Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

    Pozdrav , pitanje je očito o boli kod lijevog ramena , nakon sto sam na shoulder pressu
    http://api.ning.com/files/tky*7Lh8ZX...lder_press.gif (klupica je imala naslon)
    "uganuo" rame . Ozljeda je bila na nacin da me je uteg tokom dizanja gore povuko IZA , prema leđima... čuo se ogroman krc , bacio sam uteg bla bla bla .. Prošlo je već mjesec i pol , a ja još uvijek osjećam bol u trenutku postavljanja ruke i tijela u slovo I , zatim istezanja prema iza , znaci boli me na tim totalno maximalnim rastezanjima. Isto tako me boli u položaju shoulderpressa kad mi je saka gore i dole. Neke preporuke , ili pomoć dobro će mi doć.
    Hvala unaprijed.
    ps. hladio sam , mazao deep reliefom etc.

  • #2
    Re: Bol u ramenu

    Originally posted by zgela View Post
    .. Prošlo je već mjesec i pol..

    Neke preporuke , ili pomoć dobro će mi doć.
    Hvala unaprijed.
    ps. hladio sam , mazao deep reliefom etc.
    mozda je vrijeme za neki pregled kod stručne osobe, možda doktora...
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #3
      Re: Bol u ramenu

      Moze bit nesta ozbiljno, a i ne mora biti, odi nekom strucnom doktoru za tu oblast pa neka vidi sta, kako.

      Comment


      • #4
        Re: Bol u ramenu

        Ja sam prije par godina sheba livo rame sa sjedećim potiskom šipke iza glave. Tu vježbu za ramena nemoj radit ni u ludilu, NIKAD!
        Znaći, nisam uništia rame u jedan put, već nekom konstantom. Tada nije učinilo "kvrc", ali posli i dan danas malo kvrca. Doktor mi je reka da san navukao reumatski artritis.
        Sad je sve u redu, mada ga uvik malo čutin, ali pauza je bila 5 mjeseci od teretane i skoro 12 mjeseci za većinu vježbi koje zahtjevaju potisak.

        Nasloni lijevu ruku na lijevo bedro i ispruži je prema lijevo, da ti je s tjelom pod 90° i provaj je tako naglo dizat-spuštat. Ako te to puno boli, tj. više nego drugi pokreti rukom, to ti je reumatski artritis ramena. Ništa ti ne može pomoć nego pauza od bilo kakvih potisaka iznad glave, benđa (pogotovo kosog), i općenito pauza od teretane. Ispočetka sam i ja maza rarnoraznim deep reliefovima, arnikom, balzamima, ali to ti je sve bacanje para.

        Ako si na moru, ljeti plivaj i maži se blatom koje raste uz rub pjeska i trave(muljikavo je i malo smrdi). To mi je najviše pomoglo+sunčanje(sunce, more i blato stvarno čine čuda). Ovako unčikovitog i jeftinog ljeka nema u apoteci.

        Comment


        • #5
          Re: Bol u ramenu

          pod tim polozajem mislis , da oponasam pticu kako leti samo da u laktu savinem ruku pod 90°, ako to radim brzo ... zaboli me lagano jednom i poslje tog je sve u redu.
          ili ipak da oponasam slovo T , i da masem gore dole , opet me nista ne boli.
          Last edited by zgela; 03-01-13, 02:38.

          Comment


          • #6
            Re: Bol u ramenu

            Originally posted by sanchez View Post
            Ja sam prije par godina sheba livo rame sa sjedećim potiskom šipke iza glave. Tu vježbu za ramena nemoj radit ni u ludilu, NIKAD!
            http://www.building-body.com/forum/t...enja-iza-glave
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Bol u ramenu

              Originally posted by sanchez View Post
              Ja sam prije par godina sheba livo rame sa sjedećim potiskom šipke iza glave. Tu vježbu za ramena nemoj radit ni u ludilu, NIKAD!
              ^^this


              nikad nemoj potisak iza glave raditi, ili zgibove ili bilo sta na taj fazon....ne znas zasto bi iko to uopste radio kad svaku tu vjezbu mozes jednostavno raditi ispred glave bez da pre-rotiras rame iza 90 stepeni...
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #8
                Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

                Ja sam na toj istoj vjezbi bio sje*ao vrat. Nisam glavu 4-5 dana mogao da okrenem, i opet ad dodjem i opet xD. I vise nema nista tj ne osjecam. Tako da najvise se treba zagrijati prije ramena...... Jer se na ramenima najcesce povrede nabijaju...

                Comment


                • #9
                  Re: Bol u ramenu

                  Originally posted by zgela View Post
                  pod tim polozajem mislis , da oponasam pticu kako leti samo da u laktu savinem ruku pod 90°, ako to radim brzo ... zaboli me lagano jednom i poslje tog je sve u redu.
                  ili ipak da oponasam slovo T , i da masem gore dole , opet me nista ne boli.
                  Slovo T pa od tog položaja dole-gore. Reuma najviše boli kada odlipljuješ ruku od tjela i ideš naglo put gore do položaja kao šta izgleda slovo T. Ako te ne boli, vjerovatno nije reuma, imaš sriće. Ja nisam moga olovku dignit u tom položaju.
                  Ali kažeš da je kvrcnilo, pa ako je kvrcnilo odi ti lipo u doktora, jer rame nije zejebancija.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

                    reumatoidni artritis ili reuma po naški nema veze s vježbanjem... od vježbanja se može razviti osteoartritis:

                    Kod sportaša često dolazi do artroza zbog izrazito čestog i opterećujućeg korištenja zglobova kao i zbog povreda. Poznato je da vlaga i hladnoća pogoršavaju stanje kod artroza.

                    U početku ove bolesti dolazi do smanjenog lučenja tekućine koja podmazuje zglobove, te promjena u stanicama koje stvaraju hrskavicu. Dolazi do bujanja ili stanjivanja hrskavičnog tkiva uz stvaranje pukotina. Kost koja se nalazi ispod hrskavice oslabljuje, a na rubnim djelovima zglobova se stvaraju osteofiti (šiljasti izdanci) koji mogu ometati zglobnu funkciju.

                    Sve strukture zgloba se mijenjaju – hrskavice, kosti, zglobna čahura, mišići, tetive, ligamenti.

                    Siptomatološki dolazi do boli, oslabljene muskulature, nestabilnosti zgloba, nemogućnosti izvođenja krajnjih kretnji zgloba, upale zgloba i zglobnog izljeva kao reakcije na oštećenje tkiva, deformacije i smanjene funkcije zgloba što značajno utječe na aktivnosti svakodnevnog života....
                    http://blog.vecernji.hr/fiziofanatik...ritis-artroza/
                    Znoj štedi krv

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

                      Nakon pregleda doktorice , ustanovilo se da su ipak samo tetive i ligamenti (jos toga bla bla) istegnuti i osteceni , te da samo treba mirovat.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

                        nije to 'samo' cuvaj se

                        drago mi je cuti da nije nista ozbiljno
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

                          Pa sve potiske iza glave radi sjedeci nevidim u cemu je problem.
                          Problem je kada se radi stojeci pa se tijelo savije i tada je opasno.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

                            Originally posted by Amer-R32 View Post
                            Pa sve potiske iza glave radi sjedeci nevidim u cemu je problem.
                            Problem je kada se radi stojeci pa se tijelo savije i tada je opasno.
                            Šta opasno je kada se potisak radi stojeći ?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

                              Originally posted by diinnoo View Post
                              Šta opasno je kada se potisak radi stojeći ?
                              Ti to zajebavas ili ???

                              Comment

                              Working...
                              X