Announcement

Collapse
No announcement yet.

Misicna masa-problem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Misicna masa-problem?

    Cao.Treniram atletiku 10god,i drugi sam razred srednje.Otkad sam se vratila sa priprema,misljenje drugih je da sam se raskrupnjala,a i vidim sama da sam dobila na tezini,ali to nije salo,jednostavno mislim da je misicna masa koja meni nije potrebna.
    Gornji deo tela mi je zategnut i cvrs,i imam plocice,ali mislim da je donji preteran za moju disciplinu.Na prirpemama sam dizala tegove,sto inace ne radim,i mislim da je to jedan od razloga mog problema.
    Otkad sam se vratila sa priprema,pokusavam se vratiti na staro i raditi duzine.Imam 56 kg i 161cm sam visoka.Kojom ishranom bih mogla smanjiti misicnu masu,ako je uopste moguce?
    hvala puno

  • #2
    Re: Misicna masa-problem?

    šprint ili duge staze ?

    ako si na šprintu misicna masa nece odmoci nego suprotno...
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Misicna masa-problem?

      ako si na kratke staze mišićna masa ti nece odmoc,moze ti samo doprinjet da budeš još bolja,ali vec ako želiš izgubit mišićnu masu smanji sa unosom bjelančevina i problem ti je rješen

      Comment


      • #4
        Re: Misicna masa-problem?

        Moja disciplina su srednje pruge,od 400 pa do 2km.
        Mislim bas pazim na ishranu,ne konzumiram brzu hranu,proste secere,niti premasnu.

        Comment


        • #5
          Re: Misicna masa-problem?

          ja da sam na tvom mjestu drzao bih se 400-800 m pa isprobao i 100-200m (nije zato sto se meni to vise svidja, neko si ocigledno sklona gradji tijela za takve staze i vjerovatno imas bolje genetske predispozicije i takav tip misicnih vlakana)


          eh sad sto se tice tvog pitanja - budi u kalorijskom deficitu i smanji unos proteina...niko normalan to ovdje ne zeli, ali eto, ako bas hoces to ti je to i jos bojle bi bilo da prestanes trcati i sjedis kuci po cijeli dan, tad bi jos brze otisla misicna masa s nogu - ali to ti ne odgovara jer ti je atletika prioritet valjda
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: Misicna masa-problem?

            Vazi,hvala.
            Razgovarala sam sa nutricionistom i prepisala mi je plan ishrane kakav i koristim,a to je raznovrsna izhrana.Ne znam da li je bolje da se posavetujem sa sportskim nutricionistom i izmerim procenat masnoce u telu.
            Sad jedino da li je to cista misicna masa ili ima i masnog tkiva kog trebam ukloniti?

            Comment


            • #7
              Re: Misicna masa-problem?

              Mislim da si umislila problem, tijelo ne može stvoriti višak mišićne mase.
              Nakon deset godina redovnih treninga normalno da ne možeš biti mlitava kao tvoje prijateljice koje ništa ne treniraju.
              Daj nam slike da vidimo taj "višak".
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Misicna masa-problem?

                Prioritet su mi 400 i 800,jer za kraće staze nemam uslove,ali imam dobra vremena na 100m i 60m.
                Da li je onda dobra kilaza 56 kg na 1.61,5 ?

                Comment


                • #9
                  Re: Misicna masa-problem?

                  Originally posted by coka View Post
                  Cao.Treniram atletiku 10god,i drugi sam razred srednje.Otkad sam se vratila sa priprema,misljenje drugih je da sam se raskrupnjala,a i vidim sama da sam dobila na tezini,ali to nije salo,jednostavno mislim da je misicna masa koja meni nije potrebna.
                  Gornji deo tela mi je zategnut i cvrs,i imam plocice,ali mislim da je donji preteran za moju disciplinu.Na prirpemama sam dizala tegove,sto inace ne radim,i mislim da je to jedan od razloga mog problema.
                  Otkad sam se vratila sa priprema,pokusavam se vratiti na staro i raditi duzine.Imam 56 kg i 161cm sam visoka.Kojom ishranom bih mogla smanjiti misicnu masu,ako je uopste moguce?
                  hvala puno
                  Evo slike koje si mi poslala i odgovor.

                  10363723_684353421612828_5455995565450853600_n.jpg

                  10302644_663437003750225_5588514826399931248_n.jpg

                  Kao što sam već rekao ja tu ne vidim nikakav problem, jednostavno si takve građe i gotovo.
                  Tijelo ne možeš jednom nabildati pa da ono ostane takvo, mišićna vlakna se skupljaju i šire prema trenutnim potrebama organizma, tako da ovo mišića što imaš odgovara tvome tijelu, bez obzira što ti misliš da je to previše.
                  Last edited by kelly; 12-05-14, 23:05.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Misicna masa-problem?

                    Originally posted by coka View Post
                    Prioritet su mi 400 i 800,jer za kraće staze nemam uslove,ali imam dobra vremena na 100m i 60m.
                    Da li je onda dobra kilaza 56 kg na 1.61,5 ?
                    po meni jeste

                    a noge su za ppozeliti, da nabacis ten i skoknes na stikle to bi pola grada vristalo za tobom (cak bi ti i megara zavidila)


                    a inace sto i kelly kaze - nije to visak, misici te pokrecu, a nisi na toliko dugim stazama da te svaki gram usporava

                    imaju dosta mase takmicarke na 400
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: Misicna masa-problem?

                      Hvala svima.
                      Sada me interesuje da li bih smela koristiti neki dodatak ishrani,tipa sagorevac masti?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Misicna masa-problem?

                        Uzela sam MegaFit

                        Comment


                        • #13
                          Re: Misicna masa-problem?

                          Originally posted by coka View Post
                          Hvala svima.
                          Sada me interesuje da li bih smela koristiti neki dodatak ishrani,tipa sagorevac masti?
                          Možeš koristiti, ali mislim da nema potrebe.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment

                          Working...
                          X