Announcement

Collapse
No announcement yet.

Početniku treba pomoć :)i

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Početniku treba pomoć :)i

    Pozz... unaprijed se zahvaljujem za strpljenje i pomoć...imam 102 kg i 190 cm sam visok...Hodam u teretanu skoro punih 2 mjeseca skoro svaki dan osim nedjeljom kada odmaram, uz to treniram košarku 4x tjedno što mi dođe kao neka vrsta kardio treninga... U teretani radim po sljedećem principu: 1.dan prsa triceps; 2. dan
    biceps, ramena i leđa; 3.dan noge trbuh i tako opet ispočetka... svaku vježbu nastojim odraditi po 4 serije po 10 ponavljanja
    Primjetio sam mali napredak u prsima i rukama al to je tek početak...
    Zanima me što mislite o mom trenutnom programu, trebam li što izmjeniti?
    Cilj mi nije postat neki brutalno nabildan lik, htio bih smsavit bar 5 kg mozda i koji kg vise i tijelo malo izdefinirati (posebice područje trbuha).
    Uz to pokušavam se zdravo hraniti te ne uzimam nikakve suplemente. Zanima me neki prijedlog za večeru, ja obično večeram ili neko meso od ručka, pahuljice, razno voće... također me zanima info oko posnog sira jer dosta citam po forumu da dosta vas to jede, ima li to puno kalorija i sl?

    Čitao sam nešto o tzv. HIIT-u koji povećava potrošnju kalorija pa bih molio ako mi može neko tko pobliže objasnit..


    lp

  • #2
    Pozdrav,

    jesi li citao ista na forumu u temama koje bi te zanimale?

    Treniras po ovome, ako sam dobro shvatio tri puta tjedno?
    Ili radis tri dana za redom, pa opet treniras tako, pa ispadne dva puta tjedno tako?
    Ako je ovo drugo, to je sasvim uredu, ako je prvo, siguran sam da fali i volumena i frekvencije u treningu, pa ti eto odmah odgovora. =)
    Znaci napredovo si do nekog dijela, i sada su potrebne nekakve izmjene, da bi se islo dalje, i nastavilo napredovat.

    Brutalno nabildan lik se ne postaje preko noci, i to je nesto sto vecina ne dostigne za zivota, cak i onda kada to zeli,
    a kamoli ako ne zeli. Tako da sto se toga tice, ne moras da se brines, jer se neces prenabildat.
    Naravno pojam "brutalne nabildanosti" je individualan, al opet...

    "Zdravo" se hraniti, veoma je povrsno receno. Hranis li se u skladu sa svojim potrebama, i svojim ciljevima?

    Vecera, svakako opcija sa mesom je bolja nego, opcija sa pahuljicama ili raznim vocem,
    jer ono sto ti prije spavanja treba svakako su proteini (meso, jaja, posni sir, itd.)
    a nikako ugljikohidrati (tim vise sto je cilj gubljenje kilaze), a jos manje seceri (voce), tako da tu grijesis.

    Posni sir sveopce je poznat, cisto iz razloga sto je po svojoj strukturi, sporopustajuci protein (kazein),
    koji ce u "teoriji" nase misice hranit na duze staze, odnosno vise sati dok spavamo, sto je naravno pozeljno,
    ali ne i nuzno da se jede ako ti iz nekog razloga ne odgovara, jer se i bez takvih sitnica,
    kada su velike i osnovne stvari poslozene, bez ikakvih problema moze i mora napredovat!
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      HIIT je intervalni trening visokog intenziteta, npr kad radiš šprinteve. Zagriješ se, razgibaš i onda radiš šprinteve, napraviš šprint pa onda hodaš dok se ne oporaviš i tako u krug dok ne rikneš, ovdje imaš više o tome:

      http://forum.building-body.com/forum...4-hiit-trening

      Last edited by kelly; 15-09-16, 12:49.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Hvala na brzom odgovoru

          Ovo ljeto sam počeo hodati u teretanu i trenirao po principu svaki dan trening osim nedjeljom s time da vjezbam 1.dan prsa triceps; 2. dan
          biceps, ramena i leđa; 3.dan noge trbuh... znači napravim takva 2 kruga tjedno

          Kasnije ću stavit par slika da vidite te da imam za usporedbu napretka

          Kaj se tiče prehrane nisam jedan od onih što znaju točno što i kada trebam jesti. Izbjegavam prženu i masnu hranu, jedem dosta raznovrsnog voća i povrća, mesa i slično...izbjegavam gazirane sokove i kolače...što se tiče večere pokušati ću uvesti posni sir kao što ste mi predložili... Hoće li mi posni sir štetiako ga jedem za večeru pošto mi je cilj smanjenje kilaže? Sadrže li banane mnogo šećera?? Banane su mi naj voće te ih dosta jedem...

          A što se tiče HIIT treninga to je tip kardio treninga?? Šprintanje pa hodanje na traci za trčanje ili?


          Comment


          • #6
            Kelly ti je metnuo link sa svim infom za HIIT pa se slobodno primi čitanja. sva tvoja pitanja su odgovorena već u forumu samo treba tražiti..
            HIIT ili High intensity interval training je trening u intervalima. nebitno dali je to trčanje bicikl orbitrek špaga ili kružni trening.
            poanta je da jedan period od cca 30 sec (ovisno o tipu HIIT-a, najpoznatija je tabata) radiš, trčiš,skačeš maksimalnim intenzitetom da bi podigao puls što više te ga zadržao takvim 30ak sekundi, nakon toga minutu do minutu i pol smanjiš na lagani tempo di se odmaraš i spuštaš puls na normalu. takav trening traje manje nego klasični kardio (od 10-20 min) a potiće potrošnju masti i do 24 sata a čuva mišićnu masu.
            pogledaj tijela sprintera, oni u principu rade HIIT non stop, a pogledaj maratonca.

            Comment

            Working...
            X