Announcement

Collapse
No announcement yet.

Novo prase na forumu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novo prase na forumu

    Lijep pozdrav svima,
    registrirao sam se prije par dana ali sve do danas nisam mogao otvoriti temu, ne znam zasto.
    Uglavnom student sam, ne bavim se nikakvim sportom vec duzi niz godina.
    Imam 24 godine, visok sam 185cm i imam 105kg.
    Fizicki sam aktivna osoba, jako malo vremena provodim u kuci, ali kilogrami su se nakupili, pogotovo od ljetos do sada (+12kg).
    Zadnjih mjesec dana dosta istrazujem o teretani i veceras mi je bio prvi odlazak u nju, pa cu o tomu napisati nesto ovdje da ne otvaram novu temu.

    Gledajuci masu videa i citajuci desetke tekstova dosao sam do toga da je dobro voditi dnevnik u kojem cu zapisivati sta sam radio i kako sam radio.
    Vise ljudi je u tim svojim tekstovima/videima preporucilo aplikaciju GymGuide. U njoj sam pronasao program pod nazivom "963 Workout System for Muscle Size and Strength".
    Privuklo me to sto je split trening, preporucen pocetnicima i sto je 4 dana u tjednu. Na njega sam odlucio dodati istrcavanje prije i poslje treninga, i sve vjezbe sam radio 5x5.
    Moguce da vrlo grijesim, da stavljam pogresnu kolicinu utege ( ne pise u programu nista o tezinama )....
    U nastavku cu vam napisati rezime svog vecerasnjeg treninga, pa mi vi recite jeli to izgleda uredu ili ne.
    Po tom programu je prvi dan predodredjen za noge:
    Najprije sam trcao jedan kilometar ( 10 minuta ).
    Vec tu sam se poprilicno oznojio, ali sam disao sasvim normalno ( vjerovatno zahvaljujuci pravilnoj tehnici disanja ).
    Listovi su me jaako bolili, kada sam sisao sa trake mislio sam da cu se srusiti.
    Prva vjezba: Barbell squat ; 50kg ; uspio uraditi 3x5 i 1x1 , zadnje izvodjenje jedva uradio, nisam se usudio pokusati jos jednom.

    Druga vjezba: Legpress ; 140kg 5x5 bez nekih vecih problema, po minutu pauze izmedju serija

    Treca vjezba: Romanian deadlift ; 5x5 50kg , zadnje izvodjenje jedva

    Cetvrta vjezba : Legpress ali samo na prednji dio stopala oslonjen, vjezba za listove; 5x5 ; 110kg

    Peta vjezba: AB Roller , nisam siguran u broj izvodnjenja

    Nakon toga se mislio opet istrcati, ali jedva trcao 2-3 minute, tj mogao bih jos ali sam se jako nesigurno osjecao na nogama, strah me bilo da ne padnem.

    Teretana je na katu i jedva sam sisao niz stepenice.
    Mislim da sam pretjerao, al kad nisam znao kako i koliko mogu. Iduci put znam na kojim vjezbama bih trebao smanjiti malo kilazu.


  • #2
    Voditi dnevnik je odlična stvar.
    Trči samo nakon treninga niskim intenzitetom ili odvoji trčanje u poseban dan. Preporučujem i HIIT.
    Ako si početnik najbolje bi ti bilo da radiš FB trening 3x sedmično. ICF od Jason Blaha-e ili Starting strength i slične stvari.
    Dodaji težine svaki trening ako na prethodnom pogodiš zadati broj ponavljanja.

    Comment


    • #3
      Znaci do otkaza da radim opet? Sad je treci dan i ne mogu se kretati po stepenicama a da se ne drzim za ogradu

      Comment


      • #4
        Dobrodošao.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Originally posted by kelly View Post
          Dobrodošao.
          Hvala na iscrpnom odgovoru

          Comment


          • #6
            Originally posted by dasy27 View Post
            Znaci do otkaza da radim opet? Sad je treci dan i ne mogu se kretati po stepenicama a da se ne drzim za ogradu
            Nikad ne idi s ponavljanjima do otkaza uvijek imaj 1-2 viška na svakoj seriji.

            Comment


            • #7
              welcome...
              Online Transformacijski Specijalist:
              Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
              Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
              Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
              Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
              ->
              http://www.fgfitness.uk
              GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

              Comment

              Working...
              X