Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana? Misici?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana? Misici?

    Pozdrav nova sam i imam hrpu pitanja u vezi prehrane, skidanje sala, dobivanja misica..
    Idem i teretanu vec mjesec i pol svaki svaki drugi dan. Trenurno mi nije u treningu da toliko radim trbuh, ali mislim da bih trebala, stvarno zelim skinuti salo i imati plocice. Na nogama i rukama se vidi napredak, ali na trbuhu nikako
    Zanima me kako zapoceti s zdravom prehranom? sto jesti,sto ne? koliko cesto trebam piti proteine? (pijem ih inace nakon svakog treninga u teretani mi sloze jedan sejk i popijem tri tjedno, jel to premalo?) i htjela bi doma raditi vjezbe za stomak, samo neznam sta da radim, pa ako imate neke prijedloge slobodno ostavite u komentaru..

  • #2
    Re: Prehrana? Misici?

    pozdrav, šta ima?

    salo sa trbuha nećeš skinuti samo sa vježbama za trbuh, a ako ne radiš komplekse (konkretno čučanj, deadlift) vježbe onda bi trebala radit bar trbušnjake.

    ne znam točno šta je tebi zdrava prehrana, ali ako želiš sredit prehranu trebala bi obratiti pažnju da unosiš oko 2 grama proteina po kilogramu tjelesne težine, 0,8 g/kg masti, a ostalo uh ovisno o tome da li ti je cilj masa, definicija, održavanje.

    izračunati tdee, bmr pa onda kalorije, makronutrijente tj prehranu

    proteine piti po potrebi, ili samo nakon treninga, a ostale proteine unijeti krutom hranom

    nema potrebe da doma vježbaš stomak, odradi par vježbi po par serija u teretani i to je to, a salo će otić kad korigiraš prehranu tako da budeš u kalorijskom deficitu (više potrošiš kalorija nego što uneseš)


    edit: čitaj forum, početnički sektor, puno toga možeš naučit, ili obećaj jazavcima da ćeš stavit sliku u zamjenu za pomoć
    Last edited by domagoj; 02-03-14, 22:16.
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana? Misici?

      Ne znam o kakvom se tu salu radi ako cura ima 176 i 56 kg...

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana? Misici?

        Originally posted by Martina1 View Post
        imam hrpu pitanja
        Imamo i mi hrpu odgovora, baš za tebe:

        http://www.building-body.com/forum/f...BEno-i-osnovno

        http://www.building-body.com/fitness...ybuilding.html
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana? Misici?

          Originally posted by Martina1 View Post
          Pozdrav nova sam i imam hrpu pitanja u vezi prehrane, skidanje sala, dobivanja misica..
          Idem i teretanu vec mjesec i pol svaki svaki drugi dan. Trenurno mi nije u treningu da toliko radim trbuh, ali mislim da bih trebala, stvarno zelim skinuti salo i imati plocice. Na nogama i rukama se vidi napredak, ali na trbuhu nikako
          Zanima me kako zapoceti s zdravom prehranom? sto jesti,sto ne? koliko cesto trebam piti proteine? (pijem ih inace nakon svakog treninga u teretani mi sloze jedan sejk i popijem tri tjedno, jel to premalo?) i htjela bi doma raditi vjezbe za stomak, samo neznam sta da radim, pa ako imate neke prijedloge slobodno ostavite u komentaru..
          .... Kako poceti sa zdravom prehranom ?
          citaj puno evo Kelly je dao linkove a pocni od toga
          najbitnije ti je u prehrani naucit sta cemu sluzi ( cemu sluzi vitamini, minerali
          proteini, ugljikohidrati, masti), kako tijelo reagira npr sto ce se dogodit ako unesemo vitamina C,
          sto ce se dogodit ako fali toga ili recimo proteina (cemu sluze)
          ... draga nema potrebe da ti oni u teretani mijesaju PMW
          nije to nuklearna fizika... kad procitas vidit ces da mozes i sama
          ... kad budes pravilno jela i trenirala doci ce i rezultati 100%
          Nije sramota past vec ostat lezat!

          Comment

          Working...
          X