipa

      stvarno se tako zoveš ili?samo pitam..

      Comment


      • #4
        Re: zz ekipa

        pa za oboje
        nisam napomenuo da mi karike trenutno koriste samo za zgibove i neke jednostavniije vježbe koje radim na karika umjesto na nekoj šipci

        Comment


        • #5
          Re: zz ekipa

          Najbolje za pocet su zgibovi,propadanja,sklekovi naravno,trbusnjaci itd.
          Kasnije kad ti bude prelagano,uteg među noge i ponovo propadanja i zgibove...ALI,ako zelis masu,onda skroz lagano radi jer se sa bodyweight vjezbama malo teze postize masa nego u teretani.... Samo radi lagano,puni pokret i sve ce bit ok
          "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

          "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

          Comment


          • #6
            Re: zz ekipa

            Kao sto kolega Scudi rece, ovo je bb forum i tesko da ces nac strucnjaka za penjanje. Ovako okvirno, kada bi razbili penjanje na proste faktore, mogli bi za svaki pojedinacni pokret propisat neku vjezbu koja bi mogla pridonijet izvedbi na stijeni. Iako osobno nisan neki veliki optimist.

            Zanemari kolegu st. peirrea, ima najbolje namjere al fulao je ceo fudbal (sta ne znaci da necu i ja ).

            Dakle ovako, nikakva masa ne dolazi u obzir ako ti je cilj sto veca snaga na trenutnu misicnu masu. Barem ne klasican bb trening hipertrofije. Medjutim, da se razumimo, naivno je ocekivat da treningom snage neces dobit nista mase, oces, al ce porast snage bit puno veci od porasta misicne mase i samim time ce tvoja relativna snaga porast. Da napomenem, ne moras se bojat blagog kalorijskog suficita. Snaga je prvenstveno funkcija zivcanog sustava , medjutim, kalorijski suficit ne odmaze u regeneraciji.

            E sad, sami trening. Na forumu se pricalo o velikom broju programa za trening snage, starting strength, 5/3/1, razne varijante 5x5, itd, nesto pise na forumu a mozes i sam guglat, ima dosta materijala na netu. Koristit ces iste principe. (Govorin samo kako po mom misljenju mozes izvuc maksimum iz treninga s utezima, o gimnaastici nazalost jako malo znan. I nisan uopce siguran da bi to moglo imat ikakvog pozitivnog utjecaja.)

            Naravno taj trening bi vjerojatno triba modificirat, izbacit neke nepotrebne vjezbe ali sablonu generalno zadrzat.
            I posebnu paznju obratit na:

            Podlaktice/snagu gripa:
            Opcija 1: nakrcat sipku i drzat uteg u rukama sta duze(vjerojatno najlosija i najnefunkcionalnija opcija)
            Opcija 2: radit zgibove sa hook gripom i to drzeci se samo vrscima jagodica
            Opcija 3: koristit fat grips- u principu to su spusve koje stavis oko sipke i samim time siris hvat(vjerojatno losija opcija od broja 2, al bolja od 1)

            Kvadriceps:
            Nisan neki penjac al sasvim mi je logicno da kad god je moguce vecinom ce noge radit, to uglavnom nije neki pokret iz dubokog cucnja i cesto radi samo jedna noga, opcije:

            1. single leg pistol squat (vjerojatno ce ti tribat dosta vrimena dok budes bia u stanju napravit seriju ovog)
            2. Sissy squat
            3. Front squat
            4. Pin squat

            Latovi:
            Zgibovi su tu vjerojatno najprakticnija vjezba, sve sa nadhvatom(I logicno mi je koristit hook grip jer tako ces se i penjat na stini) u svih mogucim sirinama, usko, srednje, siroko.
            Takodjer lat pulldown mi se cini dobar...

            Deadlift je sam po sebi odlicna vjezba, pa eto, odradit je tu i tamo.

            Ramena:
            Iako je sam pokret over head pressa zapravo suprotnog smjera od tvog cilja, vjezba je odlicna za snagu ramena i opcenito dobar balans izmedju prednje i straznje glave. Zdravlje rotator cuffa je svakako nesto sta zelis sacuvat.

            Core, dakle trbusni zid i donja ledja, to svugdi triba, to ionako vjerojatno nebi priskocia.

            Prsa, hm, iskreno, ne vidin koja je uloga prsa u penjanju(a da je znacajna), izuzev kad si na samom vrhu pa se moras malo odgurnit da se podignes. Tako da se oko njih nebi previse uzrujava.


            Dakle trening snage, nizi broj ponavljanja, blagi kalorisjki suficit, poseban naglasak na grip, latove i ledja opcenito, rame,core i posebne varijante cucnja.

            Jos jednom da se ogradin, ovo je moje laicko misljenje i vrlo vjerojatno veze nema sa zivotom, al da se u ovom momentu krenen bavit penjanjem ovo bi radia dok nebi pronasa neku strucnu literaturu. Nadan se da ce se jos forumasa prikljucit jer ovo je zanimljiva tema.

            Comment


            • #7
              Re: zz ekipa

              Maximus je sve napisao
              Za grip si mozes jos nabavit ili dati da se naprave 2 "loptice" od drveta+plastifikacija ili sl. koje probusis i provuces konop-negdje ih objesis i visis drzeci se za njih (meni najbolji jako siroki hvat)ali na nacin da ih hvatas odozdo ili sa strane a ne odozgo ako me kuzis.
              Zgibovi,poluzgibovi ili bocno kretanje po sipci ili nekoj letvici na zidu viseci samo na jagodicama 3 prsta, 2 prsta, 1 prst-i na kraju bez ruku
              MYPROTEIN

              Comment


              • #8
                Re: zz ekipa

                Gledao sam jednom trening tih penjača, tip radi zgibove na jednom prstu, za ne povjerovat...
                mišićav je i definiran, ali nema previše mase, čak se može slobodno reći da je mršav.
                Mislim da ne trebaš više dizati kilažu, nego vježbati izdržljivost i snagu.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: zz ekipa

                  ako znaš njemački, dobar video za pogledat, ima i eng sub, al nekako nije to to

                  a i neloša žemska, pa možeš svejedno pogledat, pomogao, ne pomogao

                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #10
                    Re: zz ekipa

                    ajmo zanemarit to šta penjem, to sam samo napomenuo
                    tražim viježbe za cijelo tijelo naravno bez utega znaci bodyweight
                    penjanje bi ubacio umjeto trčanja ili pedaliranja
                    preporučiteni mi neku rutinu za početnika koji nikad nija napravio niti jedan trbušnjak zgib ili nešto treće

                    Comment


                    • #11
                      Re: zz ekipa

                      E imam 2 pitanja!
                      1. jel se stvarno zoves lucifer ili ti je to samo forum nick?
                      2. koja si razina u rock climbingu, 5,6,7,8 a,b,c,d?
                      Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                      Comment


                      • #12
                        Re: zz ekipa

                        naravno da mi je lucifer nick
                        e sad imam tehniku za penjat 7 a b
                        ali me muči snaga i kondicija pa smi je top nekih 6b c

                        Comment


                        • #13
                          Re: zz ekipa

                          opala, nije lose
                          Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                          Comment


                          • #14
                            Re: zz ekipa

                            i ti penješ?

                            Comment


                            • #15
                              Re: zz ekipa

                              Bio sam, jedno kratko razdoblje,ali dovoljno dugo da shvatim veličinu razlike između razina
                              Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                              Comment

                              Working...
                              X