Announcement

Collapse
No announcement yet.

Voće je dobro ili loše?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Voće je dobro ili loše?

    Originally posted by Archiv3r View Post
    voce ti je smece.
    Po kojoj ovo logici ?

  • #2
    Re: Mišljenja i savjeti

    I ja bi volio vidjeti to objasnjenje Mislim da bi te sada kamenjima udarili pristalice paleo nacina prehrane Posto je odredeno voce bogato sa vlaknima koja su uvijek dobrodosla
    There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
    - Aldous Huxley

    Comment


    • #3
      Re: Mišljenja i savjeti

      Voće u normalnim količinima je, barem po mom mišljenju koje se temelji na osobnom iskustvu i pročitanome, prijeko potrebno ljudskom organizmu. Što zbog vitamina, što zbog zdravije probave. Naravno, ne treba ni s njime pretjerivati. Jedna naranča, jedna banana, dva kivija itd. - u tim količinama ne može nikako biti štetno. Jedino sam za banane čuo da nisu preporučljive ako se skida salo. I važno je da se voće ne kombinira s obrokom, nego da se pojede sat prije ili poslije (barem meni tako mnogo bolje sjedne za probavu).

      Comment


      • #4
        Re: Mišljenja i savjeti

        Voce jedi pre obroka. Ja vec duze vreme praktikujem da ujutru pre dorucka pojedem neku vocku (banana, pomorandza, jabuka...) pa onda dorucak 20-30 minuta posle. Nesto iskombinujes u kolicini koliko ti odgovara, to ces vremenom uociti... To mi bas odgovara. Bananu mozes pre treninga da uzmes ali nemoj da planiras da ti banana bude glavni obrok za pre treninga. Ako se skida salo narocito su dobre pomorandze, a cak sam negde procitao (mozda neki novinski clanak) da kivi ima najmanje 3 puta vise vitamina C od pomorandze.

        Takodje smatram da su voce i povrce neizostavni deo zdrave prehrane.

        Comment


        • #5
          Re: Mišljenja i savjeti

          Je, kivi je bogatiji vitaminima mnogo više od većine drugog voća, a nije ni preskup.

          Comment


          • #6
            Re: Mišljenja i savjeti

            pa voce je shit, sta je tu cudno...
            ima zanemarive kolicine vlakana, isto tako zanemarive kolicine mikronutrijenata (i voce ti nnece bit izvor toga), i brdo secera.

            hocu rec, za unijet dovolje kolicine vitamina bi trebao pojest cca kil-2 razlicitog voca, tu nebi dobio neka vlakna-mislim da 200gr zobenih ima vise vlakana nego ovo. a nakrcao bi se secerom, koji ti nije uopce potreban(pogotovo fruktoza).

            normalno, da 1-2 banane dnevno ti nece ucinit nista lose, al ti nece uciniti ni bog zna sto dobro.
            clan ovog foruma "vege" samo jede voce i to mu je primarno izvor UH. nakon sto je poceo jest mahunarke a izbacio voce, poboljsala mu se forma u vidu smanjenja BF-a.

            naravno da svatko ima drugaciji metabolizam, nekome tko ima jako ubrzan mozda ce voce odgovarat, al nemojte mislit da ste to vi, to su ljudi od 100 i kusur kila koji trenkaju vise puta dnevno.
            Originally posted by Bilderčić
            Originally posted by Dehydronator
            sve do grama tjedno je natural
            gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
            48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

            Comment


            • #7
              Re: Mišljenja i savjeti

              Originally posted by Archiv3r View Post
              pa voce je shit, sta je tu cudno...
              ima zanemarive kolicine vlakana, isto tako zanemarive kolicine mikronutrijenata (i voce ti nnece bit izvor toga), i brdo secera.

              hocu rec, za unijet dovolje kolicine vitamina bi trebao pojest cca kil-2 razlicitog voca, tu nebi dobio neka vlakna-mislim da 200gr zobenih ima vise vlakana nego ovo. a nakrcao bi se secerom, koji ti nije uopce potreban(pogotovo fruktoza).

              normalno, da 1-2 banane dnevno ti nece ucinit nista lose, al ti nece uciniti ni bog zna sto dobro.
              clan ovog foruma "vege" samo jede voce i to mu je primarno izvor UH. nakon sto je poceo jest mahunarke a izbacio voce, poboljsala mu se forma u vidu smanjenja BF-a.

              naravno da svatko ima drugaciji metabolizam, nekome tko ima jako ubrzan mozda ce voce odgovarat, al nemojte mislit da ste to vi, to su ljudi od 100 i kusur kila koji trenkaju vise puta dnevno.
              A šta bi trebao da bude osnovni izvor vitamina?
              Znači umjesto što sam pojeo 1 kg mandarina mogao sam da uzmem 130g industrijskog rafiniranog šećera i sve isto ?

              Comment


              • #8
                Re: Mišljenja i savjeti

                ^^take a multi
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #9
                  Re: Mišljenja i savjeti

                  Ja mislim da sam voca u zadnjih godinu dana pojeo....ummm...mozda jednu jabuku...
                  Zato imam mutivitamine....

                  Comment


                  • #10
                    Re: Mišljenja i savjeti

                    multivitamine veoma dobar posao odrade sto se toga tice, a vlakna svakako ima manje u vocu nego u povrcu - u povrcu vec ima fina kolicina


                    Archiver nije potrebno prekriziti svu fruktozu iz prehrane, ali je u pretjeranim kolicinama losa, i za srce i jetru i generalno zdravlje - pricamo o kolicinama, odprilike 70 grama ili vise ( i to varijira od osobe do osobe ali eto, generalno pravilo neka bude to)

                    ako se dobro sjecam to je odprilike 12 litara coca cole dnevno (sama fruktoza ako se dobro sjecam)

                    a tijelo je dosta tolerantnije na fruktozu ako je iskombinirano sa glukozom, a to je sto i jeste tu u svim vocima za koje ja znam, jer npr. jabuka ima 9-10 g fruktoze i onda jos 4-5 glukoza - ali u coli npr. to nije slucaj


                    zakljucak: nemoj biti glup i pojesti 5 jabuka od jednom, i nemoj biti glup i piti litre sode/kole/sokova dnevno, osim toga nema potrebe da se pretjerano bojis fruktoze ili kompletno eliminiras iz ishrane


                    ovo onaok iz sjecanja pisem, provjerim se informacije ovih dana
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mišljenja i savjeti

                      Organizam ne može iskoristiti više od cca 50g fruktoze na dan, sve iznad toga ide u salo.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Mišljenja i savjeti

                        Originally posted by kelly View Post
                        Organizam ne može iskoristiti više od cca 50g fruktoze na dan, sve iznad toga ide u salo.
                        Po ovoj tablici (http://www.reducetriglycerides.com/r...tose_fruit.htm) to bi bilo cca. 10 srednjih kivija ili 10 srednjih banana ili 10 manjih jabuka, itd. što uopće nije malo što bi značilo da se bez ikakvih neželjenih posljedica može dnevno pojesti 3-4 voćke, pa čak i više..
                        Simplify.

                        There are no shortcuts to any place worth going.

                        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                        HARDER.


                        Comment


                        • #13
                          Re: Voće je smeće ili?

                          jedna do dvije vocke dnevno taman.....kad su malo strozije dijete to se voce skroz i izbaci....ali u rekreativnom smislu izbacivati voce iz ishrane je bezpotrebno apsolutno.....

                          Comment


                          • #14
                            Re: Mišljenja i savjeti

                            Originally posted by gavranka View Post
                            Po ovoj tablici (http://www.reducetriglycerides.com/r...tose_fruit.htm) to bi bilo cca. 10 srednjih kivija ili 10 srednjih banana ili 10 manjih jabuka, itd. što uopće nije malo što bi značilo da se bez ikakvih neželjenih posljedica može dnevno pojesti 3-4 voćke, pa čak i više..
                            To je nekoliko voćki na dan, zavisi od veličine i sastava:

                            http://www.building-body.com/Zabranj...a-glukoza.html
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Voće je smeće ili?

                              Multivitamini, posebno oni jeftiniji su sintetičko smeće. NIšta ne može zamjeniti prave vitamine iz voća i povrća. Ljudi su bili zdraviji 100 puta dok tablete nisu počele zamjenjivati pravu prirodnu hranu.

                              Comment

                              Working...
                              X