Announcement

Collapse
No announcement yet.

Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

    ma ljudi sta imate plivat toliko,stoji to sve da je plivanje jako dobar sport, i treba ga upraznjavati, al isto tako treba korigovati i ostale aktivnosti u toku dana, i hranu takodje

    dovoljno je samo bacit jedan krug oko bazena i onda samo suncanje na finoj svjetlosti pored bazena
    ovako nesto npr

    1010802_672925599390704_502780166_n.jpg
    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

    Comment


    • #17
      Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

      Originally posted by kelly View Post
      Ostavi se plivaca kojima je bitna kondicija umjesto snage za isplivat 50-100-200 m u punoj snazi, uostalom ovdje pricas o tjelesnoj gradi covjeka u poodmaklim godinama.

      Originally posted by Corry View Post
      Da, a u teretani dobijes prljave misice....
      To sto ces dobit misica u plivanju....objesi macku o rep-ako si bas teski pocetnik-dobit ces nesto u startu dok se ne zadovolji potreba za snagom i STOP. Kasnije se samo razvija izdrzljivost i kondicija.
      U teretani imas volumen i staticku snagu, u plivanju imas manji obujam, bolju kondiciju i defku, i za to ti nije potreban nikakva dijeta ni suplementi.


      Ovo sto pricam ne pricam jer mi je tako palo na pamet ili sam procita na internetu vec zato sto sam dugo trenira taj sport i znam jako dobro o cemu pricam, tako da prica jako dobro drzi vodu.

      Comment


      • #18
        Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

        Originally posted by sicusni View Post
        Ovo sto pricam ne pricam jer mi je tako palo na pamet ili sam procita na internetu vec zato sto sam dugo trenira taj sport i znam jako dobro o cemu pricam, tako da prica jako dobro drzi vodu.
        Dobro, ajde objasni što je to čisti mišić?
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #19
          Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

          Originally posted by Domsy View Post
          Nije da se želim svađati,ali kako onda objasnjavas da sam ja plivao po 50-ak kilometara tjedno,a imao sam jako dobro definirane mišiće ?
          Ima ljudi koji nikada nisu ništa trenirali pa imaju definirane mišiće.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #20
            Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

            Originally posted by kelly View Post
            Dobro, ajde objasni što je to čisti mišić?
            Povlacim paralelu izmedu ljudi koji idu u teretanu cijeli zivot treniraju plivanje, ne definiram "cist misic" kao definiciju strukture misica vec taj izraz koristim u zargonu.

            Svidalo se to nekom ili ne cinjenica je da ce plivac puno manje odricanja napravit da bi imao dobre, izdefinirane misice i atletsku gradu, da ce mu kondicija biti na nivou i da ce mu snaga bit reciprocna izgledu. Bilo koji plivac, usudio bi se rec i amater, koji je u tom sportu uporan od sebe ce imat gradu za koju se u teretani treba jako potrudit, doduse kraci vremenski period.

            Sport je takav da uz malo srece u genetici mozes izgledat savrseno i ne moras pazit sta/kako/kada jedes i pijes niti ubacivat suplementaciju. Doduse nikad neces imat toliko volumen misica, ali svak ima neku viziju sto od svoga tijela zeli.

            Comment


            • #21
              Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

              Originally posted by sicusni View Post
              Povlacim paralelu izmedu ljudi koji idu u teretanu cijeli zivot treniraju plivanje, ne definiram "cist misic" kao definiciju strukture misica vec taj izraz koristim u zargonu.

              Svidalo se to nekom ili ne cinjenica je da ce plivac puno manje odricanja napravit da bi imao dobre, izdefinirane misice i atletsku gradu, da ce mu kondicija biti na nivou i da ce mu snaga bit reciprocna izgledu. Bilo koji plivac, usudio bi se rec i amater, koji je u tom sportu uporan od sebe ce imat gradu za koju se u teretani treba jako potrudit, doduse kraci vremenski period.

              Sport je takav da uz malo srece u genetici mozes izgledat savrseno i ne moras pazit sta/kako/kada jedes i pijes niti ubacivat suplementaciju. Doduse nikad neces imat toliko volumen misica, ali svak ima neku viziju sto od svoga tijela zeli.
              pa i plivači idu u teretanu, nisu samo od plivanja onakvi, iako nisu nešto posebno ni građeni, iskreno
              dobro izgledaju, ali meni se ne sviđa, bar kako većina izgleda

              imaju definiciju, kondiciju, snagu da, imaju i biciklisti, šprinteri, i ostali sportaši, pogotovo oni kojima je aerobna aktivnost i/ili eksplozivnost glavna

              i to da ne moraš pazit šta jedeš i piješ, znači da ćeš bit loš plivač
              isto kao što nećeš izgledat kao da vježbaš ako ne paziš šta jedeš i piješ

              uzdizati jedan sport jer si trenirao/treniraš/voliš je glupo

              (trenirao sam i ja plivanje, nogomet, rukomet, da ne kažeš da nisam probao ili nešto )
              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

              Fak me, right?

              Comment


              • #22
                Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

                Navodjenje atletske gradje bi se samo trebalo odnositi u poimanju izgleda plivaca a to moze biti subjektivno stajaliste, pa prema tome kao svoju kritiku bih dao pretjerani nesrazmjer razvoja prsnih ,ledjnih i ramenih misica na sprem slabijih kvadricepsa ,zadnje loze ruku .sto zelim reci da plivanje kao cardio disciplina je odlicna stvar. zbog razlike u gravitaciji kad se nalazimo u vodi nase tijelo mora proizvoditi dodatne napore kako bi se pokrenuo. bodybuilder( pod tim smatram bilo koga kome je za cilj dobitak misicne mase ) moze koristiti plivanje kao cardio ali zbog te gravitacijske razlike moze poboljsati misice poput pectoralisa, latova ,deltoida ,listova. ostali misici u tom vidu nece toliko narasti ,ali opet sad tu govorimo o vrsti plivanja. radi li se to klasicnom prsnom stilu ? delfin ? ledjni ? ronjenje ? svaka od tih aktivnosti ima razlicitu motoriku, pa prema tome vodu to jest plivanje u njoj mozemo shvatiti kao dobar cardio trening ,naravno i on je pod utjecajem intenziteta otkucaja srca ,to jest fat burn zone, izgradje misica zone ili cardio zone ( pogubne za misice) . u svakom slucaju jedan plivac je kroz svoju sistematiku treninga sreo se i sa intenzitetima plivanja i to se su vecinom bile cardio zone. prema tome jedan plivac ima stupnjeviti razvoj svoje misicne mase ,ali to je sve . uglavnom plivaci ne odstupaju previse po tome svi su jako slicne gradje ,kao sto boksaci imaju svoje karakteristike, gimnasticari, atleticari (kod njih je razlika i u disciplinama ) . bodybuilder s druge strane tezi dobitku misicne mase sa svih misicnih grupa ,dok plivac to ne cini. plivac ima misice u prvom redu zbog razvoja pokreta discipline i nacina treninga svoga. jedan pamet vjezbac naci ce priliku u tome sto u slucaju onih koji imaju odlicno razvijene ruke i noge a zaostaju u prsima i ledjima mogu koristiti plivanje kao najbolju varijantu cardia. u cemu je caka zapravo ? pa recimo da znam razliku da cardio na orbitreku gdje koristis gornji i donji dio tijela podjednako za razliku od trake gdje koristis noge imaju utjecaja na glikogenske rezerve ,pa tako recimo na traci noge ce se prije istrositi i ajmo reci izdefinirati. sto zelim reci da i pokret u aerobnim vjezbama stvara utjecaja na raspored misica na tijelu u toj manjoj mjeri da ne mijenja cijelokupnu misicnu masu nego izolira dijelove i utjece na njih smanjenjem ili povecanjem. plivanje je odlican cardio drzeci otkucaje cak i vise sto znaci prije se izrezati a da pri tome ne trosimo misice. e pa u gravitacijskom stanju kao sto je voda misici su pod dodatnim naporom i dobrim balansom unosa hrane mogu definitivno ne-katabolirati ili bolje receno cak uci u anabolizam. prema tome plivanje nece izgraditi tijelo prvoklasnog proporcionalnog gradjenog muskarca ili zenu ali ce utjecati na razvoj misicne do mjere koje adektavno mu sluze a to je izdrazti napore plivanja a da pri tome misicne mase ne bude previse jer bi svojom gustocom odmoglo u jacoj gravitaciji. to jest ako si pre misicav u plivanju to ti moze biti losa karika a i ako si previse izdefiniran. salo je manje gustoce od misica. pametnome dosta
                TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
                Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

                Comment


                • #23
                  Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

                  Originally posted by domagoj View Post
                  pa i plivači idu u teretanu, nisu samo od plivanja onakvi, iako nisu nešto posebno ni građeni, iskreno
                  dobro izgledaju, ali meni se ne sviđa, bar kako većina izgleda

                  imaju definiciju, kondiciju, snagu da, imaju i biciklisti, šprinteri, i ostali sportaši, pogotovo oni kojima je aerobna aktivnost i/ili eksplozivnost glavna

                  i to da ne moraš pazit šta jedeš i piješ, znači da ćeš bit loš plivač
                  isto kao što nećeš izgledat kao da vježbaš ako ne paziš šta jedeš i piješ

                  uzdizati jedan sport jer si trenirao/treniraš/voliš je glupo

                  (trenirao sam i ja plivanje, nogomet, rukomet, da ne kažeš da nisam probao ili nešto )
                  Michael Phelps?

                  Comment


                  • #24
                    Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

                    I sam bih se nadovezao na Prugu

                    u svim sportovima je izgled nusprodukt treninga i uveliko zavisi o genetici.

                    Primjer Ryan Lochte ne izgleda ništa posebno, iako je jedan od najboljih plivača trenutno

                    ryan-lochte_50861895.jpg

                    a nasprot njega RIP Dale Oen veoma dobro građen

                    oen_584.jpg

                    tako da genetika je tu ključni fakor, BB je tu nekako najbolji sport jer neki genetski nedostaci se mogu dosta popraviti ako se na tome ciljano radi.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Uticaj plivanja na izgradju i razgradnju misica

                      Originally posted by mile View Post
                      Michael Phelps?
                      Neznam ga osobno, al čuo sam da je dobar plivač

                      šta želiš reć s njime, ne razumijem

                      ako ciljaš na njegovu dijetu od 12.000 kalorija, i ajmo reć da je istina da je baš 12.000 jer neki govore da je oko 8.000, da lažu i tako, uglavnom, nebitno
                      zar misliš da to nije ciljano? vrhunski sportaš kao što je on? koji je osvojio valjda sve u plivanju, da nema tim stručnjaka iza sebe, pogotovo jer je riječ o američkom vrhunskom sportašu

                      česti i teški treninzi plivanja, pa čovjeku treba energije, još pogotovo kad se natječe, i vjerujem da sve potroši šta unese (tj. siguran sam, jer se vidi na njemu)
                      a i jede hranu koja brzo diže glukozu u krvi i daje mu energiju

                      i to je briga o prehrani, ako se mene pita


                      imaš još neka imena, natuknice, da se igramo pogađanja? slobodno se raspiši nekad, ako imaš šta napisati


                      edit: što se genetike tiče:
                      MICHAEL PHELPS -
                      Visina : 193 cm

                      Težina : 91 kg

                      Raspon ruku : 201 cm

                      Broj stopala : 50

                      rođen za plivanje
                      Last edited by domagoj; 27-06-13, 10:05.
                      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                      Fak me, right?

                      Comment

                      Working...
                      X