Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

    Pozdrav svima novi sam ovdje poceo sam ic u teretanu prije par dana i s obzirom da se uvijek rugam onima koji idu u teretanu a nemaju skoro nikakve napretke odlucio sam kad vec idem da to radim kako treba u potpunosti.
    Kao prvo izvinjavam se na dugometraznom tekstu, ako imate zivaca i znanja bilo bi mi od ogromne pomoci pa unaprijed zahvaljujem.
    Proveo sam nekoliko sati citajuci ovaj forum + par ostalih pa sad cu postavljat pitanja za koja nisam nasao odgovor a mislim da bi mogla zanimat vecinu pocetnika koji misle ozbiljno se dat u ovo.

    - Idem svako drugi dan u teretanu zasad i radim kruzne treninge. Znaci obidem skoro sve skupine misica u tijeku treninga koji traje max. sat i 30min . Radim 3 serije po 10-12 ponavljanja tako da trecu ili vec drugu seriju smanjim tezinu ako nemam snage da pravilno odradim vjezbu. Mislio sam ovako radit mjesec dana ,a zatim poceti radit 2-3 odredene skupine misica kao sto je to negdje napisano na forumu.
    1.Mene zanima da li radim nesto skroz pogresno u ovom planu pa da ispravim to ?
    2.Postoje li neke vjezbe koje bi trebale bit neizostavne (npr. cuo sam da je mrtvo dizanje odlicna vjezba ali je ja jos nijednom nisam radio jer je takoder jako opasna a nisam pogledao kako se pravilno izvodi)
    3.Ima li nacin na koji mogu znat da sam dobro odradio trening ? U pocetku sam stalno upaljen ali sta poslije kada mi se misic navikne pa nakon treninga ne bude upaljen ?

    Par pitanja u vezi prehrane
    1.Je li 3 cijela jajeta ujutro previse ? Negdje pise da treba 1 a ostalo samo bjelanjak
    2. S obzirom da idem ujutro u 11 teretanu je li kao dorucak prije treninga dovoljno jest samo jaja ? Probao sam i zobene s jogurtom al me nekako previse zasite.
    3.Ovo pitanje je postavljeno 100 puta al nisam jos nigdje vidio konkretan odgovor, ima li se ista kupit za vrijeme odmora u skoli a da spada pod BB hranu ? Je li uredu ako pojedem jedan sendvic sunka-sir dovoljan da me zasiti samo, a nakon sto dodem kuci pojedem nesto kako treba ?
    4.Namjeravam piti whey + dekstrozu kao PWM ali ne znam koliku kolicinu dekstroze da stavim mozda oko 30g ?
    5.Kada da pijem drugu dozu wheya ima li to velike uloge? Jedna kao PWM (oko 12ipo), a drugu mozda oko 6,7,8 navecer?

  • #2
    Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

    - Idem svako drugi dan u teretanu zasad i radim kruzne treninge. Znaci obidem skoro sve skupine misica u tijeku treninga koji traje max. sat i 30min . Radim 3 serije po 10-12 ponavljanja tako da trecu ili vec drugu seriju smanjim tezinu ako nemam snage da pravilno odradim vjezbu. Mislio sam ovako radit mjesec dana ,a zatim poceti radit 2-3 odredene skupine misica kao sto je to negdje napisano na forumu.
    Aj ok je, ako pri tom znaš koje su vježbe za šta i ako radiš sve osnovne vježbe.

    1.Mene zanima da li radim nesto skroz pogresno u ovom planu pa da ispravim to ?
    Gori sam ti odgovoria.


    2.Postoje li neke vjezbe koje bi trebale bit neizostavne (npr. cuo sam da je mrtvo dizanje odlicna vjezba ali je ja jos nijednom nisam radio jer je takoder jako opasna a nisam pogledao kako se pravilno izvodi)
    DUBOKI ČUČANJ, DAKLE DUBOKI ČUČANJ. Mrtvo dizanje, veslanje, rameni potisak bilo stojeći ili sjedeći, SVETI POTISAK, ilitiga najvažnija vježba na svijetu, odnosno bench press, + zgibovi (ako ih možeš). Imaš na shapefit.com GIF i textualne tutoriale za sve moguće vježbe i neka ti pokaže trener u teretani.


    3.Ima li nacin na koji mogu znat da sam dobro odradio trening ? U pocetku sam stalno upaljen ali sta poslije kada mi se misic navikne pa nakon treninga ne bude upaljen ?
    Dodaš težinu, ponavljanja, promijeniš vježbe/brzinu izvođenja/kut.... w/e.. Učiniš trening izazovnijim nego prošli.



    1.Je li 3 cijela jajeta ujutro previse ? Negdje pise da treba 1 a ostalo samo bjelanjak
    Ljudi koji se boje žumanjaka i bacaju hranu su pichketine. Nisu 3 jaja previše, štaviše, dobra su za kolesterol. Nećeš se sad trpat sa 10 jaja, al tri su taman.

    2. S obzirom da idem ujutro u 11 teretanu je li kao dorucak prije treninga dovoljno jest samo jaja ? Probao sam i zobene s jogurtom al me nekako previse zasite.
    Ne, trebaš unit ugljikohidrate prije treninga. Previše te zasite??? So what, i trebaš bit prezasićen misliš li dobit mišićnu masu. Prisilno jedenje, asu moj!!! Kad bildaš, ne jedeš kad si gladan, nego kad moraš.

    3.Ovo pitanje je postavljeno 100 puta al nisam jos nigdje vidio konkretan odgovor, ima li se ista kupit za vrijeme odmora u skoli a da spada pod BB hranu ? Je li uredu ako pojedem jedan sendvic sunka-sir dovoljan da me zasiti samo, a nakon sto dodem kuci pojedem nesto kako treba ?
    Ponesi žličicu i na odmoru u dućanu kupi posni sir ili tunu sa malo fitness/raženog kruha.
    4.Namjeravam piti whey + dekstrozu kao PWM ali ne znam koliku kolicinu dekstroze da stavim mozda oko 30g ?
    2 mj wheya + mjericu ipo glukoze. Mjerica ipo ti je oko 30 g, za početak dovoljno.
    5.Kada da pijem drugu dozu wheya ima li to velike uloge? Jedna kao PWM (oko 12ipo), a drugu mozda oko 6,7,8 navecer?
    Nemoj ga baš pit tijekom dana osim ako ne moš ubacit još jedan obrok, al nikako navečer, rađe prije treninga. Navečer unosiš spori protein, kazein kojeg ima u siru, mlijeku i jogurtu.

    Comment


    • #3
      Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

      Hvala ti puno na odgovoru samo te nisam najbolje razumio zadnji a to jest da li da pijem onda drugu dozu ili da ostanem na uzimanju Wheya jednom dnevno kao PWM. Problematicno mi je sto idem rano u teretanu pa mislim da nije pametno da za dorucak oko 10 uzmem whey pa onda za 2ipo sata opet kao PWM ?

      Evo jos samo da pitam je li posni sir ako sadrzi "najmanje 38,7% suhe tvari i 10,1% mliječne masti u suhoj tvari"
      Mislio sam da jest al evo maloprije sam vidio da je posni samo do 2% m.masti ?

      I sta mislis da skoro svaki dan kad se vratim iz sk oko 6ipo-7ipo pojedem filete napravljene na gril tavi, je li malo prekasno za tog? Nije mi lako unijet oko 2600 kalorija kad non stop ili sam u skoli,autoskoli ili teretani

      Comment


      • #4
        Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

        Originally posted by Hwtl View Post
        Nije mi lako unijet oko 2600 kalorija kad non stop ili sam u skoli,autoskoli ili teretani
        sve je stvar organizacije i dobre volje kompa.to da si npr u školi nije izgovor da pojedeš neko sranje ili uopće ne jedeš.svakih 3 h tijelu su potrebne hranjive tvari da bi gradilo mišiće.(ni kuća se ne gradi bez cementa jel tako )zato kad si vani uvijek moraš hranu nosit sa sobom ovisno o tome koliko ćeš se zadržat.bez pripreme i organizacije ne ide

        Comment


        • #5
          Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

          Hvala ti puno na odgovoru samo te nisam najbolje razumio zadnji a to jest da li da pijem onda drugu dozu ili da ostanem na uzimanju Wheya jednom dnevno kao PWM
          Popij drugu dozu ako umisto nje ne moš ubacit neki manji obrok, ako moš, onda nemoj, kad ne stigneš, popij.

          Problematicno mi je sto idem rano u teretanu pa mislim da nije pametno da za dorucak oko 10 uzmem whey pa onda za 2ipo sata opet kao PWM ?
          To nema veze.
          Evo jos samo da pitam je li posni sir ako sadrzi "najmanje 38,7% suhe tvari i 10,1% mliječne masti u suhoj tvari"
          Mislio sam da jest al evo maloprije sam vidio da je posni samo do 2% m.masti ?
          Ima ti u prosjeku 12 g protosa, 2 g UG i 3 g masti. Sasvim solidan obrok.

          I sta mislis da skoro svaki dan kad se vratim iz sk oko 6ipo-7ipo pojedem filete napravljene na gril tavi, je li malo prekasno za tog? Nije mi lako unijet oko 2600 kalorija kad non stop ili sam u skoli,autoskoli ili teretani
          KAsno???' Kako misliš kasno? I ŠTA TI NIJE LAKO??!!! Nosi sa sobom hranu!!!

          Comment


          • #6
            Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

            Sumnjam da cu moc uspjet unijet 150g proteina ako ne budem uzimao 2 put whey al probat cu sto cesce da unesem

            Znaci da mogu ostat na ovom siru ne moram kupovat posni

            A ovo pusti zajebo sam se nesto sam gledo jednostavni,slozeni ugljikohidrati pa sam mislio da mozda ne valja navecer jesti te filete pardon
            I hvala jos jednom ako budem imao jos kakvih pitanja ovdje cu pitat

            Comment


            • #7
              Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

              Originally posted by Hwtl View Post
              Sumnjam da cu moc uspjet unijet 150g proteina ako ne budem uzimao 2 put whey al probat cu sto cesce da unesem

              Znaci da mogu ostat na ovom siru ne moram kupovat posni

              A ovo pusti zajebo sam se nesto sam gledo jednostavni,slozeni ugljikohidrati pa sam mislio da mozda ne valja navecer jesti te filete pardon
              I hvala jos jednom ako budem imao jos kakvih pitanja ovdje cu pitat
              2ipo mj wheya = 50 g, 400 g mesa = 80 g, pola kila posnog = 60 g. Sve to skupa je 190 g protosa. Problem???

              Comment


              • #8
                Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

                Nasao sam mjesto gdje prave u crni kruh grill filete i prilozi po zelji ili da uzmem sendvic od tune,maslina,zelena satala,rajcica isto crni kruh
                Sta kazete na to kao obrok za vrijeme odmora u skoli ?

                Comment


                • #9
                  Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

                  Originally posted by Hwtl View Post
                  Sumnjam da cu moc uspjet unijet 150g proteina
                  Dnevno unosim do 210g proteina bez wheya, a po cijele sam dane na klinickim vjezbama i ucim i treniram.

                  Nemas nikakav izgovor ukoliko nesto zelis postici, a dan treba imati 26 sati.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

                    Ajd ako ti nije problem da napises svoj jelovnik iz jednog dana gdje si unio toliku kolicinu ?
                    I takoder ako jos netko moze da odgovori na ovo pitanje ispod sta kazete na to

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

                      I ja isto gledam da unosim barem 2gr al mislim da i kod vecine to varira ovisno o novcanoj situaciji. Npr u jednom danu pojedem 5 cijelih jaja,2 mjerice proteina,pola kg bijelog mesa, 125gr sira i 2-3 dcl mlijeka. Nekih 180 i kusur grama na 93 kg.

                      Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

                        Upratio sam da je vecina protiv mlijeka al jeli problem ujutro prije treninga sa 3 jajeta pojest jos i zobene s mlijekom ? Posto mi je puno teze s jogurtom

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

                          Originally posted by Hwtl View Post
                          Ajd ako ti nije problem da napises svoj jelovnik iz jednog dana gdje si unio toliku kolicinu ?
                          I takoder ako jos netko moze da odgovori na ovo pitanje ispod sta kazete na to
                          Ne jedem svaki dan isto jer bi to bilo pogubno za organizam. Imam razlicite planove.

                          Izvoli jedan nasumicni jelovnik.

                          Dorucak: 3 cijela jaja i 1 bjelance, 100g razevog hljeba, 200ml cokoladnog mlijeka (u posljednje vrijeme jedem 6 cijelih jaja)
                          Obrok 2: 100g pilecih fileta, 100g posnog sira
                          Obrok 3: 150g pilecih prsa, 100ml jogurta
                          Pre-workout meal: 50g pilecih prsa, 100g posnog sira, 30g suhih grozdjica
                          Post-workout meal: 30g suhih grozdjica, 250g pilecih fileta, 100g posnog sira, 100g rize
                          Obrok 6: 125g pilecih prsa
                          Prije spavanja casa mlijeka (uvijek to radim zbog kazeina kojem je potrebno do osam sati za razgradnju).

                          Ukupno oko 2400kcal, 240g proteina, 220g ugljikohidrata i 45g masti. Dakle, 42% proteini, 38% ugljikohidrati i 20% masti. Inace je to 40/40/20. Ovisi od dana.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

                            hmm nadam se da ni meni sad nece biti problem unijeti 150g proteina jer gledat cu na odmoru da uvijek jedem filete (100g) i takoder kad se vratim iz skole oko (150g), hvala svima na pomoci ako imao jos pitanja objavit cu ovdje takoder ako neko ima neki savjet neka objavi hvala jos jednom Za koji mjesec vidimo se u temi transformacije nadam se :P

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nekoliko pitanja koje bi mogle zanimat i ostale pocetnike

                              Originally posted by Argentum View Post
                              Ne jedem svaki dan isto jer bi to bilo pogubno za organizam.
                              Moze objašnjenje za ovo ?

                              Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
                              Last edited by kelly; 17-01-15, 03:17.

                              Comment

                              Working...
                              X