Announcement

Collapse
No announcement yet.

Almedinko - Ishrana i vježbe? Želim dobiti na masi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Ishrana i vjezbe?

    koma ziva od prehrane a o treningu da ne pricamo.

    6:00 - 0.2l mlijeka + zobene + mjerica wheya
    10:00 - 100 gr piletine + 100 gr krompir pirea
    14:00 - 100 gr piletine + 100 grama rize + salata+ neko voce
    17:00 - 100 grama piletine +100 grama rize
    18:00 - 200gr RIBE (smuđ, pastrmka) + 200 gr mriže + salata
    19:00 - Trening. (kakav crni trening od 3 sata (sat ti dosta ako radis pravo )
    20:00 - Suplementi (whey protein) sa 0.3-0.4 l mlijeka + banana, kao neki proteinski šejk.
    21: 00 piletina sa 100 grama rize
    22:00 200 grama posnog sira

    pa si tako rasporedi obroke. Vjerovatno sada ima malo previse UH ali ti vidi pa smanjuj.
    evo ovako nabrzinu odoka pa vidi sta grijesis. Banana i voce nisu obrok, trening bi ja stavio negdje iza rucka sat i po pa po tome ostalo prilagodio. Ne mozes raditi samo neku skupinu. Odi na google pa vidi smijesne ljude kad su preskakali noge i slicno.
    5 puta tjedno ti je previse, na tvoju kilazu ti moras dizati kile, nemoj ni razmisljati o nekom rezanju ili mrsavljenju. Samo jesti i papati.
    Treniraj max 4 puta tjedno (bez trcanja_)
    Pon: prsa. triceps
    utorak: ledja biceps
    Srijeda odmor
    cetvrtak: noge trbusnjaci
    petak: ramena i dodaj nesto iz druge skupine od ponedjeljka ili utorka di si neku vjezbu preskocio.

    Ovo je ovako na brzinu jel ti je koma sve, imas masu programa u pocetnickom dijelu

    de malo procitaj

    Comment


    • #17
      Re: Ishrana i vjezbe?

      Originally posted by Bronko View Post
      koma ziva od prehrane a o treningu da ne pricamo.

      6:00 - 0.2l mlijeka + zobene + mjerica wheya
      10:00 - 100 gr piletine + 100 gr krompir pirea
      14:00 - 100 gr piletine + 100 grama rize + salata+ neko voce
      17:00 - 100 grama piletine +100 grama rize
      18:00 - 200gr RIBE (smuđ, pastrmka) + 200 gr mriže + salata
      19:00 - Trening. (kakav crni trening od 3 sata (sat ti dosta ako radis pravo )
      20:00 - Suplementi (whey protein) sa 0.3-0.4 l mlijeka + banana, kao neki proteinski šejk.
      21: 00 piletina sa 100 grama rize
      22:00 200 grama posnog sira

      pa si tako rasporedi obroke. Vjerovatno sada ima malo previse UH ali ti vidi pa smanjuj.
      evo ovako nabrzinu odoka pa vidi sta grijesis. Banana i voce nisu obrok, trening bi ja stavio negdje iza rucka sat i po pa po tome ostalo prilagodio. Ne mozes raditi samo neku skupinu. Odi na google pa vidi smijesne ljude kad su preskakali noge i slicno.
      5 puta tjedno ti je previse, na tvoju kilazu ti moras dizati kile, nemoj ni razmisljati o nekom rezanju ili mrsavljenju. Samo jesti i papati.
      Treniraj max 4 puta tjedno (bez trcanja_)
      Pon: prsa. triceps
      utorak: ledja biceps
      Srijeda odmor
      cetvrtak: noge trbusnjaci
      petak: ramena i dodaj nesto iz druge skupine od ponedjeljka ili utorka di si neku vjezbu preskocio.

      Ovo je ovako na brzinu jel ti je koma sve, imas masu programa u pocetnickom dijelu

      de malo procitaj

      Pa ko ce ti jesti 8 puta na dan bokte, nisam ja konj da to mogu sve strpati unutar sebe XD
      Jbg znam da sam pogrijesio sa ovim treningom, a sad sam procitao da misici bolje rastu kad se odmaraju. Al' nisam gledao na to.
      I nisam rekao da je trening tri sata, jer ovaj protein pijem pred spavanje.
      Last edited by Almedinko; 18-03-14, 18:30.

      Comment


      • #18
        Re: Ishrana i vjezbe?

        Čisto trollanje, svaki dan radiš biceps, a na granici anoreksije. Čitaj i ne piši dok ne pročitaš osnovne stvari. I ne zaboravi jesti.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #19
          proteinski šejk u toku treninga?

          Pozdrav svima, zanima me jedna stvar a to je da li je dobro piti proteinski šejk u toku treninga?

          Comment


          • #20
            Re: proteinski šejk u toku treninga?

            neki treneri su zagovornici takvog načina konzumiranja dok neki smatraju da je bolje isključivo samo poslije popiti shake
            probao sam oba načina i po mom mišljenju ti je svejedno, ukoliko ti ne zeza probavu, naravno
            neki kažu da će šećer dati više energije, ali ne bih potvrdio neku razliku
            inače, ako ćeš konzumirati tokom treninga obavezno stavi veću količinu od one koju bi uzimao da piješ samo na kraju treninga

            Comment


            • #21
              Novi plan ishrane

              Evo i mog plana ishrane.
              Dakle ne zelim biti klasicni bodybuilder, vec samo dobiti nekoliko kila misicne mase, odnosno izgraditi slicnu figuru kao na ovoj slici

              kGRLD0W.png
              QbTnKMg.png

              Plan je slijedeci:

              9:00 - Doručak

              - 0.2l mlijeka
              - 4 cijelih jaja
              - palačinke sa 50gr zobenih ili 50gr corn flakes-a - nutela,med,dzem

              12:00 - Medjuobrok

              - sendvič sa 100 gr piletine i 2 cijelih jaja + salata

              13:00 - Trening
              14:00 PWM - 1000 kalorijski proteinski šejk (0.2l mlijeka, 0.1l vode, 2 kašike kikiriki maslaca, 1 mjerica wheya, 1 banana, polja šolje zobenih, 1 kašika meda i 1 jaje)
              15:00 - Ručak

              - 200 gr piletine, 150 grama rize, salata , 3-4 snite bijelog ili crnog hljeba oko 200 grama.

              19:00 - Medjuobrok

              100 gr kromira(pomfrit) + salata

              21:00 Vecera

              180 gr Tunjevine, 100 gr sira

              Pred spavanje
              Sakica badema + banana

              Svega oko 3500-4000 kalorija - mozda bih dodao oko 30-50 gr margarina sa dzemom za dorucak.

              Dakle prvenstveno mi je cilj izgraditi figuru kao na vec datoj slici. Vremenski rok: 1 godina a onda nastaviti raditi laganim temom. Sve kritike su dobro dosle, samo nemojte biti prestrogi

              Comment


              • #22
                Re: Novi plan ishrane

                Originally posted by Almedinko View Post
                Evo i mog plana ishrane.
                Dakle ne zelim biti klasicni bodybuilder, vec samo dobiti nekoliko kila misicne mase, odnosno izgraditi slicnu figuru kao na ovoj slici

                [ATTACH=CONFIG]18645[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]18646[/ATTACH]

                Plan je slijedeci:

                9:00 - Doručak

                - 0.2l mlijeka
                - 4 cijelih jaja
                - palačinke sa 50gr zobenih ili 50gr corn flakes-a - nutela,med,dzem

                12:00 - Medjuobrok

                - sendvič sa 100 gr piletine i 2 cijelih jaja + salata

                13:00 - Trening
                14:00 PWM - 1000 kalorijski proteinski šejk (0.2l mlijeka, 0.1l vode, 2 kašike kikiriki maslaca, 1 mjerica wheya, 1 banana, polja šolje zobenih, 1 kašika meda i 1 jaje)
                15:00 - Ručak

                - 200 gr piletine, 150 grama rize, salata , 3-4 snite bijelog ili crnog hljeba oko 200 grama.

                19:00 - Medjuobrok

                100 gr kromira(pomfrit) + salata

                21:00 Vecera

                180 gr Tunjevine, 100 gr sira

                Pred spavanje
                Sakica badema + banana

                Svega oko 3500-4000 kalorija - mozda bih dodao oko 30-50 gr margarina sa dzemom za dorucak.

                Dakle prvenstveno mi je cilj izgraditi figuru kao na vec datoj slici. Vremenski rok: 1 godina a onda nastaviti raditi laganim temom. Sve kritike su dobro dosle, samo nemojte biti prestrogi
                kilaza i godine?

                Comment


                • #23
                  Re: Novi plan ishrane

                  65 kg - 19 godina - 185cm visina

                  Comment


                  • #24
                    Re: Novi plan ishrane

                    Otvorio si 5 istih tema o prehrani, nemoj više...piši sve ovdje.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #25
                      Re: Novi plan ishrane

                      Originally posted by kelly View Post
                      Otvorio si 5 istih tema o prehrani, nemoj više...piši sve ovdje.
                      Dobro buraz, nemoj da si nervozan

                      Comment


                      • #26
                        Re: Novi plan ishrane

                        Originally posted by Almedinko View Post
                        Evo i mog plana ishrane.
                        Dakle ne zelim biti klasicni bodybuilder, vec samo dobiti nekoliko kila misicne mase, odnosno izgraditi slicnu figuru kao na ovoj slici

                        Plan je slijedeci:

                        9:00 - Doručak

                        - 0.2l mlijeka
                        - 4 cijelih jaja
                        - palačinke sa 50gr zobenih ili 50gr corn flakes-a - nutela,med,dzem

                        12:00 - Medjuobrok

                        - sendvič sa 100 gr piletine i 2 cijelih jaja + salata

                        13:00 - Trening
                        14:00 PWM - 1000 kalorijski proteinski šejk (0.2l mlijeka, 0.1l vode, 2 kašike kikiriki maslaca, 1 mjerica wheya, 1 banana, polja šolje zobenih, 1 kašika meda i 1 jaje)
                        15:00 - Ručak

                        - 200 gr piletine, 150 grama rize, salata , 3-4 snite bijelog ili crnog hljeba oko 200 grama.

                        19:00 - Medjuobrok

                        100 gr kromira(pomfrit) + salata

                        21:00 Vecera

                        180 gr Tunjevine, 100 gr sira

                        Pred spavanje
                        Sakica badema + banana

                        Svega oko 3500-4000 kalorija - mozda bih dodao oko 30-50 gr margarina sa dzemom za dorucak.

                        Dakle prvenstveno mi je cilj izgraditi figuru kao na vec datoj slici. Vremenski rok: 1 godina a onda nastaviti raditi laganim temom. Sve kritike su dobro dosle, samo nemojte biti prestrogi
                        Pod klasican body building valjda mislis na profesionalan, al ovo kaj ti zelis da vjezbas i jedes pravilno je po meni isto klasican body building samo sa drugim ciljevima. Ugl nebitno, ajmo na prehranu. Imas 65kg i jeo bi 3500-4000 kalorija, to je previse i opce neznam kak bi to strpao u sebe s obzirom da pretpostavljam da dosad nisi previše puno jeo. Ako treniras 4 put tjedno 2600-2700 kalorija bit ce ti taman, cak mozda i previse, al s obzirom da je svaki organizam drugaciji s vremenom ces skuziti dal jedes previse kalorija/proteina/UH il premalo s obzirom na da li ces ostvarivati zeljenu kilazu i zeljene rezultate. Ja sam otprilike tvoje visine, krenuo sam sa 72kg i jeo dosta manje neg tvoja opisana prehrana i dobio 3kg za manje od 2 mjeseca ( prije toga sam jeo dosta malo) . Neznam kakve sad imas navike sto se tice prehrane, al ak ju odma povecas 2X ili 3X mogo bi se vrlo lako previse umastit uz misicnu masu koju ces sigurno dobiti.

                        E sad obroci (bez gledanje na makrose neg striktno na kvalitetu hrane):
                        9:00 Dorucak : Pod palacinke nadam se da su to neke zdrave palacinke i jedi palacinke sa 50g zobenih, ne corn flakesa. Nutela i džem su sami šečeri- izbjegavaj. Meda mozes malo dodati al nemoj pretjerivati.
                        12:00 medjuobrok: ok je samo nek ti kruh nebude bjeli, integralni/razeni po mogucnosti
                        14:00 PWN: 1000 kalorija pwn, ovo prvi put vidim al ok . Neznam kaj je polja šolje nit kašika pa nebrem izracunati dal je to fakat 1000 kalorija. Problem je sta neznam kak ces ti pojesti to sve za pwnn i onda sat vremena nakon toga jos takav rucak. E sad neznam jel se med može uzimati umjesto destroze al pretpostavljam da ne, tak da umjesto tog meda rade stavi dekstrozu. E sad meni su govorili da mlijeko posle treninga nije bas najbolje uz shake, makar neznam tocno zasto, a i generalno mlijeko bas nije najbolja namirnica tak da bi bilo najbolje da tu u pwnu izbacis.
                        15:00 Rucak: Mozda malo previse hljeba, imas mesu i rizu neznam sta ce ti opce kruh al kad ga vec forsiras onda crni kruh
                        E sad iduca tri obroka su nekako random, il imas samo UH il P+P. Složi si obrok tunjevina + krumpir (ne jedem bas krumpir pa neznam koji je najbolji al nemoj jesti pomfrit, za njeg sam siguran da je najgora moguca verzija krumpira)
                        i Zatim pred spavanje sir + bademi, a bananu ubaci di hoces.
                        E sad dal su ti makrosi dobri si sam izracunaj, okvirno 2-2.5g po KG tezinu proteina, 1g masti po KG tezine i ostalo UH. Zapocetak prati te vrijednosti a s vremenom ces skuziti zavisno o tvom organizmu dal trebas drugacije vrijednosti.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Novi plan ishrane

                          Originally posted by Megaman View Post
                          Pod klasican body building valjda mislis na profesionalan, al ovo kaj ti zelis da vjezbas i jedes pravilno je po meni isto klasican body building samo sa drugim ciljevima. Ugl nebitno, ajmo na prehranu. Imas 65kg i jeo bi 3500-4000 kalorija, to je previse i opce neznam kak bi to strpao u sebe s obzirom da pretpostavljam da dosad nisi previše puno jeo. Ako treniras 4 put tjedno 2600-2700 kalorija bit ce ti taman, cak mozda i previse, al s obzirom da je svaki organizam drugaciji s vremenom ces skuziti dal jedes previse kalorija/proteina/UH il premalo s obzirom na da li ces ostvarivati zeljenu kilazu i zeljene rezultate. Ja sam otprilike tvoje visine, krenuo sam sa 72kg i jeo dosta manje neg tvoja opisana prehrana i dobio 3kg za manje od 2 mjeseca ( prije toga sam jeo dosta malo) . Neznam kakve sad imas navike sto se tice prehrane, al ak ju odma povecas 2X ili 3X mogo bi se vrlo lako previse umastit uz misicnu masu koju ces sigurno dobiti.

                          E sad obroci (bez gledanje na makrose neg striktno na kvalitetu hrane):
                          9:00 Dorucak : Pod palacinke nadam se da su to neke zdrave palacinke i jedi palacinke sa 50g zobenih, ne corn flakesa. Nutela i džem su sami šečeri- izbjegavaj. Meda mozes malo dodati al nemoj pretjerivati.
                          12:00 medjuobrok: ok je samo nek ti kruh nebude bjeli, integralni/razeni po mogucnosti
                          14:00 PWN: 1000 kalorija pwn, ovo prvi put vidim al ok . Neznam kaj je polja šolje nit kašika pa nebrem izracunati dal je to fakat 1000 kalorija. Problem je sta neznam kak ces ti pojesti to sve za pwnn i onda sat vremena nakon toga jos takav rucak. E sad neznam jel se med može uzimati umjesto destroze al pretpostavljam da ne, tak da umjesto tog meda rade stavi dekstrozu. E sad meni su govorili da mlijeko posle treninga nije bas najbolje uz shake, makar neznam tocno zasto, a i generalno mlijeko bas nije najbolja namirnica tak da bi bilo najbolje da tu u pwnu izbacis.
                          15:00 Rucak: Mozda malo previse hljeba, imas mesu i rizu neznam sta ce ti opce kruh al kad ga vec forsiras onda crni kruh
                          E sad iduca tri obroka su nekako random, il imas samo UH il P+P. Složi si obrok tunjevina + krumpir (ne jedem bas krumpir pa neznam koji je najbolji al nemoj jesti pomfrit, za njeg sam siguran da je najgora moguca verzija krumpira)
                          i Zatim pred spavanje sir + bademi, a bananu ubaci di hoces.
                          E sad dal su ti makrosi dobri si sam izracunaj, okvirno 2-2.5g po KG tezinu proteina, 1g masti po KG tezine i ostalo UH. Zapocetak prati te vrijednosti a s vremenom ces skuziti zavisno o tvom organizmu dal trebas drugacije vrijednosti.
                          Mnogo ti hvala na ovim savjetima. Ne znam zasto je mlijeko toliki problem poslije treninga? Al' ako vec stvara neke probleme nije problem zamjenit cu sa vodom. I da ovaj PWM cu sve te namirnice smiksati u blenderu i popiti ko vodu
                          Jebiga sta god da jedem, jedem sa kruhom, pa ga ni ovdje necu izostaviti.
                          Oke necu jesti ni pomfrit

                          Opet hvala ti na savjetima.

                          Comment

                          Working...
                          X