Announcement

Collapse
No announcement yet.

Akne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Akne

    Moram ipak da dam komentar, mada verovatno neće biti prihvaćen. Koliko vidim lečenju akni se pristupa kao i lečenju svih ostalih bolesti u zapadnoj medicini: rešavaju se i saniraju posledice, a ne traži se uzrok. Ukloniti uzrok problema je pravo i jedino lečenje i zato je istočnjačka medicina jedino što prihvatam. Uzroka za nastanak akni ima dosta u današnjem svetu. Ishrana sa puno masnoća (više od 10-20%) i to loših je samo jedan. Nedovoljno svežeg voća i povrća. Rafinisani šećer u ishrani. Preterana "higijena" što je zapravo samo maltretiranje i iritiranje kože agresivnim kozmetičkim proizvodima. Pogledajte samo sastav šampona i gelova za tuširanje... A kad još čujem da je nekom doktor preporučio Garnier prozivode, katastrofa! Lično, kupam se samo toplom vodom, a recimo svaki drugi - treći dan koristim neki prirodni šampon (trenutno organic i vegan šampon "Alnatura" iz DM-a). Skoro sve kreme su otrovne, što ćete videti ako probate da ih pojedete. Sve što namažeš na kožu ne ispari negde u vazduh, nego ide direktno u organizam. Zato ja na sebe samo stavljam maslinovo ulje. Dezodoransi i paste za zube su posebna priča. Ali ono što mi upada u oči je da su svi masovono počeli da koriste one omekšivače za rublje - to je najgora hemija, dovoljno je samo da pomisliš kako i na koji način nešto toliko intenzivno i dugo može da miriše. A to dolazi na kožu i iritira je...
    Tako da pre nego što počnete da na kožu mažete još otrova u vidu pomada koje oštećuju jetru, bolje razmislite koliko otrova već unosite kroz tu istu kožu i kako da ih smanjite, a time i iritaciju kože. Svaka bolest je znak organizma da nešto ne radite kako treba. Akne su izbacivanje otrova iz tela, pa ako ih ne želite, smanjite malo unos otrova. Simple as that!
    Last edited by vege; 21-11-11, 10:49.
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #47
      Re: Akne

      Originally posted by vege View Post
      Moram ipak da dam komentar, mada verovatno neće biti prihvaćen. Koliko vidim lečenju akni se pristupa kao i lečenju svih ostalih bolesti u zapadnoj medicini: rešavaju se i saniraju posledice, a ne traži se uzrok. Ukloniti uzrok problema je pravo i jedino lečenje i zato je istočnjačka medicina jedino što prihvatam. Uzroka za nastanak akni ima dosta u današnjem svetu. Ishrana sa puno masnoća (više od 10-20%) i to loših je samo jedan. Nedovoljno svežeg voća i povrća. Rafinisani šećer u ishrani. Preterana "higijena" što je zapravo samo maltretiranje i iritiranje kože agresivnim kozmetičkim proizvodima. Pogledajte samo sastav šampona i gelova za tuširanje... A kad još čujem da je nekom doktor preporučio Garnier prozivode, katastrofa! Lično, kupam se samo toplom vodom, a recimo svaki drugi - treći dan koristim neki prirodni šampon (trenutno organic i vegan šampon "Alnatura" iz DM-a). Skoro sve kreme su otrovne, što ćete videti ako probate da ih pojedete. Sve što namažeš na kožu ne ispari negde u vazduh, nego ide direktno u organizam. Zato ja na sebe samo stavljam maslinovo ulje. Dezodoransi i paste za zube su posebna priča. Ali ono što mi upada u oči je da su svi masovono počeli da koriste one omekšivače za rublje - to je najgora hemija, dovoljno je samo da pomisliš kako i na koji način nešto toliko intenzivno i dugo može da miriše. A to dolazi na kožu i iritira je...
      Tako da pre nego što počnete da na kožu mažete još otrova u vidu pomada koje oštećuju jetru, bolje razmislite koliko otrova već unosite kroz tu istu kožu i kako da ih smanjite, a time i iritaciju kože. Svaka bolest je znak organizma da nešto ne radite kako treba. Akne su izbacivanje otrova iz tela, pa ako ih ne želite, smanjite malo unos otrova. Simple as that!
      Ja akne imam oduvijek.. I kada sam se bavio sportom i zdravim načinom života i kada nisam, stanje je bilo isto.. Tako da u mom slučaju ne mogu reći da prehrana igra presudnu ulogu. Probao sam par stvari, ali mislim da je to jednostavno genetski i to je to, kada hormoni prestanu pucati nestati će i one.
      "Your body is your biggest artwork."

      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

      Comment


      • #48
        Re: Akne

        Kako ih se rjesit,dajte neke predloge?

        Comment


        • #49
          Re: Akne

          slazem se s vege-om.
          ja ih nemam skoro pa nist ali sam skuzio da se stvore od cokolade,majoneze,znoja i ostalih slicnih govana...
          meni u tom slucaju pomaze obicno umivanje toplom vodom i najobicnijim sapunom,te kroz dan ako primjetim da mi se koza lica previse masti,jednostavno uzmem maramicu i obrisem facu.
          ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

          Comment


          • #50
            Re: Akne

            vege, apsolutno te razumijem, ali slusaj... ja sam ti u ove 3 godine iz prehrane izbacio sve, al znači SVE slatko, sve moguće grickalice, šećere, čipseve, slane, ovakve, onakve i u usta nešto takvo nisam stavio uopće evo 11 punih mjeseci.
            ajmo dalje, masnoće - ništa sem 30g oraha navečer (i to samo od prije nekih par tjedana) i kapi maslinovog ulja koje ujutro stavim na teflonku prije negoli bacim na nju smjesu; no, to su čak te zdrave masti i to je zapravo itekako dobrodošlo u organizam.
            mlijeko i mliječne proizvode nisam nekih 5 mjeseci uopće okusio i onda sam si odlučio navečer taj posni ubacit jer mi je super dođe kao raznolikost (ne mogu stalno jaja trpat), a sadrži jako malo masti tako da mi ne može ništa zakomplicirat (ni nije).
            gazirani sokovi i bilo kakvi ostali sokovi i alkohol - izbačeno, od travnja sam samo na vodi i pokojem nezaslađenom čaju katkad.
            umaci, kečapi, majoneze i ostalo su 'out' također već nekih pol godine minimalno.

            da rezimiram, prehranu sam skroz sredio, s higijenom nisam pretjeravo a kreme i ostala sranja sam nakon 3 godine mazanja i izbijanja para jednostavno izbacio i nastavio se umivat u običnoj vodi. situacija je ostala ista i odlučio sam odj* i dermatologa iz bolnice, i travare i čajare i kozmetičarke i otišo sam kod privatnika i dao pare da mi napravi pravu dijagnozu.

            kako se moglo i zaključit, moj problem je izunutra te mi hormoni divljaju a lojnice rade danonoćno. spadam u teže oblike jer nemam one tipične 'acne vulgaris' (kakve mi je moj dragi, 'stručni', dermatolog iz bolnice dijagnoziro), već imam 'acne nodulocysticae'. znači to bi bile ciste, kugle, gromade; odnosno upalni procesi koji mi se preko noći naprave na području lica. i sad, pričo sam malo sa starcima i cijela moja prijašnja loza je bila tog pošteđena, osim mog strica koji je akne vuko i nakon braka, i nakon što je djecu dobio - do nekih kasnih 20ih godina. pošto se meni ne da čekat još 10 godina kako bi konačno mogo nekog, sem moje drage, u oči pogledat - odlučio sam se na taj radikalni korak, te spreman na sve il ništa kreno pit te tablete.

            fred perry, čitaj moje postove sunce mu žarko. ne pišem tek tako kako bi se tu jado i piso svoje privatne probleme nego s namjerom da ću ti bar malo pomoć.
            Originally posted by darios
            Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
            __________________________________________________

            there is no progress without struggle!

            Comment


            • #51
              Re: Akne

              Originally posted by wikler View Post
              I ja sam te tablete uzimao 6 mjeseci, sigurno ce ti pomoc a prije toga sam probao sve i svasta.
              Nekome se vrate i nakon njih ( je i i meni dio ) ali takva je genetika
              Pain is temporary, pride is forever.

              Comment


              • #52
                Re: Akne

                Jos da imenujes te tablete i cjenu

                Comment


                • #53
                  Re: Akne

                  pijem roaccutane. usput, o njemu se ovdje dosta već pisalo (page 1). cijena ti je 13kn po kutiji preko recepta, a inače je 100 i nešto kn. uglavnom, ako si probo stvarno sve lokalne terapije i antibiotike i ako nisi imo rezultata - onda ti je ovo jedino rješenje.
                  ali, ništa bez kontrole dermatologa i bez njegovog odobrenja i recepta. ne to što ćeš kutiju plaćat 10x skuplje nego što ti je roaccutane na lošem glasu. ja to osobno ne shvaćam tako lošim ko što se svugdje drobi, već smatram da ga ljekarne (korporacije), tj. zdravstvo koče; što je i više nego očito (kao što koče i gro ostalih visoko učinkovitih stvari/lijekova btw.).
                  Originally posted by darios
                  Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                  __________________________________________________

                  there is no progress without struggle!

                  Comment


                  • #54
                    Re: Akne

                    @wikler a čuj nisu roaccutane za svakoga, mogu biti štetne za zdravlje, ako si čitao malo nuspojave koje mogu izazvati.. tako da je dobro da ih koče, jer ih moraju piti oni fakat najteži oblici, a ne svi, pogotovo curice kojima smeta svaki prištić.. ja sam dobio neku kremu na recept s kojom čistim facu 2 puta na dan, i rezultati se vide, a kako će dalje vidjet ćemo

                    Comment


                    • #55
                      Re: Akne

                      Odlična stvar za ove teže prišteve je Aknet. Natopiš vaticu i nakeljiš na prišt da stoji na njemu.

                      Ali naravno da je, ko i sve što djeluje, i ovo sranje na recept.
                      Originally posted by magarac
                      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                      dzaba mu sve

                      Comment


                      • #56
                        Re: Akne

                        Originally posted by Majest4 View Post
                        @wikler a čuj nisu roaccutane za svakoga, mogu biti štetne za zdravlje, ako si čitao malo nuspojave koje mogu izazvati.. tako da je dobro da ih koče, jer ih moraju piti oni fakat najteži oblici, a ne svi, pogotovo curice kojima smeta svaki prištić.. ja sam dobio neku kremu na recept s kojom čistim facu 2 puta na dan, i rezultati se vide, a kako će dalje vidjet ćemo
                        kužim prijatelju, zato sam fred perry-ju i naglasio da mora otić do dermatologa te čut njegovo mišljenje i savjet; jer bez tog ni slučajno ništa.
                        no, može bit štetan za zdravlje, da... ali tu govorimo o onima '1 od 10 000' slučajevima. a realno gledajuć, tako možeš tvrdit onda za svaki lijek koji se pije na duge staze. fina stvar od la roche-a je da su odma sve naveli šta je bar 1% moguće da se dogodi tijekom terapije i tako se ogradili od tužbi, sudova i slićnih sranja ukoliko dođe do nečeg kritičnog tijekom terapije.

                        usput, jutros se budim u 6 i 30 i osjetim svrbež u nosu, počešem se i op krv na posteljinu krene... al samo 2-3 kapljice, to mi se i prije znalo događat 2-3 puta godišnje. iziđe mi par kapi i to ono ako pušem da iziđe i to je to... tako da neću ovo prepisat roaccutaneu
                        Originally posted by darios
                        Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                        __________________________________________________

                        there is no progress without struggle!

                        Comment


                        • #57
                          Re: Akne

                          Originally posted by wikler View Post
                          pijem roaccutane. usput, o njemu se ovdje dosta već pisalo (page 1). cijena ti je 13kn po kutiji preko recepta, a inače je 100 i nešto kn. uglavnom, ako si probo stvarno sve lokalne terapije i antibiotike i ako nisi imo rezultata - onda ti je ovo jedino rješenje.
                          ali, ništa bez kontrole dermatologa i bez njegovog odobrenja i recepta. ne to što ćeš kutiju plaćat 10x skuplje nego što ti je roaccutane na lošem glasu. ja to osobno ne shvaćam tako lošim ko što se svugdje drobi, već smatram da ga ljekarne (korporacije), tj. zdravstvo koče; što je i više nego očito (kao što koče i gro ostalih visoko učinkovitih stvari/lijekova btw.).
                          ma ne koči njega nitko.. cilj bi trebao bit da se što više koristi.. al hvala Bogu pa ide na recept da se može kontrolirat uzimanje.. najvažnije je da ga ne uzimaju trudnice... a kako 99.9% žena ne zna kad je trudno, onda ga curke dobiju uz kontraceptivne pilule... ajmo reć da je to najglavnija stvar od njegovih neželjenih učinaka na koje se treba pazit... druga po redu je oštećenje jetre npr. kod mononukleoze kaja je proširena kod mladih, za vrijeme akutne faze se ne smije uzimat... i zato je dobro što ide na recept a ne da ga farmaceuti daju šakom i kapom... sve ima svoju svrhu...
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #58
                            Re: Akne

                            ma kužim to riss, kužim da je to većinski radi trudnica pošto je i na samom lijeku i na samoj kutiji više puta označeno - debelim, crvenim slovima (tu se već vidi važnost toga) - da trudnice moraju počet s kontracepcijskim tabletama prije terapije roaccutaneom, za vrijeme nje, čak i poslije još malo produžit s kontracepcijskim. baš mi je frendica o tom pričala jer je ona uz roaccutane, naravno, pila i kontracepcijske.

                            ugl., pod to 'kočenje' sam aludiro na to da će te većina ovih dermatologa iz bolnice rađe 3 godine vuć po raznoraznim kremama / gelovima / losionima / kilndamicinima / vodicama (i tako ti izbit masu para) nego ti prepisat roaccutane.

                            okej, kužim da se roaccutane ne prepisuje odma u startu. kužim da se prvo treba probavat raznorazne 'blaže' terapije, koje su većinski lokalne jel - i slažem se s tim! ali evo, gledajuć kroz svoj primjer, ja sam 3 godine se mazo bogte pitaj sa čim i samo si to sve raznosio i pogoršavo, pio sam i antibiotike i čak ni to mi nije bilo dovoljno da dobijem potpis za roaccutane od dermatologa iz bolnice.

                            bilo kako bilo, da ne duljimo ovdje, nadam se da će fred perry nać rješenje i da će ga ovaj problemčić proć.
                            Originally posted by darios
                            Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                            __________________________________________________

                            there is no progress without struggle!

                            Comment


                            • #59
                              Re: Akne

                              akne nemaju veze sa suplementima, to je samo i samo individualno, rekacija ne nesto, genetika sto li vec. Nekome nastaju zbog nekih suplemenata ali i odredjene hrane, nekome nista, sve je dakle individualno.

                              Jedna cura koju znam imala je opake akne po cijelom licu i nije znala sto da ucini, dermatolozi, kreme, sto ja znam sto nije sve probala i bilo joj je fakat lice uzas. Onda je naisla na makrobiotiku, iako nije makrobiotičar i nakon nekih savjeta tamo počela svakodnevno jesto onu smedju integralnu rizu ali neku bio. Uz to je morala usporiti zvakanje pa je muku mucila s tim zvakanjem jer je bilo bitno da sto bolje sazvace obrok, sve dok nije postala sitna kasa, radi sto bolje probave. Cak su je frendovi morali ohrabrivati jer je to bilo kao bitno jer je morala sazvakati bar 100 puta pa su brojali i tako ju cheerali. I za neka 3-4 mjeseca nestale sve akne i lice joj bilo kao u bebine guze. Dakle ta smedja riza je ucinila cuda. Nije sad bitna ta prica, bitno je koliko je B vitamin znacajan, obzirom da isti sluzi tome da poboljsa kozu lica uz druge svoje benefite. Pivski kvasac bi trebao biti isto odličan.
                              Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                              Comment


                              • #60
                                Re: Roaccutane i treninzi

                                ja otkad sam poceo piti whey proteine imam mnogo akni na licu 3x vise nego sto sam imao prije nego sto sam ga pio ^^

                                Comment

                                Working...
                                X