Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masa i dobivanje masti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masa i dobivanje masti

    Dakle na masi sam 10 dana i za to vrijeme dobio oko 1.5 kg. E sad, znam da je nemoguce biti na masi i ne dobivati mast oko struka al bojim se da sam dosta dobio, tj. pločice su mi dosta manje vidljive nego prije.

    Čitam da je ok dobivat oko 1kg tjedno, što odgovara otprilike ovome. Sad, nisam siguran dali negdje griješim ali velim, mislim da sam dobio previše masti.

    I ima koji način kako da čim više smanjim dobivanje masti, ili neki kardio u dane kad ne treniram, bilo šta, samo neću da kad nabacim 10ak kg od toga bude dobar dio masti. Bolje ni da ne treniram onda. Hvala unaprijed

  • #2
    Re: Masa i dobivanje masti

    Unosi odgovoarajuci broj proteina 2-3po kg i treniraj ko zivotinja i nemas brige... imas malo kg cega te je strah...

    Comment


    • #3
      Re: Masa i dobivanje masti

      Originally posted by Viper View Post
      Unosi odgovoarajuci broj proteina 2-3po kg i treniraj ko zivotinja i nemas brige... imas malo kg cega te je strah...
      velim di je problem, kolko god imam malo kila ne želim dobivat šlauf okolo, bar ne u tolikoj količini.
      htio bi kolko tolko održat tu mast, ili neka bude u laganom porastu(znam da je to neophodno), a da mišići rastu kak spada.

      Comment


      • #4
        Re: Masa i dobivanje masti

        Originally posted by arny45 View Post
        velim di je problem, kolko god imam malo kila ne želim dobivat šlauf okolo, bar ne u tolikoj količini.
        htio bi kolko tolko održat tu mast, ili neka bude u laganom porastu(znam da je to neophodno), a da mišići rastu kak spada.
        Sve se to rijesi defkom.

        Comment


        • #5
          Re: Masa i dobivanje masti

          Ili si udario opasnu masu pa si za 10 dana dobio šlaufa na bacanje ili je to sve pod utjecajem depresije kad krene masa, cin se dobije par kila odma u ogledalu duplo masti se vidi (vise manje smo svi to prosli ne brigaj, prodje to kad se masa slegne)

          Drzi se manjeg suficita, nema razloga ici u debel plus kako bi se dobilo vise misica, pravilno se hrani, osiguraj dovoljno P tijelu i uz pravilan odmor i trening netribas se brinit.

          A ako si stvarno dobio sala vise nego sta si planira, prigrizi jezik i nastavi, defka sve popravi


          Sent from my Petit Beurre using Tapatalk
          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

          Comment


          • #6
            Re: Masa i dobivanje masti

            Originally posted by Aquila_hr View Post
            Ili si udario opasnu masu pa si za 10 dana dobio šlaufa na bacanje ili je to sve pod utjecajem depresije kad krene masa, cin se dobije par kila odma u ogledalu duplo masti se vidi (vise manje smo svi to prosli ne brigaj, prodje to kad se masa slegne)

            Drzi se manjeg suficita, nema razloga ici u debel plus kako bi se dobilo vise misica, pravilno se hrani, osiguraj dovoljno P tijelu i uz pravilan odmor i trening netribas se brinit.

            A ako si stvarno dobio sala vise nego sta si planira, prigrizi jezik i nastavi, defka sve popravi


            Sent from my Petit Beurre using Tapatalk

            oke hvala na savjetima, i kak to misliš dok se masa slegne?
            ma i nisam baš tak udario previše po masi, jedem oko 300UH i 120P dnevno.. ak ovak nastavim prelazim na 250UH i 150P

            Comment


            • #7
              Re: Masa i dobivanje masti

              Mislio sam na osjecaje tokom mase (no homo) ono krene masa, prvih tjedan dva (ako se losije krene) si debel, pa se zelis vratit na defku, na koncu shvatis da si sve umislio i nastavis rokat po masi. Mindset. Zelim rec samo da se netreba opterecivat puno oko toga, jer svaka dobra defka to popravi

              Suficit od 200-300 kcal je dovoljan, proteina 2g po kg tezine i popunis uhidratima i mastima ( njih drzis nisko).




              Sent from my Petit Beurre
              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

              Comment


              • #8
                Re: Masa i dobivanje masti

                Originally posted by Aquila_hr View Post
                Mislio sam na osjecaje tokom mase (no homo) ono krene masa, prvih tjedan dva (ako se losije krene) si debel, pa se zelis vratit na defku, na koncu shvatis da si sve umislio i nastavis rokat po masi. Mindset. Zelim rec samo da se netreba opterecivat puno oko toga, jer svaka dobra defka to popravi

                Suficit od 200-300 kcal je dovoljan, proteina 2g po kg tezine i popunis uhidratima i mastima ( njih drzis nisko).


                Sent from my Petit Beurre
                e točno mi je sad tako, ne znam dal da idem dalje s masom ili bi se najrađe izrezao (samo kaj je problem da sam početnik pa nezz kolko bi defka bila kvalitetna). puno sam svega čitao o svemu, ali sam sad konačno zaozbiljno krenuo i evo ti ga - već raste šlauf. kolko ti dobiješ oko struka za jedan mjesec?

                Comment


                • #9
                  Re: Masa i dobivanje masti

                  Originally posted by arny45 View Post
                  e točno mi je sad tako, ne znam dal da idem dalje s masom ili bi se najrađe izrezao (samo kaj je problem da sam početnik pa nezz kolko bi defka bila kvalitetna). puno sam svega čitao o svemu, ali sam sad konačno zaozbiljno krenuo i evo ti ga - već raste šlauf. kolko ti dobiješ oko struka za jedan mjesec?
                  Ma to se i meni dogadjalo, doduse ovu masu ne tolko kolko i proslu, jer sam isao mic po mic, dosad sam zadovoljan unatoc svemu. Fokusiraj se na misic, salo je najmanji problem.
                  Druga stvar, bez slika ti nemogu kvalitetan savjet dat, stavi sliku dvije pa da vidimo jel umisljas ili je stvarno tako.
                  Nastavi s masom, koncentriraj se vise na misic, konstantno napreduj u treninzima, dizi kcal i kad dodje defka "ispleskas" salo, misic ostane i smijat ces se nakon toga kad se sjetis kako si razmislja tokom mase. Defka sve popravi, dotad svako malo uci, pripremaj se za nju i nemas straha.





                  Sent from my Petit Beurre
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Masa i dobivanje masti

                    hehe oke, hvala na savjetima

                    evo da i malo skrenem s teme, ako mi mozes objasniti inzulinsku osjetljivost. ne mogu skuzit dal je dobro da je ona velika ili mala.
                    trazim po internetu tekstove, al svi kompliciraju neš.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Masa i dobivanje masti

                      Inzulinska osjetljivost je bolje da je što veća.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment

                      Working...
                      X