Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hello svima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hello svima

    Zdravo svima, nova sam na forumu, kao sto se vidi, jesam rookie, ali nisam bas fit

    Ukratko o meni - Imam 24 godine, 173 cm i (nazalost) 78 kilograma. Inace nisam bucka, ali jednostavno vaga pokazuje toliko.
    Najveci problem mi je zadnjica, i slauf oko struka. Vec cetiri meseca trcim oko 4 kilometara na dan, izbacila slatkise i masno,
    jedem krisku hleba za rucak, i za ova cetiri meseca sam izgubila samo pola kilograma.

    Cilj mi je izgubiti jos 5 kilograma do kraja godine i malo zategnuti telo

    Nemam mogucnosti za teretanu, samo vezbanje kod kuce i u prirodi. Od opreme imam teg od 5 kg, ako neko ima neki detaljan savet,
    slusam



  • #2
    Pozdrav i dobrodosla,

    vjeroj si imala prije i sama se uvjerit da trcanje samostalo nece pomoci u rijesenju problema. =)
    Definitivno bi trebala neki oblik aktivacije misica, vjezbanje, full body ili nesto.
    Takoder, nije vjezba na svijetu ni treninzi, ne mogu ponistiti lose balansiranu prehranu.

    Tako da je ona zapravo kraj svega, rekao bih glavni kljuc uspjeha.
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Hranim se veoma zdravo, izbacila sam sve stetno kao sto sam napisala dole, ali vidim da nema vajde od trcanja.
      Kako bih mogla da iskoristim ovaj teg od 5 kg? Da li je za pocetak dobro 15 ponavljanja po 4 serije, 12 puta mesecno?

      Comment


      • #4
        Originally posted by Rookiefit View Post
        Hranim se veoma zdravo, izbacila sam sve stetno kao sto sam napisala dole, ali vidim da nema vajde od trcanja.
        Kako bih mogla da iskoristim ovaj teg od 5 kg? Da li je za pocetak dobro 15 ponavljanja po 4 serije, 12 puta mesecno?

        Sto tocno znaci veoma zdravo?

        15ponavljanja 4serije cega? =)
        Trening bi trebao biti barem, 35/45minuta, i da je to za pocetak recimo 3x tjedno.
        Nekakav oblik full body treninga, gdje ces zahvatiti sto vise misica na tijelu.

        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Nije bitno koliko jedes nego sta jedes i u koje vrijeme koju hranu jedes,a mršavi se prehranom a ne treningom (to je moja teorija)
          Pozz

          Comment


          • #6
            E pa to, 15 ponavljanja, 4 serije, ali ne znam cega
            Koje vezbe bi trebalo da radim, ali samo ruke da mi se definisu, grudi su vec velike, hvala Bogu,
            noge su mi zategnute od trcanja i od...onog drugog
            Ali ruke hocu da zategnem samo mi treba dobar opis vezbi - da li stojeci, da li lezeci, da li sedeci polozaj?

            Comment


            • #7
              To je nemoguce ili se cijelo tijelo definira ili se "masti"
              Vec sam ti napisao da se definira kroz prehranu

              Comment


              • #8
                Originally posted by Rookiefit
                E pa to, 15 ponavljanja, 4 serije, ali ne znam cega
                Koje vezbe bi trebalo da radim, ali samo ruke da mi se definisu, grudi su vec velike, hvala Bogu,
                noge su mi zategnute od trcanja i od...onog drugog
                Ali ruke hocu da zategnem samo mi treba dobar opis vezbi - da li stojeci, da li lezeci, da li sedeci polozaj?
                Imas na portalu par principa treninga za pocetnike bez utega pa ih pokusaj pratiti jedno vrijeme.Ali za neki veci i bolji napredak ces morati da se upises u gym .Jer niti jedna vjezba za noge i guzu ne moze da zamjeni cucanj sa opterecenjem i razne potiske nogama.Za rast misica je potrebno adekvatno opterecenje a sa tih 5 kg tesko da ces to moci postici.

                Prehranu pokusaj da sredis tako sto si izbaci neke visoko kalorijske namirnice i tako drzi 5-10 dana.A recimo 11 dan ubacis si jedan obrok u kome jedes ono cega si se pozelila.
                O prehrani mozes da nadjes dosta na forumu ali ti je najbitnije da imas dovoljno Kcal i da imas pravilno poslozene nutrijente.
                Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                Comment


                • #9
                  Dobrodošla nam.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment

                  Working...
                  X