Announcement

Collapse
No announcement yet.

Akne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Akne

    ovak, u zadnjih par mjeseci su me napale akne i pridrzavam se prehrane da ne jedem nista masno.

    mene zanima koja je hrana dobra za dobivanje mase a da ujedno i nije losa u borbi protiv akna.
    prvenstveno me zanima neka laksa i "brza" hrana. pod brza ne mislim fast food, nego nesto sto bi mogo pojest bez duge pripreme, da se nemora dugo kuhat...., navodno je tuna jako dobra za nekakvu body building prehranu, dal je i dobra za akne, onda cuo sam da je posni sir isto dobar, al me isto zanima za akne. moze neki popis namirnica koje pasu za oboje-akne i prehranu za dobivanje mase

    e da i ovi dodaci prehrani, jel postoji koja mogucnost da je whey stetan za akne

  • #2
    Re: prehrana-akne

    a decko jesi mozda u pubertet usao?
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: prehrana-akne

      Nemože obadvoje, ili akne ili mišići? Akne će proć same od sebe.
      Dan danas nije utemeljen pravi lijek ili cijepivo protiv akna.
      Zašto misliš da bi škodila prehrana, i to masna?
      Pa ako si u BB-u, masno ćeš izbjegavati ovako i onako kao čokoladu i slatkiše.
      Ako želiš dobiti na masi, morat ćeš zanemarit akne jedno vrijeme i dobro zapet za proteinskom prehranom, kalorijama i ugljikohidratima, uzimat vitamine i i minerale
      te kvalitetne masnoće poput ribljeg ulja ili maslinovog. Sve o tome imaš na forumu
      i portalu.
      Nešto od te hrane i nije moguće potpuno izbjeći a da akne ne ostanu.
      Morat ćeš riskirati, bar preko ove zime, jer ti je ovo vrijeme najpogodnije za
      dobivanje mišićne mase. Ako računaš na pad imuniteta ili gripu (nedaj bože), odmah si
      u zaostatku nekoliko tjedana, a u to vrijeme možeš oslabiti izgubiti na tjelesnoj masi.
      Stoga ti savjetujem štoprije napravi si plan prehrane i rasporedi to u 5 do 6 obroka dnevno. Redovito treniraj, jedi dosta mesa i jaja, čitaj portal i forum i masa će doći.
      Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

      Comment


      • #4
        Re: prehrana-akne

        Taj problem sam ja mučio od 11,12 pa do prije nekoliko mjeseci (uskoro ću 1. Uglavnom, ja si nisam mogao nikako pomoći. Ni kremama, ni ispiranjem lica gelom i vodom, ni ništa. Ali prehrana mi je bila zadnje smeće, brijem da mi je zbog toga bilo to jače izrađeno nego kod drugih. Sredi si prehranu i održavaj higijenu, druge nemaš. A nit ti onda ne garantira da će ti akne nestat. Ugl., skužiš što ti smeta i izbjegavaš. Meni je recimo sir masni smetao užasno, dok mi čokolada nije imala utjecaja.

        Comment


        • #5
          Re: prehrana-akne

          Dosta se raspravljalo da li prehrana utječe na nastanak i razvoj akni...i ja se s njima borim dosta dugo. Ne boj se što se tiče BB prehrane, neće ti štetiti...nekima akne nastanu ako pojedu puno čokolade ili kolača, nekom od jako masne hrane(majoneza, pomfrit)...svakako izbjegavaj fast food, masne salame, grickalice i čokoladu, a što se tiče samog lica, održavaj higijenu i moraš čistiti organizam iznutra. Nabavi cink, on super čisti iznutra(ima ga u DM-u koliko znam), jako je dobra zelena glina od koje možeš praviti masku za lice, isto jako pomaže. Zatim, možeš skuhati čaj od kamilice i nagneš lice nad posudu da ti para zahvati lice(stavi neku krpu nad glavu da para ne ide oko tebe nego na tvoje lice). Prirodno je najbolje...meni je jedan travar dao odličnu kremu za kožna oboljenja i isto tako neki čaj od čega mi je dosta bolje...isto tako, misli pozitivno i nemoj se bedirati previše oko akni, ako misliš negativno, bit će ih samo još više, a to ne želiš, zar ne?
          You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

          Comment


          • #6
            Re: prehrana-akne

            ja se mucim s aknama od svoje 14-te godine, prije sam jeo sve, sad jedem probrano, dalje ih imam... pijem roaccutane i to pomaze, vise nema potkoznih gamadi... nisam na njemu od 6.og mjeseca ove godine, sad cu opet pocet da dovrsim ciklus... zao mi je sto prije nisam zapoceo s time...
            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

            Comment


            • #7
              Re: prehrana-akne

              Ne znam kaj je to, ja sam bio otisao dermatologu prije 2-3 godine i prepisao mi je od garniera kozmetiku (gel i krema), ali ono, nis prakticki. Mogli su mi vaditi krv i prema tome napraviti lijek s kojim ne bih imao, ali to ti jetru dobrano tere koliko sam čuo (a i logično je). Tak da pazi kaj pijepš.

              Comment


              • #8
                Re: prehrana-akne

                ovo je najjace kaj ima protiv akni, za cure je opasno cak ako misle imat dijete...
                ja sam tog svijestan, no ne brinem se za svoju jetru, redovno vadim nalaze i sve 5
                prehrana sredjena, ne cugam, ne pusim, ne znam kako bi joj dodatno zadao muke...
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #9
                  Re: prehrana-akne

                  ja inace sam prije imo akne, al tu i tamo dodje pa prodje, nekad malo vise, nekad malo manje, pa mi zna jedno vrijeme super bit lice i tak stalno, al te upale bi mi uvijek prolazile u roku od maks tjedan dana, a sad odjednom od početka ljeta , užas, nikako da prodje, stalno se nove pojavljuju, malo sam sredio prehranu, pijem taj cink, poceo sam kupovat razno razne kremicem taj al bas mi neide na bolje, pa sam se narucio dermatologinji da ona vidi, a inace imam 21 god.

                  inace prestao sam pit whey, dal whey moze bit uzrok akni?

                  Comment


                  • #10
                    Re: prehrana-akne

                    nebih se zamarao s prehranom da sam na tvom mjestu, samo izbacit čokoladu i kolače što ti u principu u BB ni ne treba... ako su ti akne bile prošle pa se ponovno pojavile, pretpostavljam da se ne radi o nekom težem obliku pa ćeš proći s kremama i lonsionima... treba samo biti ustrajan i držat higijenu lica, redovito to tretirat i ne prljavim prstima po licu...
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #11
                      Re: prehrana-akne

                      Može. Čuo da je netko dobio akne kad je počeo piti whey, ne kad je prestao. Dal zbog šoka, ovoga, onoga, ko bi znao.

                      Comment


                      • #12
                        Re: prehrana-akne

                        Originally posted by mario91
                        Može. Čuo da je netko dobio akne kad je počeo piti whey, ne kad je prestao. Dal zbog šoka, ovoga, onoga, ko bi znao.
                        neće mu bit ništa od whey-a... čuo sam i ja svakakvih nebuloza al to nema veze s vezom...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #13
                          Re: prehrana-akne

                          mozd sam se ja krivo izrazio, ne mislim bas skroz bb prehranu, ne mislim bit bilder, htjeo bih samo dodat 4-5 kg misicne mase na svojih 80kg na 1,82 m.
                          cokolade, slatkise i kolace sam izbacio, dobro tu i tamo ak se nes pripremi doma od kolaca pojedem nes, al u prinicpu zna proc 2 tjedna bez ijednog zalogaja od navedenog, a za cokolade i bombone i ostale *****rije ni ne sjecam se kad sam zadnji put jeo.

                          posni sir, kolko bi on mogao bit stetan za problematicnu kozu, ak ga zobam cesto

                          Comment


                          • #14
                            Re: prehrana-akne

                            Kolko znam zasićene masnoće i jednostavni šećeri su okidači za bujanje onih većih prišteva, premda je u pitanju genetika svejedno se može na taj način utjecati jednim djelom protiv njih.

                            Probaj jer nemaš što izgubiti osim kojeg prištića.

                            Comment


                            • #15
                              Po licu se pojave akne kad uzimam suplemente

                              nisammm znaoo gdje da postavim ovu temuu,pa et je ovdjee,samo bih volioo znati,cesto mi se po licu pojavi dostaa aknii kad uzimam suplementa i da li je to kak moguce od suplemenata ili nesta drugo postoo nisam siguran.....
                              Pobjednici traze puteve,a gubitnici razloge...

                              Comment

                              Working...
                              X