Announcement

Collapse
No announcement yet.

7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: 7 prehrana jednog studenta za MASU

    Originally posted by vELOCITY View Post
    koliko je taj kikiriki dobar? poceo sam uzimati onaj s ljuskamai, i preukusan mi je, ovisan sam cak postao. Mislio sam ga izbacit jer sam skuz da ima 547Call, i sad cujem da je najbolji P iz animalnog podrjetla, po toj logici od kikirikija samo lose dobivam? hvala

    edit: da, racunao sam i kruh... onda mi se cini da nemam izbora nego ubacit shake jos 1 negdi, uz zobene i mlijeko dodat 20g wheya?
    Ponavljan, proteini iz žitarica i povrća imaju nepotpun aminokiselinski profil. Znači da se moraju kombinirat kako bi se složija potpun profil, kontaš?

    Orašasti plodovi su dobri, zdrave masti i dosta proteina. Kikiriki je dobar, bademi još bolji
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • #17
      Re: 7 prehrana jednog studenta za MASU

      znaci kad bih kikiriki ukombinirao s mesom, jogurtom ili shakeom ti poteini bi se mogli racunati isto? ne kuzim zasto se onda nebi mogao racunati protein iz kruha(zitarice) ukombiniran s mesom i time dobiti potpuni aminokiselni profil? pretpostavljam da se mogu mjesati samo određene stvari, a koje bi to bile?
      ciljam na barem 200g proteina dnevno. S tim da ne dolazi u obzir pit shakeove za vrjeme pauza na faxu. Ne trebam ljude da mi pricaju okolo kako uzimam proteine odnosno oni kasnije postaju steroidi..splitske price...hvala
      http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net...62_700b_v1.jpg

      Comment


      • #18
        Re: 7 prehrana jednog studenta za MASU

        Originally posted by vELOCITY View Post
        ciljam na barem 200g proteina dnevno. S tim da ne dolazi u obzir pit shakeove za vrjeme pauza na faxu. Ne trebam ljude da mi pricaju okolo kako uzimam proteine odnosno oni kasnije postaju steroidi..splitske price...hvala
        Primitivno razmišljanje, žalosno ako ćeš se cijeli život zakidati sa pravim stvarima zbog ljudi koji pričaju okolo.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #19
          Re: 7 prehrana jednog studenta za MASU

          Pazi nemoj ojačati puno da ne postanes "nabildana seljacina"

          Comment


          • #20
            Re: 7 prehrana jednog studenta za MASU

            Originally posted by vELOCITY View Post
            znaci kad bih kikiriki ukombinirao s mesom, jogurtom ili shakeom ti poteini bi se mogli racunati isto? ne kuzim zasto se onda nebi mogao racunati protein iz kruha(zitarice) ukombiniran s mesom i time dobiti potpuni aminokiselni profil? pretpostavljam da se mogu mjesati samo određene stvari, a koje bi to bile?
            ciljam na barem 200g proteina dnevno. S tim da ne dolazi u obzir pit shakeove za vrjeme pauza na faxu. Ne trebam ljude da mi pricaju okolo kako uzimam proteine odnosno oni kasnije postaju steroidi..splitske price...hvala
            ciljas na 200 i to ti problem?

            2 litra mlijeka - 70
            400 g piletine -90
            100 g kikirikija/badema na odmorima - 25
            1 shake koji kuci popijes i to je 200+


            (zamjeni bilo sta gore sa odredjenom kolicinom jaja/ tunjevine etc. ako hoces)


            da se ljudi toliko oko ovog opterecuju.. -.-




            ^^sta je kelly rekao +1
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #21
              Re: 7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

              moze mi netko odgovoriti na posljednji post? hvala

              Kelly* ja ne razmisljam primitivno, vec moje kolege, u jako zalosnoj mjeri. Iako se dvoumim dali da ih pocmem piti, uostalom koga boli k. moj stvar...nek pricaju sta oce. Nadam se da me razumite..
              Evo neka ubacim uz zobene 1l mlijeka, gdje bi mogao jos 1 ubacit, ipak pijem skoro 1l jogurta?...kikiriki i badem stoji, al zar to nisu nepotpuni aminokiselski profili posto ih necu kombinirati s necim u tim pauzama? upravo gledam kad bi povecao za 0.5l mlijeka, dodao kikirikija i jos 1 shake to bi taman bilo oko 200g proteina dnevno..

              Hamzza* da se i ti ne "opterecujes" nebi bio vamo. I ispravak, ovo mi nije opterecenje, vec suprotno, kad se vec pocimam bavit ovim sportom zasto se nebi informirao kako treba i napravio relativno solidan program za pocetnika koji ce mi suziti odredjeno vrijeme?
              http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net...62_700b_v1.jpg

              Comment


              • #22
                Re: 7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

                Originally posted by vELOCITY View Post

                Hamzza* da se i ti ne "opterecujes" nebi bio vamo. I ispravak, ovo mi nije opterecenje, vec suprotno, kad se vec pocimam bavit ovim sportom zasto se nebi informirao kako treba i napravio relativno solidan program za pocetnika koji ce mi suziti odredjeno vrijeme?
                odlican nacin razmisljanja, a mozda si malo pogresno shvatio mene ili sam se ja ruzno izrazio

                samo uci, dobro ti je to


                ja sam ti samo htio reci da je vecina stvari jednostavnija nego sto mi to cinimo...
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #23
                  Re: 7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

                  Dorucak 4 jaja+zobene 100g+whey
                  Tuna 130g konzerva
                  500g posnog sira
                  1 shake
                  I jos ubacis malo mesa..
                  Ovdje je vec nekih 250g P sigurno..

                  Comment


                  • #24
                    Re: 7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

                    4 jaja su mi vec skoro 30g proteina, + 0.5l mlijeka+30g wheya, pa to je jbt oko 75g P, zar to nije malo previse P za jedan obrok? oce tijelo moc to probavit, negdje sam procitao da mozemo probavit max 30g proteina po obroku, koja je to prica? iako mi je par prijatelja bodybuildera preporucilo PWM 50g wheya+dex50g... pa san po jos 1 put ostao zbunjen
                    http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net...62_700b_v1.jpg

                    Comment


                    • #25
                      Re: 7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

                      pa za zaključiti je da to sve treba pojesti tokom dana a ne u jednom obroku :/

                      ovo da se može probaviti 30g proteina od jednom je mit
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #26
                        Re: 7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

                        Ovisi,poslje fizicke aktivnosti su "ventili dovoda proteina u nasem tijelu otvoreni"(najjednostavnije objasnjeno) pa tijelo moze probavljati tj.absorbirati i vise od 40-50g P po obroku

                        Comment


                        • #27
                          Re: 7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

                          Originally posted by kingpin View Post
                          pa za zaključiti je da to sve treba pojesti tokom dana a ne u jednom obroku :/
                          za zakljucit je da "+" znaci dodatno, a ne raspodjela tijekom cijelog dana!!
                          http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net...62_700b_v1.jpg

                          Comment


                          • #28
                            Re: 7 tjednih prehrana jednog studenta za MASU

                            Kada smo već kod filozofije,
                            Onda popij whey s vodom... uštedio si na 16g proteina (i cca 3kn), i spadne te na cca 53g proteina za doručak sve ukupno.
                            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                            http://www.facebook.com/adoni.costo
                            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                            Comment

                            Working...
                            X