Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

    Originally posted by Amer-R32 View Post
    Ti to zajebavas ili ???
    Ne objasni, jer to je meni prirodniji položaj nego kada radiš sjedeći, i manji je stres na donji dio leđa i težina se ravnomjerno raspoređuje. I kada je nastao vojnički potisak nastao je stojeći.

    Comment


    • #17
      Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

      Originally posted by diinnoo View Post
      Ne objasni, jer to je meni prirodniji položaj nego kada radiš sjedeći, i manji je stres na donji dio leđa i težina se ravnomjerno raspoređuje. I kada je nastao vojnički potisak nastao je stojeći.
      Vecina govori kako se tako lako ledja sjebu, i ja se slazem s vecinom.
      Ja military vise volim odradit sjedeci jer imao sam povredu ledja, naravno kriva tehnika i krivo drzanje prilikom izvodjenja vjezbi koje se rade iznad glave, bas one su me i dokusurile, i naravno na greskama se uci.

      Comment


      • #18
        Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

        Originally posted by Amer-R32 View Post
        Vecina govori kako se tako lako ledja sjebu, i ja se slazem s vecinom.
        Ja military vise volim odradit sjedeci jer imao sam povredu ledja, naravno kriva tehnika i krivo drzanje prilikom izvodjenja vjezbi koje se rade iznad glave, bas one su me i dokusurile, i naravno na greskama se uci.
        Većina kaže i da se na čučnju lako povrjedi koljeno, da se leđa lako povrede mrtvim dizanjam, pa hoces li zbog toga prestati raditi? Naravno da nećeš, dok je tehnika dobra ni jedan vježba nece pruzrokavati povredu, pa tako i za millitary press. I ako je neko imao povredu leđa ja baš ne bih radio sjedeći, jer ćeš stojeći osloboditi leđa tolikog pritiska.

        Comment


        • #19
          Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

          Originally posted by Amer-R32 View Post
          Pa sve potiske iza glave radi sjedeci nevidim u cemu je problem.
          Problem je kada se radi stojeci pa se tijelo savije i tada je opasno.
          Originally posted by Amer-R32 View Post
          Vecina govori kako se tako lako ledja sjebu, i ja se slazem s vecinom.
          Ja military vise volim odradit sjedeci jer imao sam povredu ledja, naravno kriva tehnika i krivo drzanje prilikom izvodjenja vjezbi koje se rade iznad glave, bas one su me i dokusurile, i naravno na greskama se uci.
          kada radis stojeci, ''core'' ti sluzi kao stabilizator - to nije ''nepotreban pritisak na kicmu'' nego dobar nacin da se povrede izbjegnu dugorocno gledano - najcesci uzroci povreda su zapostavljanje nekih misica a tu je cesto i core
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #20
            Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

            Originally posted by diinnoo View Post
            Većina kaže i da se na čučnju lako povrjedi koljeno, da se leđa lako povrede mrtvim dizanjam, pa hoces li zbog toga prestati raditi? Naravno da nećeš, dok je tehnika dobra ni jedan vježba nece pruzrokavati povredu, pa tako i za millitary press. I ako je neko imao povredu leđa ja baš ne bih radio sjedeći, jer ćeš stojeći osloboditi leđa tolikog pritiska.
            Vidi ovako kad sam tek poceo trenirat radio sam sve vjezbe kojima je potisak iza glave stojeci, dok se nisam na mrtvom dizanju sjebo.
            Eh otad mrtvo sam izbacio neko vrijeme, i ove vjezbe sve sam poceo raditi sjeedeci i tak mi vise odgovara.
            Ja tako vise volim raditi, nekome odgovara stojeci....
            Last edited by kelly; 23-02-13, 15:10.

            Comment


            • #21
              Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

              [QUOTE=Amer-R32;937129]
              Originally posted by diinnoo View Post
              Većina kaže i da se na čučnju lako povrjedi koljeno, da se leđa lako povrede mrtvim dizanjam, pa hoces li zbog toga prestati raditi? Naravno da nećeš, dok je tehnika dobra ni jedan vježba nece pruzrokavati povredu, pa tako i za millitary press. I ako je neko imao povredu leđa ja baš ne bih radio sjedeći, jer ćeš stojeći osloboditi leđa tolikog pritiska.[/QUOTE

              Vidi ovako kad sam tek poceo trenirat radio sam sve vjezbe kojima je potisak iza glave stojeci, dok se nisam na mrtvom dizanju sjebo.
              Eh otad mrtvo sam izbacio neko vrijeme, i ove vjezbe sve sam poceo raditi sjeedeci i tak mi vise odgovara.
              Ja tako vise volim raditi, nekome odgovara stojeci....
              To je druga priča, ti si osoba sa povredom i tvoji savjeti se ne odnose na druge koji nemaju problema. Što se mrtvog tiče statistički više se ljudi povrjedi kada diže nešto sa poda nego mrtvim dizanjem.

              Comment


              • #22
                Re: Bol u ramenu, nakon shoulder pressa

                Nakon skoro godinu dana mene to rame jos uvijek boli u polozaju u kojem se nesreca dogodila. Trenutno sam na moru i nakon duzeg plivanja javlja se lagana bol u istom ramenu... Ili te tetive jaaaaako sporo zacijeljuju ili je stvar u necem drugom. Posjetit cu doktoricu kad se vratim u zg.

                Comment

                Working...
                X