Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

    Pozdrav,
    Skinuo sam 16kg kroz 3mjeseca na sređenoj prehrani s nižim unosom složenih UH uz dosta treninga. Kako to polako staje i u zadnje vrijeme se vrtim oko istih vrijednosti, planiram uskoro opet dati šansu keto dijeti jedno 5-8tjedana.
    Probao sam je prošle godine, ali je to bilo jako loše, držao sam je mjesec dana i uspio sam svega dva puta ući u ketozu i to samo na dan dva, i onda me nešto izbaci. Kontrolirao sam stanje sa ketosticks testerima.
    Počeo sam sa standardnim jelovnikom za keto dijetu, kad nije bilo ketoze izbacio sam whey prvo, pa potom sve mliječne proizvode (posni, gauda..), i dalje nije išlo u ketozu. Da se odmah razumijemo nisam brljao preko tjedna sa sokovima, kruhom, i općenito šečerima UH i sl. Jednom tjedno sam radio nedjeljom punjenje UH nedjeljom. Pošto nije išlo a rezultati su bili prilično loši, svega 2-3kg dolje, odustao sam na kraju. Treninzi su bili teretana, li-cardio i hiit.

    Sad bih želio još jedno 10kg srezati, mislim da bi to bilo ok za sada na meni, bf mi je sada 15,6%. To bi htio srezati od sljedećeg mjeseca keto dijetom pa bih htio to odraditi kako treba i da napokon uspijem ketozu postići. Šta bi moglo još osim whey-a i mliječnih proizvoda biti uzrok neulaska ili izbacivanja iz ketoze?

    Okviran plan jelovnika:

    Doručak: Kajgana od 4 jajeta, sa 2-3 šparoge ili 4-5 šampinjona
    Međuobrok: 30g badema i 100g dimceka
    Ručak: 200 g pilećih prsa, 4-5 šampinjona, lisnato povrće kao salata začinjeno 1 žlicom maslinovim uljem
    Međuobrok: 30g badema, 2 tablete ribljeg ulja
    Večera: Isto kao ručak
    Zadnji obrok: 100g dimcek, žlica lanenog ulja

    Suplementi: bcaa,glutamin,l-carnitin,burner

    Još bi vrijednosti dotjerao i prilagodio kilaži, ali bitno mi je šta mislite o izboru namirnica za postizanje ketoze? Jel ok, ima li šta da bi moglo spriječavati ketozu? Nedjeljom bi se napunio jače UH. Treninzi u teretani + hiit + li-cardio.

  • #2
    Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

    Uspio sam riješiti problem. Evo već 3 tjedna sam na keto dijeti uspješno, bar po simptomima i testerima. Punjenje imam svake nedjelje. Gotovo redovno već treći utorak za redom u popodnevnim satima do najkasnije predvečer ulazim u ketozu, lagana vrtoglavica i sve ostalo a ketostiks potvrđuju ulazak. Do kraja tjedna na testovima se mjenjaju boje od svijetle prema najtamnijoj ovisi o dobu dana. Gotovo sam siguran da mi ne pašu mliječni proizvodi ,apsolutno sam ih izbacio iz keto jelovnika. Samo sam jedan dan iz probe namjerno pred kraj tjedna probao pojesti sireva nešto i do večeri sam bio van ketoze bar po testerima. Tako da meso,riba,masti,ulja,jaja i suplementacija su moj izbor za keto.

    Ogledalo kaže odlično, čini mi se da ima napretka. E sad vaga kaže samo 1.6kg u ova tri tjedna. Već sam prije keto dijete skinuo 20kg i išlo je bar 1kg po tjednu tako da mi je ovo iznenađenje malo ,mislio sam da će keto dijeta me puno brže rezati od predhodne lowcarb dijete.

    Pričekati ću još jedan tjedan pa ići na testiranje BF da vidimo o čemu se radi, nekako se nadam da je dobar rezultat na ogledalu a slab na vagi posljedica laganog prirasta mišića, ak je tako idem još 2do3 tjedna keto, ako nije vraćam se na predhodni režim. Inače na keto sam na 1700 do 2000kcal dnevno ovisi da li radim utege taj dan ili ne, trenutno na 89,7kg.

    Zanima me da li je ovih 1,6kg premalo na vagi za 3tjedna keto dijete i da li bih trebao kalorije rezati dolje, mozda je puno ovih 2000, čitao sam priče o tome da bez 1300do max 1600kcal na keto netreba razmišljati, do toga da ispod 2000kcal nije za ljude. Inače osjećam se strava, treninge odrađujem super, čak nešto ide i gore sa ponavljanjima i serijama, libido je puno bolji nego na lowcarb režimu i tak.

    Comment


    • #3
      Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

      Ja sam na keto dijeti 3 dana i izgubio sam 1,8 kg i jos idem (oko 2500 kcal dnevno unesem).. ako zelis mogu ti napisati moj plan keto dijete..
      Formula je volja!

      Comment


      • #4
        Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

        Tek sad ti je to pravo stanje stvari. 1,6 kg u 3 tjedna je cca 0,5 po tjedno sto je realna vrijednost. Sad se pocinje topiti ono sto zelis da se topi
        Originally posted by madmax22
        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
        Originally posted by jocker77
        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
        Originally posted by Hajduk
        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

        Comment


        • #5
          Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

          Originally posted by neuk View Post
          Tek sad ti je to pravo stanje stvari. 1,6 kg u 3 tjedna je cca 0,5 po tjedno sto je realna vrijednost. Sad se pocinje topiti ono sto zelis da se topi
          Ok. Nadam se da je tako tj. da ide samo mast dolje. Na predhodnom režimu sam gubio malo više oko 1kg tjedno ali je isto zastalo pred kraj prije nego sam prešao na keto. Pa sam mislio s keto opet pokrenuti to sve ali očito sad slijedi period kad će tih 05kg tjedno biti maksimala.

          Originally posted by dsk View Post
          Ja sam na keto dijeti 3 dana i izgubio sam 1,8 kg i jos idem (oko 2500 kcal dnevno unesem).. ako zelis mogu ti napisati moj plan keto dijete..
          Ajd molio bih te ak ti se da napiši..

          3dana.. Jesi tek krenio sa definicijom pa si malo vode zbacio ili je ovo čisto mast 1,8kg?
          Mislim i ja nakon nedjelje kad se napunim UH skočim za 1,5 do 2kg (zavodenim se) u ponedjeljak ali sam u utorak već na vrijednostima od subote kad mi bude zadnji dan ketoze u tjednu, pa kreće lagano dolje, tak da uspoređujem samo subote kad sam čist od vode.

          Comment


          • #6
            Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

            Ovo mi je "kraj" defincije izbacujem salo i onda vodu na kraju. Sigurno je od 1,8 kg pola toga voda.

            4 jaja, 40g lana, 600 svinjetine(but), 300 posnog, 40g whey, i malo maslinovog ulja, a od povrća samo zeleno.
            Svinjetinu dinstam na luku i bude super. Sinoć sam baš jeo budjole da vidim reakciju i danas ujutro vaga pokazuje isto , ali sam se zavodenio i svakih 7 dana se punim.
            Formula je volja!

            Comment


            • #7
              Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

              Originally posted by dsk View Post
              Ovo mi je "kraj" defincije izbacujem salo i onda vodu na kraju. Sigurno je od 1,8 kg pola toga voda.

              4 jaja, 40g lana, 600 svinjetine(but), 300 posnog, 40g whey, i malo maslinovog ulja, a od povrća samo zeleno.
              Svinjetinu dinstam na luku i bude super. Sinoć sam baš jeo budjole da vidim reakciju i danas ujutro vaga pokazuje isto , ali sam se zavodenio i svakih 7 dana se punim.
              Tnx..
              U tom slucaju super, ako je samo pola voda i ako nije tek početak definicije. I ja znam buđole uzeti ili špeka ili pršuta ali skroz malo samo da mi popravi okus žumanjka ako ga jedem samog, da nepretjeram sa soli. Whey sam izbacio za svaki slučaj, ali ću ga pred kraj ketoze ipak probati da testiram hoće me izbaciti. Kako ga konzumiraš čistog ili uz masti?

              Comment


              • #8
                Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

                Sol sam izbacio potpuno. Nema potrebe da izbacuje whey ..
                Kada odradim trening aaerobni i anaerobni trening 15 minuta nakon toga popijem sam whey i 20g lana.
                A kada se punim ugl jedem Oslić, banane i rižu,fusile, krompir.
                Formula je volja!

                Comment


                • #9
                  Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

                  Originally posted by Spearhead View Post
                  Uspio sam riješiti problem. Evo već 3 tjedna sam na keto dijeti uspješno, bar po simptomima i testerima. Punjenje imam svake nedjelje. Gotovo redovno već treći utorak za redom u popodnevnim satima do najkasnije predvečer ulazim u ketozu, lagana vrtoglavica i sve ostalo a ketostiks potvrđuju ulazak. Do kraja tjedna na testovima se mjenjaju boje od svijetle prema najtamnijoj ovisi o dobu dana. Gotovo sam siguran da mi ne pašu mliječni proizvodi ,apsolutno sam ih izbacio iz keto jelovnika. Samo sam jedan dan iz probe namjerno pred kraj tjedna probao pojesti sireva nešto i do večeri sam bio van ketoze bar po testerima. Tako da meso,riba,masti,ulja,jaja i suplementacija su moj izbor za keto.

                  Ogledalo kaže odlično, čini mi se da ima napretka. E sad vaga kaže samo 1.6kg u ova tri tjedna. Već sam prije keto dijete skinuo 20kg i išlo je bar 1kg po tjednu tako da mi je ovo iznenađenje malo ,mislio sam da će keto dijeta me puno brže rezati od predhodne lowcarb dijete.

                  Pričekati ću još jedan tjedan pa ići na testiranje BF da vidimo o čemu se radi, nekako se nadam da je dobar rezultat na ogledalu a slab na vagi posljedica laganog prirasta mišića, ak je tako idem još 2do3 tjedna keto, ako nije vraćam se na predhodni režim. Inače na keto sam na 1700 do 2000kcal dnevno ovisi da li radim utege taj dan ili ne, trenutno na 89,7kg.

                  Zanima me da li je ovih 1,6kg premalo na vagi za 3tjedna keto dijete i da li bih trebao kalorije rezati dolje, mozda je puno ovih 2000, čitao sam priče o tome da bez 1300do max 1600kcal na keto netreba razmišljati, do toga da ispod 2000kcal nije za ljude. Inače osjećam se strava, treninge odrađujem super, čak nešto ide i gore sa ponavljanjima i serijama, libido je puno bolji nego na lowcarb režimu i tak.

                  to je zato sto si prije gubio vodu/glikogen/food-bloat, ni tad ti nista brzi gubitak sala nije bio nego sto je sad

                  uglavnom, samo nastavi
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ketogena dijeta - neuspjeh ulaska u ketozu?

                    Originally posted by dsk View Post
                    Sol sam izbacio potpuno. Nema potrebe da izbacuje whey ..
                    Kada odradim trening aaerobni i anaerobni trening 15 minuta nakon toga popijem sam whey i 20g lana.
                    A kada se punim ugl jedem Oslić, banane i rižu,fusile, krompir.
                    Znači whey i ulje.. razmišljam o wheyu i 5do10 kapsula omega3, ali to ću isprobati zadnji tjedan pa da znam za sljedeću dijetu. Za sada mi pwm čini 4do5 bjelanjaka i glutamin, prije treninga bcaa, pa ručak što prije.


                    Originally posted by TripleZ View Post
                    to je zato sto si prije gubio vodu/glikogen/food-bloat, ni tad ti nista brzi gubitak sala nije bio nego sto je sad

                    uglavnom, samo nastavi
                    Da i ja se nadam da je tako kako kažete tj. da sad preciznije režem baš mast, vidjeti ću na testiranju slj tjedan dali je tako.

                    Comment


                    • #11
                      Decki, na koliko grama ste drzali UH da bi usli u ketozu?

                      Comment


                      • #12
                        Ne bi smjelo preći 30g UH na dan.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Ne razumijem uopce sta ljudi jedu a da spuste UH na toliko, imam sest obroka dnevno i ispada da samo piletinu jedem da bi uspio spustit ispod toga. Neznam kako da onda ostvarim zadanu dnevnu kolicinu kalorija...

                          Comment


                          • #14
                            http://forum.building-body.com/forum...odyopus-dijete
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              jednostavno,...
                              ne jedes nikakve kompleksne ugljice,
                              prehranu drzis na prot. namirnicama (jaja, riba, meso) + zelenjava (tikvice, salata, krastavci, paprika, zelje, cvjetaca, brokula, gljive).
                              Unos masti iz jaja, ulja, umjereno iz orasara jer imaju ugh. i voila
                              Online Transformacijski Specijalist:
                              Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                              Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                              Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                              Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                              ->
                              http://www.fgfitness.uk
                              GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                              Comment

                              Working...
                              X