Announcement

Collapse
No announcement yet.

Almedinko - Ishrana i vježbe? Želim dobiti na masi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Almedinko - Ishrana i vježbe? Želim dobiti na masi.

    Pozdrav, imam 18 godina, 65 kilograma i visok sam oko ~185cm. E moze li mi neko sastaviti plan ishrane za jedan dan? Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Ishrana - pomoc?

    Originally posted by Almedinko View Post
    Pozdrav, imam 18 godina, 65 kilograma i visok sam oko ~185cm. E moze li mi neko sastaviti plan ishrane za jedan dan? Hvala unaprijed.
    daj covjece......mislim ima tako glupih pitanja i zahtjeva,ali ovo je stvarno....uh.....nisi si uzeo ni truda napisat za sto ti treba i sto hoces.......
    This is your life and it’s ending one minute at a time

    Comment


    • #3
      Re: Ishrana - pomoc?

      Originally posted by dominik11 View Post
      daj covjece......mislim ima tako glupih pitanja i zahtjeva,ali ovo je stvarno....uh.....nisi si uzeo ni truda napisat za sto ti treba i sto hoces.......
      Imam ovo!

      1. Obrok:
      150g zobenih pahuljica
      2 kriške integralnog tosta
      1 banana
      4 bjelanjka
      1 žumanjak
      +multivitamin

      2. Obrok:
      1 naranča
      proteinski shake

      3. Obrok:
      150g pilećih prsa bez kože
      200g pečenih krumpira ili 100g riže (ako može integralne)
      100g miješanog povrća


      4. Obrok:
      Whey protein shake

      5. Obrok:
      200g nemasne govedine
      300g pečenih krumpira
      100g miješanog povrća

      6. Obrok
      150g zobenih pahuljica
      4 bjelanjka
      1 žumanjak

      Comment


      • #4
        Re: Ishrana - pomoc?

        U prvom obroku jedi cijela jaja, ne izdvajaj bjelanjak.

        Zadnji obrok izbaci zobene. Mazni posni sir

        Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2
        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

        http://www.facebook.com/adoni.costo
        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

        Comment


        • #5
          Re: Ishrana - pomoc?

          Premršav si, jedi i trpaj hranu u sebe:

          http://www.building-body.com/forum/f...-Moja-prehrana
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Almedinko - Plan ishrane i par savjeta

            Ovako, imam 18 godina, visok sam oko 183+ cm i imam oko 65 KG. Evo osmislio sam plan ishrane a vi recite sta treba dodati s sta izbaciti.

            8:00 - 0.4-0.5 litara mlijeka sa kakao, cokoladnim pahuljicama.
            9:00 - 3 jajeta + neko voce recimo banana
            11:30 - 200 gr piletine, 200gr rize ili tjestenine + neka salata
            14:00 - neko voce, banana, jabuka, narandza...
            16:00 - 200 gr Meso(crveno, piletina ili riba) +200gr krompir ili riza + salata.
            17o - trening
            19:00 - 100 gr piletina,100 gr riza + whey protein sa mlijekom i bananom.
            22:00 - 50 gr sir + kikiriki ili nesto.

            To bi bio plan ishrane.
            A sad mi recite je li dovoljna ova sprava da se rade sve vrste vjezbi za ruke+noge+prsa.

            http://www.intersport.ba/website/var...uctdetail.jpeg

            Naravno uz to imam jos bench klupu, bucice i uteg.

            I dobro bi dosao kakav savjet za mene kao pocetnika i kakav bi bio rezultat za recimo 3 mjeseca svakodnevnog rada?!

            Hvala.
            Last edited by Almedinko; 17-01-14, 19:08.

            Comment


            • #7
              Re: Plan ishrane i par savjeta

              Originally posted by Almedinko View Post
              Ovako, imam 18 godina, visok sam oko 183+ cm i imam oko 65 KG. Evo osmislio sam plan ishrane a vi recite sta treba dodati s sta izbaciti.

              8:00 - 0.4-0.5 litara mlijeka sa kakao, cokoladnim pahuljicama.
              9:00 - 3 jajeta + neko voce recimo banana
              11:30 - piletina, riza ili tjestenina + neka salata
              14:00 - neko voce, banana, jabuka, narandza...
              16:00 - Meso(crveno, piletina ili riba) + krompir ili riza + salata.
              17o - trening
              19:00 - piletina, riza + whey protein sa mlijekom i bananom.
              22:00 - sir + kikiriki ili nesto.

              To bi bio plan ishrane.
              A sad mi recite je li dovoljna ova sprava da se rade sve vrste vjezbi za ruke+noge+prsa.

              http://www.intersport.ba/website/var...uctdetail.jpeg

              Naravno uz to imam jos bench klupu, bucice i uteg.

              I dobro bi dosao kakav savjet za mene kao pocetnika i kakav bi bio rezultat za recimo 3 mjeseca svakodnevnog rada?!

              Hvala.
              Ostavi se tolikog mlijeka i tih cokoladnih pahuljica. Umjesto pahuljica zobene jedno 15o grama sa 5 jaja. Nisi naveo koje kolicine mesa a prepostavljam da nisu vece od 100 grama s toga uduplaj. Voće se ne uzima za obroke vec se jede izmedju obroka voće nije nikakav obrok. Unosi 130 grama proteina i vidi po sebi koliko ti treba UH. Kad počnes da racunas hranu ici ce bolje ... Znaci napiši gramazu jer otkud ja znm koliko ti jedes nor navece sira mozda jedes koliko treba 300-400grama ili pak 100 grama..

              Comment


              • #8
                Re: Plan ishrane i par savjeta

                Originally posted by Viper View Post
                Ostavi se tolikog mlijeka i tih cokoladnih pahuljica. Umjesto pahuljica zobene jedno 15o grama sa 5 jaja. Nisi naveo koje kolicine mesa a prepostavljam da nisu vece od 100 grama s toga uduplaj. Voće se ne uzima za obroke vec se jede izmedju obroka voće nije nikakav obrok. Unosi 130 grama proteina i vidi po sebi koliko ti treba UH. Kad počnes da racunas hranu ici ce bolje ... Znaci napiši gramazu jer otkud ja znm koliko ti jedes nor navece sira mozda jedes koliko treba 300-400grama ili pak 100 grama..
                eto pogledaj sad

                Comment


                • #9
                  Re: Plan ishrane i par savjeta

                  Kakav uteg imaš? Od koliko kg.
                  Radi sa tim utegom i mrtvo dizanje, ali pazi da ti je kičma ravna.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Plan ishrane i par savjeta

                    Originally posted by Almedinko View Post
                    Ovako, imam 18 godina, visok sam oko 183+ cm i imam oko 65 KG. Evo osmislio sam plan ishrane a vi recite sta treba dodati s sta izbaciti.

                    8:00 - 0.4-0.5 litara mlijeka sa kakao, cokoladnim pahuljicama.
                    9:00 - 3 jajeta + neko voce recimo banana
                    11:30 - 200 gr piletine, 200gr rize ili tjestenine + neka salata
                    14:00 - neko voce, banana, jabuka, narandza...
                    16:00 - 200 gr Meso(crveno, piletina ili riba) +200gr krompir ili riza + salata.
                    17o - trening
                    19:00 - 100 gr piletina,100 gr riza + whey protein sa mlijekom i bananom.
                    22:00 - 50 gr sir + kikiriki ili nesto.

                    To bi bio plan ishrane.
                    A sad mi recite je li dovoljna ova sprava da se rade sve vrste vjezbi za ruke+noge+prsa.

                    http://www.intersport.ba/website/var...uctdetail.jpeg

                    Naravno uz to imam jos bench klupu, bucice i uteg.

                    I dobro bi dosao kakav savjet za mene kao pocetnika i kakav bi bio rezultat za recimo 3 mjeseca svakodnevnog rada?!

                    Hvala.
                    Ova 2 obroka sa mesaom nisu loši. Prvi obrok ubaci 5 jaja i zobene minimum 100grama a zadnji od 50 grama nemas apsolutno ništa. To su 3 kašike

                    Comment


                    • #11
                      Almedinko - Ishrana i vježbe? Želim dobiti na masi.

                      Pozdrav drugari, ovako, imam 18 godina, visok sam oko 185+ i imam oko 67 KG. Osmislio sam jelovnik koji izgleda ovako:

                      6:00 - 0.2l mlijeka + banana + med sa orasima i bademom
                      10:00 - 100 gr piletine + 100 gr krompir pirea + 50 gr sampinjona + 6 kriski hljeba
                      14:00 - 3 jaja + 200 gr piletine + salata
                      16:00 - banana + neko voce
                      18:00 - 100-200gr RIBE (smuđ, pastrmka) + 150 gr mladog sira ili riže + salata
                      19:00 - Trening.
                      22:00 - Suplementi (whey protein) sa 0.3-0.4 l mlijeka + banana, kao neki proteinski šejk.

                      A treniram svaki dan dakle od 19 do 20h.
                      PON - triceps biceps
                      UTO - triceps biceps ledja
                      SRI - ledja, prsa
                      CET - prsa, biceps noge
                      PET - biceps, triceps, noge.

                      Dakle za pocetak zelim samo raditi na bicepsu, tricepsu, prsima, ledjima i nogama.

                      Radim slijedece vjezbe:
                      Biceps - Izmjenicno dizanje bucicama(5-7KG), stojeci biceps pregib šipkom(18KG),sjedeci pregib sipkom(18KG)
                      Triceps - triceps ekstenzija na sajli 30KG, triceps ekstenzija na sajli obrnuti hvat, lezeca dvorucna ekstenzija bucicom(7KG)
                      Ledja - vucenje na lat spravi iza i ispred glave(50KG), dobro jutro vjezba 18KG, vratilo
                      Noge - Vecinom na spravi radim vjezbe za listove..

                      Biceps - Izmjenicno dizanje bucicama - 5 serija po 5 dizanja, stojeci biceps pregib šipkom - 5 serija po 15 dizanja -,sjedeci pregib sipkom - 5 serija po 10 dizanja
                      triceps ekstenzija na sajli - 5 serija po 12 dizanja, triceps ekstenzija na sajli obrnuti hvat 5 serija po 12 dizanja, lezeca dvorucna ekstenzija 5 serija po 10 dizanja.
                      ledja - vucenje na lat spravi iza i ispred glave- 10 serija po 10 dizanja (dakle 5 serija ispred 5 iza glave), dobro jutro vjezba 5 serija po 10 dizanja, vratilo 5 serija po 5 dizanja.

                      To je sto radim trenutno, namjeravam jos kupiti koji teg te povecati ove tezine. Svaki prijedlog, sta trebam dodati sta iskljuciti je dobrodosao.

                      I kakvi bi rezultati bili za jedno 3 mjeseca ovakvog rada i ovakve ishrane. Koliko bi dobio na tezini, jer to mi je primarni cilj, dobiti koju kilu..

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ishrana i vjezbe?

                        Biceps, biceps, biceps, triceps, i opet biceps, i njima treba odmor. Ne ide to druze nikud, to da treniras neke grupe misica a druge ne, NE VALJA, vidi to organizuj nekako bolje, ramena i trbusne nemoj zapostavljati. Sto se tice ishrane, ona je solidna, samo sto bi ja ubacio ujutru ovsane, i prije svanja koji posni sir. Sto se tice tih nabijanja kila, pocetnici lako dobijaju na masi, tako da bice kila. Ali niko ti tacno ne moze reci koliko kila mozes dobiti u roku od 3 mjeseca, od toga zavisi mnogo faktora, genetika, pravilan odmor itd itd.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ishrana i vjezbe?

                          Trening ne valja nista. Fali ti kruti obrok posli treninga + eventualno neki posni sir prije spavanja bar.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ishrana i vjezbe?

                            ubaci biceps i triceps u srijedu

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ishrana i vjezbe?

                              Originally posted by Emil View Post
                              Biceps, biceps, biceps, triceps, i opet biceps, i njima treba odmor. Ne ide to druze nikud, to da treniras neke grupe misica a druge ne, NE VALJA, vidi to organizuj nekako bolje, ramena i trbusne nemoj zapostavljati. Sto se tice ishrane, ona je solidna, samo sto bi ja ubacio ujutru ovsane, i prije svanja koji posni sir. Sto se tice tih nabijanja kila, pocetnici lako dobijaju na masi, tako da bice kila. Ali niko ti tacno ne moze reci koliko kila mozes dobiti u roku od 3 mjeseca, od toga zavisi mnogo faktora, genetika, pravilan odmor itd itd.
                              Sta mislis o ovome:

                              PON - GRUDI, LEĐA
                              UTO - BICEPS , RAMENA
                              SRI - NOGE, TRICEPS
                              ČET - GRUDI LEĐA
                              PET - BICEPS, TRICEPS

                              I de mi reci valjaju li ove vjezbe sto sam napisao i da li je ovo dovoljan broj serija i ponavljanja?

                              Comment

                              Working...
                              X