Announcement

Collapse
No announcement yet.

Yo!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Yo!

    Registrirala sam se davno, ali nisam bila aktivna dok nisam dobila automatski e-mail od portala za sretan rođendan... To mi se učinilo baš slatko... Pa evo i mene... 🎂😂

    Danas 6. svibnja 2017. točno je 8 mjeseci od mog prvog treninga u ženskoj teretani s osobnom trenericom u Rijeci. 💪🏻

    Isprva mi cilj nije bio bodybuilding, ali s vremenom su mi treninzi u režiji os. trenerice počeli gravitirati klasičnom bodybuildingu pa sam se počela zanimati za isti. ❤️ Do toga je došlo jer sam zaljubljena u - "the iron", što bi rekli razni meme-i. Dakle, "barbell" mi je najbolji prijatelj od prvog dana u teretani. Paradoksalno svemu tome, obožavam i dugoprugaško trčanje. S obzirom da bodybuilding i dugoprugaško trčanje ne idu jedno s drugim, bar ne u nekim ozbiljnijim kontekstima, što u vidu prehrane, što načina treniranja, kompromis je da jednom u nekoliko tjedana odradim svoju dugoprugašku dionicu. Pošto to meni osobno odgovara, piši kući - prodano!

    Inače sam 98/68/102, visoka sam 164 cm, imam oko 64 kg (ne znam sad 64,2 ili 64,6 - variram), od čega 43-44 kg mišićne mase (varira tijekom mjeseca), *sve to shodno zadnjem vaganju od prije 2 tjedna.

    Zadovoljna sam svojim treninzima i načinom prehrane koji regulira trenerica. Ne bavim se bodybuildingom, rekla bih da više gravitiram istom jer mi od svega najviše odgovara.

    Drugim ženskicama možda paše yoga, pilates, zumba... meni ne.

    Dugoročni cilj mi je što niži body fat.

    Živili mi svi 100 godina!

    Petrushkica

  • #2
    Pozdrav i dobrodosla Petrushkica,

    uzivaj na forumu. =)
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Pozdrav i dobrodosla

      Comment


      • #4
        Živila i ti nama Petruškice.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Petrushkica daj nam stavi treninge i prehranu i koju slikicu.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Idemo onda redom... moram sve sažeti nekako.

            Prehrana 🤗

            Z. Šatalić, M. Sorić, M. Mišigoj Duraković (2016) Sportska prehrana. Znanje d.o.o.

            Knjiga mi je pomogla da shvatim neke važne stvari s obzirom na moj dotad blago, blago smanjen rad štitnjače (krvna slika) i vječno nizak tlak. Neke sam namirnice izbacila zauvijek, a neke stvari nisu nikad ni dolazile u obzir (npr. svehvaljeni L-arginin).

            Nakon četiri (4) mjeseca imam normalan rad štitnjače i krvni tlak. Može biti i jest povezano i s drugim faktorima: sama fizička aktivnost itd. Ja samo iznosim kako jest.

            Ako sad krenem u detalje, trebala bih pisati do sutra, da skratim - knjiga je izvor po kojem se ravnam.

            Ne koristim sintetsku suplementaciju.
            Koristim Omega 3 (Dietpharm), povremeno zamjenske VLCD obroke od Xtravaganze, Polleo čokoladice i to one od 6,99 kn jer ne izbacuju iz ketoze (EDIT: kada sam u istoj) (1! dnevno, provjereno Ketostix-om), te magnezij (Dietpharm).
            Tjt.

            Trening

            Tri su vrste treninga koji radim, opet da ne duljim jer je i ovako dugo:

            - klasičan, 6-7 različitih vježbi u 4 serije po 15, 12, 10, 8 ponavljanja sa pauzama od 30 sek. između serija (pauze su dulje kod promjene vježbe 1-2-5 min. max.)
            - dugoprugaški, traka, 5-15 km trk maratonskim tempom ili sporije
            - tabate, 2 x 4 min ili 3 x 4 min itd.

            Podrazumijeva se zagrijavanje i extra traka i orbitrek na početku i na kraju svakog treninga, i to u okvirima pulsa na početku 100-120, a na kraju 140-150.

            Ponekad izvodim(o) varijacije na klasični trening ubacivanjem 2 minute sprinta između vježbi.

            Treniram 5 puta tjedno u trajanju 60 do 90 minuta.

            Slikice

            Zadržavam političko pravo na opciju da slike sebe ne stavim na Forum, ali cijenim znatiželju, though. 😜
            Dok korice knjige ili primjer nekih mojih obroka mogu okačiti prvom prilikom kad se dočepam kompa. 😇


            Detalji

            Koga zanima, neka pita, neka prokomentira, ispali rafal da je sve krivo LOL, svejedno, sada jurim na svoj treningić o kojem upravo ovdje tipkam umjesto da se spremim.

            💪🏻😶
            Last edited by Petrushkica; 09-05-17, 18:56.

            Comment

            Working...
            X