Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u laktovima,problem sa ramenom i leđima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u laktovima,problem sa ramenom i leđima

    Pozdrav,imam vec duze vreme problem....sa leđima..znaci leđa me nebole dok radim nešto....nego me bole kada benčam..i kada se dižem...tj is ležećeg položaja u sedeći...onda me bole dok se dižem.Tačnije me boli malo ispod lopatica...kičma..znači u sredini....jel ima neko nekakvog iskustva?Hvala unapred.

  • #2
    Re: Bol u gornjem delu leđa.

    možda je hernija diska... po ovome šta si opisao ne može se znati.

    ako je bol minimalna pričekaj neko vrijeme da prođe, ako se bude pojačavala odi kod liječnika.
    Znoj štedi krv

    Comment


    • #3
      Re: Bol u gornjem delu leđa.

      Originally posted by kingpin View Post
      možda je hernija diska... po ovome šta si opisao ne može se znati.

      ako je bol minimalna pričekaj neko vrijeme da prođe, ako se bude pojačavala odi kod liječnika.
      Pa zar to neboli onda u donjem delu leđa?Neznam šta je ovo bol je ista..uvek....samo na dizanje....iz ležećeg u sedeći položaj..posle benčanja...ništa me ne boli dok radim,....a da je hernija diska trebalo bi boliti dok radim..

      Comment


      • #4
        Re: Bol u gornjem delu leđa.

        hernija (kao i sve bolesti kralježnice) može biti lumbalna (križna), torokalna( u predjelu prsnog koša) i cervikalna(vratna)

        ali kažem, možda je to, a možda je 10 drugih stvari. mene isto znalo zezat par puta, onako lagano. čekam neko vrijeme da prođe. ako ne prolazi duže vremena odem kod kiropraktičra, on to presloži i miran sam.
        Znoj štedi krv

        Comment


        • #5
          Re: Bol u gornjem delu leđa.

          Verovatno i ja kod kiroprakticara..jer mene boli na sredini kicme..i na rubovima kad onako stisnem..i masiram godi.. mi..opušta...skroz dobar osećaj...probacu to nekako izmasirat sam..vec sam i prije pa malo opuste se leđa......al vidiću..najverovatnije kod doktora

          Comment


          • #6
            Re: Bol u gornjem delu leđa.

            Originally posted by kingpin View Post
            hernija (kao i sve bolesti kralježnice) može biti lumbalna (križna), torokalna( u predjelu prsnog koša) i cervikalna(vratna)

            ali kažem, možda je to, a možda je 10 drugih stvari. mene isto znalo zezat par puta, onako lagano. čekam neko vrijeme da prođe. ako ne prolazi duže vremena odem kod kiropraktičra, on to presloži i miran sam.
            za dugotrajnije rješenje odi kod nekog kinezioterapeuta, bolje nego ta ti to kiropraktičar na slijepo "preslaguje"
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #7
              Bol u laktovima,problem sa ramenom i leđima

              Ovako....pošto nisam dobbio konkretne odgovore na teme koje sam postavio vamo cu napisati sve probleme...na koje se nadam da cu dobiti odgovor.

              1.Imam problem sa laktovima.Bio sam mlađi oko 13 godina i radio sam sa jednoručnim tegom kuci...kao ja nesto ''vezbo''ugl volio sam to...i radio sam biceps tako sto bi seo na krevet preko kolena stavio lakat i radio biceps...mislim da sam tu zeznuo laktove koji mi stalno pucketaju,bole me nekada sa vanjske strane,nekada kao da mi zapnu pa pukne jako i zaboli.Imam osecaj kao da su slabi....ali nemam bolova dok radim vezbe..nekada se znaju pojaviti.Sada me sve vise brine jer sada ozbiljno vezbam i idem u teretanu.Razmissljam da kupim steznik pa da ih nekako zastitim...sto cu i probati.Ima li neko ikakvu ideju cime bi mogao ojacati laktove ,resiti problem ?Ima li nesto sto pomaze obnavljanju lakta..ili sta vec.?

              2.Problem sa ramenom.Kad sam krenuo u teretanu malo sam se forsirao i posle treninga bi me uzasno bolilo levo rame.Ostra bol posle koje nebi mogao nista raditi rukom.Ona je prolazila kroz 2-3 dana.Ali posle svakog treninga boli boli....i ja mislim da sam tada povredio rotatornu manšetu.Nisam znao sta je to i mislio sam da je to normalna bol.To rame mi je i prije pucalo na kruzni pokret ramenom.Ja sam mislio da je to normalno ali sada me *****o nervira to rame sto mi puca na svaki kruzni pokret i na podizanje ruke.To se dosta cuje i ko da preskace na tom mestu.Prije nedelju ipo sam imao nezgodu dok sam radio prsa sa jednorucnim tegovima i prevagnuo mi je teg i puklo mi je na tom mestu.Odtada me jako bolilo rame i tada sam cuo da sam ''pokidao rotatornu manšetu''što me jako uplašilo jer su rekli da se to najviše odrazi na benč.Evo prošla je nedelja dana i radio sam danas prsa i dosta veliku tezinu dizao i nije me bolilo rame ( HVALA BOGU )...mada me zna nekada zazigati...ali ok...Ima li kakva vezba nesto da se to pucanje otkloni jer mi pocinje jako smetati....vise me nervira

              3.Bol u leđima ..imam bol u sredini leđa tako nesto....znaci ispod lopatica kicma me boli i oko nje malo ...kada se ustajem sa benc klupe posle dizanja.Onako tupa bol ...i kad se ustanem prođe...
              Znam da sam udavio sa problemima i da trebam otici kod doktora..ali dok ja odem po uputnice za sve to....proće dugo vremena..tako da ako nesto mogu izbeci kod doktora molim vas da mi neko odgovori...Znam da sam natrakeljao i sta treba i sta ne...ali ako neko ima razumevanja..voleo bi savet neciji..Hvala unapred.Pozdrav
              Last edited by kelly; 17-03-13, 15:24.

              Comment


              • #8
                Re: Bol u laktovima,problem sa ramenom i leđima

                Pozdrav !!
                Relativno sam novi na ovom forumu ali znam poprilično dosta stvari pa eto da ti odgvorim na neka pitanja koja te zanimaju...
                Pod ovo 1. U vezi laktova ja imam isti problem radim vec 7 mjeseci prvih 5 bodyweight sad sam 2 mjeseca u teretani bas intenzivni treninzi i isto tako mi preskace lakat, sada zadnji mjesec dana sve manje i manje mi preskače lakat zato što se vidi da mi je taj dio malo očvrstio i dobio sam mesa na tom dijelu kao potporu i normalno više ni ne osjećam bol i ako osjećan nešto malo zanemarivo. Otišao sam kod liječnika opće prakse i rekao mi je da mi jezgra nije potpuno izgrađena te da bih trebao pripaziti na to i preporučivo je NE RADITI VJEŽBE S UTEZIMA u kojima osjećaš bol u tom dijelu, ako želiš onda pripazi da što pravilnije radiš i ne sa prevelikim kilažama. Ali ako te jako boli PRESTANI . Za 2. ti nemam što objasniti da je kvalitetno pa ništa... A za ovo treće isto tako i meni se često to događa ali to je relativno normalno zbog toga što ako npr radim čučanj ili mrtvo malo napravis krivi potez i bole te leđa pa se trebaš dobro istegniti kako bi to spriječio inače moraš paziti da su ti leđa uvijek ravna jer možda je zbog toga što držiš krivo leđa nisu ti uspravna...Pripazi na to ako te počne jače boljeti kupi si možda remen za dizanje utega to sam si ja sada uzeo i super mi je samo što onda moraš paziti da ti ne ''zakržlja'' ajmo reći donji dio leđa te moraš odraditi najmanje 2 puta tjedno vježbe za donji dio leđa da ih učvrstiš tako bar ja radim. Ubiti svakako trebaš raditi vježbe za donji dio leđa kako bih ti taj dio očvrstio. Evo toliko od mene nadam se da sam pomogao
                Last edited by marko1003; 17-03-13, 21:01.

                Comment


                • #9
                  Re: Bol u laktovima,problem sa ramenom i leđima

                  Originally posted by marko1003 View Post
                  Pozdrav !!
                  Relativno sam novi na ovom forumu ali znam poprilično dosta stvari pa eto da ti odgvorim na neka pitanja koja te zanimaju...
                  Pod ovo 1. U vezi laktova ja imam isti problem radim vec 7 mjeseci prvih 5 bodyweight sad sam 2 mjeseca u teretani bas intenzivni treninzi i isto tako mi preskace lakat, sada zadnji mjesec dana sve manje i manje mi preskače lakat zato što se vidi da mi je taj dio malo očvrstio i dobio sam mesa na tom dijelu kao potporu i normalno više ni ne osjećam bol i ako osjećan nešto malo zanemarivo. Otišao sam kod liječnika opće prakse i rekao mi je da mi jezgra nije potpuno izgrađena te da bih trebao pripaziti na to i preporučivo je NE RADITI VJEŽBE S UTEZIMA u kojima osjećaš bol u tom dijelu, ako želiš onda pripazi da što pravilnije radiš i ne sa prevelikim kilažama. Ali ako te jako boli PRESTANI . Za 2. ti nemam što objasniti da je kvalitetno pa ništa... A za ovo treće isto tako i meni se često to događa ali to je relativno normalno zbog toga što ako npr radim čučanj ili mrtvo malo napravis krivi potez i bole te leđa pa se trebaš dobro istegniti kako bi to spriječio inače moraš paziti da su ti leđa uvijek ravna jer možda je zbog toga što držiš krivo leđa nisu ti uspravna...Pripazi na to ako te počne jače boljeti kupi si možda remen za dizanje utega to sam si ja sada uzeo i super mi je samo što onda moraš paziti da ti ne ''zakržlja'' ajmo reći donji dio leđa te moraš odraditi najmanje 2 puta tjedno vježbe za donji dio leđa da ih učvrstiš tako bar ja radim. Ubiti svakako trebaš raditi vježbe za donji dio leđa kako bih ti taj dio očvrstio. Evo toliko od mene nadam se da sam pomogao
                  Hvala zaista jesi.......primenicu ove savete....hvala jos jednom

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bol u laktovima,problem sa ramenom i leđima

                    E juce sam radio ruke...i danas me nesto leđa bole strasno..to nije bol u kicmi nego sada gore ispod ramena...tj. lopatice i to sve..kad god stisnem tu da se probam izmasirat zaboli jako......leđa me jos uvek onako tupo bole..u sredini iz kicmu..i javlja mi se bol kad se napnem..ispod lopatica uz kicmu...zaziga onako..neznam sta je to..mozda sam malo istegao leđa jer nisam dugo radio leđa..uvek sam petak preskocio i to se nakupilo dana da nisam radio zbog bolesti itd...vdiciu kad odradim u petak....sta ce biti...ako zna neko savet da smanjim bol...neka napise molim vas..Poz

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bol u laktovima,problem sa ramenom i leđima

                      pucalo je i meni lijevo rame dosta pri raznim presama dok nisam ubacio po 2-3 vjezbe za zadnje rame da se malo izravanju i prije svakog treninga dobro zagrijat otatornu manšetu sa 2-3 vjezbe te izasirati trapeze prije treninga, kakva su ti zadnja ramena, treniras li ih uopce?




                      Last edited by Casuale; 20-03-13, 00:20.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bol u laktovima,problem sa ramenom i leđima

                        Originally posted by Casuale View Post
                        pucalo je i meni lijevo rame dosta pri raznim presama dok nisam ubacio po 2-3 vjezbe za zadnje rame da se malo izravanju i prije svakog treninga dobro zagrijat otatornu manšetu sa 2-3 vjezbe te izasirati trapeze prije treninga, kakva su ti zadnja ramena, treniras li ih uopce?





                        Evo šta radim za ramena : Jednoručno lateralno podizanje bučicom u pretklonu, Dvoručno lateralno podizanje bučicom,Military press,I radim na gladijatoru 3 vežbe za ramena...to je to...

                        Comment


                        • #13
                          Ima li nade za mene?bolovi svuda i problemi!molim pomoć

                          Pozdrav,imam 15god.i isao sam 5 meseci u teretanu,laktovi su mi pucketali stalno,nikad me nisu bolili do sad kad sam prestao sa teretanom..tj..i pred kraj su me bolili....prestao sam baš zbog te boli koja se počela javljati.Kad god ispružim ruku i savijem nazad pucketa i (i jako i slabo),kad mi je ruka u jednom položaju lakat mi kao zna zakočitii onda kad ispružim ruku pukne jako i zaboli.Bol se zna javiti ni iz čega..uglavnom je tupa i javlja se s vanjske strane lakta.U teretani sam zeznuo i rame jer sam s velikom tezinom se izmorio i teg na levoj ruci mi je prevagnuo iza i rame mi je kao preskočilo.To me par dana bolilo i sada više ne...ali se zna desiti još uvek da mi na neki čudan pokret preskoči tu rame i zaboli...ali prođe brzo.Takođe to rame mi na svaki kružni pokret pucketa..tj.pukne dosta se cuje to..Sada me i desno rame boli kao da sam ga istegao na poligonu koji sam prelazio viseći na rukama.Imam bolove u leđima između lopatica,i donji deo leđa....Ja sve mislim da će to prestati kad budem pokretniji..tj istezljviiji jer sma se ulezao dok sam odmarao laktove i to.Leđa nisam baš jačao u teretani tako da mozda pomogne vežbanje leđa...ali sve prirodno jer nezelim se jos vise unistiti.Trenutno sam na dijeti i zelim poceti ponovo sa svojom tezinom prvo sebe nositi na rukama pa onda vece tezine kad jos odrastem i razvijem se.Naručen sam za snimanje lakta pa cemo videti sta je..ja napisem vamo kad budu nalazi(idem snimati u četvrtak).Ja mislim da je to sve izraženo ti bolovi jer se nekrećem i da samo trebam početi vežbat pa da ce to sve biti bolje....ali normalno treninge sa prirodnom težinom(p90x)program mi se čini najbolji!Molim da mi napisete vasa iskustva i kazete ima li ovom problemu rešenje?Puno bi mi značilo jer sam stvarno(sje*an) dok sam ovako sav jadan u kuci ne krecem se i mislim da ovome nema rešenja.Jesam svega natrakeljao...ali hvala ko god se javi..

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ima li nade za mene?bolovi svuda i problemi!molim pomoć

                            Ajde prestani otvarati iste teme, već si masu tema otvorio o bolovima.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ima li nade za mene?bolovi svuda i problemi!molim pomoć

                              Pozdrav,imam 15god.i isao sam 5 meseci u teretanu,laktovi su mi pucketali stalno,nikad me nisu bolili do sad kad sam prestao sa teretanom..tj..i pred kraj su me bolili....prestao sam baš zbog te boli koja se počela javljati.Kad god ispružim ruku i savijem nazad pucketa i (i jako i slabo),kad mi je ruka u jednom položaju lakat mi kao zna zakočitii onda kad ispružim ruku pukne jako i zaboli.Bol se zna javiti ni iz čega..uglavnom je tupa i javlja se s vanjske strane lakta.U teretani sam zeznuo i rame jer sam s velikom tezinom se izmorio i teg na levoj ruci mi je prevagnuo iza i rame mi je kao preskočilo.To me par dana bolilo i sada više ne...ali se zna desiti još uvek da mi na neki čudan pokret preskoči tu rame i zaboli...ali prođe brzo.Takođe to rame mi na svaki kružni pokret pucketa..tj.pukne dosta se cuje to..Sada me i desno rame boli kao da sam ga istegao na poligonu koji sam prelazio viseći na rukama.Imam bolove u leđima između lopatica,i donji deo leđa....Ja sve mislim da će to prestati kad budem pokretniji..tj istezljviiji jer sma se ulezao dok sam odmarao laktove i to.Leđa nisam baš jačao u teretani tako da mozda pomogne vežbanje leđa...ali sve prirodno jer nezelim se jos vise unistiti.Trenutno sam na dijeti i zelim poceti ponovo sa svojom tezinom prvo sebe nositi na rukama pa onda vece tezine kad jos odrastem i razvijem se.Naručen sam za snimanje lakta pa cemo videti sta je..ja napisem vamo kad budu nalazi(idem snimati u četvrtak).Ja mislim da je to sve izraženo ti bolovi jer se nekrećem i da samo trebam početi vežbat pa da ce to sve biti bolje....ali normalno treninge sa prirodnom težinom(p90x)program mi se čini najbolji!Molim da mi napisete vasa iskustva i kazete ima li ovom problemu rešenje?Puno bi mi značilo jer sam stvarno(sje*an) dok sam ovako sav jadan u kuci ne krecem se i mislim da ovome nema rešenja.Jesam svega natrakeljao...ali hvala ko god se javi..

                              Comment

                              Working...
                              X